چرا رابرت کیوساکی سرمایه گذاری در بیت کوین را به املاک ترجیح می‌دهد؟

کیوساکی بار دیگر با اشاره به سیاست‌های ضد تورمی ایالات متحده آمریکا، بر خرید بیت کوین تاکید کرده است. وی تا جایی پیش رفته که دیگر حتی خرید املاک را هم توصیه نمی‌کند.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) نویسنده کتاب محبوب پدر پولدار، پدر فقیر (Rich Dad, Poor Dad) که در دهه ۹۰ و در جریان بحران وام مسکن سال ۲۰۰۸ در آمریکا به خاطر سرمایه ‌گذاری در املاک و مستغلات به شهرت رسید، در اکانت رسمی توییتر خود اعلام کرد که از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات فاصله خواهد گرفت و به جای آن به خرید بیت کوین و فلزات گران بها رو خواهد آورد.

من دیگر خرید املاک و مستغلات را توصیه نمی‌کنم، توصیه من سرمایه گذاری روی بیت کوین (BTC) است

کیوساکی اظهار داشت که اکنون بیت کوین و همچنین فلزات گران بها مثل طلا و نقره را به جای املاک ترجیح می‌دهد و همین را به دنبال کنندگان خود در توییتر نیز توصیه کرد.

در متن توییت او که ۱۵ اکتبر ۲۰۲۲ از حساب کاربری رسمی‌اش منتشر شد آمده که:

چرا من دیگر خرید املاک و مستغلات را توصیه نمی‌کنم؟ در کتاب مانیفست سرمایه داری خود در سال ۲۰۲۲، بیان کردم که مارکسیست در انتخابات ۲۰۲۰ قدرت آمریکا را به دست گرفت. مارکسیست‌ها مالیات بر دارایی را افزایش می‌دهند، قوانین کنترل اجاره را اعمال می‌کنند، زیرا افزایش نرخ بهره ارزش دارایی را کاهش می‌دهد. من خرید طلا، نقره، بیت کوین (BTC) را توصیه می‌کنم.

در متن این کتاب نیز همانطور که به مخاطبان توییتر یادآوری کرد، او این واقعیت را توصیف کرد که سرمایه گذاری در املاک و مستغلات از سال ۲۰۲۰ بسیار دشوارتر شده است، زیرا دولت تازه منتخب ایالات متحده قصد دارد مالیات بر دارایی را افزایش دهد و قانون کنترل اجاره بها را اجرا کند. وی همچنین اظهار داشت:

افزایش نرخ بهره آمریکا که در سال جاری مکرر اتفاق افتاده است باعث کاهش ارزش املاک خواهد شد. با این حال، هیچ یک از این محدودیت‌ها را نمی‌توان برای بیت کوین اعمال کرد.

سقوط قریب الوقوع اقتصاد و ورشکستگی بازار سهام

کیوساکی در توییت قبلی خود به اشتراک گذاشت که بیت کوین اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم خواهد شد زیرا اقتصاد ایالات متحده در حال سقوط است، در نتیجه بازارهای سهام نیز همراه آن سقوط خواهند کرد که موجب کم شدن ارزش حقوق بازنشستگی و افزایش نرخ بیکاری می‌شود.

وی افزود که بیت کوین اکنون موجب درآمد‌زایی افراد نمی‌شود، اما می‌تواند از ثروت فرد در دراز مدت محافظت کند. به طور کلی کیوساکی ادعا می‌کند که از دهه ۱۹۹۰ سقوط فعلی اقتصاد را پیش بینی کرده است. همچنین او افزود که وضعیت کنونی حتی تحت تاثیر چاپ پول ایالات متحده آمریکا در طول بحران سال ۲۰۰۸ قرار دارد. اکنون دوباره در سال ۲۰۲۰ و با آغاز همه گیری کرونا ۶ تریلیون دلار دیگر توسط دولت آمریکا به شبکه مالی کشور تزریق شده که همه چیز را تحت تاثیر مستقیم خود قرار داده است.

علاوه بر این، کیوساکی اخیرا دلیل دیگری را برای علاقه خود به بیت کوین به اشتراک گذاشته است؛ صندوق‌های بازنشستگی ایالات متحده سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال پیشرو را آغاز کرده‌اند. بر اساس داده‌های سایت CoinMarketCap، در زمان انتشار این خبر قیمت این ارز دیجیتال در محدوده ۱۹۱۶۰ دلار نوسان می‌کند.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x