فعال شدن سیگنال پایین قوی همزمان با نزدیک شدن بیت کوین به سطح ۲۱۰۰۰ دلار

تحلیلگر کمّی با نام مستعار Plan B می‌گوید بیت کوین (BTC) سیگنال‌هایی از خود نشان می‌دهد که قویاً بیانگر این است که ارزش بازار این رمز ارز بزرگ بازار ارزهای دیجیتال رو به کاهش است و درحال آغاز کردن چرخه بازار جدیدی است.
فعال شدن سیگنال پایین قوی همزمان با نزدیک شدن بیت کوین به سطح ۲۱۰۰۰ دلار

این تحلیلگر به ۱.۸ میلیون دنبال‌کننده توییتر خود گفته که داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که بیش از نیمی از بیت کوین در گردش در حال حاضر در حالت سود قرار دارد.

نموداری که وی ترسیم می‌کند چرخه‌ای از بیت کوین را نشان می‌دهد که از اکثریت سود، که با نقاط قرمز نشان داده شده است، به تقریباً نصف سود، که با نقاط آبی تیره نشان داده شده است، می‌رسد.

به گفته این تحلیلگر، افزایش سود کوین‌ها از ۵۰ درصد به بیش از ۶۰ درصد، نشان‌دهنده یک سیگنال پایین قوی است.

وی همچنین به شاخص قدرت نسبی (RSI)  بلندمدت بیت کوین، یکی از پرکاربردترین شاخص‌های حرکتی که با هدف تعیین اینکه آیا دارایی بیش از حد به فروش رفته یا خریداری شده نیز توجه دارد. با استفاده از این اندیکاتور در مقیاس ۱۴ ماهه، این تحلیلگر به این نکته اشاره می‌کند که RSI بیت کوین در پایین‌ترین سطح تاریخی خود قرار گرفته و این یعنی ارزش بیت کوین بسیار پایین آمده است.

RSI بیت کوین برای همیشه پایین نخواهد ماند!

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در پول نو

Glassnode، شرکت پیشرو در تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال نیز طبق معیارهای برزنجیره‌ای خود نشان داده که بیت کوین در حال تشکیل یک طبقه نزولی در بازار است. در گزارشات اخیر، این شرکت اعلام کرد امتیاز روند انباشت بیت کوین، که شدت تغییر تراز کل سرمایه‌گذاران فعال در ماه گذشته را نشان می‌دهد، منعکس‌کننده روند کاهشی سال‌های ۲۰۱۸/۲۰۱۹ است.

این شرکت تحلیل داده می‌گوید:

در طول دوره رکود از اوایل سال جاری، امتیاز روند انباشت نشان می‌دهد که انباشت قابل‌توجهی توسط نهادهای بزرگ صورت گرفته و همچنین افزایش نرخ نزولی اخیر به ۲۴۵۰۰ دلار برای نقدینگی خروجی رخ داده است. در حال حاضر، این معیار نشان‌دهنده یک ساختار تعادلی (خنثی) در بازار است که حرکتی مشابه آنچه که در اوایل سال ۲۰۱۹ رخ داد را به یاد می‌آورد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x