فوری: مایکل سیلور به دلیل فرار مالیاتی تحت پیگرد قانونی است!

به گزارش الکس دوبنیا (Alex Dovbnya) روزنامه‌‌نگار با سابقه، دادستان کل واشنگتن دی سی، مایکل سیلور مدیر اجرایی فناوری سابق شرکت میکرو استراتژی (MicroStrategy) را به دلیل فرار مالیاتی تحت پیگرد قرار داده است.
فرار مالیاتی مایکل سیلور

کارل راسین (Karl Racine) دادستان کل واشنگتن دی سی اعلام کرد که از مایکل سیلور (Michael Saylor) مدیر عامل سابق شرکت MicroStrategy به دلیل عدم پرداخت مالیات شکایت کرده است. راسین در ادامه اظهاراتش افزود که این طرفدار پر و پا قرص بیت کوین هرگز مالیات بر درآمد واشنگتن دی سی را پرداخت نکرده است و به همین دلیل او را به ارتکاب کلاهبرداری متهم می‌کند.

دادستان کل دی سی همچنین از شرکت میکرو استرانژی (MicroStrategy) به اتهام توطئه برای کمک به او در تسهیل طرح‌های فرار مالیاتی خود شکایت کرده است. در این شکایت ادعا شده است که این شرکت فعال در حوزه‌ی اطلاعات تجاری داده‌های نادرستی را در فرم‌های مالیات فدرال گزارش کرده است.

دفتر دادستان کل در شکایت خود آورده است که سیلور به دروغ و به صورت ظاهری ساکن ایالت فلوریدا یا ویرجینیا است تا از نرخ‌های مالیاتی بسیار پایین‌تر استفاده کند. با این حال پست‌های فیس بوک او که در شکایت گنجانده شده است، ثابت می‌کند که او اقامتگاه خود را در واشنگتن دی سی حفظ کرده است.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

گفته می‌شود که این میلیاردر در صحبت‌هایش با نزدیکان مورد اعتماد خود به این موضوع اشاره داشته که برای ممانعت از پرداخت مالیات در ایالت کلمبیا تظاهر به سکونت در ایالت فلوریدا کرده و به این کار خود نیز افتخار می‌کند. او برای رای دادن در فلوریدا ثبت نام کرد و با وجود اینکه محل اقامت خود در دی سی را رها نکرده بود، در فلوریدا گواهینامه رانندگی گرفت.

راسین مدعی است که سیلور «صدها میلیون دلار» بدهکار است. سیلور اوایل این ماه از سمت مدیر عاملی شرکت MicroStrategy کنار رفته است.

سیلور و سایر مدیران ارشد شرکت میکرو استراتژی در اواخر سال ۲۰۰۰، موافقت کردند که ۱۱ میلیون دلار برای تسویه حساب با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) بپردازند. این متهم به کلاه‌برداری اما اتهامات وارده به خود از جانب SEC را نه پذیرفت و نه رد کرد.

شرکت میکرواستراتژی که به عنوان بزرگترین هولدر بیت کوین در بین شرکت‌های سهامی عام شناخته شده، به شدت از ریزش بیت کوین ضربه خورده است. این شرکت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ یک میلیارد دلار ضرر داشته است. ارزش سهام این شرکت نیز با انتشار این خبر ۴.۴ درصد کاهش یافت.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x