رکوردشکنی نصب دستگاه‌های خودپرداز رمز ارزی در سال جدید!

تعداد دستگاه‌های خودپرداز رمز ارزی نصب شده در سراسر جهان به رکورد تازه‌ای دست یافته است.
رکوردشکنی نصب دستگاه‌های خودپرداز در سراسر جهان

همراه با پذیرش روزافزون دنیای کریپتو در سال گذشته، نصب دستگاه‌های خودپرداز رمز ارز نیز در سراسر جهان از این نرخ شتاب‌گرفته الگو گرفته است. تعداد کشورهایی که در حال نصب این خودپردازها هستند، رو به افزایش است. در خلال سال ۲۰۲۱، دستگاه‌های زیادی نصب شد، زیرا کشورهای زیادی خواهان آن بودند. این بار اما تعداد دستگاه های خودپرداز رمز ارز در جهان به بالاترین حد خود رسیده است که نشان می دهد میزان پذیرش همچنان بالا است.

۳۹,۰۰۰ دستگاه خودپرداز رمز ارزی در سراسر جهان!

رشد سریع صنعت کریپتو، در تعداد دستگاه‌های خودپرداز آن در سراسر جهان نیز متجلی شده است. در این ماه (آگوست)، دنیای رمز ارزها نقطه عطف جدیدی را در رابطه با این دستگاه‌ها که اکنون از مجموع ۳۹ هزار دستگاه نصب شده در سراسر جهان فراتر رفته است، جشن گرفت.

طبق آمار و ارقام برآمده از Coin ATM Radar، این تعداد در حال حاضر به ۳۹,۰۱۵ دستگاه خودپرداز نصب شده در ۷۸ کشور جهان می‌رسد. بیشتر این دستگاه‌ها در دو سال گذشته راه‌اندازی شده‌اند. در اول ژانویه سال ۲۰۲۰، تعداد کل دستگاه های خودپرداز رمز ارز در سراسر جهان به ۶۳۶۴ دستگاه رسید. از آن زمان تاکنون بیش از ۵۱۳ درصد رشد داشته و به میزان فعلی رسیده است.

در این مدت، تعداد کارخانه‌های ساخت این خودپردازها نیز بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته‌اند. در قیاس با ۲۰۰۰ تولید کننده این دستگاه‌‌ در سال ۲۰۲۰، اکنون بیش از ۱۵ هزار تولیدکننده، وارد بازار تولید این دستگاه‌ها شده‌اند. این امر باعث تسهیل رقابت در این صنعت شده، که به دنبال آن باعث کاهش هزینه استفاده از دستگاه های خودپرداز کریپتویی شده است.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

حاکمیت ایالات متحده بر عرصه خودپردازهای کریپتویی

بیشترین میزان نصب این دستگاه‌ها در ایالات متحده صورت گرفته است، و این به دلیل نرخ بالای پذیرش ارزهای دیجیتال و نیز تمایل به آزمایش فناوری‌های جدید در این کشور است. از این رو، بیش از ۸۰٪ از تمام خودپردازهای رمز ارز نصب‌شده در سراسر جهان در ایالات متحده جای گرفته‌اند.

این کشور در حال حاضر از مجموع ۳۹,۰۱۵ خودپرداز رمز ارز، ۳۴,۳۰۱ خودپرداز فعال دارد، و همین امر باعث حاکمیت ۸۸ درصدی آن بر این عرصه شده است. هیچ کشوری در این زمینه حتی به آن نزدیک هم نیست. اگر در حال حاضر خودپردازهای رمز ارز ۷۷ کشور دیگر را با هم جمع کنیم، باز در تعداد به پای ایالات متحده نمی‌رسند.

کشورهای دیگری که نرخ نصب بالاتری دارند، عبارتند از: کانادا، اسپانیا و السالوادور. انگلستان نیز در این زمینه جالب عمل کرده، زیرا در حالی که سایر کشورها شاهد افزایش تعداد دستگاه های خودپرداز رمز ارز طی دو سال گذشته بوده‌اند، تعداد آنها در این کشور به شدت رو به کاهش رفته است. در حال حاضر، تنها حدود ۲۲ دستگاه خودپرداز در بریتانیا وجود دارد.

هم اکنون ۴۶ تولیدکننده خودپرداز رمز ارز با مجموع انجام ۶۱۵ عملیات، در سراسر جهان وجود دارد. در مورد کسب و کارهایی که قابلیت تبدیل بیت کوین به پول نقد و پول نقد به بیت کوین ارائه می‌کنند، در حال حاضر ۳۲۴,۱۱۴ مورد گزارش شده که ایالات متحده حدود نیمی از این تعداد را تشکیل می‌دهد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x