سقوط ارزش توکن آپتیمیسم OP در پی شایعه هک شبکه

قیمت توکن آپتیمیسم به دلیل شایعه هک این شبکه به صورت ناگهانی سقوط کرد، اما سریعا بازیابی شد.
سقوط ارزش توکن Optimism

روز چهارشنبه شایعاتی مبنی بر هک ۴۵۰ میلیون دلاری شبکه Optimisim که از شبکه‌های لایه ۲ بلاک چین اتریوم است، باعث سقوط ۱۰ درصدی ارزش توکن بومی آن یعنی OP شد. اما پس از آنکه مشخص شد هکی در کار نبوده، این توکن دوباره به قیمت قبلی‌ خود بازگشت.

قیمت توکن شبکه Optimism، روز چهارشنبه پس از انتشار شایعاتی در توییتر مبنی بر هک شدن کیف پول‌های چند امضایی آن، برای مدت کوتاهی ریزش کرد.

تیم اصلی Optimism اصرار دارد که هیچگونه حمله سایبری در این شبکه رخ نداده است، اما با این حال، قیمت توکن آن، طبق داده‌های CoinMarketCap، در عرض چند دقیقه سقوطی ۱۰ درصدی را تجربه کرد.

در پلتفرم پیام‌رسان Discord، تیم مربوطه توضیح داد که این میزان انتقال وجه، انتقال‌هایی از پیش برنامه‌ریزی شده به کیف پول‌های Coinbase Custody سرمایه‌گذاران بوده است. بر اساس آمار به دست آمده از Etherscan، ارزش این وجوه منتقل شده حدود ۴۵۰ میلیون دلار برآورد شده است.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

این تیم در پیامی اشاره کرده:

اخیراً شاهد سردرگمی‌هایی در مورد انتقال توکن OP از یک multisig (سیستم چند امضایی) بوده‌ایم. همانطور که از قبل برنامه‌ریزی کرده بودیم، امروز یک سری انتقال استاندارد به کیف پول Coinbase Custody سرمایه گذاران مختلف در OP Labs PBC انجام دادیم.

در نتیجه‌ی این پیام قیمت OP سریعاً روند صعودی در پیش گرفت و از آن زمان تا اکنون، از پایین ترین سطح خود یعنی ۱.۲۷ دلار به ۱.۳۴ دلار بازگشته است.

تیم Optimism گفته انتظار به وجود آمدن چنین ابهاماتی پیرامون این انتقال وجه اعلام نشده را داشته است. این گروه در توییتر نیز اظهار داشت که: «از این به بعد، موعد انتقال وجوه عمده خود را که از قبل زمانی برایش تعیین کرده‌ایم، اعلام خواهیم کرد تا باعث سردرگمی‌های بیشتر در آینده نشود».

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x