ریپل در تلاش برای آزمایش زنجیره جانبی سازگار با اتریوم برای پلتفرم XRP Ledger

این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو آزمایش عملکرد یک زنجیره جانبی سازگار با اتریوم را برای پلتفرم XRP Ledger خود برای ایجاد سازگاری متقابل بیشتر آغاز کرده است.

مهندس مایوخا وداری (Mayukha Vadari) در یک اطلاعیه در پورتال توسعه دهندگان RippleX در ۱۷ اکتبر گفت که زنجیره جانبی ماشین مجازی اتریوم (EVM) برای XRPL اکنون در DevNet فعال است.

این سیستم که برای ایجاد سازگاری بیشتر اتریوم با ریپل ایجاد شده ابتدا در سپتامبر ۲۰۲۱ معرفی شد، اما اکنون در نهایت برای آزمایشات گسترده‌تر راه اندازی شده است.

وداری گفت که شرکت فناوری بلاک چین Peersyst این زنجیره جانبی را به کار گرفته است تا توسعه دهندگان بتوانند قراردادهای هوشمند سالیدیتی (Solidity) را به دفتر کل ریپل بیاورند.

نقشه راه ماشین مجازی اتریوم شبکه ریپل

مرحله اول راه اندازی همچنین شامل ایجاد پلی بین زنجیره‌های EVM و XRP Ledger Devnet است تا توسعه دهندگان بتوانند به هر دو گزینه دسترسی داشته باشند.

طبق این اعلامیه آغاز فاز دوم که قرار است در اوایل سال ۲۰۲۳ باشد، دارای یک پل و زنجیره جانبی EVM بدون نیاز به مجوز با طراحی منحصر به فرد است که به XRPL Devnet متصل می‌شود. هدف از این آزمایش تعیین میزان مشارکت و مقیاس پذیری در یک محیط کنترل شده می‌باشد.

مرحله سوم نیز استقرار به شبکه اصلی است، اما هنوز هیچ چارچوب زمانی خاصی برای آن ارائه نشده است. زنجیره جانبی EVM که از XRP به عنوان ارز اصلی خود استفاده می‌کند، از قراردادهای هوشمند اتریوم و برنامه‌های غیرمتمرکز مانند کیف پول مرورگر محبوب متامسک (MetaMask)، Remix و Truffle پشتیبانی می‌کند.

وداری گفت که ساخت XRPL سازگار با EVM می‌تواند کارایی، مقیاس‌پذیری و امنیت آن را تضعیف کند. او در ادامه افزود:

بنابراین به جای اینکه توسعه دهندگان را مجبور به انتخاب بین زنجیره‌ها کنند، Peersyst و Ripple با یکدیگر برای ایجاد یک زنجیره جانبی EVM  متصل به XRPL اصلی شریک شدند.

ریپل چیزی بیش از یک زنجیره جانبی سازگار با اتریوم می‌خواهد. در ماه ژانویه پروتکل NFT و استاندارد توکن خود را به نام XLS-20 راه اندازی کرد که به توسعه دهندگان اجازه می‌داد NFT‌ها را مستقیماً در XRP Ledger مینت کنند. این زنجیره قرار بود ماه گذشته راه اندازی شود اما هنوز به کار گرفته نشده است.

واکنش قیمت XRP به این خبر

توکن بومی XRP ریپل واکنش چندانی به استقرار DevNet نشان نداده است و تنها  امروز ۱.۵ درصد افزایش یافته است. توکن XRP در حال حاضر با قیمت ۰.۴۷۴ دلار معامله می‌شود و در هفته گذشته ۱۳ درصد از ارزش خود را از دست داده است. با این حال پیشرفت‌های اخیر در نبرد حقوقی آن‌ها با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، قیمت XRP را در ماه گذشته و زمانی که بیشتر آلت کوین‌های دیگر به روند نزولی خود ادامه می‌دادند، تا ۲۶ درصد افزایش داده است.

توکن XRP در حال حاضر ۸۶ درصد از سقف تاریخی خود در ژانویه ۲۰۱۸ یعنی ۳.۴۰ دلار کاهش یافته است. اگر این شرکت در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، که آن‌ها را به انجام فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرده است، پیروز شود، احتمالاً رشد دیگری را تجربه خواهد کرد. اگرچه احتمالاً حکم این پرونده تا نیمه اول سال ۲۰۲۳ صادر نخواهد شد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x