آغاز تحقیقات SEC درباره بنیان‌گذاران NFT‌های Bored Ape Yacht Club

تحقیق درباره خالقان کالکشن BAYC

الکس دوبنیا (Alex Dovbnya) متخصص و تحلیل‌گر بازار کریپتوکارنسی در گزارش خود از شروع تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از شرکت مالک محبوب‌ترین مجموعه توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، شرکت یوگا لبز (Yuga Labs) به عنوان خالق مجموعه توکن‌های غیرقابل تعویض بورد ایپ یات کلاب (Bored Ape Yacht Club)، تحت تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده قرار گرفته است. هدف از این تحقیقات تعیین این مساله است که آیا این شرکت با برخی از پیشنهادات خود قوانین اوراق بهادار فدرال را نقض کرده است یا خیر.

یک فرد مطلع از این تحقیقات ادعا می‌کند که SEC ممکن است برخی از NFT‌های یوگا لبز را به عنوان سهام و اوراق بهادار طبقه‌بندی کند. این تحقیقات همچنین بر روی توکن ایپ کوین (APE) متمرکز خواهد شد که احتمالا به عنوان یک اوراق بهادار ثبت نشده در نظر گرفته خواهد شد. این توکن حاکمیتی مبتنی بر اتریوم در ماه مارس راه اندازی شد و اکثریت عرضه توکن (۶۲ درصد) به جامعه کاربران آن اختصاص یافت. بقیه توکن‌ها به یوگا لبز، مشارکت کنندگان در راه اندازی آن، بنیانگذاران BAYC و همچنین اهداف خیریه تعلق گرفته است.

بر اساس داده‌های سایت CoinMarketCap، اخیرا قیمت توکن APE تا ۹ درصد کاهش یافته است. ارزش کل بازار این ارز دیجیتال در حال حاضر ۱.۴ میلیارد دلار است.

این گزارش می‌گوید که هنوز مشخص نیست که آیا قانون گذاران SEC در این مرحله به سراغ تحقیقات خود از شرکت یوگا لبز خواهند رفت یا نه، به این دلیل که هنوز اتهام خاصی به این شرکت وارد نشده است. البته یوگا لبز ادعا می‌کند که به همکاری با قانون گذاران کاملا متعهد است.

جدا از کلوپ Bored Ape Yacht، شرکت یوگا لبز مجموعه‌های برجسته NFT دیگری مانند Meebits و CryptoPunks را نیز کنترل می‌کند. ارزش این شرکت در ماه مارس پس از تامین سرمایه عظیم ۴۵۰ میلیون دلاری به ۴ میلیارد دلار رسید.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x