کمیسیون SEC دفتر اختصاصی برای رسیدگی به پرونده‌های کریپتویی ایجاد خواهد کرد!

کمیسیون SEC قصد دارد دو دفتر جدید برای بررسی پرونده‌های مرتبط با بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کند.
ایجاد دفتر بررسی پرونده‌های کریپتویی توسط SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) در حال ایجاد یک دفتر اختصاصی برای بررسی پرونده‌های مربوط به حوزه‌ کریپتوکارنسی است. این نهاد قانون‌گذار بر ضرورت ارائه پشتیبانی بیشتر و تخصصی تر از دارایی‌های رمزنگاری شده تاکید کرد.

دفتر اختصاصی ارز دیجیتال کمیسیون بورس و اوراق بهادار

آژانس SEC برنامه خود را برای ایجاد دو دفتر جدید جهت بررسی پرونده‌های مرتبط با ارز‌های دیجیتال اعلام کرده است. به گفته مسئولین این رگولاتور یکی از این دفاتر، «دفتر دارایی‌های رمزنگاری شده» و دیگری «دفتر برنامه‌های کاربردی و خدمات صنعتی» خواهد بود. آن‌ها در ادامه افزودند که انتظار می‌رود هر دو این مکان‌ها اواخر پاییز امسال راه‌اندازی شوند.

این دو دفتر جدید به هفت دفتر موجود در این آژانس ملحق خواهند شد که به بررسی متمرکز پرونده‌های صادر شده خواهند پرداخت. این کمیسیون توضیح داد که این دفاتر بر اساس تخصص صنعت گروه بندی شده‌اند و تحت برنامه بازبینی شفافیت بخش مالی شرکت‌ها (DPR) در این آژانس فعالیت خواهند کرد.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

در ادامه توضیحات ارائه شده از طرف این نهاد ناظر آمده که دفتر دارایی‌های رمزنگاری شده اکنون مشغول فعالیت در حوزه DPR برای بررسی پرونده‌های مربوط به دارایی‌های دیجیتال است.

بخشی از متن بیانیه‌ی آن‌ها به صورت زیر است:

واگذاری بررسی مالی شرکت‌ها و پرونده‌ها به یک دفتر، به مجریان برنامه DPR این اجازه را می‌دهد تا منابع و تخصص خود را برای رسیدگی به مسائل منحصر به فرد و در حال تحول پرونده‌های مربوط به دارایی‌های رمزنگاری شده متمرکز کنند.

رنه جونز (Renee Jones) مدیر بخش مالی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، با استناد به رشد فراگیر بازار ارزهای دیجیتال، توضیح داد که ناظران و قانون گذاران نیاز مبرم به ارائه پشتیبانی بیشتر و تخصصی‌تر در دفتر امور مالی DRP را به وضوح مشاهده کردند. از دید او:

ایجاد این دفاتر جدید، DRP را قادر می‌سازد تا تمرکز خود را در حوزه‌های دارایی‌های رمزنگاری شده، مؤسسات مالی، علوم زیستی، و برنامه‌های کاربردی و خدمات صنعتی افزایش دهد و توانایی ما را برای انجام مأموریت خود تسهیل خواهد کرد.

گری جنسلر (Gary Gensler) رئیس SEC طی اظهار نظر خود در روز پنجشنبه عنوان کرد:

 از نزدیک به ۱۰,۰۰۰ توکن موجود در بازار کریپتو، به اعتقاد من، اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها اوراق بهادار هستند. خرید و فروش و تمامی معاملات این هزاران توکن امنیتی کریپتو تحت قوانین اوراق بهادار قرار دارد.

وی تاکید کرد:

 من از کارکنان SEC خواسته‌ام که مستقیماً با کارآفرینان همکاری کنند تا توکن‌های آنها در صورت لزوم به عنوان اوراق بهادار ثبت و تنظیم شوند.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x