وضع قوانین سختگیرانه برای رمز ارزها در سنگاپور

بانک مرکزی سنگاپور به منظور فراهم آوردن امنیت بالا برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، قصد دارد چارچوب نظارتی سخت‌تری ایجاد کند.
قوانین سختگیرانه کریپتو در سنگاپور

بر اساس گزارش‌ها، بانک مرکزی سنگاپور (Monetary Authority of Singapore) در نظر دارد اقدامات نظارتی بیشتری بر بازار ارزهای دیجیتال جهت محافظت حداکثری از سرمایه افراد ایجاد کند.

این سازمان ممکن است طرحی با عنوان «شایستگی مشتری» را اجرا کند و استفاده از تسهیلات اهرمی و اعتباری توسط سرمایه‌گذاران خرد را برای خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال کاهش دهد.

با اینکه سنگاپور قصد دارد به یکی از بزرگترین قطب‌های رمزنگاری در دنیا تبدیل شود، اما می خواهد نظارتی سفت و سخت‌تر هم بر اکوسیستم دارایی دیجیتال کشور خود در مقایسه با دیگر کشورها داشته باشد.

طبق گزارش اخیر بلومبرگ، سنگاپور قصد دارد به قوانین قبلی خود درباره بازار رمز ارزها، شدت بیشتری ببخشد. این سازمان همچنین مایل است بر نحوه تعامل معامله‌گران خرد با بازار رمزارزها نظارت کند.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

مدیر عامل MAS (Monetary Authority of Singapore)، راوی منون (Ravi Menon)، در سخنانش اظهار داشت:

ممنوعیت دسترسی معامله گران خرد به بازار کارساز نخواهد بود. دنیای رمز ارزها، دنیایی بدون مرز است و اکنون نهادهای قانون‌گذار مربوطه در سراسر جهان، انگیزه بیشتری برای تقویت قانون و مقررات موجود در این فضا دارند. سنگاپور نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

این سازمان (MAS) تا اکتبر سال جاری در مورد اصلاحات به طور علنی بررسی‌هایی خواهد داشت. دو ماه پیش، کارشناس معتبر صندوق‌های مالی، سوپندو موهانتی (Sopnendu Mohanty)،  اعلام کرد که این سازمان ناظر با افراد خاطی در فضای کریپتو «شدید و بی رحمانه» برخورد خواهد کرد.

اتخاذ تدابیر اضافی پس از اتفاقاتی که در چند ماه گذشته برای شرکت‌های کریپتوییِ سنگاپوری رخ داد، امری بدیهی به نظر می‌رسد. در پایان ماه ژوئن، دادگاهی در جزایر ویرجین بریتانیا حکم ممنوعیت فعالیت یکی از صندوق‌های پوشش ریسک مشهور ارزهای دیجیتال، به نام Three Arrows Capital را صادر کرد.

مدت کوتاهی پس از آن، این شرکت اعلام ورشکستگی کرد، در حالی که شایعه شده بود مدیر ارشد آن،  سو ژو (Su Zhu)، سنگاپور را برای فرار از عواقب قوانین محلی ترک کرده است. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که او در حال حاضر در دبی به سر می‌برد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x