سولند (Solend) مالکیت والت یک نهنگ را در دست گرفت!

پلتفرم سالند (Solend)
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

پلتفرم سولند (Solend)، پروتکل وام‌دهی DeFi مبتنی بر بلاک چین سولانا است. این پلتفرم یک رای حاکمیتی تازه ایجاد کرده که به آن توان دسترسی به کیف پول یک نهنگ سولانا را می‌دهد. ضرورت این مسئله از آنجایی است که در غیر اینصورت ریسک لیکویید شدن سرمایه آن بسیار بالا است.

روز یکشنبه، این پلتفرم وام‌دهی کریپتویی، یک رای حاکمیتی به نام «SLND1 : کاهش ریسک حساب نهنگ‌ها» را راه‌اندازی کرد. این به سولند امکان می‌دهد تا تاثیر ریسکی که لیکویید شدن نهنگ‌ها روی بازار می‌گذارد را کاهش دهد؛ این امر با دسترسی پلتفرم وام‌دهی به کیف پول نهنگ مورد نظر و در اختیار گرفتن دارایی‌های آن ممکن است.

طبق گفته سولند (Solend)، اگر قیمت سولانا کاهش پیدا کند و نهنگ لیکویید شود، این پلتفرم وام‌دهی با بدهی بسیار به پایان کار خود می‌رسد و شبکه سولانا را تحت فشار قرار می‌دهد. این پیشنهاد تایید شده اما انتقاد برخی اعضای جامعه سولانا را برانگیخته است.

به دلیل اینکه جامعه سولانا این حرکت را محکوم کرد و آن را متغایر با ماهیت پلتفرم‌های Defi دانسته و غیرقانونی دانست، تیم سولند یک رای ثانویه حاکمیتی را راه‌اندازی کرد تا پیشنهاد تصویب شده قبلی را باطل کند. این پیشنهاد با ۱,۴۸۰,۲۶۴ رای منفی کار خود را به پایان رساند.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

پیشنهاد جدید رای قبلی را باطل می‌کند و به سولند فشار می‌آورد تا راه حل دیگری پیدا کند که در دست گرفتن زوری اختیار اکانت را شامل نشود. همچنین این موضوع زمان رای‌گیری حاکمیتی را تا یک روز افزایش می‌دهد. این شرایط پلتفرم وام‌دهی کریپتویی سولند را در دوراهی وحشتناکی قرار می‌دهد. اگر سولند در در دست گرفتن اختیار کیف پول نهنگ موفق شود و قدرت‌های اضطراری آن تصویب شوند، شاید بتواند شبکه سولانا را از نابودی نجات دهد. هرچند این موضوع نشان می‌دهد اموال هرکسی می‌تواند توسط پلتفرم‌های دیفای مصادره شود و می‌تواند تحریم کردن این بستر را به همراه داشته باشد.

از طرف دیگر بعضی معتقدند اگر سولند (Solend) نتواند ریسک حساب نهنگ‌ها را کاهش دهد، می‌تواند باعث فروپاشی شبکه سولانا شود که ممکن است در قیمت سولانا تاثیر بسیار منفی داشته باشد.

Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x