شکایتی دیگر علیه دو کوآن و شبکه Terra!

دادخواستی جمعی که ادعا می‌کند شبکه TerraUSD طرحی کلاهبردارانه بوده است، خواستار غرامتی به مبلغ ۵۷ میلیون دلار شده است.
تنظیم شکایتی دیگر علیه دو کوآن و شبکه Terra!

دو کوآن (Do Kwon) و شرکایش در پروژه TerraUSD با شکایتی ۵۷ میلیون دلاری از سوی سرمایه‌گذاران ضرردیده مواجه هستند.

Terra متهم به کلاهبرداری

دوو کوآن و همکارانش با پرونده‌ی قضایی دیگری روبه‌رو هستند که ممکن است با مجازات های مدنی گسترده همراه باشد.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، کوآن اکنون با شکایتی دسته‌جمعی از سوی سرمایه‌گذارانی روبه‌رو است که ۵۷ میلیون دلار از دارایی خود را در خلال سقوط استیبل کوین TerraUSD از دست داده‌اند. این سرمایه گذاران اکنون به دنبال وجوه از دست رفته خود و همچنین خسارات وارد شده هستند.

این شکایت جمعی ادعا دارد دو کوآن و دستیارانش از عمد ثبات قیمت TerraUSD را دستکاری کردند. در متن این دادخواست آمده است:

سرمایه‌گذاران بر این باور بودند که [TerraUSD] توکنی است که از نظر طراحی مطمئن و پایدار است و قیمت آن همیشه با دلار آمریکا برابری خواهد کرد.

علاوه‌براین، سرمایه‌گذاران فکر می‌کردند وقتی این استیبل‌کوین با استفاده از خدمات وام‌دهی و استقراض Terraform Labs در Anchor Protocol استیک شود، بازدهی بیشتری داشته باشد.

به هر حال مکانیسم قیمت استیبل کوین TerraUSD در ماه می شکست خورد و باعث شد این دارایی پیوند خود را با دلار آمریکا از دست بدهد و ارزش بازارش تقریباً به صفر برسد.

این دادخواست ادعا می‌کند علی‌رغم وعده‌ها، TerraUSD از نظر ساختار پایدار نبود و نتوانست قیمت خود را حفظ و ضررها را جبران کند. دارندگان این توکن همچنین پس از غیرفعال شدن مکانیسم مبادله این پلتفرم در ماه مه، توانایی معامله TerraUSD با مقدار معادل Luna را هم نداشتند. و در نهایت این شکایت جمعی ادعا دارد که پروتکل Anchor، ضامن اصلی دارایی‌ها نبوده و مطابق وعده داده شده، بازده ثابت ۲۰ درصدی به دارندگان این توکن اعطاء نکرده است.

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در پول نو

یک نمونه از طرح دعاوی بسیار

این شکایت در ماه سپتامبر تنظیم شده، اما از آنجایی که وال استریت ژورنال امروز این خبر را پوشش داده بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

یکی از نمایندگان Terraform Labs در بیانیه‌ای هرگونه تخلف از این دست را رد کرده است. او با بیان اینکه «بین اتفاقی در بازاری عمومی با پروژه‌ای کلاهبردارانه فرق اساسی وجود دارد»  سقوط TerraUSD را رد کرد و افزود که عموم مردم از ریسک‌های این شبکه آگاه بودند.

این دادخواست قرار است توسط Drew & Napier، یکی از  چهار شرکت بزرگ حقوقی سنگاپور رسیدگی شود. این شرکت به مسائل حقوقی بیش از ۳۵۰ سرمایه‌گذار از نقاط مختلف جهان از جمله کشورهای اسپانیا، استرالیا، سنگاپور و … می‌پردازد.

در این شکایت دو کوآن، مدیرعامل Terraform Labs و شرکایش دانیل هیونسونگ شین (Daniel Hyunsung) و نیکولاس الکساندروس پلاتیاس (Nikolaos Alexandros Platias) از متهم‌مان اصلی این پرونده هستند.

خبر این دادخواست که امروز به‌تازگی منتشر شده تنها پرونده علیه این شبکه و اعضای آن نیست. کوآن و همکارانش همچنین با وکلایی از دیگر شرکت‌ها نظیر Bragar Eagel and Squire، Scott+Scott و Grant & Eisenhofer نیز روبه‌رو هستند.

کوآن در کره جنوبی هم تحت پیگرد قانونی است. در ماه سپتامبر، اینترپل در تلاش برای محدود کردن اقدامات وی در سطح بین‌الملل، اخطاریه‌ای قرمز علیه او صادر کرد. از محل اختفای او هنوز اطلاعاتی در دست نیست.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x