راه‌ ­اندازی استیبل کوین پوند (GBPT) توسط شرکت تتر

شرکتی که حامی بزرگترین استیبل کوین بازار ارز دیجیتال است قصد دارد از طریق مارکت کپ دارایی دیگری از این دست را این بار با پوند بریتانیا خلق کند. 
توسعه استیبل کوین GBPT
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

درست اندکی پس از انتشار استیبل کوینی با پزوی مکزیک، تتر محصول جدیدی را با تمرکز بر پوند بریتانیا معرفی کرده است. این استیبل کوین که قرار است GBPT نام بگیرد، ابتدا روی شبکه­ اتریوم راه‌ ­اندازی خواهد شد. همچنین سایر شبکه‌­های بلاک چینی در آینده به آن اضافه خواهند شد.

در اطلاعیه این شرکت آمده که این استیبل کوین جدید اوایل ماه جولای (تیر ماه ۱۴۰۱) به بازار ارزهای دیجیتال عرضه خواهد شد.

این پنجمین استیبل­‌ کوینِ فیاتی تتر خواهد بود، البته بعد از بزرگترین استیبل­ کوین های مارکت کپ یعنی USDT،  EURT، CNHT، MXNTو همینطور استیبل کوینی که این اواخر بر اساس پزوی مکزیک راهی بازار شده است.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری Tether  اظهار کرد:

ما معتقدیم بریتانیا پرچم­دار بعدی برای نوآوری بلاک چین و اجرای گسترده‌تر ارزهای دیجیتال برای بازارهای مالی است. امیدواریم با فراهم کردن دسترسی کاربران ارزهای دیجیتال در سراسر جهان به این استیبل کوین (GBP) که توسط بزرگترین خالق استیبل کوین ایجاد شده، سهمی در پیشبرد این نوآوری داشته باشیم.

  • این شرکت در نظر دارد بازار بریتانیا را با دنبال کردن برنامه‌های وزارت خزانه‌داری، به یک مرکز رمزنگاری جهانی که بعداً توسط وزیر دارایی بریتانیا تأیید شد، بدل کند.
  • این کشور قصد دارد استیبل کوین‌ها را به­ عنوان یکی از روش های پرداختی به رسمیت بشناسد. شنیدن این خبر قدری تعجب­ آور است، زیرا بانک انگلستان در گذشته بارها علیه صنعت کریپتو اقدام کرده است.
  • در بیانیه آورده شده، همانطور که از نام آن پیداست GBPT استیبل کوینی خواهد بود که با پوند تناظر یک به یک دارد، به این معنی که هر GBPT به اندازه یک پوند ارزش گذاری خواهد شد.
  • USDT همچنان بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار (Market Cap) است، اما دامینسس آن در پی آخرین ریزش بازار کاهش یافت، زیرا سایر رقبا مانند USDC سهم بازار خود را افزایش دادند.
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x