دلیل افزایش قیمت اخیر ارزهای دیجیتال!

این روزها قیمت‌ دارایی‌های رمز ارزی در فاز صعودی است، چرا که عوامل متعددی محیط اقتصاد کلان را مساعدتر کرده‌ است.
دلیل افزایش قیمت اخیر ارزهای دیجیتال!

احساسات خوب بازار حاکی از آن است که قیمت رمز ارزها در حال افزایش است. بیت کوین و آلت کوینها هر دو رو پس از چندین ماه بالاخره فاز صعودی گرفته‌اند.

در پی این رالی، دارندگان ارزهای دیجیتال در این فکر هستند که چه چیزی باعث این افزایش قیمت غافلگیرکننده شده است و تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. آرتور هیز (Arthur Hayes)، یکی از بنیانگذاران کمپانی BitMEX، بر این باور است که خزانه‌داری ایالات متحده پشت پرده این افزایش قدرتمند ارزهای دیجیتال قرار دارد.

علت این رالی شدید چیست؟

هیز توضیح می‌دهد که خزانه‌داری ایالات متحده در حال بررسی عرضه اوراق خزانه کوتاه مدت به بازار برای مقابله با هرگونه کمبود است. علاوه‌براین، با بهبود شرایط اقتصاد کلان و مطلوب‌تر شدن آن، قیمت دارایی‌های کریپتویی افزایش یافته است. شاخص دلار DXY نیز اندکی تضعیف شده و در ۵ روز گذشته ۱.۷۷ درصد ریزش داشته است. در همان زمان بود که بازار کریپتو فاز صعودی به خود گرفت.

مایکل ون دی پوپ (Michael van de Poppe)، مدیرعامل شرکت Eight Global و کارشناس خبره بازار نیز تأکید دارد که میزان بازدهی اوراق خزانه‌داری ایالات متحده در حال کاهش است. افزایش قدرت دلار بسیاری از ارزهای دیگر را در بازار جهانی کاهش داد. قیمت دارایی‌های کریپتویی نیز به دلیل قدرت دلار کاهش یافت. همچنین نگرانی‌هایی در مورد بی‌ثباتی مالی جهانی وجود داشت.

یکی دیگر از دلایلی که منجر به رالی رمز ارزها شد، واکنش مثبت بازار کریپتو به چرخش رویدادها در فضای سیاسی-اقتصادی بریتانیا بود. از آنجایی‌که بودجه لیز تراس (Liz Truss) باعث ایجاد آشفتگی در اقتصاد بریتانیا شده بود، با استعفای او و جایگزین شدن ریشی سوناک (Rishi Sunak) در مسند او، بازارها واکنش خوبی از خود نشان دادند.

علاوه بر این، سوناک بیشتر به عنوان یک چهره طرفدار رمز ارز در سیاست بریتانیا شناخته می‌شود. بریتانیا به به رسمیت شناختن بیت کوین و رمز ارزها به عنوان روش‌های پرداخت قانونی رأی داده است. سوناک می‌خواهد بریتانیا را به مرکز ارزهای دیجیتال جهان تبدیل کند. با این حال، برخی از اینفلوئنسرهای کریپتو از نخست وزیر بریتانیا به دلیل حمایتش از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی انتقاد می‌کنند.

چه اتفاقی می‌تواند جلوی این رالی را بگیرد!

نوسان قیمت ارزهای دیجیتال به این بستگی دارد که فدرال رزرو (FED) در تاریخ ۲ نوامبر (۱۱ آبان)، نرخ بهره را تا چه میزان افزایش خواهد داد. چندین شرکت فناوری از جمله اپل نیز درآمد سه ماهه سوم خود را گزارش خواهند کرد. چنانچه گزارش درآمد مطلوب نباشد، بازار کریپتو دوباره دچار رکود خواهد شد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x