لایحه‌ای که اقدامات SEC علیه رمز ارزها را بی‌اثر خواهد کرد!

بیل هگرتی (Bill Hagerty) سناتور ایالات متحده آمریکا و عضو کمیته بانکداری مجلس سنا، قانونی را ارائه کرده است که به دنبال ایجاد یک پناهگاه امن برای مبادلات ارزهای دیجیتال به منظور مقابله با برخی از اقدامات اجرایی به خصوص در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) است.
یک سناتور آمریکایی لایحه‌ای ارائه کرده است که اقدامات SEC علیه معاملات ارزهای دیجیتال را بی‌اثر می‌کند.

قانون شفافیت تجارت دیجیتال که در سال ۲۰۲۲ توسط سناتور ‌هگرتی معرفی شد، با هدف ارائه وضوح نظارتی پیرامون دو موضوع اصلی که موسسات مبادلات ارزهای دیجیتال را تهدید می‌کند، وضع شد. این دو موضوع عبارتند از:

  • طبقه‌بندی دارایی‌های دیجیتال
  • بدهی‌های مرتبط تحت قوانین موجود اوراق بهادار

سناتور هگرتی با مروری بر مشکلات موجود ناشی از موانع ایجاد شده توسط قانون گذاران عنوان کرد که:

فقدان شفافیت نظارتی فعلی برای دارایی‌های دیجیتال، کارآفرینان و کسب‌وکارها را با یک انتخاب مهم مواجه می‌کند؛ با وجود ابهامات نظارتی قابل‌توجه در ایالات متحده به فعالیت خود ادامه دهند یا کسب و کار خود را به بازارهای خارج از کشور با مقررات دارایی دیجیتال روشن‌تر منتقل کند.

به گفته سناتور هگرتی عدم قطعیت نظارتی موجود در آمریکا، سرمایه گذاری در فضای کریپتوکارنسی را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده و فرصت‌های ایجاد شغل در ایالات متحده را به صورت چشمگیری کاهش داده است. در نتیجه این محاصره اقتصادی در چنین زمان حیاتی، رهبری ایالات متحده در این حوزه فناوری نوآورانه به خطر افتاده است.

وی معتقد است که تصویب نهایی این قانون، نه تنها موجب فراهم شدن قطعیت حیاتی برای کسب و کارهای فعال در حوزه‌ دارایی‌های دیجیتال می‌شود، بلکه رشد و نقدینگی بازار رمز ارزها را نیز بهبود می‌بخشد.

البته برای تبدیل این لایحه به عنوان یک قانون، باید به تصویب مجلس سنا، مجلس نمایندگان آمریکا و رئیس جمهور ایالات متحده برسد.

به موازات این اصلاحات نظارتی توصیه شده توسط سناتورهای ایالات متحده، دولت فدرال نیز تلاش‌های خود برای مطالعه امکان ‌سنجی تأسیس بانک مرکزی ارزهای دیجیتال (CBDC) را در بازار آمریکا افزایش داده است.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

بر اساس دستورالعمل رییس جمهور آمریکا، جو بایدن، دفتر سیاست علم و فناوری (OSTP) در حال تجزیه و تحلیل ۱۸ طرح مختلف برای (CBDC) و تعیین مزایا و معایب هر کدام از این سیستم‌ها است. این دفتر پس از بررسی‌های دقیق و کارشناسانه اعلام کرد:

این امکان وجود دارد که فناوری دیجیتال مبتنی بر رویکرد بدون اخذ مجوز به‌طورقابل توجهی در طول زمان بهبود یابد، که ممکن است آن را برای استفاده در یک سیستم CBDC مناسب‌تر کند.

ارزیابی‌های فنی برای یک سیستم CBDC در ایالات متحده آمریکا، توجه این بخش را به سمت یک سیستم بدون استفاده از دفتر کل که به صورت سخت افزاری از آن محافظت می‌شود، معطوف کرده است.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
2
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x