هارد فورک Vasil شبکه کاردانو وارد فاز نهایی می‌شود

اکوسیستم کاردانو (Cardano) در پی جدیدترین ارتقا بلاک چین خود با نام واسیل (Vasil)، اعلام کرده در تاریخ ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) آن را عرضه خواهد کرد.
اجرای هاردفورک واسیل کاردانو

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، مدیرعامل کمپانی بلاک چینی Input Output و بنیاد کاردانو، اعلام کرده است که درخواستی از ترکیب‌کننده(Combinator) این هارد فورک ارسال و با موفقیت پذیرفته شده است، و این یعنی اجرای هارد فورک واسیل وارد مرحله نهایی خود شده است.

بنا به اظهارات او، این فرآیند خودکار ارتقاء کاردانو درحال‌حاضر آغاز شده است.

قرار است همگان به تماشا بنشینیم و بلند شدن موشک واسیل را نظاره کنیم. هم‌اکنون در فضا سیر می‌کند… بازگشتی در کار نیست. سفر آغاز شده.

هارد فورک کاردانو پس از ماه‌ها انتظار قرار است در تاریخ ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) عرضه شود.

هاسکینسون در توضیحاتش یادآور شد که به دلایل فنی مختلف، برخی از پیشرفت‌هایی که قرار است در هارد فورک واسیل حاصل شوند، تا تاریخ ۲۷ سپتامبر(۵ مهر) تکمیل خواهند شد. وی جامعه کریپتو را ترغیب کرده تا آخرین نسخه کیف پول خود را که در برخی قسمت‌ها نیاز به اصلاحات قابل‌توجه دارد، به نسخه Daedalus 5.0.0 ارتقا دهند.

همانطور که در گزارشات آمده، هارد فورک واسیل بلندپروازانه‌ترین ارتقاء شبکه کاردانو تا به امروز است، زیرا به طورچشمگیری مقیاس پذیری بلاک چین را بهبود خواهد بخشید. به عنوان مثال، اسکریپت‌های Plutus V2 می‌توانند قابلیت‌های قرارداد هوشمند کاردانو را به طرز چشمگیری افزایش دهند.

هاسکینسون مدعی‌ست این ارتقاء برایش از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، چراکه برگرفته از نام «دوست خوبش» واسیل دابوف (Vasil Dabov) است. ریاضیدانی بلغاری که یکی از اعضای فعال و برجسته جامعه کاردانو بود و در دسامبر گذشته درگذشت. هاسکینسون گفت: «خوشحالم که می‌توانیم میراث او را برای همیشه در اکوسیستم کاردانو جاودانه کنیم».

او با اشاره به اینکه کاردانو «یکی از قوی‌ترین» ارزهای رمزنگاری شده در فضای کریپتو است، گفت انتظار دارد این پروژه «پر قدرت» این سال را پشت سر بگذارد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x