ویتالیک بوترین: شبکه ترا در دستکاری بازار مشارکت داشت!

الکس دوبنیا (Alex Dovbnya) متخصص و تحلیل‌گر بازار کریپتوکارنسی در گزارش خود از ادعای بنیان گذار بلاک چین اتریوم (ETH) ‌ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) مبنی بر تلاش تیم شبکه لونا(Terra Luna) برای دستکاری بازار و افزایش قیمت توکن بومی خود خبر داد.
بر اساس ادعای ویتالیک بوترین بنیان گذار اتریوم، شبکه ترا لونا در دستکاری بازار مشارکت دارد

ویتالیک بوترین به عنوان یکی از بنیانگذاران اتریوم در مصاحبه‌ای طولانی با ستون‌نویس نیویورک تایمز ازرا کلین (Ezra Klein)، ادعا می‌کند که تیم Terra Luna تلاش کرده است تا بازار را به منظور تقویت ارزش ارز دیجیتال بومی خود دستکاری کند. او می‌گوید که هیچ‌کس واقعاً نمی‌داند که تیم Terra با ذخایر عظیم بیت کوین خود چه می‌کند.

به گفته این برنامه‌نویس کانادایی، شکست Terra نشان می‌دهد که تمرکز زدایی همه مشکلات را حل نمی‌کند. حتی اگر الگوریتم باز و شفاف باشد، در صورت اجرای ضعیف آن باز هم همه چیز خراب خواهد شد.       

وی در ادامه مصاحبه خود افزود:

مکانیسم پشت پروژه شکست خورده بلاک چین ترا فقط مدیریت اقتصادی بد بود.

او در ادامه با تأکید بر این موضوع که در همان زمان نیز عده‌ای از سرمایه گذاران آگاه بازار می‌دانستند که شبکه ترا اساساً بد است، به یادآوری اتفاقات رخ داده در آن زمان پرداخت.

همانطور که در گزارش‌های متعدد می‌توان مشاهده کرد، لونا کلاسیک (Luna Classic) باقیمانده پروژه شکست‌خورده سابق این شبکه و لونا ۲ (Luna 2)‌ اخیراً و در سپتامبر امسال احیا شدند که با توجه به متواری شدن بنیان‌گذار آن دو کوآن (Do Kwon) و صدور حکم بازداشت وی در کره جنوبی موضوعی قابل‌ تأمل است.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

شگفتی ویتالیک بوترین از کاهش قیمت اتریوم (ETH) پس از ادغام

بوترین همچنین فاش کرد که از افت قیمت اتریوم (ETH)‌ پس از رویداد ادغام بسیار متعجب شده است.

اگرچه انتقال اتریوم به الگوریتم اثبات سهام (PoS) موفقیت چشمگیری بود، قیمت دومین آلت کوین بزرگ بازار از ۱۵ سپتامبر به میزان ۱۸ درصد کاهش یافته است. البته گاو‌های بازار کریپتوکارنسی این خبر را تبدیل به موقعیتی برای فروش بیشتر دارایی‌های خود کردند که همین امر می‌تواند یکی از عوامل کاهش قیمت اتریوم باشد.

او همچنین معتقد است که عملکرد ضعیف سهام ایالات متحده نیز به کاهش قیمت ETH دامن زده است.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x