چرا بیت کوین همچنان فرصتی عالی برای سرمایه‌گذاری است؟

دریل هو (Daryl Ho)، استراتژیست سرمایه‌گذاری و معاون ارشد بانک DBS، بیت کوین (BTC) را با ذکر دلیل هنوز گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری می‌داند.
بیت کوین همچنان گزینه‌ای مناسب برای سرمایه گذاری است

شرکت خدمات مالی سنگاپور، DBS Bank، علی‌رغم نگرانی‌ها در مورد نوسانات زیاد قیمت بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال، از آن به عنوان فرصتی بی‌سابقه برای سرمایه‌گذاری یاد کرد.

اخیراً طی یک نشست خبری با رسانه‌ها، DBS اظهار داشت که توانایی بیت کوین برای پردازش تراکنش‌های متوالی بدون نیاز به مرکزی واسطه برای انجام معاملات، آن را به فرصتی بی‌سابقه در تاریخ تبدیل کرده است.

طرز کار منحصر به فرد بیت کوین

دریل هو، استراتژیست سرمایه‌گذاری و معاون ارشد این بانک، خاطرنشان کرد که ارزش بیت‌کوین بیشتر به دلیل کارایی آن در جهت تمرکز زدایی سیستم‌های مالی است که نیاز به احزاب مرکزی برای نقل‌ و انتقال دارایی‌ را از بین برده است.

بیشتر روش‌هایی که از طریق آن دارایی‌ها را معامله می‌کنید، نیاز به یک مرکز واسطه برای تأیید معامله دارند. بنابراین، با این روش جدید نمی‌توان ارز فیات خرید چراکه سیستم‌های پولی فیات همچنان توسط بانک‌های مرکزی کشورها اداره می‌شوند.

این استراتژیست سرمایه‌گذاری در ادامه با ارائه تصویری از یکسری افراد توضیح داد که این اشخاص در ماه فوریه، دارایی‌های سهمیه‌بندی‌شده خاصی در اختیار داشتند، اما نتوانستند آنها را به دلخواه خود نقد کنند زیرا در یک مقطعی بورس‌ها بسته شده بودند. در مقابل، بازار بیت کوین ۲۴ ساعته و هفت روز هفته باز است و معامله‌گران می‌توانند در هر زمان از شبانه‌روز وجه نقد خود را دریافت کنند و نقدینگی‌شان را افزایش دهند.

وی همچنین تأکید کرد که منحصر به فرد بودن بیت کوین و مزایای آن تحت تأثیر این نوسانات قرار نخواهد گرفت:

به نظر من بیت کوین هنوز هم منحصر به فرد است، چه قیمتش تغییر بکند، چه نکند. اگر صرفاً بر اساس قیمت به آن نگاه کنیم، نوسانات زیادی را شاهد خواهیم بود، اما تنها بر اساس این اطلاعات نمی‌توان پی به مزایای واقعی آن برد.

ثبت بالای حجم معاملات بیت کوین توسط DBS

علیرغم روندهای نزولی کنونی در بازار کریپتو، DBS در فعالیت‌های مرتبط با کریپتو وضعیتی صعودی را تجربه کرده است.

در ماه ژوئن، بخش دارایی دیجیتال این بانک، DBS Digital Exchange (DDEx)، علیرغم سقوط بازار و سقوط شبکه ترا-لونا (Terra-Luna) در ماه‌های آوریل و می، افزایش قابل‌ توجهی در حجم معاملات بیت کوین خود ثبت کرد.

این صرافی نشان داد که مشتریان سازمانی آن نگران ریزش قیمت بیت کوین نبودند؛ در عوض آنها به خرید آن با نرخ ارزان‌تر روی آوردند. بر اساس حجم معاملات ثبتی در این صرافی (DDEx)، حجم معاملات بیت کوین در ماه ژوئن چهار برابر بیشتر از ماه آوریل بود.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x