گزارش جنجالی وال استریت ژورنال: بنیاد تتر در مرز ورشکستگی است!

مقاله‌ای در وال استریت ژورنال (WSJ) ادعا کرده است که ترازنامه تتر در موقعیتی قرار دارد که حتی کاهش ۰.۳ درصدی ارزش دارایی‌های ذخیره آن می‌تواند تتر را از نظر فنی ورشکسته کند.
بنیاد ترون در شرف ورشکستگی است!

جین ایگلشام (Jean Eaglesham) و ویکی جی هوانگ (Vicky Ge Huang) خبرنگاران روزنامه وال استریت (WSJ) گزارش دادند که اگر بدهی‌های تتر نسبت بر دارایی‌های آن بیشتر شود، دارایی خالص آن به مرز‌ نامتعادلی خواهد رسید که می‌تواند منجز به آشفتگی بازار گردد.

در گزارش روز شنبه ژان ایگلشام و ویکی جی هوانگ، بر ماهیت نامعلوم ذخایر تتر (USDT) و حسابرسی آن که از سال ۲۰۱۷ به سرانجام نرسیده است، اشاره شده است.

ایگلشام و هوانگ پیشنهاد کردند که اگر نسبت بدهی‌های تتر بر دارایی‌هایش بیشتر شود، این شرایط بحرانی می‌تواند منجر به آشفتگی بیشتر بازار ارزهای دیجیتال گردد:

کاهش ۰.۳ درصدی دارایی‌ها می‌تواند تتر را از نظر فنی ورشکسته کند – اتفاقی که از نظر تحلیل‌گران می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذاران را کاهش داده و باعث افزایش نقد کردن دارایی‌ها شود.

بر اساس داده‌های وب‌ سایت رسمی تتر، در زمان نگارش این مقاله دارایی‌های تتر به ارزش ۶۷.۷۴ میلیارد دلار و بدهی‌های آن به ارزش ۶۷.۵۴ میلیارد دلار است که تفاوت آن تنها ۱۹۱ میلیون دلار است.

با این حال پائولو آردوینو (Paolo Ardoino) مدیر ارشد فناوری تتر، شدت حاشیه‌های به وجود آمده حول محور استیبل کوین USDT را کم اهمیت جلوه داده و به این نشریه گفته است که انتظار دارد سرمایه آن در چند ماه آینده به طور قابل توجهی رشد کند. وی افزود:

من فکر نمی‌کنم که ریسک موجود در مورد آینده بازار کریپتوکارنسی از طرف ما ایجاد شده باشد.

آردوینو همچنین خاطرنشان کرد که این شرکت هیچ مشکلی در بازخرید وجوه مشتریان نداشته است و طی سقوط اخیر در بازار کریپتو، موفق شده دارایی کاربران خود به ارزش ۷ میلیارد دلار را تنها در ۲۴ ساعت بازخرید کند.

وب سایت رسمی رمزارز تتر در حال حاضر بیان می‌کند که ۷۹.۶۲ درصد از ذخایر آن توسط پول نقد، معادل‌های نقدی، سایر سپرده‌های کوتاه مدت و اوراق تجاری پشتیبانی می‌شود. ۸.۳۶ درصد مابقی دارایی‌ها شامل سایر سرمایه گذاری‌ها از جمله خرید توکن‌های دیجیتال نامشخص است. ۶.۷۷ درصد آن در وام‌های تضمین شده و ۵.۲۵ درصد در اوراق قرضه شرکتی، وجوه و فلزات گرانبها سرمایه گذاری شده است.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

با این حال بر اساس این گزارش، آردوینو از اظهار نظر در مورد سرمایه‌گذاری‌های دیگر تتر به ارزش ۵.۶ میلیارد دلار خودداری کرد.

ماهیت ذخایر تتر یک روایت طولانی مدت و کلیدی در فضای ارزهای دیجیتال است. دلیل آن نیز تسلط این توکن بر بازار استیبل کوین و تعاملات این شرکت با قانون گذاران به دلیل اظهارات نادرست در راستای حمایت از تتر در گذشته بوده است.

به عنوان بخشی از تسویه حساب ۱۸.۵ میلیون دلاری با دفتر دادستان کل نیویورک در فوریه ۲۰۲۱، تتر از نظر قانونی ملزم به انتشار گزارش‌های فصلی در مورد ارائه ترکیب خاص ذخایر نقدی و غیر نقدی خود است.

آردونیو همچنین به خبرگزاری وال استریت ژورنال گفت که به زودی به عنوان بخشی از فشار این شرکت برای ارائه شفافیت بیشتر، گزارش‌های فصلی خود را به گزارش‌های ماهانه تغییر خواهد داد.

در اوایل این ماه، تتر با شرکت بزرگ حسابداری BDO Italia قرارداد امضا کرد تا با انجام گواهی‌های مستقل در رسیدن به اهداف شفافیت بیشتر در گزارش‌های خود کمک کند. با این حال هنوز یک برنامه حسابرسی کامل در شرکت وجود ندارد که بتواند بیشتر در مورد وضعیت مالی بنیاد تتر تحقیق کرده و دامنه کامل عملیات آن را ارائه دهد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x