۷۵ درصد از سرمایه گذاران جوان آمریکا علاقه‌مند به سرمایه گذاری در رمز ارزها هستند!

۷۵ درصد از سرمایه گذاران نسل هزاره جدید (Millennial) و نسل ایکس (Generation X) به ابزارهای سرمایه گذاری جایگزین، مانند ارزهای دیجیتال علاقه‌مند شده‌اند.

دو سوم از سرمایه گذاران آمریکایی که بین ۲۱ تا ۴۲ سال سن دارند، معتقدند که دستیابی به بازده بالاتر از میانگین تنها با اتکا به امور مالی سنتی غیرممکن است. در عوض آنها ارزهای دیجیتال را ابزار مناسبی برای این کار می‌دانند.

تحقیقات متعدد قبلی نشان داده‌اند که نسل‌های جوان‌تر نسبت به افراد مسن‌تر تمایل بیشتری به سرمایه گذاری در حوزه‌ی دارایی‌های دیجیتال دارند. در اوج روند صعودی در سال ۲۰۲۱، بسیاری از جوانان گفتند که خوشحال خواهند شد که بخشی از حقوق خود را به‌جای پول فیات در قالب رمز ارزها دریافت کنند.

تنوع سبد کلید سود آ‌وری است

بانک آمریکا در نظرسنجی‌های خود تخمین زد که ۷۵ درصد از سرمایه گذاران آمریکایی تا ۴۲ سال سن فکر می‌کنند که ابزارهای مالی جایگزین مانند ارزهای دیجیتال، املاک و مستغلات، سهام خصوصی و کالاها باید در پرتفوی آنها حضور ملموس داشته باشند. از نظر آنها تنها سرمایه گذاری در بازار سهام و اوراق قرضه سنتی نمی‌تواند سود آتی را تضمین کند.

در مقایسه تنها ۳۲ درصد از افراد بالای آن سن، نظر مشابهی دارند. آن‌ها ترجیح می‌دهند وجوه خود را به سهام اختصاص دهند و تنها ۵ درصد از پول خود را برای سرمایه‌گذاری‌های جایگزین مانند ارزهای دیجیتال مصرف کنند.

این تحلیل همچنین نشان داد که ۶۸ درصد از والدین مورد نظر قبلاً با فرزندان خود در مورد چگونگی انتقال ثروت خانواده به آنها بحث آموزشی داشته‌اند. انتظار می‌رود که نسل قبلی و مسن آمریکا تا سال ۲۰۴۵ حدود ۸۴ تریلیون دلار به نسل‌های جدید منتقل کند.

کیتی ناکس (Katy Knox) رئیس بانک خصوصی Bank of America ادعا کرد:

برنامه ریزی ثروت ذاتاً چند نسلی است. همانطور که در میان خانواده‌های مشتریان خود می‌بینیم، رفتارها و ارزش‌های مالی در اوایل زندگی شکل می‌گیرند و از طریق میراثی که از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شوند، به حیات خود ادامه می‌دهند. این یافته‌های تحقیقاتی نشان می‌دهد که مشاوران ثروت و صنعت خدمات مالی نقش بزرگ‌تری در کمک به خانواده‌ها برای انتقال ثروت و رفع نیازهای نسل بعدی ایفا می‌کنند.

از نظر ظاهری بسیاری از افراد از نسل‌های قدیمی‌تر ممکن است به فرزندان خود توصیه نکنند که با ارزهای دیجیتال تعامل داشته باشند، زیرا آنها ترجیح می‌دهند از این طبقه دارایی دور بمانند.

با این حال زمانی که نسل X و Millennials با فرزندان خود در مورد برنامه ریزی پول در آینده صحبت کنند، مضمون سخن آن‌ها می‌تواند کاملاً متفاوت باشد.

خرید و فروش رمز ارزها

متولدین هزاره جدید و علاقه‌ آنها به کریپتوکارنسی‌ها

یک تحقیق CNBC در سال ۲۰۲۱ تخمین زده است که ۴۷ درصد از میلیونرهای هزاره اخیر حداقل یک چهارم سرمایه خود را در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده‌اند. از سوی دیگر ۸۳ درصد از سرمایه گذاران قدیمی‌تر، علاقه ای به ارزهای دیجیتال ندارند و روی آن سرمایه گذاری نمی‌کنند.

نظرسنجی دیگری نشان داد که متولدین هزاره اخیر گروه جمعیتی هستند که بیشتر مورد توجه طبقه دارایی قرار گرفته‌آند. زمانی که بیت کوین در ماه نوامبر به بالا‌ترین قیمت تاریخی خود نزدیک شد، ۳۶ درصد از افراد مورد نظر که بین سال‌های ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۶ متولد شدند، گفتند که مایل هستند برخی از پرداخت‌های کاری خود را به صورت ارز‌های دیجیتال دریافت کنند. نسل Z حتی بیشتر از آن حمایت می‌کرد زیرا ۵۰ درصد آن‌ها آرزوی رسیدن به چنین هدفی را داشتند.

در تابستان امسال شرکت سرمایه گذاری آلتو (Alto) ارزیابی کرد که ۴۰ درصد از متولدین هزاره آمریکایی سرمایه گذاران بلند مدت (HODLers) هستند. دقیقا به همین میزان نیز افراد ادعا کرده‌اند که سرمایه خود را در سهام نگه‌داری می‌کنند و تعداد کمتری از افراد  از هر دو این دارایی‌های برای سرمایه گذاری استفاده کرده‌اند.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x