هستی تاری 16 روز پیش

ریزش استیبل کوین USDD ترون در بحبوحه ریزش بازار ارزهای دیجیتال

در پی سقوط بازار کریپتو در روزهای اخیر، استیبل کوین USDD شبکه ترون ثبات دلاری خود را از دست داد و به ارزش ۰.۹۶۵۷ دلار ریزش کرد.

در خلال ریزش بازار رمزارزها، استیبل کوین الگوریتمی USDD ترون که اخیراً راه اندازی شده بود، ثبات دلاری خود را از دست داد و طبق نمودار قیمت ترون به ۰.۹۶۵۷ دلار رسید.

از زمان انتشار این مطلب، USDD هنوز نتوانسته ثبات دلاری خود را به دست آورد و در همان محدوده قبلی در حال رنج زدن است. اما چرا این اتفاق برای استیبل کوین ترون افتاده و آیا آینده این توکن هم مانند Terra خواهد شد؟

واکنش خالق ترون به ریزش USDD

جاستین سان خالق ترون و USDD

طبق اظهارات جاستین سان، بنیانگذار ترون، عدم ثبات USDD به خاطر تعداد زیادی فروشنده­ استقراضی که ترون (TRX) و توکن بومی شبکه را در صرافی ارز دیجیتال بایننس هدف قرار داده بودند، اتفاق افتاد. او افزود که Tron DAO Reserve دو میلیارد دلار برای مقابله با این فروشندگان درنظر گرفته است.

سان روز دوشنبه در توییتی نوشت: «نرخ بودجه­ قرض­گیری رمزارز ترون در صرافی بایننس منفی ۵۰۰ درصد است.» وی در ادامه افزود: «Tron DAO Reserve دو میلیارد دلار برای مقابله با آنها اختصاص خواهد داد. فکر نمی کنم حتی ۲۴ ساعت هم دوام بیاورند. فشاری قرضی در راه است.»

نرخ بودجه­ قرض­‌گیری ترون در بایننس، منفی ۵۰۰% است. Tron DAO Reserve دو میلیارد دلار برای مقابله با آنها اختصاص خواهد داد. فکر نمی کنم حتی ۲۴ ساعت هم دوام بیاورند. فشاری قرضی در راه است.

جاستین سان در توییتر

فشار قرضی زمانی اتفاق می‌افتد که معامله‌گران روی پایین آمدن قیمت یک دارایی شرط می‌بندند، اما در عوض قیمت بالا می‌رود و آنها را مجبور به بستن سفارش‌ها می‌کند.

ترون در روز دوشنبه بیش از ۱۶ درصد کاهش یافت و پیش از آنکه به ارزش فعلی خود برسد به پایین‌ترین سطح دو ماهه خود یعنی ۰.۵۸ دلار رسید.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

USDD چیست؟

USDD یک استیبل کوین الگوریتمی است؛ نوعی ارز دیجیتال که با استفاده از الگوریتم‌های قرارداد هوشمند به دارایی دیگری (معمولاً یک ارز ثابت مانند دلار آمریکا) متصل می‌شود.

برخلاف استیبل کوین‌هایی مانند تتر یا USDC Circle، USDD در ابتدا توسط هیچ دارایی پشتیبانی نمی‌شد، در عوض از طریق معاملات آربیتراژ بین USDD و TRX، توکن اصلی شبکه Tron ثبات دلاری خود را حفظ کرد.

با این ­حال، پس از یک استیبل کوین الگوریتمی مشابه، UST Terra ماه گذشته سقوط کرد و تنها در عرض یک هفته ۶۰ میلیارد دلار از ثروت سرمایه‌گذاران را با خاک یکسان کرد. USDD نیز مدل عملیاتی خود را تغییر داد تا وثیقه‌هایی به صورت BTC، TRX، USDT و USDC ذخیره کند.

تیم پشتیبان USDD همچنین حداقل نرخ وثیقه ۱۳۰ درصدی را وعده داده که بالاتر از نرخ وثیقه ۱۲۰ درصدی استیبل­ کوین دای (DAI) از پلتفرم MakerDAO است.

روز دوشنبه، Tron DAO Reserve به­ منظور «حفاظت بیشتر از صنعت بلاک­ چین و بازار کریپتو» گفت که اقداماتی در نظر گرفته است.

برای محافظت از صنعت بلاک ­چین و بازار ارزهای دیجیتال، Tron DAO Reserve عرضه USDC را به میزان ششصد و پنجاه میلیون دلار در ترون افزایش داد . در حال­ حاضر عرضه USDC در TRON به 2.5 میلیارد دلار رسیده است.

این حرکت شامل دو خرید جداگانه هرکدام به مبلغ ۱۰۰ میلیون USDC (در جاهای مختلف) بود، و به دنبال آن خرید دیگری به مبلغ ۶۵۰ میلیون UDSC که عرضه USDC را در TRON به مجموع ۲.۵ میلیارد دلار افزایش داد.

براساس وبسایت Tron DAO Reserve، نرخ وثیقه استیبل­ کوین درحال ­حاضر تقریباً ۲۴۸ درصد است.

نظرات کاربران

.دیگران نشانی ایمیل شما را نخواهند دید

بخش‌های ستاره‌دار را حتما پر کنید.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x