آوالانچ

آوالانچ

avalanche (AVAX)

قیمت آوالانچ

TMN 557,514

+ 0.51%

USDT 17.17

آدرس کانترکت

بایننس اسمارت چین

0x1ce0...4041

نمودار لحظه ای آوالانچ

پشتیبانی از ۳ شبکه

می‌پردازم

دریافت می‌کنم

نام ارزآوالانچ
نمادAVAX

قیمت جهانی (‏دلار)‏

$ 17.17

آخرین قیمت (‏تومان)‏

557,514

تغییرات روزانه (‏درصد)‏

+ 0.51%

حجم معاملات روزانه (‏دلار)‏

147,182,345

رتبه در بازار

17

ارزش بازار (‏دلار)‏

5,098,489,977

آوالانچ (AVAX) چیست؟

آوالانچ یک پلتفرم چتری است که برای راه‌اندازی نرم‌افزارهای DeFi، دارایی‌های مالی، تریدینگ و دیگر خدمات مرتبط کاربرد دارد. هدف این پلتفرم تبدیل شدن به یک صرافی بین‌‎المللی است که در آن، همه می‌توانند انواع دارایی‌ها را با یکدیگر مبادله کنند. همچنین این پلتفرم به صورت کاملا غیرمتمرکز و با قراردادهای هوشمند مدیریت می‌شود. توسعه دهنده‌های این پلتفرم عقیده دارند که آوالانچ اولین شبکه قرارداد هوشمند است که در آن تراکنش‌ها در کمتر از یک ثانیه نهایی می‌شوند.
شبکه اصلی آوالانچ در سپتامبر ۲۰۲۰ رونمایی شد و توکن بومی آن یعنی AVAX برای اهداف مختلفی به کار گرفته می‌شود. برای مثال یکی از کاربردهای این توکن استفاده به عنوان یک سیستم پاداش و پرداخت برای کاربران است.

خالق آوالانچ کیست؟

Avalanche را آوا لبز (پروفسور دانشگاه کرنل)، امین گون سیرر (دکتری علوم کامپیوتر دانشگاه کورنل)، کوین سکنیچی و ماوفان یین، تأسیس کردند. Gün Sirer یک محقق رمزنگاری کهنه کار است و شش سال قبل از انتشار وایت پیپر بیت کوین، یک ارز مجازی همتا به همتای مفهومی طراحی کرده است. او قبل از هک The DAO در سال ۲۰۱۶ روی راه حل‌های مقیاس پذیری بیت کوین و در مورد اتریوم تحقیق می‌کرد.

از این تحقیقات، وایت پیپری به وجود آمد که منجر به تأسیس آوا لب در سال ۲۰۱۸ شد. این پروژه در فوریه ۲۰۱۹ یک سید راند را که شامل سرمایه‌گذارانی مانند پلی‌چین، آندرسن هوروویتز و بالاجی سرینیواسان بود انجام داد. آوالانچ عرضه اولیه سکه خود را در سال ۲۰۲۰ در کمتر از ۲۴ ساعت صورت داد و در این فرآیند ۴۲ میلیون دلار جمع آوری کرد.

قیمت آوالانچ (AVAX)

امروز ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ شمسی مطابق با ۲۰۲۲/۰۹/۲۹ میلادی و در این لحظه، آوالانچ، 557,514 تومان معادل $ 17.17 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Avalanche طی ۲۴ ساعت اخیر + 0.51% تغییر قیمت داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر آوالانچ 147,182,345 دلار است. ارز آوالانچ با نماد اختصاری AVAX در رتبه 17 ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد. ارزش بازار آوالانچ هم اکنون 5,098,489,977 دلار آمریکاست.

دامیننس آوالانچ (AVAX)

dominance یا دامیننس Avalanche به معنی میزان سهم ارز آوالانچ در کل بازار کریپتوکارنسی است. این سهم نشان می‌دهد که AVAX چه درصدی از کل بازار را در میان دیگر ارزها در اختیار دارد. عدد این تسلط بر بازار با درصد نشان داده می‌شود. هم اکنون دامیننس آوالانچ 0.52 درصد است. با تحلیل دامیننس آوالانچ و بررسی کاهش یا افزایش آن متوجه می‌شوید که میزان سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال افزایش داشته یا کاهش یافته است.

تعداد واحدهای آوالانچ (AVAX)

حداکثر تعداد واحدهای ارز آوالانچ (AVAX) 720,000,000 است. این یعنی در نهایت این تعداد از ارز آوالانچ وجود خواهد داشت. برخی از ارزهای دیجیتال عرضه‌ای نامشخص دارند و تعداد واحدهای نهایی آن‌ها تعیین نشده است. تا کنون 410,672,080 واحد Avalanche (AVAX) عرضه شده است. این تعداد واحدهای آوالانچ بعد از کم شدن واحدهای سوزانده شده است. تعداد واحدهای در گردش (Circulating Supply) AVAX هم اکنون 295,922,819 واحد است این یعنی چه تعداد واحد AVAX در بازار و در دست مردم گردش می‌کند. مثلا دارایی‌های قفل شده که تاثیری روی قیمت بازار نمی‌گذارند جزو واحدهای در گردش محاسبه نمی‌شوند.

تاریخچه قیمت آوالانچ

بیشترین رکورد قیمت آوالانچ (AVAX) تا کنون 144.96 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۱/۱۱/۲۱. قیمت کنونی Avalanche به نسبت این رکورد - 88.14% تغییر کرده است.

کمترین قیمت آوالانچ (AVAX) تا کنون 2.8 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۰/۱۲/۳۱. قیمت کنونی Avalanche به نسبت این رکورد + 513.92% تغییر کرده است.

خرید آوالانچ (AVAX)

اینکه چه شبکه‌ای را برای خرید آوالانچ انتخاب می‌کنید مهم است و دقت کنید که آدرس عمومی‌ای که برای خرید AVAX استفاده می‌کنید حتما با شبکه‌ای که برای انتقال انتخاب کرده‌اید مطابق باشد. نکته مهم دیگر در خرید Avalanche و سایر ارزهای دیجیتال این است که هزینه انتقال در شبکه بلاک چین، با کارمزد پول نو متفاوت است. هزینه انتقال، مبلغی است که شبکه بلاک چین انتخابی شما بابت انجام تراکنش دریافت می‌کند و در واقع گس فی‌ای است که شما بابت انجام تراکنش، به شبکه بلاک چینی که انتخاب کرده‌اید می‌پردازید. این مبلغ در پیش فاکتور قابل مشاهده است.

برای خرید آوالانچ روی هر شبکه و مشاهده آن در کیف پول خود می‌توانید در همین صفحه آدرس ارز دیجیتال را به کیف پول خود اضافه کنید.

اگر از افزونه متامسک استفاده می‌کنید با کلیک روی آیکون متامسک به طور مستقیم ارز AVAX را به کیف پول متامسک خود اضافه کنید.

در صورتی که از کیف پول‌های دیگری استفاده می‌کنید آدرس کانترکت توکن را کپی و در کیف پول خود پیست کنید.

خرید آوالانچ از صرافی پول نو

پس از ثبت نام و احراز هویت در پول نو می‌توانید خرید آوالانچ را شروع کنید. برای این کار مقدار واحدهای AVAX یا مبلغی که می‌خواهید برای خرید Avalanche بپردازید در کادر وارد کنید. مرحله بعد، مرحله انتخاب شبکه‌ای است که می‌خواهید روی آن، ارز Avalanche را در کیف پول خود دریافت کنید. آوالانچ AVAX روی بلاک چین Avalanche (AVAX), Avalanche C-Chain (AVAX-C), BNB Smart Chain (BEP20) قابل انتقال است. پس از انتخاب شبکه، آدرس کیف پول مرتبط با شبکه انتخابی‌تان را به صورت کپی و پیست یا به صورت اسکن QR کد یا از طریق دفترچه آدرس‌ها در کادر وارد کنید.

توجه کنید که آدرس را تایپ نکنید چون ممکن است اشتباهی در وارد کردن یکی از کاراکترها پیش بیاید و خرید شما به کیف پولتان منتقل نشود.

پس از وارد کردن شماره کارت بانکی که قصد پرداخت از طریق آن را دارید پیش فاکتور برای شما صادر می‌شود. با بررسی نهایی آن به درگاه شاپرک وارد می‌شوید و مبلغ AVAX خریداری شده را می‌پردازید. قیمت AVAX هر یک دقیقه به‌روز می‌شود و پس از پایان یک دقیقه لازم است قیمت را به‌روزرسانی کنید تا پیش فاکتور بر اساس آن صادر شود.

فروش آوالانچ (AVAX)

فرآیند فروش آوالانچ در پول نو پس از تایید احراز هویت شما فعال می‌شود. در ابتدا لازم است مقدار AVAX مورد نظر خود را برای فروش وارد کنید.

فروش آوالانچ در پول نو روی شبکه Avalanche (AVAX), Avalanche C-Chain (AVAX-C), BNB Smart Chain (BEP20) انجام می‌شود. شبکه انتقال را با توجه به شبکه‌ای که ارز شما روی آن قرار دارد انتخاب کنید.

به دو روش می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را به پول نو انتقال دهید و معادل نقدی آن را در حساب بانکی‌تان دریافت کنید.

روش اول: ارسال مستقیم (TXID)

در این روش شما با استفاده از کیف پول خودتان، مقدار مورد نظر از ارز Avalanche را به آدرسی که در اختیارتان می‌گذاریم منتقل می‌کنید. پس از اتمام تراکنش، شناسه‌ TXID را که نشان‌دهنده اطلاعات تراکنش شماست در کادر مربوط کپی می‌کنید.

روش دوم: اتصال کیف پول

با انتخاب این گزینه می‌توانید مستقیم کیف پول خود را به پلتفرم متصل و آوالانچ را ارسال کنید. برای این کار دو راه دارید. یکی اینکه از طریق متامسک روی مرورگر خود به پول نو متصل شوید. دوم اتصال از طریق والت کانکت است که با اسکن QR کد از طریق کیف پول موبایل خود یا اتصال کیف پول سخت افزاری، به پلتفرم متصل می‌شوید.

مراحل را پیش بروید و مقدار مورد نظر خود را وارد کنید. ما در سریع‌ترین زمان معادل نقدی ارز AVAX را به حساب بانکی شما منتقل می‌کنیم.

نکته مهم: برای فروش روی شبکه بایننس اسمارت چین (BEP20) باید حتما ارز رسمی این شبکه یعنی BNB را در کیف پول خود داشته باشید. هنگام انتخاب شبکه‌ها در فرآیند فروش، به راهنماهای هر بخش توجه کنید.

پول نو بستر مطمئن خرید و فروش ارزهای دیجیتال

پول نو همراه شماست تا تجربه‌ای مطلوب از خرید و فروش آوالانچ و سایر ارزهای دیجیتال داشته باشید. ما در پول نو امکان خرید و فروش آوالانچ را با استفاده از کیف پول شخصی فراهم کرده‌ایم تا هیچ گونه نگرانی بابت به خطر افتادن امنیت دارایی‌ها نداشته باشید. در هر مرحله از فرایند خرید و فروش در کنار شماییم و در صورتی که پرسشی داشته باشید پشتیبانی پول نو همواره در دسترس و پاسخگوی شماست.