بایننس دلار

پبایننس دلار

BinanceUSD (BUSD)

قیمت بایننس دلار

TMN 33,494

- 0.47%

USDT 0.9998

آدرس کانترکت

اتریوم

0x4Fab...7C53

بایننس اسمارت چین

0xe9e7...7d56

پالیگان

0x9C9e...db39

سی-چین آوالانچ

0x9C9e...db39

نمودار لحظه ای بایننس دلار

پشتیبانی از ۴ شبکه

می‌پردازم

دریافت می‌کنم

نام ارزبایننس دلار
نمادBUSD

قیمت جهانی (‏دلار)‏

$ 0.9998

آخرین قیمت (‏تومان)‏

33,494

تغییرات روزانه (‏درصد)‏

- 0.47%

حجم معاملات روزانه (‏دلار)‏

6,269,662,119

رتبه در بازار

7

ارزش بازار (‏دلار)‏

20,972,922,862

بایننس دلار چیست؟

دلار بایننس یا بایننس دلار که با نماد BUSD عرضه می‌شود یک استیبل کوین با پشتیبان دلار آمریکا است که توسط شرکت بایننس و شرکت Paxos خلق شده است. این ارز از سازمان خدمات مالی ایالتی نیویورک دارای مجوز است و این سازمان روی نحوه عملکرد آن نظارت دارد. BUSD در تاریخ ۵ سپتامبر ۲۰۱۹ با استاندارد ERC-20 و پشتیبانی از استاندارد BEP-2 عرضه شد و هدف آن تلفیق ثبات قیمت دلار با تکنولوژی بلاک چین است.

قیمت بایننس دلار (BUSD)

امروز ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ شمسی مطابق با ۲۰۲۲/۱۰/۰۴ میلادی و در این لحظه، بایننس دلار، 33,494 تومان معادل $ 0.9998 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Binance USD طی ۲۴ ساعت اخیر - 0.47% تغییر قیمت داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر بایننس دلار 6,269,662,119 دلار است. ارز بایننس دلار با نماد اختصاری BUSD در رتبه 7 ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد. ارزش بازار بایننس دلار هم اکنون 20,972,922,862 دلار آمریکاست.

دامیننس بایننس دلار (BUSD)

dominance یا دامیننس Binance USD به معنی میزان سهم ارز بایننس دلار در کل بازار کریپتوکارنسی است. این سهم نشان می‌دهد که BUSD چه درصدی از کل بازار را در میان دیگر ارزها در اختیار دارد. عدد این تسلط بر بازار با درصد نشان داده می‌شود. هم اکنون دامیننس بایننس دلار 2.1 درصد است. با تحلیل دامیننس بایننس دلار و بررسی کاهش یا افزایش آن متوجه می‌شوید که میزان سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال افزایش داشته یا کاهش یافته است.

تعداد واحدهای بایننس دلار (BUSD)

حداکثر تعداد واحدهای ارز بایننس دلار (BUSD) نامشخص است. این یعنی در نهایت این تعداد از ارز بایننس دلار وجود خواهد داشت. برخی از ارزهای دیجیتال عرضه‌ای نامشخص دارند و تعداد واحدهای نهایی آن‌ها تعیین نشده است. تا کنون 20,882,575,008 واحد Binance USD (BUSD) عرضه شده است. این تعداد واحدهای بایننس دلار بعد از کم شدن واحدهای سوزانده شده است. تعداد واحدهای در گردش (Circulating Supply) BUSD هم اکنون 20,882,575,008 واحد است این یعنی چه تعداد واحد BUSD در بازار و در دست مردم گردش می‌کند. مثلا دارایی‌های قفل شده که تاثیری روی قیمت بازار نمی‌گذارند جزو واحدهای در گردش محاسبه نمی‌شوند.

تاریخچه قیمت بایننس دلار

بیشترین رکورد قیمت بایننس دلار (BUSD) تا کنون 1.15 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۰/۰۳/۱۳. قیمت کنونی Binance USD به نسبت این رکورد - 13.33% تغییر کرده است.

کمترین قیمت بایننس دلار (BUSD) تا کنون 0.901127 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۱/۰۵/۱۹. قیمت کنونی Binance USD به نسبت این رکورد + 11.01% تغییر کرده است.

خرید بایننس دلار (BUSD)

اینکه چه شبکه‌ای را برای خرید بایننس دلار انتخاب می‌کنید مهم است و دقت کنید که آدرس عمومی‌ای که برای خرید BUSD استفاده می‌کنید حتما با شبکه‌ای که برای انتقال انتخاب کرده‌اید مطابق باشد. نکته مهم دیگر در خرید Binance USD و سایر ارزهای دیجیتال این است که هزینه انتقال در شبکه بلاک چین، با کارمزد پول نو متفاوت است. هزینه انتقال، مبلغی است که شبکه بلاک چین انتخابی شما بابت انجام تراکنش دریافت می‌کند و در واقع گس فی‌ای است که شما بابت انجام تراکنش، به شبکه بلاک چینی که انتخاب کرده‌اید می‌پردازید. این مبلغ در پیش فاکتور قابل مشاهده است.

برای خرید بایننس دلار روی هر شبکه و مشاهده آن در کیف پول خود می‌توانید در همین صفحه آدرس ارز دیجیتال را به کیف پول خود اضافه کنید.

اگر از افزونه متامسک استفاده می‌کنید با کلیک روی آیکون متامسک به طور مستقیم ارز BUSD را به کیف پول متامسک خود اضافه کنید.

در صورتی که از کیف پول‌های دیگری استفاده می‌کنید آدرس کانترکت توکن را کپی و در کیف پول خود پیست کنید.

خرید بایننس دلار از صرافی پول نو

پس از ثبت نام و احراز هویت در پول نو می‌توانید خرید بایننس دلار را شروع کنید. برای این کار مقدار واحدهای BUSD یا مبلغی که می‌خواهید برای خرید Binance USD بپردازید در کادر وارد کنید. مرحله بعد، مرحله انتخاب شبکه‌ای است که می‌خواهید روی آن، ارز Binance USD را در کیف پول خود دریافت کنید. بایننس دلار BUSD روی بلاک چین اتریوم, بایننس اسمارت چین, پالیگان, سی-چین آوالانچ قابل انتقال است. پس از انتخاب شبکه، آدرس کیف پول مرتبط با شبکه انتخابی‌تان را به صورت کپی و پیست یا به صورت اسکن QR کد یا از طریق دفترچه آدرس‌ها در کادر وارد کنید.

توجه کنید که آدرس را تایپ نکنید چون ممکن است اشتباهی در وارد کردن یکی از کاراکترها پیش بیاید و خرید شما به کیف پولتان منتقل نشود.

پس از وارد کردن شماره کارت بانکی که قصد پرداخت از طریق آن را دارید پیش فاکتور برای شما صادر می‌شود. با بررسی نهایی آن به درگاه شاپرک وارد می‌شوید و مبلغ BUSD خریداری شده را می‌پردازید. قیمت BUSD هر یک دقیقه به‌روز می‌شود و پس از پایان یک دقیقه لازم است قیمت را به‌روزرسانی کنید تا پیش فاکتور بر اساس آن صادر شود.

فروش بایننس دلار (BUSD)

فرآیند فروش بایننس دلار در پول نو پس از تایید احراز هویت شما فعال می‌شود. در ابتدا لازم است مقدار BUSD مورد نظر خود را برای فروش وارد کنید.

فروش بایننس دلار در پول نو روی شبکه Ethereum (ERC20), BNB Smart Chain (BEP20), Polygon, Avalanche C-Chain (AVAX-C) انجام می‌شود. شبکه انتقال را با توجه به شبکه‌ای که ارز شما روی آن قرار دارد انتخاب کنید.

به دو روش می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را به پول نو انتقال دهید و معادل نقدی آن را در حساب بانکی‌تان دریافت کنید.

روش اول: ارسال مستقیم (TXID)

در این روش شما با استفاده از کیف پول خودتان، مقدار مورد نظر از ارز Binance USD را به آدرسی که در اختیارتان می‌گذاریم منتقل می‌کنید. پس از اتمام تراکنش، شناسه‌ TXID را که نشان‌دهنده اطلاعات تراکنش شماست در کادر مربوط کپی می‌کنید.

روش دوم: اتصال کیف پول

با انتخاب این گزینه می‌توانید مستقیم کیف پول خود را به پلتفرم متصل و بایننس دلار را ارسال کنید. برای این کار دو راه دارید. یکی اینکه از طریق متامسک روی مرورگر خود به پول نو متصل شوید. دوم اتصال از طریق والت کانکت است که با اسکن QR کد از طریق کیف پول موبایل خود یا اتصال کیف پول سخت افزاری، به پلتفرم متصل می‌شوید.

مراحل را پیش بروید و مقدار مورد نظر خود را وارد کنید. ما در سریع‌ترین زمان معادل نقدی ارز BUSD را به حساب بانکی شما منتقل می‌کنیم.

نکته مهم: برای فروش روی شبکه بایننس اسمارت چین لازم است که حتما ارز رسمی این شبکه یعنی BNB را در کیف پول خود داشته باشید. هنگام انتخاب شبکه‌ها در فرآیند فروش، به راهنماهای هر بخش توجه کنید.

پول نو بستر مطمئن خرید و فروش ارزهای دیجیتال

پول نو همراه شماست تا تجربه‌ای مطلوب از خرید و فروش بایننس دلار و سایر ارزهای دیجیتال داشته باشید. ما در پول نو امکان خرید و فروش بایننس دلار را با استفاده از کیف پول شخصی فراهم کرده‌ایم تا هیچ گونه نگرانی بابت به خطر افتادن امنیت دارایی‌ها نداشته باشید. در هر مرحله از فرایند خرید و فروش در کنار شماییم و در صورتی که پرسشی داشته باشید پشتیبانی پول نو همواره در دسترس و پاسخگوی شماست.

پرسش های پرتکرار درباره بایننس دلار

به پرسش های شما درباره بایننس دلار پاسخ داده ایم.

سریع‌ترین روش خرید BUSD استفاده از پرداخت ریالی از طریق درگاه‌های معتبر پرداخت است. در پول نو با پرداخت آنلاین می‌توانید سفارش خرید ثبت کنید و ما در سریع‌ترین زمان پس از تایید تراکنش پرداخت، معادل BUSD را به آدرس عمومی کیف پول شما ارسال می‌کنیم.

با توجه به اینکه BUSD یک استیبل کوین است که ارزش آن به صورت ۱:۱ به دلار وابسته است، یعنی به ازای هر بایننس دلار یک دلار آمریکا وجود دارد و به همین خاطر قیمت این ارز همیشه یک دلار باقی خواهد ماند.

BUSD با استاندارد ERC-20 عرضه شده است. به همین خاطر شما می‌توانید از انواع کیف پول‌هایی که از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند، مثل متامسک، تراست والت، کوینومی، ترزور و... برای نگهداری آن استفاده کنید.