سیگنال ارز دیجیتال

زمان مطالعه :

5 دقیقه

تحلیل تکنیکال شیبا اینو SHIB (آپدیت امروز) + ویدیو

تحلیل تکنیکال ارز شیبا اینو SHIB

زمان مطالعه :

5 دقیقه

توکن شیبا اینو با نماد SHIB یک ارز رمز نگاری شده غیرمتمرکز است که توسط فردی به اسم Ryoshi ساخته شد. این ارز دیجیتال که در بازار کریپتوکارنسی شهرت زیادی دارد، یکی از میم‌ کوین‌های مطرح است. این رمز ارز بر اساس ارزش بازار جزو توکن‌های برتر مارکت بوده و حجم معاملات بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است. شیبا در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ یکی از ارزهای فوق العاده نوسانی و پر سود بازار بود. در ادامه با تحلیل شیبا همراه پول نو باشید.

این مقاله در تاریخ 30 شهریور ۱۴۰۲ آپدیت شد

تحلیل ویدیویی شیبا ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

روند کلی شیبا همچنان نزولی به نظر می‌رسد و احتمال ریزش بیشتر آن وجود دارد. اگر به سرمایه گذاری در شیبا علاقه مند هستید، در این ویدیو تحلیل امروز شیبا را مشاهده کنید.

تحلیل شیبا امروز (۳۰ شهریور ۱۴۰۲)

شیبا این در تایم فریم‌های پایین در حال کف سازی است و روندی تقریبا رنج را در پیش گرفته است. اما آیا به زودی شاهد رشد دوباره این رمز ارز خواهیم بود؟ در این تحلیل با ما همراه باشید.

همانطور که در چارت شیبا قابل مشاهده است، قیمت این رمز ارز محدوده ابر کومو را به سمت بالا شکسته و اکنون در حال تکمیل پول بک خود به این ناحیه است.

در صورتی که بازار با تشکیل الگوهای برگشتی تاییدیه خرید بدهد، می‌توانیم انتظار ورود خریداران و رشد بیشتر شیبا را در روزهای پیش رو داشته باشیم.

این در حالی است که اگر قیمت با ممنتوم بالا بار دیگر این ناحیه را به سمت پایین بشکند،َ احتمال ریزش‌های بیشتری در چارت آن مشاهده خواهد شد و محدوده حمایتی‌ای که در تحلیل قبلی به آن اشاره کرده بودیم هم از دست خواهد رفت.

تحلیل شیبا ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

اگر تحلیل‌های پول نو را دنبال کرده باشید، حتما به خاطر دارید که در تحلیل قبل یک محدوده حمایتی برای شیبا در نظر گرفتیم و اشاره کردیم که در صورت ادامه روند نزولی، این محدوده جایی است که ریزش‌ها می‌توانند متوقف شوند. اکنون دقیقا این اتفاق افتاده است.

همانطور که در چارت شیبا مشاهده می‌کنید، قیمت این ارز دیجیتال بعد از برخورد به این محدوده حمایتی توانسته رشد خوبی را پشت سر بگذارد و بالاخره کمی بازیابی شده است.

انتظاری که اکنون داریم این است که بازار از این محدوده کمی رشد کند و ریزش‌ها برای مدتی متوقف شوند. در این صورت بازار زمان خواهد داشت تا روند آتی خود را پیدا کند. به طور مثال اگر بیت کوین به روند صعودی خود ادامه دهد، شیبا هم می‌تواند وضعیت فعلی خود را بهبود دهد.

این در حالی است که اگر شاهد ریزش دوباره بیت کوین باشیم، شیبا هم می‌تواند روند نزولی بلند مدت خود را ادامه دهد. تحلیل شما از وضعیت تکنیکالی شیبا چیست؟ در بخش نظرات تحلیل‌های خود را با ما در میان بگذارید.

تحلیل شیبا ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

امروز قیمت شیبا ریزش شدیدی را تجربه کرده است و همچنان در حال ادامه روند نزولی خود است. اما چه سطوح کلیدی در چارت SHIB وجود دارند که بتوانند مانع ریزش بیشتر شوند؟ در ادامه با تحلیل امروز شیبا همراه ما باشید.

تحلیل امروز شیبا

همانطور که در تحلیل‌های قبل نیز اشاره کرده بودیم، شیبا همچنان در حال ادامه ریزش خود است و به نظر می‌رسد این روند نزولی بتواند فعلا ادامه داشته باشد. بنابراین برای سرمایه گذاران کم ریسک فعلا زمان مناسبی برای ورود به بازار نیست.

همانطور که در چارت شیبا قابل مشاهده است، شیبا یک حمایت استاتیک در محدوده مشخص شده دارد که می‌تواند اولین هدف قیمتی این ارز دیجیتال در نظر گرفته شود. در این صورت نقدینگی زیر کندل اسپایک هم جمع شده و تارگتی که قبلا به آن اشاره کرده بودیم، محقق خواهد شد.

تحلیل شما از وضعیت فعلی شیبا چیست؟ به نظرتان محدوده مشخص شده در چارت می‌تواند باعث برگشت قیمت و شروع یک روند صعودی تازه شود؟ منتظر خواندن تحلیل‌های شما هستیم.

تحلیل شیبا در تایم فریم ۴ ساعته ۱۶ شهریور ۱۴۰۲

در تحلیل‌های قبلی همچنان به احتمال ادامه روند نزولی شیبا باور داشتیم و همانطور که در این چند روز دیدیم، این روند همچنان ادامه داشت. اما کدام سطوح پیش روی شیبا کلیدی هستند و می‌توانند باعث برگشت قیمت شوند؟

همانطور که در تصویر قابل مشاهده است، این ارز دیجیتال اکنون یک حمایت استایتک چهارساعته در نمودار خود تشکیل داده است که ممکن است بتواند باعث برگشت روند حداقل در کوتاه مدت شود.

البته این ناحیه چندان محدوده با اعتباری نیست ولی از آنجایی که قیمت با نزدیک شدن به آن از ممنتوم خود کم کرده و چندین بار به آن برخورد داشته است، می‌توانیم انتظار یک رشد محدود را از این منطقه داشته باشیم.

اما نکته مهم این است که روند نزولی همچنان پررنگ‌تر است و تارگت اصلی ما که نقدینگی زیر شدوی کندل اسپایک بود، همچنان می‌تواند به عنوان تارگت اصلی ریزش فعلی باشد.

تحلیل شیبا ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

در تحلیل قبلی یک الگوی مثلث در چارت شیبا ترسیم کردیم و انتظار داشتیم سقف آن شکسته شود که این اتفاق نیفتاد و قیمت از کف خارج شد و ریزش کرد. اکنون باید ببینیم چه محدوده‌ای می‌تواند مانع ریزش بیشتر قیمت شده و حتی آن را به سمت بالا برگرداند؟

تحلیل امروز شیبا

همانطور که در چارت روزانه شیبا قابل مشاهده است، این رمز ارز اکنون به خط روند صعودی خود برخرود کرده و به همین دلیل می‌توانیم انتظار داشته باشیم قیمت از این ناحیه کمی بازیابی شود.

از طرف دیگر از آنجایی که تارگت قیمتی شیبا احتمالا جمع کردن نقدینگی زیر کندل‌های اسپایک باشد، انتظار داریم نهایتا چه در این برخورد یا برخوردهای بعدی، خط روند فعلی شکسته شود.

بنابراین به طور کلی می‌توانیم بگوییم که روند شیبا نزولی است و فعلا باید منتظر ریزش بیشتر قیمت این رمز ارز باشیم. شما وضعیت SHIB را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ تحلیل‌های خود را با ما در میان بگذارید.

تحلیل شیبا ۹ شهریور ۱۴۰۲

اگر تحلیل ویدیویی شیبا را مشاهده کرده باشید، در آنجا با بررسی چارت این رمز ارز در تایم فریم‌های مختلف، پیش بینی کردیم که احتمالا شاهد یک رشد قیمتی در نمودار شیبا باشیم که این اتفاق در یکی دو روز اخیر بالاخره رقم خورد.

نوسانات قیمت شیبا در روزهای اخیر باعث شده این رمز ارز یک الگوی مثلث در تایم فریم ۴ ساعته خود تشکیل دهد که شکسته شدن سقف این الگو می‌تواند باعث رشد شدید این رمز ارز شود.

از آنجایی که فاندامنتال مثبتی در بازار وجود دارد و بیت کوین هم فاز صعودی به خود گرفته استَ، می‌توانیم انتظار رشد شیبا را داشته باشیم و منتظر تحقق سناریو صعودی باشیم.

این در حالی ست که ریزش ناگهانی شیبا می‌تواند باعث از دست رفتن کف الگو و ریزش شدید SHIB شود. به نظر شما کدام سناریو می‌تواند در روزهای پیش رو محقق شود؟

تحلیل شیبا ۵ شهریور ۱۴۰۲

فعلا وضعیت کلی بازار چندان مشخص نیست و بیشتر شاهد رنج زدن دارایی‌های دیجیتال در روزهای اخیر بوده‌ایم. در تحلیل امروز قصد داریم دلیل ریزش شارپ شیبا و اهداف پیش روی این رمز ارز را بررسی کنیم، با ما همراه باشید.

همانطور که در چارت شیبا قابل مشاهده است، این ارز دیجیتال بعد از ریش شارپ خود، در حقیقت پول بک به خط روند شکسته شده را تکمیل کرده و اکنون انتظار برگشت دوباره قیمت را نداریم.

به طور کلی می‌توانیم از نظر تکنیکالی انتظار داشته باشیم که شیبا به حرکت صعودی خود ادامه دهد، اما یک نکته مهم اینجا می‌تواند مانع رشد SHIB شود و آن آینده بیت کوین است.

از آنجایی که به نظر می‌رسد احتمال ریزش بیشتر بیت کوین وجود داشته باشد، بنابراین می‌توانیم انتظار ریزش شیبا را هم داشته باشیم. اما در صورت صعود بیت کوین، احتمالا شیبا بتواند بار دیگر حرکات صعودی جذابی از خود به نمایش بگذارد.

تحلیل شیبا در تایم فریم ۴ ساعته ۲ شهریور ۱۴۰۲

شیبا در دو سه روز اخیر کمی بازیابی شده است و به نظر می‌رسد فعلا در کوتاه مدت بتواند سودهای بیشتری را برای سرمایه گذاران خود به ارمغان بیاورد. در ادامه با بررسی نمودار شیبا همراه ما باشید.

همانطور که در چارت SHIB قابل مشاهده است، این ارز دیجیتال بعد از برخورد به بیس درون شدوی‌ کندل اسپایک، به خوبی رشد کرده و در حال حرکت به سمت گره مشخص شده در چارت است.

این گره می‌تواند اولین هدف قیمتی شیبا در کوتاه مدت باشد و در صورتی که شاهد شکسته شدن آن باشیم، احتمالا SHIB بتواند خود را به نواحی بالاتر نیز برساند.

این در حالی است که در صورت برخورد قیمت با این ناحیه و برگشت روند، از آنجایی که در تایم‌های بالاتر هم تاییدیه نزولی داریم، سناریو نزولی ما پررنگ‌تر خواهد شد.


آیا بدون تحلیل می‌توان روی شیبا سرمایه گذاری کرد؟

ارزهای دیجیتالی مانند شیبا اینو به عقیده برخی، به خاطر میم کوین بودن و قیمت پایین ارزش تحلیلی ندارند و تنها باید به دید بلند مدت و سرمایه گذاری آن‌ها را خریداری کرد. هر چند این عقیده چندان هم نامتعارف نیست، اما باید در نظر داشته باشیم که رمز ارزی مانند SHIB یک ارز بسیار نوسانی است و به طور مثال ممکن است در تایم فریم روزانه شیبا نوسانات قیمتی شدیدی را شاهد باشیم.

علاوه بر این شیبا اینو یک دارایی تحلیل پذیر هم هست. به این معنی که در تایم فریم‌های روزانه و ساعتی و با دید بلند مدت و کوتاه مدت هم می‌توان شیبا را تحلیل کرد. همچنین ابزارهایی مانند فیبوناچی و حتی خط روند بر قیمت شیبا تاثیرگذار هستند.

با انواع تحلیل شیبا بیشتر آشنا شوید

به طور کلی دو تحلیل کلی می‌توان از بازار و به طور خاص از یک دارایی مانند شیبا ارائه کرد. در اینجا به طور نمونه این دو تحلیل را بر اساس شیبا بررسی می‌کنیم، اما این الگو روی سایر دارایی‌ها نیز به همین شکل برقرار است:

  • تحلیل تکنیکال شیبا

در تحلیل تکنیکال، با استفاده از مجموعه ابزارهای مختلفی مانند حمایت، مقاومت، خط روند و با استفاده از اندیکاتورهایی مانند MACD و ابر ایچیموکو به تحلیل نمودار شیبا اینو می‌پردازیم. این تحلیل در انواع تایم فریم‌ها قابل اجرا است و از اعتبار بالاتری نسبت به تحلیل فاندامنتال برخوردار است.

  • تحلیل فاندامنتال شیبا

شیبا اینو به عنوان یک دارایی دیجیتال تحت تاثیر عوامل بیرونی مانند تورم، جنگ، پذیرش یا عدم پذیرش در کشورها یا صرافی‌های مختلف و بی‌شمار عوامل دیگر است. به تحلیل و بررسی مجموعه این عوامل که می‌توانند روی قیمت یک دارایی تاثیر بگذارند، تحلیل فاندامنتال گفته می‌شود. تحلیل فاندامنتال از اعتبار پایین‌تری نسبت به تحلیل تکنیکال برخوردار است.

آیا شیبا اینو یک میم کوین است؟

میم کوین‌ها امروزه بازار خاص خود را تشکیل داده‌اند و برخی از آن‌ها نیز مانند دوج کوین و همین شیبا اینو به اقبال بسیار خوبی در میان فعالان بازار کریپتوکارنسی دست پیدا کرده‌اند. در اینکه شیبا یک میم کوین است شکی نیست، اما اخیرا تیم توسعه دهنده آن در حال بسط بیشتر کارکردهای شیبا است. مثلا شیبا اینو به متاورس هم راه پیدا کرده و دنیای متاورسی خود را به نام شیباورس خلق کرده است. علاوه بر این اخیرا شاهد راه اندازی بلاک چین لایه دو SHIB یعنی شیباریوم نیز بوده‌ایم. بنابراین مجموعه این موارد باعث می‌شود که SHIB بتواند در طول زمان ارزش خود را حفظ کند.

اندیکاتورهای پرسود شیبا

هرچند به زعم پرایس اکشن کارها، استفاده از اندیکاتورها بی‌فایده است، اما شخصی سازی این شاخص‌ها می‌تواند برای ما بسیار کمک کننده باشد. در ادامه اندیکاتورهای مهمی که در تحلیل شیبا کاربرد دارند را مورد بررسی قرار می‌‌دهیم.

اندیکاتور باند بولینگر در چارت شیبا

بولینگر باند یکی از اندیکاتورهای قدرتمندی است که استراتژی‌های پول‌سازی را می‌توان با استفاده از آن طراحی کرد. باند بولینگر در تحلیل شیبا نیز کاربرد دارد و سطوح مختلف آن به عنوان حمایت و مقاومت کاربرد دارند.

اندیکاتور MACD در چارت شیبا

استفاده از مکدی می‌تواند ممنتوم رشد یا ریزش بازار و تغییر در آن را به ما نشان دهد. همچنین واگرایی‌ها یکی از پایه‌های تحلیل به حساب می‌آیند و آشنایی با آن‌ها به ما در تحلیل روند شیبا کمک خواهد کرد.

اندیکاتور ایچیموکو در چارت شیبا

ایچیموکو یکی دیگر از اندیکاتورهای بسیار قدرتمند بازار است که در چارت شیبا و تحلیل این ارز دیجیتال نیز کاربرد دارد. ایچیموکو نواحی مختلفی دارد و یکی از پیشرفته‌ترین اندیکاتورهای بازار به حساب می‌آید. این نواحی می‌توانند در تعیین حمایت‌، مقاومت و روند شیبا برای ما مفید واقع شوند.

6

چنانچه به مشاوره رایگان علاقه‌مندید، پرسش‌ها و نظرات خود را درباره این مقاله یا موضوعات مختلف حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال مطرح کنید. برای پاسخگویی آماده‌ایم!

نظر بدهید

6

23

نظر مخاطبان (6)

اشتراک در
اطلاع از
guest
6 تمام دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
صادق بهمنی
صادق بهمنی
6 ماه قبل

سلام
بنظر شما شیبا اینو امروز میره بالا یا میاد پایین

مهدی
مهدی
7 ماه قبل

سلام شیبا چرا از فلوکی وبیبی دوج عقب افتاد

محمدعلی
محمدعلی
8 ماه قبل

سلام.تحلیل شیبا برای امروز رو میخاستم مشاهده کنم

صادق
صادق
8 ماه قبل

سلام خداقوت میشه تحلیل شیبا رو بگید صعودی میشه یا نزولی