سینا شمس آور دیروز

تحلیل تکنیکال شیبا اینو SHIB (آپدیت هفته دوم تیر)

توکن شیبا اینو با نماد SHIB یک ارز رمز نگاری شده غیرمتمرکز است که توسط Ryoshi ساخته شد. این ارز دیجیتال که در بازار کریپتوکارنسی شهرت زیادی دارد، یکی از میم‌ کوین های مطرح است. این رمز ارز بر اساس ارزش بازار جزو توکن‌های برتر بازار بوده و حجم معاملات بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است. شیبا در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ یکی از ارزهای فوق العاده نوسانی و پر سود بازار بود.

تحلیل شیبا امروز (۹ تیر ۱۴۰۱)

هفته‌ای که گذشت برای شیبا هم هفته‌ای پر سود بود و هم با ریزش‌های سنگین همراه بود. این رمز ارز در اوایل هفته یک روند صعودی خوب را شروع کرد، اما در روزهای اخیر باز هم فاز نزولی به خود گرفته است.

امروز و دیروز هم به دلیل از دست رفتن حمایت ۲۰ هزار دلاری بیت کوین، شیبا کمی ریزش کرده است. اما در روزهای آتی روند این رمز ارز به چه صورتی خواهد بود؟ در این تحلیل با پول نو همراه باشید.

تحلیل شیبا

شیبا در حال حاضر روی یک حمایت استاتیک فرود آمده است. اما به دلیل ترس شدید بازار هنوز واکنش مثبتی به این سطح نشان نداده و روند آن همچنان نزولی به نظر می‌رسد.

در صورتی که این روند نزولی ادامه دار شود، حمایت فعلی از دست رفته و احتمال ریزش SHIB تا پایین‌ترین حمایت آن (که در چارت مشخص شده) وجود خواهد داشت. اما این موارد بستگی به روند بیت کوین در هفته آتی خواهد داشت.

در صورتی که بیت کوین بار دیگر بتواند حمایت‌های بالاتر مانند ۲۰ هزار یا حتی ۲۱ هزار دلار را پس بگیرد، شیبا هم می‌تواند بار دیگر به سمت سقف‌های بالاتر حمله کند.


تحلیل شیبا هفته اول تیر

هفته گذشته حمایت ۲۰ هزار دلاری بیت کوین از دست رفت و بازار ارزهای دیجیتال دچار یک زلزله عظیم شد، اما در نهایت کندل هفتگی بیت کوین با حمایت گاوهای بازار، بالای ۲۰ هزار دلار بسته شد. در تحلیل امروز پول نو در ۲ تیر ۱۴۰۱ قصد داریم به بررسی نوسانات شیبا و آینده قیمتی آن بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

شیبا اینو یکی از بهترین عملکردها را در روزهای اخیر در بازار ارزهای دیجیتال از خود نشان داده است. بعد از ریزش بیت کوین و سپس افزایش حجم خریدها و برگشت BTC بالای حمایت ۲۰ هزار دلار، شیبا تنها در عرض چند ساعت نزدیک به ۴۰ درصد رشد قیمت را تجربه کرد.

تحلیل واگرایی شیبا

این پامپ‌های قیمتی شیبا چیزی است که آن را منحصر به فرد کرده و هنوز هم بعد از ماه‌ها ریزش می‌تواند سرمایه گذاران خود را خوشحال کند. اما آیا رشدهای دیگری هم در چارت SHIB شاهد خواهیم بود؟

در چارت شیبا می‌توان یک خط روند نزولی مهم پیدا کرد که قیمت با واکنش به آن دچار ریزش شده است. اما در کل به نظر می‌رسد شیبا بار دیگر در حال حمله به این خط روند است. در صورتی که این مقاومت شیبا شکسته شود، امکان افزایش حجم خرید آن نیز دور از انتظار نیست.

در عین حال وضعیت بیت کوین در روزهای آتی هم می‌تواند بسیار در قیمت شیبا تاثیرگذار باشد. در نتیجه باید تحلیل این ارز دیجیتال را هم دنبال کنیم. بعد از ریزش‌های سنگین اخیر به نظر می‌رسد امکان یک اصلاح قیمتی در جهت صعودی در بازار امکان پذیر باشد.

البته فعلا هنوز شاخص ترس و طمع (Fear & Greed) بازار برای ماه‌های متوالی در منطقه ترس شدید قرار دارد، در نتیجه به دلیل حس ترس غالب بر بازار ممکن است رشدهای کوچک بازار، موقتی باشند و نتوانیم شاهد بازیابی بازار باشیم.

مجموعه تحلیل‌های پول نو به هیچ وجه سیگنالی برای خرید یا فروش ارزهای دیجیتال نیستند و مسئولیت خرید یا فروش رمز ارزها بر اساس اطلاعات ارائه شده در این مقالات، بر عهده خود افراد خواهد بود.


تحلیل شیبا هفته چهارم خرداد

بازار ارزهای دیجیتال در این یک هفته تغییرات بسیار شدیدی کرده است. بیت کوین و رمز ارزهای مطرحی مانند اتریوم و بایننس کوین حمایت‌های بسیار مهمی را از دست داده‌اند و تا سطوح بسیار پایین‌تر عقب نشینی کرده‌اند. بیت کوین این هفته با از دست دادن نزدیک به ۳۰ درصد از ارزش خود در حال حاضر در مرز ۲۰ هزار دلار معامله می‌شود.

شیبا اینو هم از این ریزش‌ها در امان نمانده و چند سطح حمایتی مینوری را در این هفته از دست داد. قیمت این ارز دیجیتال در حال نزدیک شدن به کف تاریخی خود است. اما سرنوشت شیبا چه خواهد شد؟ آیا شاهد کف تاریخی جدیدی روی چارت این رمز ارز خواهیم بود؟ یا باید منتظر آغاز یک روند صعودی باشیم؟ در تحلیل SHIB امروز ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ با پول نو همراه باشید.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو

یکی از کانال‌های روزانه‌ای که می‌توان در چارت این ارز پیدا کرد، در نمودار ترسیم شده است. فعلا نکته مثبتی که در شیبا به چشم می‌خورد، این است که قیمت هنوز به کف این کانال برخورد نکرده است. اگر شیبا کف کانال را لمس کرده بود، با افزایش شتاب ریزش‌های بازار، ممکن بود این حمایت نیز از دست برود.

اما در کل به نظر می‌رسد SHIB در حال نزدیک شدن به کف این کانال باشد و در صورتی وضعیت بازار کریپتو بیشتر از این خراب شود، احتمال لمس این سطح تکنیکالی توسط شیبا وجود دارد. در این محدوده کف تاریخی شیبا نیز وجود دارد که یک حمایت مهم محسوب می‌شود.

در حال حاضر به نظر می‌رسد شیبا مقاومت بیشتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال در برابر ریزش‌ها از خود نشان داده است. اما در هر صورت به دلیل ممنتوم بالای سقوط بیت کوین، روند شیبا هم بیشتر نزولی به نظر می‌ٰرسد.

باید دید در این هفته چه اتفاقی در چارت Shiba Inu رقم خواهد خورد. اگر قیمت به کف کانال برسد، شاهد رشد آن خواهیم بود یا اینکه شیبا کف تاریخی جدیدی ثبت خواهد کرد؟ تحلیل شما روی شیبا چیست؟ مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم.


تحلیل شیبا هفته سوم خرداد

شیبا اینو در بازار خرسی (Bearish Market) این روزها هم هنوز حجم معامله بسیار بالایی دارد و یکی از رمز ارزهای جنجالی بازار است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در مجموعه تحلیل‌های پول نو، فضایی را هم به تحلیل شیبا اینو اختصاص دهیم. با تحلیل SHIB امروز ۱۹ خرداد با ما همراه باشید.

قبل از هر چیز باید اشاره کنیم که به خاطر ریزش‌های ماه‌های اخیر بیت کوین و بازار کریپتوکارنسی، در حال حاضر شیبا نزدیک به ۸۵ درصد از سقف تاریخی (ATH) خود فاصله دارد.

تحلیل روزانه شیبا اینو

شیبا اینو روی یک حمایت بسیار مهم فرود آمده و چند هفته‌ای است که در حال کف سازی روی این محدوده است. به نظر می‌رسد رنج زدن شیبا روی این ناحیه، به دلیل جمع کردن انرژی برای آغاز یک موج صعودی تازه باشد.

همانطور که در چارت آن قابل مشاهده است، SHIB بعد از برخورد به سقف کانال نزولی روزانه خود با قدرت آن را به سمت بالا شکسته و فاز پول بک آن هم به پایان رسیده است. اما آیا شاهد یک روند صعودی جذاب دیگر در نمودار شیبا خواهیم بود؟

به نظر می‌رسد فعلا برای پاسخ دادن به این سوال کمی زود باشد، اگر مجموعه تحلیل‌های پول نو روی بیت کوین را دنبال کرده باشید، ما به طور کامل دلایل وابستگی آلت کوین‌ها و رمز ارزهایی مانند شیبا به بیت کوین را به طور کامل شرح داده‌ایم. بنابراین به نظر نمی‌رسد که شیبا در این بازار خرسی (Bearish Market) و با وضعیت فعلی بیت کوین بتواند به طور مستقل حرکات صعودی فوق العاده انجام دهد.

تنها در صورتی این اتفاق برای شیبا ممکن خواهد بود که روند بیت کوین نیز تغییر کرده و فاز صعودی به خود بگیرد. در این صورت می‌توان امیدوار بود که شیبا هم اگر همه شرایط به نفع آن باشد، بتواند تا میانه کانال فعلی و سپس تا سقف کانال رشد کند.

البته سناریوی دومی هم در اینجا وجود دارد و آن این است که بیت کوین بیشتر از پیش ریزش کند و قیمت شیبا را هم با خود پایین بکشد. در این صورت نزدیک‌ترین و مهم‌ترین حمایت شیبا، کف کانال فعلی خواهد بود. در نتیجه باید دید روند بیت کوین در روزهای آتی به چه سمت و سویی متمایل خواهد شد؟


آیا بدون تحلیل می‌توان روی شیبا سرمایه گذاری کرد؟

ارزهای دیجیتالی مانند شیبا اینو به عقیده برخی به خاطر میم کوین بودن و قیمت پایین ارزش تحلیلی ندارند و تنها باید به دید بلند مدت و سرمایه گذاری آن‌ها را خریداری کرد. هر چند این عقیده چندان هم نامتعارف نیست، اما باید در نظر داشته باشیم که رمز ارزی مانند SHIB یک ارز بسیار نوسانی است و به طور مثال ممکن است در تایم فریم روزانه شیبا نوسانات قیمتی شدیدی را شاهد باشیم.

علاوه بر این شیبا اینو یک دارایی تحلیل پذیر هم هست. به این معنی که در تایم فریم‌های روزانه و ساعتی و با دید بلند مدت و کوتاه مدت هم می‌توان شیبا را تحلیل کرد. همچنین ابزارهایی مانند فیبوناچی و حتی خط روند بر قیمت شیبا تاثیرگذار هستند.

با انواع تحلیل بیشتر آشنا شوید

به طور کلی دو تحلیل کلی می‌توان از بازار و به طور خاص از یک دارایی مانند شیبا ارائه کرد. در اینجا به طور نمونه این دو تحلیل را بر اساس شیبا بررسی می‌کنیم، اما این الگو روی سایر دارایی‌ها نیز به همین شکل برقرار است:

  • تحلیل تکنیکال شیبا

در تحلیل تکنیکال، با استفاده از مجموعه ابزارهای مختلفی مانند حمایت، مقاومت، خط روند و با استفاده از اندیکاتورهایی مانند MACD و ابر ایچیموکو به تحلیل نمودار شیبا اینو می‌پردازیم. این تحلیل در انواع تایم فریم‌ها قابل اجرا است و از اعتبار بالاتری نسبت به تحلیل فاندامنتال برخوردار است.

  • تحلیل فاندامنتال شیبا

شیبا اینو به عنوان یک دارایی دیجیتال تحت تاثیر عوامل بیرونی مانند تورم، جنگ، پذیرش یا عدم پذیرش در کشورها یا صرافی‌های مختلف و بی‌شمار عوامل دیگر است. به تحلیل و بررسی مجموعه این عوامل که می‌توانند روی قیمت یک دارایی تاثیر بگذارند، تحلیل فاندامنتال گفته می‌شود. تحلیل فاندامنتال از اعتبار پایین‌تری نسبت به تحلیل تکنیکال برخوردار است.

آیا شیبا اینو یک میم کوین است؟

میم کوین‌ها امروزه بازار خاص خود را تشکیل داده‌اند و برخی از آن‌ها نیز مانند دوج کوین و همین شیبا اینو به اقبال بسیار خوبی در میان فعالان بازار کریپتوکارنسی دست پیدا کرده‌اند. در اینکه شیبا یک میم کوین است شکی نیست، اما اخیرا تیم توسعه دهنده آن در حال بسط بیشتر کارکردهای شیبا است. مثلا شیبا اینو به متاورس هم راه پیدا کرده و دنیای متاورسی خود را به نام شیباورس خلق کرده است. بنابراین مجموعه این موارد باعث می‌شود که SHIB بتواند در طول زمان ارزش خود را حفظ کند.

نظرات کاربران

.دیگران نشانی ایمیل شما را نخواهند دید

بخش‌های ستاره‌دار را حتما پر کنید.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x