نات کوین

خرید و فروش نات کوین

Notcoin (NOT)

خرید نات کوین با نماد (‏Notcoin)‏ با بهترین قیمت بازار، کارمزد پایین و احراز هویت در لحظه از صرافی ارز دیجیتال پول نو. در صرافی پول نو فرآیند فروش و خرید نات کوین به صورت آنی صورت گرفته و امکان ذخیره سازی دارایی نات کوین شما روی بسترهای مختلف بلاکچین در کیف پول امن پول نو فراهم شده است. فرآیند معامله نات کوین در پول نو بسیار ساده و امن است. کافی است فرآیند احراز هویت آنی خود را انجام دهید، کیف پول خود را شارژ کرده و اقدام به خرید، فروش و یا تبدیل (‏اکسچنج)‏ نات کوین با بیش از ۲۰۰ رمزارز دیگر کنید.

تنها با چند کلیک به خرید و فروش بپردازید

ثبت نام کنید

در کمتر از 5 دقیقه حساب کاربری تایید شده بسازید.

کیف پول خود را شارژ کنید

به راحتی کیف پول خود را به مقدار دلخواه شارژ کنید.

شروع به خرید و فروش کنید

به خرید فروش رمزارز دلخواه خود بپردازید.

  • خرید
  • فروش

پشتیبانی از ۱ شبکه

مقدار خرید

-

TMN

با لیست شدن در صرافی‌های بزرگ دنیا و ایران همچون پول نو، تب و تاب کاربران برای خرید و فروش ارز دیجیتال نات کوین بسیار زیاد شده است. نات کوین یک بازی کلیکی در تلگرام بود که با لیست شدن در صرافی‌هایی همچون بایننس در دنیا، شگفتی بسیاری ایجاد کرد. اگر به دنبال خرید ارز نات کوین یا فروش Notcoin در ایران هستید، «پول نو» پلتفرمی‌ست که می‌توانید به آن مراجعه کنید.

معرفی ارز دیجیتال نات کوین

ارز نات کوین (Notcoin) یکی از ارزهای اکوسیستم تون بلاک‌چین (TON Blockchian) است. این ارز که از دل یک بازی و ربات تلگرامی بیرون آمده، در مدت کوتاهی توانست به محبوبیت و شهرت عجیب و غریبی دست پیدا کند.
در بازی نات کوین کاربران با کلیک کردن روی آیکون یک توکن، ارز نات کوین به دست می‌آوردند؛ به همین سادگی! این فرایند با ترکیب چند قابلیت و ویژگی درون‌برنامه‌ای کمی جذاب‌تر شده بود.
از المان‌ها و قابلیت‌هایی که می‌شد در نات کوین استفاده کرد می‌توان به تشکیل تیم و اسکواد (Squad)، ربات‌های کلیکی و بوسترهای (Booster) سرعت دریافت نات کوین اشاره کرد.

ارز دیجیتال نات کوین چیست؟

نات کوین یک ارز دیجیتال در حوزه گیم‌فای (GameFi) است که بر بستر بلا‌ک‌چین «تون (TON)» توسعه پیدا کرده است. در این بازی کاربران با کلیک کردن روی نماد ارز نات کوین، این ارز را به موجودی خود اضافه می‌کنند.
در ابتدا توکن و ارز نات کوین اصلا وجود خارجی نداشت و نات کوین، صرفا یک بازی سرگرم‌کننده برای افزایش موجودی کیف‌ پول‌های فرضی بود! پس از آن و با مینت (Mint) توکن نات کوین روی شبکه «تون»، این ارز توانست حداقل استانداردهای یک «رمز ارز» بودن را داشته باشد.
با مینت شدن توکن‌های نات کوین و سپس لیست شدن آن در صرافی‌های مختلف، شاهد موج شدید خرید و فروش آن توسط کاربران مختلف بودیم.

تاریخچه ارز دیجیتال نات کوین

همانطور که اشاره شد، بازی نات کوین و این ارز دیجیتال در ابتدا تنها یک بازی ساده در اپلیکیشن تلگرام بودند. کاربران با انجام این بازی و کلیک بر روی نماد ارز نات کوین، می‌توانستند آن را به کیف پول خود اضافه کنند.
اما به دلیل اینکه حجم کاربران و مقدار فعالیت آن‌ها در این بازی بسیار زیاد بود، حجم بسیار بزرگی از نات کوین به اصطلاح «مینت» شد. این حجم بسیار زیاد می‌توانست تورم این ارز را بالا ببرد و به همین دلیل، تیم نات کوین تصمیم گرفت در زمان مینت واقعی این ارز روی بلاک‌چین تون، این حجم را کاهش دهد. تیم نات کوین اعلام کرد هر ۱۰۰۰ توکن در بازی، برابر با ۱ توکن «NOT» خواهد بود که قرار است روی شبکه مینت شود.
در تاریخ ۱۶ مه ۲۰۲۴، ارز دیجیتال نات کوین برای اولین بار در شبکه TON مینت و در صرافی بایننس لیست شد. پس از لیست شدن، نات کوین با قیمت ۰.۰۱۱ دلار و حجم بازار (Market Cap) حدودا ۲۰۰ میلیون دلاری کار خود را آغاز کرد.
تنها یک روز پس از لیست شدن در صرافی بایننس و چندین صرافی دیگر از جمله پول نو، قیمت این ارز به حدود ۰.۰۰۷ دلار رسید اما حجم معاملات نات کوین، با افزایش قابل توجه تنها در یک روز، رقم ۶۷۰ میلیون دلار را تجربه کرد.

تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال نات کوین

تیم نات کوین در توییتر و تلگرام بیشترین فعالیت و اطلاع‌رسانی خودش را انجام می‌دهد. با این حال اطلاعات بسیاری از این تیم در دسترس نیست. برخی می‌گویند اعضای تیم سازنده نات کوین ارتباط نزدیکی با تیم تلگرام و بلاک‌چین تون دارند.
یکی از نکات قابل توجه در توییتر نات کوین این است که تیم این ارز دیجیتال، آن را با شعار «تقریبا هیچ‌چیز (Probably Nothing)» معرفی می‌کند!
چنین مفهومی از نام این ارز نیز برداشت می‌شود (Not به معنای هیچ).
باا ین حال از تاریخچه و سابقه نات کوین نمی‌توان «هیچ» را برداشت کرد! تیم نات کوین در توییتی به این موضوع اشاره می‌کند که این پروژه بدون هیچ سرمایه‌گذاری‌ای روی بازاریابی، نهنگ‌ها و تنها با کمک اعضای جامعه خود، توانسته حدود ۰.۵٪ از جمعیت کل کره زمین را به سوی خودش بکشاند!

وایت پیپر ارز نات کوین

تا زمان لیست شدن نات کوین، تیم آن، وایت پیپری برای شرح نحوه کارکرد ارز NOT ارائه نکرده است. تمام مطالبی که مربوط به بازی نات کوین و ارز NOT می‌شوند، از طریق توییتر آن‌ها با کاربران به اشتراک گذاشته می‌شود.
نات کوین در توییتی به این اشاره می‌کند که:‌ «بسیار جالب است که یک ارز درون برنامه‌ای، به توسعه‌یافته‌ترین رمز ارز در تاریخ تبدیل شده است!»
منظور از توسعه‌یافته این است که درصد بسیاری از کاربران اینترنت و دنیا، به نات کوین دسترسی پیدا کرده‌اند. همانطور که در بخش قبل اشاره شد، حدود ۰.۵ درصد از جمعیت کل دنیا!

هدف ارز دیجیتال نات کوین

در بخش‌های قبلی به این اشاره کردیم که نات کوین با شعار «تقریبا هیچ‌ چیز!» رمز ارز خود را معرفی می‌کند. اما این تماما به این معنا نیست که هیچ هدف و چشم‌اندازی پشت پروژه نات کوین وجود ندارد. با این حال تا زمان لیست شدن ارز نات کوین در صرافی‌ها، وایت پیپر و انگیز‌‌ه‌‌‌‌نامه ای از سوی تیم نات کوین منتشر نشد.
پروژه‌ های کریپتویی عموما با هدفی عرضه و توسعه داده می‌شوند. هرکدام به نوعی در تلاش هستند تا مشکلی را در دنیای غیرمتمرکز حل کنند و به پیشرفت این تکنولوژی کمک کند.
نات کوین اما در ابتدا به عنوان یک بازی ساده، کلیکی و سرگرم‌کننده در یک ربات تلگرامی به دنیا معرفی شد. به همین دلیل هم می‌توان تا حدی نات کوین را جزو ارزهای حوزه گیم‌فای (GameFi) دسته‌بندی کرد؛ اما باز هم نه به طور کامل!
اگر تیم نات کوین وایت پیپر و هدف ایجاد این پروژه را منتشر کند، به پیشرفت ارز نات کوین و رشد آن کمک شایانی خواهد کرد.

پشتوانه ارز دیجیتال نات کوین

در زمان لیست شدن نات کوین، به دلیل استقبال بسیار خوبی که کاربران از بازی نات کوین داشته بودند، صرافی‌های بسیاری از این پروژه حمایت و آن را در پلتفرم خود برای خرید و فروش قرار دادند.
مهم‌ترین آن‌ها بایننس (Binance) بود. در کنار بایننس، او کی ایکس (OKX)، کوکوین (KuCoin)، بای بیت (ByBit)، بیت فینکس (BitFinex) نیز از نات کوین حمایت و عرضه اولیه آن را در صرافی خود انجام دادند.
اگر روزی نات کوین به موفقیت یا رشد قیمتی مهمی دست پیدا کند، قطعا بخش بزرگی از آن را مدیون حمایت این پلتفرم‌ها خواهد بود! زمانی که همه نات کوین را یک ارز بدون پشتوانه و ساده خطاب می‌کردند و برخی می‌گفتند کسب نات کوین آسان است و برای همین ارزشی ندارد، چند مورد از بزرگ‌‌ترین صرافی‌های رمزارزی در دنیا به گسترش استفاده و خرید و فروش آن کمک کردند.

ویژگی های ارز دیجیتال نات کوین

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نات کوین سادگی کسب آن است. شما می‌توانید با کلیک کردن روی یک آیکون، به تعداد نات کوین‌های خود اضافه کنید. با این حال هر ۱۰۰۰ نات کوین در این بازی تلگرامی، برابر با ۱ ارز NOT در والت یا صرافی‌ها خواهد بود. بلافاصله پس از زمانی که نات کوین در صرافی‌ها لیست شد، کاربران این ارز را با قیمت حدودی ۰.۰۱۱ دلار معامله می‌کردند. اما همانطور که انتظار می‌رفت، این قیمت تنها در یک روز کاهش چشمگیری پیدا کرد. بنابراین تعداد بالای نات کوین‌ها در این بازی در تلگرام، معیار خوبی برای ثروتمند شدن نخواهد بود.
از دیگر خصوصیات بازی و ارز دیجیتال نات کوین هم می‌توان به جمعیت کثیر حمایت‌کنندگان و پلیرهای آن اشاره کرد. «پاول دوروف»، مالک اپلیکیشن تلگرام، پیش از لیست شدن NOT در صرافی‌ها، در توییتی به این موضوع اشاره کرد که تعداد کاربران فعال این بازی از مرز ۳۵ میلیون نفر نیز عبور کرده است.

عملکرد ارز دیجیتال نات کوین

تیم نات کوین در ابتدا صرفا تلاش کرد تا یک بازی ساده اما سرگرم‌کننده ایجاد کند. اما این بازی سرگرم‌کننده با اقبال بسیار خوبی مواجه شد و توانست چندین میلیون کاربر را در دنیا به سوی خود جذب کند. همین مسئله به خوبی نشان می‌دهد که عملکرد نات کوین، حداقل به عنوان یک بازی بسیار قابل توجه بوده! البته این موضوع هم بی‌تاثیر نیست که بسیاری با رویای پولدار شدن به سراغ این بازی رفتند.
به هر حال عملکرد نات کوین در جذب پلیر تحسین برانگیز بوده است. شاید سادگی رابط کاربری این بازی و روان بودن آن، دلیل اصلی این استقابل پرشور بوده باشد.
مدت زمان زیادی اما از لیست شدن نات کوین نمی‌گذرد و نمی‌توان درباره عملکرد «رمز ارز NOT» اظهار نظر قطعی کرد. با این حال همین لیست شدن، می‌تواند اعتبار بیشتری به این پروژه ببخشد. همانطور که حجم معاملات نات کوین تنها یک روز پس از لیست شدن، به حدود ۶۷۰ میلیون دلار رسید.

مزایای ارز دیجیتال نات کوین

تمام مزیت‌های نات کوین را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:
سادگی بازی نات کوین و کسب رمز ارز نات کوین
تعداد بالای کاربران (بیش از ۳۵ میلیون کاربر فعال در سرتاسر دنیا)
لیست شدن در صرافی‌های معتبر دنیا مثل بایننس، کو کوین، بای بیت و بیت فینکس

معایب ارز دیجیتال نات کوین

از معایب رمز ارز نات کوین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
مشخص نبودن کامل اعضای تیم توسعه‌دهنده
نداشتن وایت پیپر و عدم توضیح نحوه کارکرد ارز نات کوین
چشم‌انداز، هدف و نقشه راه آینده نات کوین تا زمان لیست شدن نامشخص بوده است.

کیف پول های مناسب ارز دیجیتال نات کوین

با توجه به اینکه ارز نات کوین در صرافی‌های مختلف لیست شده است، یکی از جاهایی که می‌توان این ارز را در آن نگهداری کرد، کیف پول‌های هر صرافی‌ست.
اما اگر قصد دارید نات کوین‌های خود را در کیف پول شخصی خود نگهداری کنید، بحث کمی متفاوت خواهد بود. از آن‌جایی که نات کوین روی بلاک‌چین تلگرام، «TON» توسعه داده شده است، باید از کیف پول سازگار با این شبکه استفاده کنید.
کیف پول خود اپلیکیشن تلگرام با نام «Wallet» یکی از بهترین گزینه‌ها برای این کار است. علاوه بر Wallet، همه کیف پول‌های سازگار با شبکه تون برای نگهداری نات کوین مناسب هستند. برخی از این کیف پول‌ها عبارت اند از:
بیت‌گت والت (Bitget Wallet)
تون کیپر (Tonkeeper)
لجر (Ledger)
تراست ولت (Trust Wallet)
سیف پل (SafePal)

آینده ارز دیجیتال نات کوین

لیست شدن همیشه یکی از آرزوهای بزرگ پروژه‌های کریپتویی‌ست؛ به خصوص اگر از سمت بایننس باشد. همین موضوع می‌تواند خبر بسیار خوبی برای کاربران نات کوین باشد. چرا که باعث جلب اعتماد از سوی بسیاری از کاربران دیگر خواهد شد و حجم معاملات و در نتیجه ارزش نات کوین را نیز بالاتر خواهد برد.
اما از طرفی هم تا زمان لیست شدن نات کوین، هیچ وایت پیپر و اطلاعات فنی‌ای از سوی تیم این پروژه منتشر نشده است. و این موضوع می‌تواند کمی این پروژه را از نظر فاندامنتال زیر سوال ببرد. پروژه‌ای در دنیای کریپتوکارنسی از شرایط بنیادی یا فاندامنتال خوب برخوردار است، که وایت پیپر، تیم مشخص و کاربلد و نقشه راه مشخصی داشته باشد. که متاسفانه نات کوین در هیچکدام از این موارد حرفه‌ای عمل نکرده است.

سرمایه گذاران پروژه نات کوین

تا زمان لیست شدن نات کوین، این پروژه هیچ‌گونه سرمایه‌ای از سوی شرکت‌ها و نهادهای دیگر جذب نکرده است. دلیل اصلی این موضوع این است که پروژه نات کوین اصلا سرمایه خاصی هم به این اپلیکیشن اختصاص نداده است! خود تیم نات کوین در توییتر خود اعلام کرده‌ است که این حجم از کاربران، بدون کوچک‌ترین سرمایه‌گذاری در بخش بازاریابی و مارکتینگ پدید آمده است.
با این حال صرافی‌هایی که نات کوین را لیست کردند را می‌توان به نوعی سرمایه‌گذاران معنوی آن دانست.

روش های کسب درآمد از ارز دیجیتال نات کوین

از آنجا که نات کوین یک بازی کلیکی‌ست و از طریق بازی کردن آن می‌توان توکن NOT را به دست آورد (Play-to-Earn)، ساده‌ترین روش کسب درآمد از نات کوین انجام بازی آن است.
البته با لیست شدن این توکن می‌توان با خرید و فروش ارز دیجیتال نات کوین نیز از آن کسب درآمد کرد. با این حال راحت‌ترین روش کسب نات کوین و درآمد داشتن از آن، انجام بازی آن در ربات تلگرامی‌اش است.

خرید ارز دیجیتال نات کوین

از ۱۶ می ۲۰۲۴ ارز دیجیتال نات کوین در صرافی‌های مختلف قابل خریداری است. کاربرانی که قصد دارند از نات کوین از آن درآمد کسب کنند، می‌توانند آن را خریداری کنند و در قیمت‌های بالاتر به فروش برسانند. در واقع خرید رمز ارز نات کوین یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری روی آن است.

آموزش نحوه خرید ارز دیجیتال نات کوین از پول نو

پول نو یکی از اولین صرافی‌های ایرانی‌ست که پس از لیست شدن نات کوین در صرافی‌های بزرگ دنیا، آن را بلافاصله لیست کرد. پول نو یکی از صرافی‌های رمزارزی پیشگام در ایران است که نات کوین را برای خرید در اختیار کاربران این کشور قرار می‌دهد.
نحوه خرید ارز نات کوین در پول نو نیز بسیار ساده است. پس از احراز هویت بسیار سریع، می‌توانید این ارز را به صورت تومانی با شارژ کیف پول در صرافی پول نو خریداری کنید. هنگام همکاری با یک صرافی رمز ارزی داخلی معتبر، دیگر نگران احراز هویت پیچیده صرافی‌های خارجی نیز نخواهید بود.

فروش ارز دیجیتال نات کوین

همانطور که اشاره شد، یکی ار راه‌های کسب درآمد از نات کوین، خرید و فروش آن است. مثل هر دارایی دیگری می‌توان نات کوین را در هر قیمتی خریداری و آن را در قیمت‌های بالاتر به فروش رساند.
از آن‌جایی که عموم هولدرهای نات کوین به امید کسب درآمد از این بازی، توکن‌های خود را نگهداری کرده بودند، پس از لیست شدن افراد بسیاری برای فروش نات کوین‌های خود به صرافی‌ها هجوم آوردند. این مهم‌ترین دلیل افت قیمت نات کوین پس از لیست شدن در روز اول بود.

آموزش نحوه فروش ارز دیجیتال نات کوین در پول نو

اگر قصد دارید تا نات کوین‌های خود را در یک پلتفرم ایرانی به فروش برسانید و در ازای آن تومان دریافت کنید، پول نو یکی از پلتفرم‌هایی‌ست که چنین امکانی را برای شما فراهم کرده است.
بنابراین اگر قصد تبدیل نات کوین به تومان را دارید، ما آموزش نحوه فروش ارز دیجیتال نات کوین در پول نو را در اختیار شما قرار می‌دهیم. در صرافی پول نو، کافی‌ست تا مقداری از ارز نات کوین که قصد فروش آن را دارید، در سایت وارد کنید. سپس با مبلغ معادلی که پول نو بابت آن مقدار از نات کوین به شما پرداخت می‌کند را مشاهده خواهید کرد. سپس با کپی کردن آدرس صرافی پول نو و وارد کردن در کیف پول خود، ارزهای شما به حساب پول نو واریز و پول نو نیز، پول شما را به حساب‌تلن واریز خواهد کرد. به همین سادگی.

سوالات متداول

صرافی‎های معتبر ایرانی از جمله «پول نو» از پلتفرم‎هایی هستند که امکان خرید ارز نات کوین را برای کاربران این کشور فراهم آورده اند. پول نو از اولین بسترهایی بود که پس از صرافی‎های بزرگ دنیا، امکان خرید نات کوین را با تومان برای کاربران ایرانی فراهم کرد.

ارز NOT تا پیش از عرضه اولیه، تنها از طریق بازی آن در تلگرام قابل دریافت بود. پس از عرضه اما می‎توان آن را در بازارهای ثانویه خرید و فروش کرد. برای این کار باید با استفاده از تحلیل‎ها، نقاط ورود را برای خرید ارز نات کوین شناسایی کرد. البته که این فرایند به دانش و مهارت کافی احتیاج دارد.

خیر. اگر خرید ارز نات کوین در پلتفرم‎های ایرانی صورت بگیرد، نیازی به تبدیل تومان به تتر نیست. «صرافی رمزارزی پول نو» این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که با کم‌ترین کارمزد و با سریع‎ترین روش، خرید رمز ارز نات کوین را انجام دهند.

برای فروش نات کوین و هر ارز دیگری باید به این توجه داشت که نمودار قیمتی آن، در چه سقفی، الگوهای بازگشتی تشکیل داده است. این یکی از مواقعی‎ست که می‏‎توان پیشنهاد فروش نات کوین را داد؛ چرا که پس از آن قیمت قرار است کاهش پیدا کند.

با توجه به اینکه هولدرهای نات کوین برای مدتی تنها آن را از طریق انجام بازی Notcoin به دست می‎آوردند، افراد بسیاری پس از لیست شدن ارز نات کوین در صف فروش آن بودند. پس از لیست شدن نات کوین در صرافی‎های بزرگ دنیا، به دلیل فروش عمده هولدرهای آن، قیمت آن به صورت ناگهانی کاهش پیدا کرد.

همین حالا، به راحتی و در امنیت، خرید و فروش نات کوین را شروع کنید