رندر

خرید و فروش رندر توکن

Render (RNDR)

صرافی پول نو بهترین صرافی برای ذخیره، فروش و خرید رندر با کارت شتاب است. در پول نو خرید ارز دیجیتال رندر RNDR را با کمترین کارمزد و بهترین قیمت تجربه کنید. حساب کاربری بسازید و به راحتی و با امنیت خرید و فروش مستقیم رندر را مطمئن و سریع آغاز کنید.

تنها با چند کلیک به خرید و فروش بپردازید

ثبت نام کنید

در کمتر از 5 دقیقه حساب کاربری تایید شده بسازید.

کیف پول خود را شارژ کنید

به راحتی کیف پول خود را به مقدار دلخواه شارژ کنید.

شروع به خرید و فروش کنید

به خرید فروش رمزارز دلخواه خود بپردازید.

  • خرید
  • فروش

پشتیبانی از ۲ شبکه

مقدار خرید

-

TMN

معرفی ارز دیجیتال رندر

ارز دیجیتال رندر (RNDR) یکی از پروژه‎های حوزه «دیپین (DePIN)» یا «زیرساخت‎های فیزیکی غیرمتمرکز» است. هدف این پروژه، توزیع توان پردازشی گرافیکی بلااستفاده کاربران و تمرکززدایی آن است. اما این کار به چه شکلی صورت می‌گیرد؟
کاربرانی که از پردازنده‎های گرافیکی (GPU) مناسب برخوردارند، می‎توانند در شبکه رندر قبول پروژه بکنند. افرادی هم که برای ایجاد تصاویر سه بعدی (3D) نیاز به "رندرگیری" دارند، پروژه‎های خود را در شبکه رندر ثبت می‎کنند. واسط این دو دسته از کاربران، شبکه رندر و ارز دیجیتا رندر (RNDR) خواهد بود. برای همین رندر را جزو پروژه‎های DePIN دسته‎بندی می‎کنند. چرا که سعی می‎کند زیرساخت‎های فیزیکی در دنیای واقعی را تمرکززدایی کند.

ارز دیجیتال رندر (RNDR) چیست؟

شبکه رندر برای پیشبرد اهداف خود و مقاصد اقتصادی، از ارزی به عنوان توکن بومی خود با نام رندر (RNDR) استفاده می‎کند. ارتباط مشتریان و ارائه‎کنندگان توان پردازشی از طریق ارز دیجیتال رندر صورت می‌گیرد. بدین صورت که در ابتدا یک مشتری پروژه رندرگیری خود را در این شبکه ثبت می‎کند. سپس افرادی که GPU دارند و به عنوان ارائه‎کننده یا ند (Node) در این شبکه فعالیت می‎کنند، پیشنهادی را برای هر پروژه قرار می‎دهند. این کارفرماست که تصمیم می‎گیرد پروژه را به چه کسی بسپارد.
پرداخت دستمزد به پردازش‎کنندگان به وسیله رمز ارز رندر صورت می‎گیرد. شبکه رندر همچنین سیستم تشویقی‎ای برای پردازش‎کنندگان و کارفرمایان دارد که باعث می‎شود در پروژه‎های بعدی، شبکه آن‎ها را در ابتدای صف انتظار قرار دهد.

تاریخچه ارز دیجیتال رندر

تاریخچه پروژه رندر توکن به شرکتی به نام «OTOY» باز می‎گردد. خالق رندر در ابتدا این شرکت را تاسیس کرد که هدفی مشابه همین رندر داشت. اما مکانیزم این پروژه کارآمد نبود از همان زمان، ایده «یک سیستم توکن‎محور و مبتنی بر بلاک چین» در سر خالق رندر پرورانده می‎شد.
این ایده بعدها عملی و دیده شد که بسیار کارآمدتر از یک سیستم متمرکز و سنتی است. در OTOY پروژه رندر شما ثبت می‎شد و باید منتظر می‎بودید تا شخصی آن را قبول کند. اما مکانیزم رندر توکن و بلاک چین می‎تواند کارایی این ساز و کار را تا حد زیادی افزایش دهد.

تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال رندر

«جولز اورباش (Jules Urbach)» مدیر عامل (CEO) فعلی و خالق پروژه رندر توکن است. از ابتدا تقریبا بیشتر وظایف توسعه پروژه رندر توکن بر دوش اورباش بوده است. وی در ابتدا چنین پروژه‎ای را به صورت متمرکز و بدون استفاده از تکنولوژی بلاک‎چین طراحی کرد. اما پس از مدتی دیده شد که کارآمدی مورد نظر را ندارد و نمی‎تواند انتظارات اورباش را برآورده کند.
پس از آن اورباش به فکر پیاده‎سازی همین طرح به صورت غیرمتمرکز و با استفاده از تکنولوژی بلاک‎چین بود. این بار اما اورباش توانست موفق عمل کند و پروژه رندر توکن را به عنوان پروژه‎ای نوآورانه و مهم در دنیای کریپتوکارنسی معرفی کند.
از دیگر افراد تمی توسعه رندر توکن می‎توان به افراد زیر اشاره کرد:
کالین استویانچف (Kalin Stoyanchev): مدیر بخش بلاک چین رندر
چارلی والاس (Charlie Wallace): مدیر ارشد تکنولوژی (CTO)
جیسون کلینمن (Jason Kleinman): مدیر پروژه
متیو مک‎کلور (Matthew McClure): توسعه‌‎دهنده بلاک چین

وایت پیپر ارز رندر (RNDR)

وایت پیپر ارز دیجیتال رندر یک وایت پیپر بسیار مرتب و کمک‎کننده است و مطالب خوبی در آن پیدا می‎شود. رندر در وایت پیپر خود با حوصله فراوان از اولین سوالی که ممکن است درباره این پروژه داشته باشید، توضیحات خود را آغاز کرده است: «رندرگیری چیست؟»
رندر در ادامه وایت پیپرش به تاریخچه این پروژه و همچنین پروژه «OTOY» اشاره می‎کند. نحوه کارکرد شبکه و مکانیزم ارتباط کارفرمایان با ارائه‎دهندگان توان پردازشی نیز در این وایت پیپر تبیین شده است. در ادامه نیز رندر به این پرداخته است که از ارز دیجیتال بومی‎اش یعنی رندر (RNDR) چه استفاده‎ای می‎کند. اقتصاد و توکنومیک آن چیست و به چه منظوری می‎توان از ارز RNDR استفاده کرد.
از طریق این لینک می‎توانید به وایت پیپر ارز دیجیتال رندر (RNDR) دسترسی داشته باشید.

هدف ارز دیجیتال رندر

رندر توکن یکی از پروژه‌هایی‎ست که تلاش می‎کند تا زیرساخت‌های دنیای واقعی را با تکنولوژی بلاک چین درهم بیامیزد. این اتفاق بسیار بزرگی‎ست؛ در واقع تمام پروژه‌‎های کریپتویی هدف دارند تا در نهایت به چنین نقطه‎‌‌ای برسند. نقطه‎ای که در آن، بلاک چین نه تنها یک راه برای پرداخت و بانک‌داری غیرمتمرکز، بلکه جزئی از زندگی روزانه مردم باشد. در این میان، رندر تلاش کرده تا توان پردازشی بلااستفاده GPU برخی از کاربران را در اختیار دیگران نیز قرار دهد. توزیع این توان پردازشی به وسیله تکنولوژی بلاک چین صورت می‌گیرد. هرکسی که از یک پردازنده گرافیکی مناسب بهره‌‎مند است، می‎تواند یکی از ندهای شبکه رندر باشد. بدین صورت می‎تواند با قبول پروژه‎های رندرگیری و گرافیکی، درآمدی هم برای خود کسب کند.

پشتوانه ارز دیجیتال رندر

تیم توسعه‎دهنده رندر تلاش می‎‌‌‌کند تا در هر حالتی از این توکن محافظت کنند. یک تیم خبره متشکل از چندین متخصص تکنولوژی، توسعه‌‎دهندگان مختلف و بلاک چین که سعی می‎کنند ارز رندر از لحاظ فنی دچار مشکلی نشود.
از طرف دیگر سرمایه‎‌‌گذاران پروژه رندر را نیز می‎توان جزئی از پشتیبان‎‌های آن در نظر گرفت. از این نظر که در ابتدا با حمایت‎‌های خود، به بهبود و پیشرفت این پروژه کمک کرده اند. در بخش سرمایه‎‌‌گذاران پروژه رندر، بیشتر به این موضوع می‌‎پردازیم.

ویژگی های ارز دیجیتال رندر

ارز دیجیتال رندر توکن بومی شبکه‎ای با همین نام است که روی بلاک چین اتریوم طراحی و توسعه داده شده است. برای همین هم ارز رندر یک توکن با استاندارد ERC-20 است.
پروژه رندر عرضه کلی (Max Supply) که برای توکن RNDR در نظر گرفته است، ۵۳۲٬۰۷۰٬۱۶۳ توکن است. این مقدار از توکن‎‌های رندر به صورت کامل آزادسازی شده اند اما بخشی آن، جزو عرضه در گردش بازار (Circulating Supply) رندر هستند. این مقدار برابر است با ۳۸۸٬۶۴۳٬۲۲۳ توکن RNDR.
در ابتدای ژوئن ۲۰۲۴، این تعداد از توکن‎های رندر با درنظرگیری قیمت ۱۰ دلاری آن، باعث شده اند تا این پروژه، حجم بازار (Market Cap) ۳.۹ میلیارد دلاری داشته باشد.

عملکرد ارز دیجیتال رندر توکن

ارز رندر در ماه مارس ۲۰۲۴ توانست با ثبت سقف ۱۳.۱۷ دلاری، بالاترین قیمت تاریخی (ATH) خود را ثبت کند. به دنبال آن و در ماه مه ۲۰۲۴ هم قیمت این ارز به محدوده ۱۲ دلار رسید که پس از سقف قبلی، بیشترین قیمت رندر را در تاریخ نشان می‌‎داد.
سقف ۱۳ دلاری رندر زمانی ثبت شد که در ابتدای سال ۲۰۲۴، قیمت RNDR در یکی از پایین‎‌ترین نقاط تاریخی (ATL) خود بود. با این وجود و طی سه ماه، قیمت آن از ۳.۸ به ۱۳.۱۷ دلار رسید. رشد تقریبا ۴ برابری که باعث شد رندر به شدت بر سر زبان‎‌ها بیفتد.

مزایای ارز دیجیتال رندر

از مهم‎ترین خصوصیات مثبت پروژه رندر می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:
رندر از یک سیستم امتیازدهی به مشتریان و ارائه‎کنندگان GPU استفاده می‎کند. این سیستم باعث اولویت بندی کاربران و در نتیجه کاهش شلوغی شبکه و افزایش مقیاس‎پذیری آن می‎شود. این کارفرمایان و پردازشگرها هستند که می‎توانند طرف مقابل خود را انتخاب کنند. این موضوع می‎تواند خیال آن‎ها را از بابت سوی دیگر قرارداد راحت کند. رندر تضمین می‌دهد که از کپی‎رایت و حقوق هنرمندان در این پروژه محافظت خواهد کرد.

معایب ارز دیجیتال رندر

اما مثل هر پروژه دیگری، رندر هم نقاط ضعفی دارد که عبارت اند از:
درست است که گفتیم رندر همواره تلاش می‎کند تا حقوق هنرمندان را در بستر خود محفوظ نگه دارد. با این حال اما در یک بستر غیرمتمرکز، نظارت و اجرای چنین دستورالعمل‎هایی سخت‎تر خواهد بود.
یک مسئله ‎ای که درباره این پروژه وجود دارد و کمی عجیب است این است که وایت پیپر این پروژه از سال ۲۰۱۷ به بعد بروزرسانی نشده است! درست در زمان راه اندازی این پروزه وایت پیپر آن هم عرضه شده است. با این حال ۷ سال می ‎شود که خبری از وایت پیپر جدید برای ارز دیجیتال رندر نیست.

کیف پول های مناسب ارز دیجیتال رندر

رندر یک ارز مبتنی بر شبکه اتریوم و با استاندار ERC-20 است. این جمله یک معنا بیشتر ندارد؛ رندر (RNDR) با تمام کیف پول‎های سازگار با اتریوم سازگار است.
برای نگهداری ارز دیجیتال رندر می‎توان از انواع کیف پول‎ها استفاده کرد. کیف‎پول‎های نرم‎افزاری، سخت‎افزاری و تحت وب از این انواع هستند. از والت‌های نرم‌ ‎افزاری مناسب برای نگهداری ارز رندر می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:
متامسک (Metamask)
تراست والت (Trust Wallet)
این دو کیف پول از شناخته‎شده‎ترین والت‎ها برای نگهداری دارایی‎های اتریومی هستند. اما از هر کیف پول سازگار دیگری با شبکه اتریوم نیز می‎توان برای نگهداری رمز ارز رندر (RNDR) استفاده کرد.
از کیف پول‎های سخت افزاری مناسب برای نگهداری رندر نیز می‎توان به لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) اشاره کرد.

آینده ارز دیجیتال رندر

از سال ۲۰۱۷ که پروژه رندر طراحی و معرفی شده است، این ارز دائما در حال پیشرفت بوده است. به خصوص پس از چندماهه ابتدایی ۲۰۲۴ که رندر توانست بلندترین سقف‎های تاریخی خودش را ثبت کند.
پیش‎بینی می‎شود اگر شوغی این پلتفرم در آینده بیشتر شود، ارز دیجیتال رندر (RNDR) نیز رشدهای بیشتری را تجربه کند. چرا که ارز RNDR ارز حاکمیتی (Governance) و کاربردی (Utility) این شبکه است و هرچه شبکه تراکم بیشتری داشته باشد، استفاده از ارز رندر و به دنبال آن، قیمتش هم بیشتر خواهد شد.

سرمایه گذاران پروژه رندر توکن

در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۲۱ رندر در یک فرایند جذب سرمایه، توانست ۳۰ میلیون دلار را از سرمایه‎گذاران برای پروژه خودش جذب کند. رقم قابل توجهی که بسیاری از پروژه‎های کریپتویی آرزوی آن را دارند!
در این جذب سرمایه، شرکت‎های شناخته‎شده‎ای از جمله «Alalmeda Reasearch»، «Solana Ventures» و «Multicoin Capital» حضور داشتند.
مولتی‎کوین کپیتال با «بیپل (Beeple)»، هنرمند سرشناس دنیای NFT ارتباط بسیار نزدیکی دارد. شاید هم به دلیل یکسان بودن دنیای رندر و بیپل، مولتی‎کوین عمده سرمایه‎گذاری این دور از جذب سرمایه را روی رندر انجام داده است.

روش های کسب درآمد از ارز دیجیتال رندر

علاوه بر خرید وفروش ارز دیجیتال رندر، راه‎های دیگری نیز برای کسب این ارز وجود دارد. ماهیت و ساز و کار این رمز ارز به ما اجازه چنین کاری را می‎دهد.
یکی از راه‎های کسب ارز رندر این است که به عنوان ارائه‎دهنده توان پردازشی در این شبکه فعالیت کنید. برای این کار نیاز به یک پردازشگر گرافیکی (GPU) مناسب دارید که شبکه آن را تایید کند. همه کامپیوترها و لپ تاپ‎ها از این پردازشگر برخوردارند؛ اما همه آن‎ها برای رندرگیری مناسب نیستند.
از دیگر روش‎های کسب درآمد از رندر می‎توان به استیک کردن آن اشاره کرد. ندهایی که در این شبکه به عنوان تاییدکننده تراکنش فعالیت می‎کنند، با استیک کردن مقدار مشخصی به چنین درجه‎ای می‎رسند. شبکه رندر نیز در ازای فعالیت آن‎ها، پاداشی به صورت ارز رندر (RNDR) پرداخت می‎کند.

خرید ارز دیجیتال رندر

برای فعالیت در شبکه رندر، هر کاربری به ارز RNDR احتیاج خواهد داشت. فرقی نمی‎کند که شما دارای پردازشگر گرافیکی هستید یا کارفرما؛ برای فعالیت در این شبکه به ارز رندر نیاز خواهد بود. پرداخت دستمزد پردازشگرها و همچنین کارمزدهای این شبکه به وسیله ارز RNDR انجام می‎شود.
از طرفی هم برخی علاقه و شاید نیازی به فعالیت در شبکه رندر نداشته باشند. با این حال می‎خواهند از این ارز درآمدی کسب کنند. این دسته از افراد نیز به سراغ خرید ارز دیجیتال رندر (RNDR) می‌روند. خرید ارز رندر در قیمت‎های پایین و فروش آن در قیمت‎های بالاتر به منظور کسب سود، یک راه رایج برای درآمدزایی از ارز رندر است.

آموزش نحوه خرید ارز دیجیتال رندر (RNDR) از پول نو

پول نو یکی از صرافی‎های رمزارزی معتبر در ایران است که امکان خرید ارز دیجیتال رندر را به صورت تومانی برای شما فراهم کرده است. نحوه خرید ارز رندر از پول نو ساده است.
شما در این صفحه قیمت رندر را مشاهده می‎کنید و می‎توانید با احراز هویت بسیار سریع، این ارز را خریداری کنید. برای این کار لازم است تا شبکه مورد نظر خود برای خرید رندر را انتخاب، و مقدار خریدتان را نیز وارد کنید. سپس مستیقما به درگاه خرید هدایت خواهید شد و چند دقیقه بعد، ارز دیجیتال رندر در حساب شما خواهد بود.

فروش ارز دیجیتال رندر (RNDR)

اگر به دنبال نقد کردن ارزهای رندر خود هستید، می‎توانید آن را سواپ کنید یا به فروش برسانید. فروش ارز دیجیتال رندر کاری‎ست که بسیاری از معامله‎گران انجام می‎دهند. زمانی که قیمت این ارز به سقف رسیده باشد و تحلیل‏‎ها نشان از بازگشت روند داشته باشند، می‎توان گفت زمان فروش ارز دیجیتال رندر فرا رسیده است.
البته ممکن است پردازشگرهای این شبکه هم نیاز به نقد کردن دارایی‎های خود داشته باشند. این افراد با توجه به اینکه دستمزدهای خود را به وسیله ارز RNDR دریافت می‎کنند، به دنبال فروش ارز رندر خواهند افتاد.

آموزش نحوه فروش ارز دیجیتال رندر در پول نو

اگر به دنبال فروش ارز دیجیتال رندر در یک صرافی ایرانی به صورت تومانی هستید، پول نو می‎تواند بهترین انتخاب باشد. صرافی رمز ارزی پول نو با تضمین بالاترین قیمت و احراز هویت آنی، بهترین مکان برای فروش ارزهای رندر (RNDR) شما خواهد بود.
نحوه فروش ارز دیجیتال رندر در پول نو هم بسیار ساده است. ابتدا مقدار توکن‎هایی از رندر را که قرار است به فروش برسانید را وارد می‎کنید. در این مرحله پول نو معادل تومانی این مقدار را به شما نشان می‎دهد. پس از فروش نیز تنها در چند دقیقه، مبلغ حاصل از فروش ارز رندر در حساب‌تان قابل مشاهده است.

سوالات متداول

کاربرانی که به فکر خرید ارز رندر (RNDR) هستند به دو دسته کلی تقسیم می‎شوند. دسته اول همان سرمایه‎ گذارها، هولدرها، تریدرها و معامله‎ گران هستند که از خرید رندر، قصد دارند سودی کسب کنند. دسته دوم کاربرانی هستند که قصد دارند روی پلتفرم رندر فعالیتی داشته باشند. انجام پروژه، ثبت پروژه جدید، فعالیت به عنوان ند یا استیک کردن از جمله این فعالیت ‎ها هستند.

شاید بتوان سطوح قیمتی مهم را برای یک ارز دیجیتال مشخص کرد، اما هیچ‎گاه نمی‎توان قیمت معینی را به عنوان بهترین قیمت خرید آن معرفی کرد. چرا که رشد یا سقوط یک ارز به عوامل بسیاری وابسته است. اما به طور کلی بهترین سطوح قیمتی برای خرید ارز رندر، نقاط اصلاحی در بازار هستند. همچنین نقاطی که قیمت RNDR کاهش پیدا کرده است و پاداش خرید ان در چنین نقاطی، بسیار بیشتر خواهد بود.

در ایران نیز پلتفرم‌های بسیاری هستند که امکان خرید ارز رندر را برای کاربران فراهم کرده اند. اما یکی از معتبرترین و سریع‎ترین آن‎ها، «صرافی ارز دیجیتال پول نو» است. پول نو امکان خرید ارز رندر را به صورت تومانی به سریع‎‌‌‌‌‌ترین روش ممکن و احراز هویت آنی برای شما فراهم کرده است تا دیگر دغدغه احراز هویت در صرافی‎‌های سخت‎گیر خارجی را هم نداشته باشید.

پاسخ این سوال بستگی به استراتژی معاملاتی شما دارد. باید دید که با چه چشم‌اندازی به آینده رندر نگاه می‎‌کنید. از طرفی نقطه خروج و فروش رندر نیز به معامله شما بستگی دارد و برای همین هم یک عدد کاملا شخصی‎‌‌‌سازی شده است.

«پول نو» یکی از بهترین، سریع‎ترین و آسان‎ترین پلتفرم‎‌های برای خرید و فروش ارز دیجیتال رندر در ایران است. این بستر قیمت لحظه‎‌ای ارز رندر را به صورت تتر و تومان به شما نشان می‎‌دهد و شما به راحتی می‎تواند توکن‎‌های RNDR خود را در این صرافی به فروش برسانید. پول نو تضمین بالاترین قیمت خرید ارز رندر را به شما می‎‌دهد.

همین حالا، به راحتی و در امنیت، خرید و فروش رندر را شروع کنید