کاردانو

کاردانو

Cardano

قیمت کاردانو

TMN 22,458
- 7.72%
USDT 0.378

آدرس کانترکت

بایننس اسمارت چین

0x3ee2...5d47

نمودار لحظه ای کاردانو

پشتیبانی از ۲ شبکه

می‌پردازم

دریافت می‌کنم

نام ارزکاردانو
نمادADA

قیمت جهانی (‏دلار)‏

$ 0.378

آخرین قیمت (‏تومان)‏

22,458

تغییرات روزانه (‏درصد)‏

- 7.72%

حجم معاملات روزانه (‏دلار)‏

575,120,879
رتبه در بازار11

ارزش بازار (‏دلار)‏

13,408,932,505

درباره کاردانو

کاردانو یک شبکه بلاکچین متن باز غیرمتمرکز است. شبکه کاردانو برای تسهیل تراکنش های نظیر به نظیر یا peer-to-peer و توسعه قرارداد هوشمند از ارز ADA استفاده میکند. قیمت کاردانو در این لحظه برابر با $ 0.378 دلار و معادل با 22,458 تومان است. کاردانو (ADA) در 24 ساعت اخیر - 7.72% درصد تغییر قیمت داشته است. ارزش بازار یا مارکت کپ کاردانو در این لحظه 13,408,932,505 دلار است. کاردانو از نظر مارکت کپ در رتبه 11 در میان رمزارزها قرار دارد.

کاردانو توسط چارلز هاسکینسون ،یکی از هم بنیان گذاران اتریوم، تاسیس شد. توسعه بلاکچین کاردانو در سال 2015 آغاز و در سال 2017 راه اندازی شد. آدا (ADA) توکن بومی پلتفرم کاردانو است. کاردانو که نام آن از ستاره‌شناس، ریاضی‌دان، مخترع، و فیلسوف ایتالیایی به نام Gerolamo Cardano الگو گرفته شده است.

cardano پلتفرم بلاک چینی منبع باز و غیرمتمرکز برای پردازش قرارداد هوشمند است و عملکردی مشابه اتریوم دارد. کاردانو مدعی این است که نماینده نسل سوم بلاک چین‌هاست و علت آن را استفاده از بلاک چینی با ساختار چندلایه عنوان می‌کند که امنیت شبکه را به صورت چشمگیری افزایش می‌دهد. چشم‌انداز تیم کاردانو ایجاد سیستم‌های پرداخت جهانی به صورت ایمن‌تر و شفاف‌تر است و آن را به ابزاری برای ایجاد توازن بین حریم خصوصی کاربران و سیستم‌های نظارت قانونی تبدیل کرده است. 

کاردانو از سیستم اثبات سهام یا proof of stake استفاده می‌کند که با عنوان Ouroboros شناخته می‌شود و به این ترتیب سادگی تراکنش‌های همتا به همتا (peer-to-peer) را امکان‌پذیر کرده است. زبان برنامه نویسی هسکل به کمک این پروتکل آمده تا امنیت آن را در مقابل سایر پلتفرم‌های مشابه افزایش دهد. توسعه کاردانو توسط Cardano Foundation که در زوگ سوییس واقع است نظارت میشود.

 رمزارز ادا توکن بومی بلاکچین کاردانو است و در سال ۲۰۱۷ با قیمت ۰.۰۲ دلار در صرافی بیترکس عرضه شد. استخراج کاردانو ممکن نیست و سازوکاری تشویقی دارد. سازوکار تشویقی کاردانو به این معناست که به مشارکت‌کنندگان شبکه پاداش تعلق می‌گیرد. افراد برای مشارکت در اعتبارسنجی تراکنش‌ها و ایجاد بلاک، ADA را می‌خرند و در شبکه قفل می‌کنند. کارمزدهای شبکه با ارز بومی شبکه که ADA است پرداخت می‌شود.

خالق کاردانو کیست؟

یکی از هم‌بنیان‌گذاران سابق اتریوم به نام چارلز هاسکینسون، توسعه پلتفرم کاردانو را در سال ۲۰۱۵ آغاز کرد. تیم کاردانو به مدت دوسال روی ایرادات شبکه‌های بیت کوین و اتریوم کار کرد و موفق شد مشکلات مقیاس‌پذیری و قراردادهای هوشمند را با ایجاد فرآیند‌های نوین حل کند. ایده نام‌گذاری «کاردانو» و « اِیدا» هم از اسم دو ریاضی‌دان به نام‌های جرلامو کاردانو و اِیدا لاولیس وام گرفته شده است.

مشخصات و قیمت لحظه ای کاردانو (ADA)

قیمت کاردانو در این لحظه 22,458 تومان معادل $ 0.378 دلار آمریکا است. قیمت cardano طی ۲۴ ساعت اخیر - 7.72% تغییر قیمت داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر کاردانو 575,120,879.00 دلار است. ارز کاردانو با نماد اختصاری ADA در رتبه 11 ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد. ارزش بازار یا Market cap کاردانو هم اکنون 13,408,932,505 دلار آمریکاست.

حداکثر تعداد واحدهای ارز کاردانو (ADA) 45,000,000,000 است. تعداد واحدهای در گردش (Circulating Supply) ADA هم اکنون 35,402,588,311 واحد است این یعنی چه تعداد واحد ADA در بازار و در دست مردم گردش می‌کند. مثلا دارایی‌های قفل شده که تاثیری روی قیمت بازار نمی‌گذارند جزو واحدهای در گردش محاسبه نمی‌شوند.

تاریخچه قیمت کاردانو

بیشترین رکورد قیمت کاردانو (ADA) تا کنون 3.09 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۱/۰۹/۰۲. قیمت کنونی کاردانو به نسبت این رکورد - 87.78% تغییر کرده است.

کمترین قیمت کاردانو (ADA) تا کنون 0.01925275 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۰/۰۳/۱۳. قیمت کنونی Cardano به نسبت این رکورد + 1859.01% تغییر کرده است.

دامیننس کاردانو (ADA)

dominance یا دامیننس Cardano به معنی میزان سهم ارز کاردانو در کل بازار کریپتوکارنسی است. این سهم نشان می‌دهد که ADA چه درصدی از کل بازار را در میان دیگر ارزها در اختیار دارد. عدد این تسلط بر بازار با درصد نشان داده می‌شود. هم اکنون دامیننس کاردانو 0.76 درصد است. با تحلیل دامیننس کاردانو و بررسی کاهش یا افزایش آن متوجه می‌شوید که میزان سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال افزایش داشته یا کاهش یافته است.

پول نو بستر مطمئن خرید و فروش ارزهای دیجیتال

پول نو همراه شماست تا تجربه‌ای مطلوب از خرید و فروش کاردانو و سایر ارزهای دیجیتال داشته باشید. ما در پول نو امکان خرید و فروش کاردانو را با استفاده از کیف پول شخصی فراهم کرده‌ایم تا هیچ گونه نگرانی بابت به خطر افتادن امنیت دارایی‌ها نداشته باشید. در هر مرحله از فرایند خرید و فروش در کنار شماییم و در صورتی که پرسشی داشته باشید پشتیبانی پول نو همواره در دسترس و پاسخگوی شماست.

پرسش های پرتکرار درباره کاردانو

به پرسش های شما درباره کاردانو پاسخ داده ایم.

ADA در پلتفرم پول نو خرید و فروش می‌شود و به راحتی در کیف پول‌های رایجی که آن را ساپورت می‌کنند مانند ددالوس (Deadalus) که کیف پول رسمی کاردانو است قابل نگهداری و انتقال است. کیف پول‌های اتمیک، تراست والت (برای ذخیره آدا از طریق اسمارت چین)، گواردا و اگزوداس هم قابل استفاده هستند.