اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک

Ethereum classic (ETC)

قیمت اتریوم کلاسیک

TMN 936,333

+ 2.42%

USDT 27.95

آدرس کانترکت

بایننس اسمارت چین

0x3d65...c25e

نمودار لحظه ای اتریوم کلاسیک

پشتیبانی از ۱ شبکه

می‌پردازم

دریافت می‌کنم

نام ارزاتریوم کلاسیک
نمادETC

قیمت جهانی (‏دلار)‏

$ 27.95

آخرین قیمت (‏تومان)‏

936,333

تغییرات روزانه (‏درصد)‏

+ 2.42%

حجم معاملات روزانه (‏دلار)‏

256,498,086

رتبه در بازار

24

ارزش بازار (‏دلار)‏

3,812,229,276

درباره اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک یک هاردفورک از اتریوم است که در جولای ۲۰۱۶ انجام شد. اتریوم کلاسیک را می‌توان پلت فرم محاسباتی بلاک چین منبع باز دانست. قابلیت اصلی این شبکه امکان اجرای قراردادهای هوشمند به همراه توانایی در میزبانی از نرم‌افزارهای غیرمتمرکز است. همچنین توکن بومی این شبکه ETC نام دارد. هدف از ایجاد فورک اتریوم کلاسیک، حفظ یکپارچگی شبکه اتریوم بود. پس از سرقت ۳.۶ میلیون توکن اتریوم، بخش زیادی از جامعه این شبکه تصمیم گرفتند با ایجاد هارد فورک این مبلغ را برگردانند اما بخشی از کاربران هم بر این عقیده بودند که نباید شبکه را دستکاری کرد و همان شبکه قبلی را ادامه دادند. اسم شبکه قبلی به اتریوم کلاسیک تغییر کرد و اسم اتریوم هم برای هارد فورک جدید انتخاب شد.

درباره اتریوم کلاسیک بیشتر بدانید: اتریوم کلاسیک چیست؟

در جولای ۲۰۱۶ یک هارد فورک از شبکه اتریوم ایجاد شد و شرکت کنندگان در این فورک عقیده داشتند که ایجاد آن برای بازگردانی اترهایی که در هک دائو به سرقت رفته بودند ضروری است. اما افرادی هم بودند که به شعار «کد قانون است» اعتقاد داشتند و تصمیم گرفتند همان شبکه قبلی را ادامه دهند. به این صورت بود که اتریوم کلاسیک ایجاد شد. روش استخراج ETC اثبات کار یا Proof of Work است.

خالق اتریوم کلاسیک کیست؟

با توجه به اینکه اتریوم کلاسیک همان زنجیره اصلی و قدیمی بلاک چین اتریوم است، ویتالیک بوترین را می‌توان خالق این شبکه دانست ولی بعد از هارد فورک اتریوم در سال ۲۰۱۶ راه این دو شبکه جدا شد.

قیمت اتریوم کلاسیک (ETC)

امروز ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ شمسی مطابق با ۲۰۲۲/۱۰/۰۴ میلادی و در این لحظه، اتریوم کلاسیک، 936,333 تومان معادل $ 27.95 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Ethereum Classic طی ۲۴ ساعت اخیر + 2.42% تغییر قیمت داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر اتریوم کلاسیک 256,498,086 دلار است. ارز اتریوم کلاسیک با نماد اختصاری ETC در رتبه 24 ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد. ارزش بازار اتریوم کلاسیک هم اکنون 3,812,229,276 دلار آمریکاست.

دامیننس اتریوم کلاسیک (ETC)

dominance یا دامیننس Ethereum Classic به معنی میزان سهم ارز اتریوم کلاسیک در کل بازار کریپتوکارنسی است. این سهم نشان می‌دهد که ETC چه درصدی از کل بازار را در میان دیگر ارزها در اختیار دارد. عدد این تسلط بر بازار با درصد نشان داده می‌شود. هم اکنون دامیننس اتریوم کلاسیک 0.38 درصد است. با تحلیل دامیننس اتریوم کلاسیک و بررسی کاهش یا افزایش آن متوجه می‌شوید که میزان سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال افزایش داشته یا کاهش یافته است.

تعداد واحدهای اتریوم کلاسیک (ETC)

حداکثر تعداد واحدهای ارز اتریوم کلاسیک (ETC) 210,700,000 است. این یعنی در نهایت این تعداد از ارز اتریوم کلاسیک وجود خواهد داشت. برخی از ارزهای دیجیتال عرضه‌ای نامشخص دارند و تعداد واحدهای نهایی آن‌ها تعیین نشده است. تا کنون 210,700,000 واحد Ethereum Classic (ETC) عرضه شده است. این تعداد واحدهای اتریوم کلاسیک بعد از کم شدن واحدهای سوزانده شده است. تعداد واحدهای در گردش (Circulating Supply) ETC هم اکنون 137,201,931 واحد است این یعنی چه تعداد واحد ETC در بازار و در دست مردم گردش می‌کند. مثلا دارایی‌های قفل شده که تاثیری روی قیمت بازار نمی‌گذارند جزو واحدهای در گردش محاسبه نمی‌شوند.

تاریخچه قیمت اتریوم کلاسیک

بیشترین رکورد قیمت اتریوم کلاسیک (ETC) تا کنون 167.09 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۱/۰۵/۰۶. قیمت کنونی Ethereum Classic به نسبت این رکورد - 83.40% تغییر کرده است.

کمترین قیمت اتریوم کلاسیک (ETC) تا کنون 0.615038 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۱۶/۰۷/۲۵. قیمت کنونی Ethereum Classic به نسبت این رکورد + 4408.94% تغییر کرده است.

پول نو بستر مطمئن خرید و فروش ارزهای دیجیتال

پول نو همراه شماست تا تجربه‌ای مطلوب از خرید و فروش اتریوم کلاسیک و سایر ارزهای دیجیتال داشته باشید. ما در پول نو امکان خرید و فروش اتریوم کلاسیک را با استفاده از کیف پول شخصی فراهم کرده‌ایم تا هیچ گونه نگرانی بابت به خطر افتادن امنیت دارایی‌ها نداشته باشید. در هر مرحله از فرایند خرید و فروش در کنار شماییم و در صورتی که پرسشی داشته باشید پشتیبانی پول نو همواره در دسترس و پاسخگوی شماست.