کوزاما

خرید و فروش کوزاما

Kusama (KSM)

قیمت کوزاما

TMN 1,910,202
- 10.28%
USDT 29.87

آدرس کانترکت

بایننس اسمارت چین

0x2aa6...b6e8

نمودار لحظه ای کوزاما

پشتیبانی از ۲ شبکه

می‌پردازم

دریافت می‌کنم

نام ارزکوزاما
نمادKSM

قیمت جهانی (‏دلار)‏

$ 29.87

آخرین قیمت (‏تومان)‏

1,910,202

تغییرات روزانه (‏درصد)‏

- 10.28%

حجم معاملات روزانه (‏دلار)‏

31,890,866
رتبه در بازار244

ارزش بازار (‏دلار)‏

268,393,422

کوزاما چیست؟

کوزاما یک بلاک چین آزمایشی است که به عنوان یک فریمورک سازگار و قابل توسعه برای برنامه‌نویس‌ها طراحی شده است. این بلاک چین با پلتفرم Subtrate ایجاد شده است و کد منبع آن تقریبا شبیه به پولکادات است. پروژه‌هایی که روی کوزاما اجرا می‌شوند می‌توانند به یک شبکه مقیاس پذیر دسترسی داشته باشند. همچنین قابلیت‌های اختصاصی این شبکه حتی روی پولکادات هم وجود ندارد. ارز مرجع این شبکه نیز کوزاما نام دارد و با نماد KSM عرضه می‌شود.

خالق کوزاما

بنیانگذار کوزاما همان تیم توسعه دهنده پولکادات یعنی Parity Technologies است. بنیانگذار این شبکه دکتر گوین وود نام دارد. او قبلا هم به عنوان هم بنیانگذار اتریوم شناخته شده بود. بنیاد Web3 هم با کمک‌های مالی خود در توسعه این پلتفرم سهیم است.

قیمت کوزاما (KSM)

امروز ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ شمسی مطابق با ۲۰۲۴/۰۴/۲۴ میلادی و در این لحظه، کوزاما، 1,910,202 تومان معادل $ 29.87 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Kusama طی ۲۴ ساعت اخیر - 10.28% تغییر قیمت داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر کوزاما 31,890,866.00 دلار است. ارز کوزاما با نماد اختصاری KSM در رتبه 244 ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد. ارزش بازار کوزاما هم اکنون 268,393,422 دلار آمریکاست.

دامیننس کوزاما (KSM)

dominance یا دامیننس Kusama به معنی میزان سهم ارز کوزاما در کل بازار کریپتوکارنسی است. این سهم نشان می‌دهد که KSM چه درصدی از کل بازار را در میان دیگر ارزها در اختیار دارد. عدد این تسلط بر بازار با درصد نشان داده می‌شود. هم اکنون دامیننس کوزاما 0.01 درصد است. با تحلیل دامیننس کوزاما و بررسی کاهش یا افزایش آن متوجه می‌شوید که میزان سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال افزایش داشته یا کاهش یافته است.

تعداد واحدهای کوزاما (KSM)

حداکثر تعداد واحدهای ارز کوزاما (KSM) 10,000,000 است. این یعنی در نهایت این تعداد از ارز کوزاما وجود خواهد داشت. برخی از ارزهای دیجیتال عرضه‌ای نامشخص دارند و تعداد واحدهای نهایی آن‌ها تعیین نشده است. تا کنون 10,000,000 واحد Kusama (KSM) عرضه شده است. این تعداد واحدهای کوزاما بعد از کم شدن واحدهای سوزانده شده است. تعداد واحدهای در گردش (Circulating Supply) KSM هم اکنون 8,980,098 واحد است این یعنی چه تعداد واحد KSM در بازار و در دست مردم گردش می‌کند. مثلا دارایی‌های قفل شده که تاثیری روی قیمت بازار نمی‌گذارند جزو واحدهای در گردش محاسبه نمی‌شوند.

تاریخچه قیمت کوزاما

بیشترین رکورد قیمت کوزاما (KSM) تا کنون 621.71 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۱/۰۵/۱۸. قیمت کنونی Kusama به نسبت این رکورد - 95.18% تغییر کرده است.

کمترین قیمت کوزاما (KSM) تا کنون 0.876572 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۰/۰۱/۱۴. قیمت کنونی Kusama به نسبت این رکورد + 3320.60% تغییر کرده است.

خرید کوزاما (KSM)

اینکه چه شبکه‌ای را برای خرید کوزاما انتخاب می‌کنید مهم است و دقت کنید که آدرس عمومی‌ای که برای خرید KSM استفاده می‌کنید حتما با شبکه‌ای که برای انتقال انتخاب کرده‌اید مطابق باشد. نکته مهم دیگر در خرید Kusama و سایر ارزهای دیجیتال این است که هزینه انتقال در شبکه بلاک چین، با کارمزد پول نو متفاوت است. هزینه انتقال، مبلغی است که شبکه بلاک چین انتخابی شما بابت انجام تراکنش دریافت می‌کند و در واقع گس فی‌ای است که شما بابت انجام تراکنش، به شبکه بلاک چینی که انتخاب کرده‌اید می‌پردازید. این مبلغ در پیش فاکتور قابل مشاهده است.

برای خرید کوزاما روی هر شبکه و مشاهده آن در کیف پول خود می‌توانید در همین صفحه آدرس ارز دیجیتال را به کیف پول خود اضافه کنید.

اگر از افزونه متامسک استفاده می‌کنید با کلیک روی آیکون متامسک به طور مستقیم ارز KSM را به کیف پول متامسک خود اضافه کنید.

در صورتی که از کیف پول‌های دیگری استفاده می‌کنید آدرس کانترکت توکن را کپی و در کیف پول خود پیست کنید.

خرید کوزاما از صرافی پول نو

پس از ثبت نام و احراز هویت در پول نو می‌توانید خرید کوزاما را شروع کنید. برای این کار مقدار واحدهای KSM یا مبلغی که می‌خواهید برای خرید Kusama بپردازید در کادر وارد کنید. مرحله بعد، مرحله انتخاب شبکه‌ای است که می‌خواهید روی آن، ارز Kusama را در کیف پول خود دریافت کنید. کوزاما KSM روی بلاک چین BNB Smart Chain (BEP20), Kusama (KSM) قابل انتقال است. پس از انتخاب شبکه، آدرس کیف پول مرتبط با شبکه انتخابی‌تان را به صورت کپی و پیست یا به صورت اسکن QR کد یا از طریق دفترچه آدرس‌ها در کادر وارد کنید.

توجه کنید که آدرس را تایپ نکنید چون ممکن است اشتباهی در وارد کردن یکی از کاراکترها پیش بیاید و خرید شما به کیف پولتان منتقل نشود.

پس از وارد کردن شماره کارت بانکی که قصد پرداخت از طریق آن را دارید پیش فاکتور برای شما صادر می‌شود. با بررسی نهایی آن به درگاه شاپرک وارد می‌شوید و مبلغ KSM خریداری شده را می‌پردازید. قیمت KSM هر یک دقیقه به‌روز می‌شود و پس از پایان یک دقیقه لازم است قیمت را به‌روزرسانی کنید تا پیش فاکتور بر اساس آن صادر شود.

فروش کوزاما (KSM)

فرآیند فروش کوزاما در پول نو پس از تایید احراز هویت شما فعال می‌شود. در ابتدا لازم است مقدار KSM مورد نظر خود را برای فروش وارد کنید.

فروش کوزاما در پول نو روی شبکه BNB Smart Chain (BEP20), Kusama (KSM) انجام می‌شود. شبکه انتقال را با توجه به شبکه‌ای که ارز شما روی آن قرار دارد انتخاب کنید.

به دو روش می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را به پول نو انتقال دهید و معادل نقدی آن را در حساب بانکی‌تان دریافت کنید.

روش اول: ارسال مستقیم (TXID)

در این روش شما با استفاده از کیف پول خودتان، مقدار مورد نظر از ارز Kusama را به آدرسی که در اختیارتان می‌گذاریم منتقل می‌کنید. پس از اتمام تراکنش، شناسه‌ TXID را که نشان‌دهنده اطلاعات تراکنش شماست در کادر مربوط کپی می‌کنید.

روش دوم: اتصال کیف پول

با انتخاب این گزینه می‌توانید مستقیم کیف پول خود را به پلتفرم متصل و کوزاما را ارسال کنید. برای این کار دو راه دارید. یکی اینکه از طریق متامسک روی مرورگر خود به پول نو متصل شوید. دوم اتصال از طریق والت کانکت است که با اسکن QR کد از طریق کیف پول موبایل خود یا اتصال کیف پول سخت افزاری، به پلتفرم متصل می‌شوید.

مراحل را پیش بروید و مقدار مورد نظر خود را وارد کنید. ما در سریع‌ترین زمان معادل نقدی ارز KSM را به حساب بانکی شما منتقل می‌کنیم.
نکته مهم: برای فروش روی شبکه بایننس اسمارت چین لازم است که حتما ارز رسمی این شبکه یعنی BNB را در کیف پول خود داشته باشید. هنگام انتخاب شبکه‌ها در فرآیند فروش، به راهنماهای هر بخش توجه کنید.

پول نو بستر مطمئن خرید و فروش ارزهای دیجیتال

پول نو همراه شماست تا تجربه‌ای مطلوب از خرید و فروش کوزاما و سایر ارزهای دیجیتال داشته باشید. ما در پول نو امکان خرید و فروش کوزاما را با استفاده از کیف پول شخصی فراهم کرده‌ایم تا هیچ گونه نگرانی بابت به خطر افتادن امنیت دارایی‌ها نداشته باشید. در هر مرحله از فرایند خرید و فروش در کنار شماییم و در صورتی که پرسشی داشته باشید پشتیبانی پول نو همواره در دسترس و پاسخگوی شماست.