ریون کوین

ریون کوین

RVN

قیمت ریون کوین

TMN 1,167.23

+ 0.27%

USDT 0.03575

نمودار لحظه ای ریون کوین

پشتیبانی از ۱ شبکه

می‌پردازم

دریافت می‌کنم

نام ارزریون کوین
نمادRVN

قیمت جهانی (‏دلار)‏

$ 0.03575

آخرین قیمت (‏تومان)‏

1,167.23

تغییرات روزانه (‏درصد)‏

+ 0.27%

حجم معاملات روزانه (‏دلار)‏

51,505,893

رتبه در بازار

95

ارزش بازار (‏دلار)‏

424,087,148

ریون کوین (RVN) چیست؟

ریون کوین یکی از فورک‌های منشعب شده از بیت کوین است که در سال ۲۰۱۸ عرضه شد. این بلاک چین بر اساس مکانیزم اثبات کار (PoW) توسعه داده شده و توکن بومی آن با نماد RVN شناخته می‌شود. هرچند بلاک چین ریون کوین از بیت کوین فورک شده، اما تفاوت‌های زیادی با این شبکه دارد. به طور مثال زمان ایجاد هر بلاک در این شبکه برخلاف بیت کوین که حدود ۱۰ دقیقه زمان می‌برد، تنها ۱ دقیقه است. همچنین سقف عرضه ریون کوین ۲۱ میلیارد است، در حالی که این رقم برای بیت کوین ۲۱ میلیون واحد BTC در نظر گرفته شده است.

ریون کوین چه ویژگی‌هایی دارد؟

بلاک چین ریون کوین شباهت‌‌ زیادی با شبکه بیت کوین دارد، اما هدف آن ایجاد بستری همتا به همتا برای توسعه توکن‌های مختلف است. کاربران در این شبکه با سوزاندن مقداری توکن RVN می‌توانند توکن‌های خود را در این بستر توسعه داده و با یکدیگر معامله کنند. این بلاک چین قابلیت ایجاد توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) را هم برای کاربران خود فراهم می‌کند. مکانیزم اجماع شبکه ریون کوین همان الگوریتم اثبات کار است، اما ساز و کار آن کمی متفاوت است. در این شبکه هدف تمرکز زدایی از فرایند ماینینگ است، به طوری که لزوما استفاده از دستگاه‌های استخراج ASIC به نودها تسلط بیشتر در شبکه نمی‌دهد. بنابراین هر کس می‌تواند در فرایند استخراج شرکت کند.

قیمت ریون کوین (RVN)

امروز ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ شمسی مطابق با ۲۰۲۲/۰۹/۳۰ میلادی و در این لحظه، ریون کوین، 1,167.23 تومان معادل $ 0.03575 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Ravencoin طی ۲۴ ساعت اخیر + 0.27% تغییر قیمت داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ریون کوین 51,505,893 دلار است. ارز ریون کوین با نماد اختصاری RVN در رتبه 95 ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد. ارزش بازار ریون کوین هم اکنون 424,087,148 دلار آمریکاست.

دامیننس ریون کوین (RVN)

dominance یا دامیننس Ravencoin به معنی میزان سهم ارز ریون کوین در کل بازار کریپتوکارنسی است. این سهم نشان می‌دهد که RVN چه درصدی از کل بازار را در میان دیگر ارزها در اختیار دارد. عدد این تسلط بر بازار با درصد نشان داده می‌شود. هم اکنون دامیننس ریون کوین 0.04 درصد است. با تحلیل دامیننس ریون کوین و بررسی کاهش یا افزایش آن متوجه می‌شوید که میزان سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال افزایش داشته یا کاهش یافته است.

تعداد واحدهای ریون کوین (RVN)

حداکثر تعداد واحدهای ارز ریون کوین (RVN) نامشخص است. این یعنی در نهایت این تعداد از ارز ریون کوین وجود خواهد داشت. برخی از ارزهای دیجیتال عرضه‌ای نامشخص دارند و تعداد واحدهای نهایی آن‌ها تعیین نشده است. تا کنون 11,720,993,046 واحد Ravencoin (RVN) عرضه شده است. این تعداد واحدهای ریون کوین بعد از کم شدن واحدهای سوزانده شده است. تعداد واحدهای در گردش (Circulating Supply) RVN هم اکنون 11,721,048,046 واحد است این یعنی چه تعداد واحد RVN در بازار و در دست مردم گردش می‌کند. مثلا دارایی‌های قفل شده که تاثیری روی قیمت بازار نمی‌گذارند جزو واحدهای در گردش محاسبه نمی‌شوند.

تاریخچه قیمت ریون کوین

بیشترین رکورد قیمت ریون کوین (RVN) تا کنون 0.285218 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۱/۰۲/۲۰. قیمت کنونی Ravencoin به نسبت این رکورد - 87.35% تغییر کرده است.

کمترین قیمت ریون کوین (RVN) تا کنون 0.00893232 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۰/۰۳/۱۳. قیمت کنونی Ravencoin به نسبت این رکورد + 303.94% تغییر کرده است.