سینا شمس آور دیروز

واچ لیست ارز دیجیتال؛ این هفته این ارزها را زیر نظر داشته باشید

بازار ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت نوسانی خود از بهترین مارکت‌ها برای کسب سودهای کوتاه مدت است، کافی است نگاهی به نقشه بازار ارز دیجیتال بیاندازید و نوسانات جذاب دارایی‌های دیجیتال مختلف در طی یک هفته را بررسی کنید. در حال حاضر بیش از ۲۰ هزار ارز دیجیتال در بازار وجود دارند که البته همه آن‌ها هم ارزشمند نیستند. اما در این بین می‌توان ارزهایی را هم پیدا کرد که حجم معاملات خوبی داشته و نوسان گیری از آن‌ها، سودهای خوبی به همراه داشته باشد.

اما قبل از شروع می‌خواهیم روی چند نکته مهم تاکید کنیم:

  • مدیریت سرمایه را رعایت کنید؛ هرگز تمام دارایی خود را روی یک پروژه سرمایه گذاری نکنید. توجه داشته باشید که همانقدر که سودهای این بازار جذاب است، ضررهای آن نیز می‌تواند ویرانگر باشد.
  • جو حاکم بر بازار، شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال و ارزش کل مارکت را قبل از شروع سرمایه گذاری در نظر بگیرید. این شاخص‌ها می‌توانند در تصمیم‌های سرمایه گذاری شما بسیار موثر باشند.
  • آخرین و شاید مهم‌ترین نکته؛ تحلیل روزانه بیت کوین و همچنین تحلیل روزانه اتریوم را حتما دنبال کنید. آلت کوین‌ها شدیدا تحت تاثیر روند بیت کوین و اتریوم هستند و رشد یا ریزش این دو دارایی دیجیتال کل بازار را تحت تاثیر قرار می دهد.

این هفته روند چه ارزهایی را تحت نظر داشته باشیم؟

چند روزی است که پادشاه رمز ارزها در حال رنج زدن در محدوده ۱۹ هزار دلار است و این مسئله بر وضعیت کل بازار هم تاثیر منفی گذاشته است. در حال حاضر مارکت کپ کریپتوکارنسی‌ها به ۹۲۶ میلیارد دلار رسیده و شاخص ترس و طمع روی عدد ۲۴ قرار گرفته که نشان دهنده ترس شدید حاکم بر بازار است. در صورت رشد این شاخص‌ها در هفته پیش رو، امکان رشد سه رمز ارز استپن (GMT)، آیوتکس (IOTX) و انجین کوین (ENJ) وجود خواهد داشت.

۱- تحلیل تکنیکال ارز استپن (GMT)

اپلکیشن STEPN امکان کسب درآمد از ارزهای دیجیتال با دویدن و ورزش کردن را فراهم می‌کند. گرین متاورس توکن یا همان GMT توکن مرجع این برنامه است که هولدرهای آن می‌توانند در نحوه پیشبرد این پروژه و اموری مثل مینت (Mint) کردن کفش‌های جدید و آپدیت کفش‌ها از این توکن بهره ببرند. کسب این توکن در داخل بازی دشوار است، اما شما می‌توانید به سادگی در صرافی پول نو به خرید GMT بپردازید.

تحلیل استپن (GMT) در تایم فریم روزانه

تحلیل ارز استپن GMT

در حال حاضر GMT با قیمت ۰.۶۱۴۹ دلار در بازار معامله می‌شود. از نظر تکنیکالی این رمز ارز در محدوده حساسی قرار دارد. قیمت استپن به یک حمایت مهم نزدیک شده و بنابراین حمایت از روند آن می‌تواند باعث جهش آن به سمت بالا شود.

از طرفی قیمت این رمز ارز نزدیک به خط تریگر نزولی قرار گرفته که یک مقاومت بسیار مهم محسوب می‌شود. در صورتی که این مقاومت به سمت بالا شکسته شود، روند ارز استپن می‌تواند بار دیگر فاز صعودی قدرتمندی به خود بگیرد. اما اگر حمایت فعلی از دست برود، ارز GMT ممکن است تا حمایت بعدی خود در حوالی ۰.۵۳ دلار سقوط کند.

تحلیل استپن (GMT) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل تکنیکال GMT

در تایم فریم ۴ ساعته، استپن درون یک کانال نزولی معامله می‌شود که البته محدوده میانی آن از دست رفته. بنابراین به نظر می‌رسد چشم‌ انداز کوتاه مدت استپن (GMT) بیشتر نزولی است.

اگر قیمت استپن در کوتاه مدت به کف کانال برسد می‌تواند از این محدوده با قدرت حمایت شود. اما نکته اینجاست که تا زمانی که سقف این کانال به سمت بالا شکسته نشود، شاهد رشد چشمگیری در قیمت این ارز دیجیتال نخواهیم بود.

۲- تحلیل تکنیکال ارز آیوتکس (IOTX)

آیوتکس که با نماد IOTX در بازار شناخته می‌شود،‌ یک بلاک چین متن باز و غیر متمرکز است که قصد دارد دنیای اینترنت اشیاء (IOT) را دستخوش تغییرات عظیمی کند. ارز آیوتکس مانند بنزین این پروتکل عمل می‌کند و با استفاده از این رمز ارز می‌توانید ابزارهای IoT را به شبکه IoTeX متصل کنید. برای خرید IOTX می‌توانید به سادگی و بدون احراز هویت در پول نو حساب کاربری خود را ایجاد و خرید خود را تکمیل کنید.

تحلیل آیوتکس (IOTX) در تایم فریم روزانه

تحلیل ارز آیوتکس IOTX

در تایم فریم روزانه می‌توانیم یک کانال صعودی در چارت آیوتکس ترسیم کنیم که قیمت چند هفته پیش کف آن را به سمت پایین شکسته و به میانه‌های کانال پایینی رسیده است. بنابراین روند فعلی این دارایی دیجیتال بیشتر نزولی به نظر می‌رسد.

محدوده فعلی آیوتکس یک حمایت استاتیک نیز به حساب می‌آید و به همین دلیل امکان رشد آن از همین محدوده وجود دارد. در صورتی که IOTX فاز صعودی به خود بگیرد، می‌تواند تا سقف کانال رشد کند. این در حالی است که ریزش‌های بیشتر آن حتی ممکن است باعث از دست رفتن کف کانال فعلی نیز بشود.

تحلیل ایوتکس (IOTX) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل تکنیکال ایوتکس

روند IOTX در کوتاه مدت هم نزولی به نظر می‌رسد. همانطور که می‌توان در چارت مشاهده کرد، این ارز دیجیتال خط روند صعودی ۴ ساعته خود را شکسته و قیمت آن به یک حمایت مهم نزدیک شده است. در صورت از دست رفتن این حمایت ریزش آیوتکس تشدید خواهد شد.

البته در صورتی که خریداران با قدرت از این ناحیه حمایت کنند، امکان افزایش قیمت آیوتکس وجود خواهد داشت. اما به طور کلی روند این رمز ارز در هفته پیش چندان صعودی به نظر نمی‌رسد.

۳- تحلیل تکنیکال ارز انجین کوین (ENJ)

ارز ENJ یک توکن ERC-20 مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که به عنوان پشتوانه‌ای برای توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) درون پلتفرم Enjin کاربرد دارد. ما در پول نو از خرید انجین کوین و بیش از ۱۱۰ رمز ارز دیگر پشتیبانی می‌کنیم.

تحلیل انجین کوین (ENJ) در تایم فریم روزانه

تحلیل ارز انجین کوین ENJ

در تایم فریم روزانه، انجین کوین با یک محدوده مقاومتی متشکل از دو اندیکاتور EMA درگیر شده و در صورت شکستن آن می‌تواند تا مقاومت بعدی خود در حوالی ۰.۵۷ دلار رشد کند.

البته در حال حاضر قیمت ENJ به یک حمایت نه چندان معتبر رسیده و امکان از دست رفتن آن وجود دارد. در این صورت احتمال تشدید ریزش‌ها بیشتر خواهد شد.

تحلیل انجین کوین (ENJ) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل Enjin Coin

همانطور که می‌توان در چارت انجین کوین مشاهده کرد، از نظر پرایس اکشن، این دارایی در حال تثبیت قله‌های پایین‌تر است که نشان دهنده روند نزولی آن است. فعلا قیمت چندبار به سقف کانال نزولی حمله کرده و در صورت شکستن آن می‌تواند رشد خوبی را تجربه کند.

این در حالی است که اگر همچنان انجین کوین در کوتاه مدت قله‌های پایین تری ثبت کند، امکان تشدید ریزش‌ها و از دست رفتن کانال فعلی وجود خواهد داشت.


در هفته اول مهر چه ارزهایی را در واچ لیست خود داشته باشیم؟

بازار رمز ارزها، با ریزش بیت کوین تا محدوده ۱۸ هزار دلار، روند نزولی خود را از سر گرفته و ارزش کل مارکت به محدوده ۹۱۶ میلیارد دلار رسیده است. هر چند بیت کوین در وضعیت حساسی قرار دارد، اما محدوده فعلی آن یک حمایت مهم نیز برای این دارایی دیجیتال به حساب می‌آید، در نتیجه امکان بازیابی روند آن احساس می‌شود. در صورتی که BTC در روزهای پیش رو فاز صعودی به خود بگیرد، می‌توانیم شاهد رشد ۳ رمز ارز تزوس (XTZ)، مانا (MANA) و گالا (GALA) باشیم.

۱- تحلیل تکنیکال ارز تزوس (XTZ)

بلاک چین تزوس بستری برای توسعه قراردادهای هوشمند، اپلیکیشن‌های غیر متمرکز و حتی NFTها به حساب می‌آید. سرعت بالا و کم هزینه بودن این شبکه، آن را به یکی از محبوب‌ترین‌ بلاک چین‌های دنیای کریپتوکارنسی تبدیل کرده است. اما روند رمز ارز تزوس در هفته پیش رو چگونه خواهد بود؟

تحلیل تزوس (XTZ) در تایم فریم روزانه

تحلیل تزوس

تزوس در تایم فریم روزانه بعد از درگیری با مقامت‌ مهم خود در محدوده ۲ دلار فاز نزولی خود را از سر گرفته و قیمت آن در حال حاضر به ۱.۴۴ دلار رسیده است. آیا رمز ارز XTZ می‌تواند بار دیگر روندی صعودی به خود بگیرد؟

این ارز دیجیتال در حال رسیدن به یک محدوده حمایتی معتبر است و امکان صعود آن وجود دارد. اگر تزوس فاز صعودی به خود بگیرد،‌ ابتدا باید محدوده ۱.۸ دلار را شکسته و در صورت ادامه‌دار بودن این روند، به سمت مقاومت مهم ۲ دلاری حرکت کند. این در حالی است که اگر حمایت فعلی از دست برود،‌ Tezos می‌تواند کاهش قیمت شدیدی را تجربه کند.

تحلیل تزوس (XTZ) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل تکنیکال تزوس

در تایم فریم ۴ ساعته تزوس، می‌توانیم یک کانال معتبر پیدا کنیم که قیمت بارها به سطوح آن واکنش نشان داده است. همانطور که در چارت می‌توان به وضوح مشاهده کرد، محدوده ۲ دلاری دقیقا سقف کانال اصلی بوده و به همین دلیل تزوس از این محدوده شدیدا ریزش کرده است.

فعلا در تایم فریم‌های پایین روند Tezos نزولی به نظر می‌رسد و احتمال رسیدن قیمت آن به کف کانال فعلی وجود دارد. کف کانال ۴ ساعته، همان محدوده حمایتی روزانه است و از این منطقه ممکن است شاهد رشد XTZ باشیم.

۲- تحلیل تکنیکال ارز مانا (MANA)

مانا یک پروژه متاورسی بسیار جذاب است که در سال ۲۰۲۱ سر و صدای زیادی به پا کرده و قیمت رمز ارز MANA شدیدا در این سال رشد کرد. مانا همچنان جزو متاورس‌های محبوب است و یک ارز نوسانی به شمار می‌رود. در ادامه با تحلیل این ارز دیجیتال با ما همراه باشید.

تحلیل مانا (MANA) در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال مانا MANA

مانا در محدوده حمایتی خوبی قرار دارد و در صورت بازیابی بیت کوین، می‌تواند با قدرت به سقف‌های بالاتر خود حمله‌ور شود. فعلا اصلی‌ترین مقاومت مانا ناحیه هم‌پوشانی دو اندیکاتور EMA است که در صورتی که بتواند این منطقه را پشت سر بگذارد، امکان رشد آن تا ۰.۸۵ دلار و سپس ۱.۱۰ دلار وجود خواهد داشت.

این در حالی است که وضعیت مانا به دلیل قرار گرفتن روی یک محدوده حمایتی مهم، حساس‌تر از قبل است. اگر ریزش بازار بار دیگر از سر گرفته شود،‌ احتمال از دست رفتن این حمایت هم شدیداً افزایش خواهد یافت.

تحلیل مانا (MANA) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل مانا ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته نیز شاهد درگیری قیمت مانا با محدوده مقاومتی ابر ایچیموکو هستیم. بنابراین اگر قرار باشد این رمز ارز در کوتاه مدت فاز صعودی به خود بگیرد، ابتدا باید این مقاومت را به سمت بالا شکسته و رشد خود را ادامه دهد.

در عین حال با نگاه به چارت مانا متوجه می‌شویم که این ارز دیجیتال غیر از حمایت روزانه خود، محدوده حمایتی چندان معتبری در فاصله نزدیک ندارد و از دست رفتن این ناحیه می‌تواند باعث سقوط MANA شود.

۳- تحلیل تکنیکال ارز گالا (GALA)

گالا گیم که در بازار با نام گالا شناخته می‌شود یک ارز محبوب در زمینه بازی‌های بلاک چینی است. قیمت گالا (GALA) در تاریخ آن نوسانات بسیار جذابی را تجربه کرده و سودهای چشمگیری به سرمایه گذاران خود پیشکش کرده است.

تحلیل گالا (GALA) در تایم فریم روزانه

تحلیل گالا GALA

گالا در وضعیت تکنیکالی بسیار حساسی قرار دارد. این ارز دیجیتال بعد از ریزش بازار در ماه‌های اخیر شدیدا ارزش خود را از دست داده و به پایین‌ترین حمایت تاریخی خود رسیده است! در صورتی که حمایت فعلی گالا از دست برود، یک محدوده خالی در زیر آن وجود دارد و احتمال سقوط شدید GALA وجود خواهد داشت.

البته قیمت گالا همزمان با ریزش‌ها به خط تریگر نزولی آن نیز نزدیک شده و در صورت شکستن آن به سمت بالا، سرمایه گذاران این رمز ارز می‌توانند نفس راحتی بکشند. در این صورت امکان شروع یک روند صعودی تازه در چارت GALA وجود خواهد داشت.

تحلیل گالا (GALA) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل ارز گالا GALA

در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد تشکیل یک الگوی مثلث در چارت گالا هستیم. خارج شدن قیمت از بالا یا پایین این مثلث می‌تواند قیمت GALA را شدیدا افزایش یا کاهش دهد. از آنجایی که این رمز ارز روی پایین‌ترین حمیات خود قرار دارد، باید امیدوار باشیم که کندل‌ها از بالای این الگو خارج شده و موجب رشد دوباره این دارایی دیجیتال شوند.


در هفته چهارم شهریور این ارزها را تحت نظر داشته باشید:

ریزش بیت کوین در روزهای گذشته افزایش پیدا کرده و امروز (۲۸ شهریور ۱۴۰۱) قیمت بیت کوین به محدوده ۱۸ هزار دلار برگشته است. با کاهش ارزش بیت کوین، آلت کوین‌ها نیز فاز نزولی به خود گرفته‌اند. در صورتی که در این هفته بیت کوین کمی بازیابی شود، این ۳ رمز ارز می‌توانند رشدی جذاب را تجربه کنند.

۱- تحلیل تکنیکال ارز سولانا (SOL)

ارز دیجیتال سولانا یکی از کوین‌های مطرح بازار با حجم معاملات روزانه چشمگیر است. این رمز ارز در طول تاریخ خود نوسانات جذابی را تجربه کرده و از سریع‌ترین بلاک چین‌های دنیای کریپتوکارنسی به حساب می‌آید. در ادامه به بررسی روند سولانا در هفته پیش رو خواهیم پرداخت.

تحلیل سولانا (SOL) در تایم فریم روزانه

تحلیل سولانا روزانه

در تایم فریم روزانه سولانا در یک محدوده بسیار حساس قرار دارد. این ارز دیجیتال روی حمایت اصلی خود در مرز ۳۰ دلار معامله می‌شود و سقوط آن به زیر این ناحیه می‌تواند موجب افزایش شدید ریزش قیمت این رمز ارز شود.

بیت کوین دیروز و امروز ریزش شدیدی را تجربه کرده و همین مسئله باعث کاهش قیمت سولانا نیز شده است. این رمز ارز برای شروع یک روند صعودی پایدار باید مقاومت خود در محدوده ۳۵ دلار را به سمت بالا شکسته و به سمت مقاومت اصلی خود در قیمت ۴۰ دلار حمله کند.

تحلیل سولانا (SOL) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل ۴ ساعته سولانا

در تایم فریم ۴ ساعته سولانا درون کانال اصلی خود معامله می‌شود و ریزش‌های اخیر باعث شده محدوده حمایتی میانی این کانال از دست برود. البته قیمت هنوز خیلی از این حمایت فاصله نگرفته و امکان بازیابی آن وجود دارد.

در صورتی که این ارز دیجیتال در کوتاه مدت با حمایت گاوهای بازار به بالای محدوده میانی کانال برگردد، امکان رشد آن تا سقف این محدوده وجود خواهد داشت. این در حالی است که ادامه دار شدن روند نزولی این رمز ارز می‌تواند منجر به کاهش قیمت SOL تا کف کانال در قیمت ۲۷ دلار شود.

۲- تحلیل تکنیکال ارز ریپل (XRP)

ریپل از قدیمی‌ترین و در عین حال محبوب‌ترین پروژه‌های رمز ارزی در بازار کریپتوکارنسی محسوب می‌شود. در روزهای اخیر رشد این دارایی دیجیتال قابل توجه بوده و به نظر می‌رسد در روزهای آتی نیز این روند ادامه داشته باشد. در ادامه با تحلیل چارت ریپل با ما همراه باشید.

تحلیل ریپل (XRP) در تایم فریم روزانه

تحلیل امروز ریپل

در تایم فریم روزانه، ریپل تریگر نزولی خود را شکسته و بعد از پول بک به این محدوده رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. دلیل ریزش اخیر قیمت ریپل را می‌توان سقوط شدید بیت کوین در چند روز اخیر در نظر گرفت.

به نظر می رسد در صورت بازیابی محدود بیت کوین در روزهای پیش رو، ریپل بتواند ادامه روند صعودی خود را پیگیری کند. در این صورت این ارز دیجیتال می‌تواند تا محدوده قیمتی ۰.۴۳ دلار و سپس ۰.۶۰ دلار حرکت کند.

البته در صورت ادامه شدن روند نزولی بیت کوین و ریزش بیشتر ریپل، امکان باطل شدن این تحلیل افزایش پیدا می‌کند.

تحلیل ریپل (XRP) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل ۴ ساعته ریپل

در کوتاه مدت، ریپل با رشد اخیر خود محدوده مقاومتی ابر ایچیموکو را به سمت بالا شکسته، سپس پول بک خود را نیز روی این محدوده به انجام رسانده است. بنابراین به نظر می‌رسد شرایط کلی برای رشد این رمز ارز در کوتاه مدت وجود دارد.

البته همانطور که بالاتر اشاره کردیم، ریزش بیت کوین همچنان ادامه دارد و در نتیجه ریپل هم با تاثیرپذیری از روند BTC می‌تواند ریزش بیشتری را تجربه کند. در این صورت به نظر می‌رسد حتی در صورت باطل نشدن سناریو صعودی، این روند می‌تواند به تعویق بیفتد.

۳- تحلیل تکنیکال ارز ریون کوین (RVN)

با به سرانجام رسیدن پروژه ادغام (Merge) اتریوم، یکی از گزینه‌های جایگزین برای ماینرها همین رمز ارز ریون کوین است. به همین دلیل در هفته‌های گذشته شاهد رشد خیره کننده این دارایی دیجیتال بودیم. آیا رشد ریون کوین همچنان ادامه خواهد داشت؟ در ادامه به بررسی چارت RVN خواهیم پرداخت.

تحلیل ریون کوین (RVN) در تایم فریم روزانه

تحلیل ریون کوین روزانه

همانطور که می‌توان در چارت ریون کوین مشاهده کرد این رمز ارز درون یک کانال نزولی بلند مدت معامله می‌شود و بعد از شکستن محدوده میانی کانال و سپس پول بک، رشد بسیار جذابی را به سرمایه گذاران خود پیشکش کرده است.

به نظر می‌رسد بعد از رشد اخیر برای مدتی شاهد اصلاح ریون کوین باشیم. بنابراین ادامه روند نزولی فعلا محتمل‌تر به نظر می‌رسد. در این صورت با ادامه روند نزولی، اولین هدف ریون کوین در میانه کانال و محدوده ۰.۰۳۲ خواهد بود.

البته در صورتی که استقبال ماینرهای اتریوم از این بلاک چین بیشتر از پیش افزایش پیدا کند، امکان از سر گرفتن روند صعودی وجود خواهد داشت. در این صورت هدف اصلی قیمت ریون کوین، در سقف کانال روزانه خواهد بود.

تحلیل ریون کوین (RVN) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل ریون کوین ۴ ساعته

تایم فریم ۴ ساعته ریون کوین، اطلاعات تکنیکالی جالبی در اختیار ما قرار می‌دهد. این رمز ارز پس از تشکیل یک الگوی مثلث و عبور از سقف آن، رشد چشمگیری را تجربه کرده است. در حال حاضر نیز این قیمت این ارز دیجیتال در حال برگشت به محدوده سقف مثلث است.

هر چند ریزش اخیر فاز اصلاحی دارد، اما نمی‌توان آن را با قطعیت یک پول بک در نظر گرفت. دلیل این مسئله این است که رشد اخیر RVN، حد سود (TP) الگوی مثلث را محقق ساخته و از نظر تکنیکالی نمی‌توان به ادامه روند صعودی آن امید زیادی داشت. البته از نظر فاندامنتالی و به دلایل ذکر شده همچنان امکان افزایش استقبال از آن وجود دارد.


در هفته سوم شهریور این ارزها را تحت نظر داشته باشید:

این هفته تحرکات قیمتی این ۳ ارز دیجیتال را دنبال کنید:

۱- تحلیل تکنیکال ارز اتریوم کلاسیک (ETC)

ادغام (Merge) شبکه اتریوم نزدیک است و به دلیل اینکه استخراج اتر با انتقال شبکه آن به مکانیزم اثبات سهام (PoS)، عملا غیرممکن می‌شود، اتریوم کلاسیک در هفته‌های اخیر رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. در ادامه به بررسی چارت ETC در تایم فریم روزانه و ۴ ساعته می‌پردازیم.

تحلیل اتریوم کلاسیک (ETC) در تایم فریم روزانه

تحلیل امروز اتریوم کلاسیک

در حال حاضر اتریوم کلاسیک با قیمت ۳۷ دلار در بازار معامله می‌شود و در هفته‌های قبل رشد خیره‌کننده‌ای را تجربه کرده است. آیا این ارز دیجیتال می‌تواند روند صعودی خود را باز هم ادامه دهد؟

قیمت اتریوم کلاسیک به ۴۰ دلار نزدیک شد، اما به دلیل خاصیت روانی این محدوده، فاز نزولی به خود گرفت. به نظر می‌رسد برای اینکه بتوانیم شاهد رشد بیشتر این رمز ارز باشیم، ETC باید محدوده مهم ۵۰ دلاری را به سمت بالا بشکند.

در صورت شکسته شدن این محدوده، هدف قیمتی ETC محدوده ۶۰ الی ۶۵ دلار خواهد بود. این در حالی است که اگر ریزش فعلی آن ادامه داشته باشد، نزدیک‌ترین حمایت اتریوم کلاسیک در مرز ۳۰ دلار قرار داشته و از دست رفتن این حمایت منجر به سقوط شدید قیمت ETC خواهد شد.

تحلیل اتریوم کلاسیک (ETC) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل اتریوم کلاسیک

در تایم فریم ۴ ساعته اتریوم کلاسیک در یک کانال نزولی معامله می‌شود. این رمز ارز بار قبل بعد از برخورد به سقف کانال، ریزش کرده و در حال حاضر بار دیگر در حال حمله به این محدوده است. در صورتی که در کوتاه مدت شاهد شکسته شدن سقف این کانال باشیم، می‌توانیم انتظار شروع یک روند صعودی جذاب را داشته باشیم.

در صورتی که اتریوم کلاسیک در کوتاه مدت ریزش کرده و به میانه کانال برسد،‌ امکان از دست رفتن این حمایت تقویت می‌شود. اگر حمایت میانه کانال به سمت پایین شکسته شود، احتمالا شاهد ریزش بیشتر قیمت ETC تا کف کانال خواهیم بود.

۲- تحلیل تکنیکال ارز ایپ کوین (APE)

ایپ کوین یکی دیگر از رمز ارزهای محبوب این روزهاست که نوسانات قابل توجهی را در مدت زمان کوتاهی که از انتشار آن می‌گذرد، تجربه کرده است. این رمز ارز در اکوسیستم متاورسی OtherSide نیز کاربرد دارد.

تحلیل ایپ کوین (APE) در تایم فریم روزانه

تحلیل امروز ایپ کوین

ایپ کوین به خط تریگر نزولی خود حمله کرده و این محدوده را به سمت بالا شکسته است. البته فعلا به نظر می‌رسد این شکست کاذب بوده و هنوز کندل تثبیتی در بالای خط تریگر مشاهده نکرده‌ایم. همچنین ایپ کوین بعد از رشد اخیر خود کمی فاز نزولی گرفته است.

اگر در روزهای پیش رو شاهد تثبیت قیمت بالای این محدوده باشیم، احتمال رشد بیشتر این رمز ارز تا محدوده مقاومتی ۷ دلار وجود خواهد داشت. این در حالی است که ریزش بیشتر ایپ کوین می‌تواند باعث برگشت قیمت به زیر خط روند فعلی شود. در این صورت APE می‌تواند حمایت‌های پایین‌تر خود را بار دیگر لمس کند.

تحلیل ایپ کوین (APE) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل ایپ کوین

ایپ کوین در تایم فریم ۴ ساعته کانال نزولی اصلی خود را به سمت بالا شکسته و در حال حاضر در کانال بالایی معامله می‌شود. هرچند فعلا قیمت این رمز ارز کمی ریزش کرده، اما ممکن است در کوتاه مدت به سقف خود حمله کند.

اگر ایپ در کوتاه مدت بتواند به سقف کانال هجوم برده و آن‌ را به سمت بالا بشکند، یعنی هم در کوتاه مدت و هم در میان مدت روند ایپ کوین صعودی خواهد بود. البته اگر بازار روندی نزولی به خود بگیرد، امکان ریزش آن تا کف کانال وجود دارد.

۳- تحلیل تکنیکال ارز لایدو دائو (LDO)

لایدو دائو یک راه حل برای مشکلات استیکینگ در اتریوم ۲.۰ است که در سال ۲۰۲۰ عرضه شد. در ادامه به بررسی چارت LDO در تایم فریم روزانه و ۴ ساعته پرداخته و امکان رشد این رمز ارز در هفته پیش رو را بررسی می‌کنیم.

تحلیل لایدو دائو (LDO) در تایم فریم روزانه

تحلیل امروز لایدو

اندیکاتور روند EMA، از رنج بودن روند لایدو خبر می‌دهد. به نظر می‌رسد فعلا معامله‌گران کوتاه مدت و میان مدت سیود سود کرده‌اند و به همین دلیل قیمت لایدو دائو در حال حاضر نوسانات زیادی را تجربه نمی‌کند.

لایدو از روند اتریوم تاثیر زیادی می‌گیرد و به نظر می‌رسد در صورتی که اتریوم فاز صعودی خود را حفظ کند، لایدو هم بتواند به مقاومت اصلی خود در مرز ۳ دلار برسد و در صورت شکسته شدن این مقاومت، LDO پتانسیل رشد بسیار زیادی خواهد داشت. البته برعکس این سناریو هم در صورت ریزش اتریوم ممکن خواهد بود.

تحلیل لایدو دائو (LDO) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل لایدو دائو

در تایم فریم ۴ ساعته لایدو در حال حمله به تریگر نزولی خود است و در صورتی که بتواند این محدوده را به سمت بالا بشکند، فاز صعودی آن با قدرت بیشتری ادامه خواهد یافت.

البته این محدوده یک مقاومت مهم برای لایدو محسوب می‌شود و امکان ریزش قیمت این رمز ارز از این ناحیه وجود دارد. در این صورت احتمالا با افزایش ممنوتم ریزش‌ها، ممکن است این دارایی دیجیتال حمایت‌های پایین‌تر خود را نیز برای بار دیگر لمس کند.


در هفته دوم شهریور این رمز ارزها را زیر نظر داشته باشید:

در ادامه به بررسی ۳ رمز ارز که باید در این هفته زیر نظر داشت می‌پردازیم. با پول نو همراه باشید.

۱- تحلیل تکنیکال ارز پنکیک سواپ (CAKE)

ارز دیجیتال کیک توکن بومی صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ است. این رمز ارز در طول تاریخ خود سودهای بسیار جذابی را تجربه کرده و در سال ۲۰۲۱ سقف تاریخی ۴۴ دلار را هم لمس کرده است. در ادامه روند این رمز ارز را در هفته پیش رو بررسی می‌کنیم.

تحلیل کیک (CAKE) در تایم فریم روزانه

تحلیل ارز پنکیک سواپ

در تایم فریم روزانه ارز کیک، می‌توان یک کانال نزولی بلند مدت ترسیم کرد که قیمت این رمز ارز ماه‌هاست درون این کانال معامله می‌شود. در حال حاضر CAKE محدوده میانی کانال را به سمت بالا شکسته و در حال حمله به سقف آن است.

ارز کیک CAKE در حال حاضر با قیمت ۴.۱۰ دلار در بازار معامله می‌شود و در صورتی که روند صعودی خود را در روزهای آتی حفظ کند، می‌تواند تا سقف کانال یعنی محدوده ۵ دلار رشد کند. توجه داشته باشید عدد ۵ دلار علاوه بر اینکه سقف کانال است، با یک محدوده مقاومتی استایتک نیز همپوشانی داشته و همچنین یک مقاومت روانی محسوب می‌شود. در نتیجه امکان ریزش پنکیک سواپ در صورت رسیدن آن به این منطقه وجود خواهد داشت.

البته نباید سناریو نزولی را هم فراموش کنیم. اگر ممنتوم فروش این ارز دیجیتال بیشتر شود، احتمال فرود قیمت روی محدوده میانی کانال وجود خواهد داشت. در صورت از دست رفتن این ناحیه نیز کیک می‌تواند تا حمایت اصلی خود ریزش کند.

تحلیل کیک (CAKE) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل ارز کیک در تایم فریم ۴ ساعته

در کوتاه مدت (تایم فریم ۴ ساعته) ارز کیک درون یک کانال صعودی قرار گرفته و پتانسیل رشد آن تا محدوده میانی کانال وجود دارد. در صورت رسیدن قیمت این رمز ارز در کوتاه مدت به این محدوده امکان سیو سود معامله گران کوتاه مدت و در نتیجه ریزش قیمت این دارایی دیجیتال وجود خواهد داشت.

البته در صورتی که وضعیت کل بازار در هفته پیش رو کمی آشفته شود، امکان کاهش ارزش پنکیک سواپ تا کف کانال و حتی از دست رفتن این حمایت نیز وجود دارد. در این صورت سناریو صعودی این ارز دیجیتال باطل خواهد شد.

۲- تحلیل تکنیکال ارز کاردانو (ADA)

کاردانو یکی از پروژه‌های آینده‌دار بازار کریپتوکارنسی است که برای حل مشکلات اتریوم به وجود آمده است. رمز ارز آدا ADA ارز مرجع این شبکه است که با داشتن حجم بازار بالا، یکی از گزینه‌های مناسب و کم‌ریسک برای سرمایه گذاری به شمار می‌رود.آیا این هفته شاهد رشد ADA خواهیم بود؟ با پول نو همراه باشید.

تحلیل کاردانو (ADA) در تایم فریم روزانه

تحلیل کاردانو روزانه

در حال حاضر در تایم فریم روزانه آدا روی یک محدوده حمایتی بسیار مهم فرود آمده و از این محدوده رشد خوبی را تجربه کرده است. در چارت ADA یک مقاومت بسیار مهم به چشم می‌خورد که در صورت شکسته شدن آن، امکان افزایش حجم خریدها و رشد این رمز ارز وجود دارد.

این مقاومت خط تریگر نزولی آدا بوده که قیمت این رمز ارز در روزهای اخیر شدیدا به آن نزدیک شده است. در صورت شکسته شدن این مقاومت، امکان رشد کاردانو تا مرز ۰.۷۰ دلار وجود دارد.

همچنین در صورتی که کاردانو در روزهای پیش رو فاز نزولی به خود بگیرد، می‌تواند تا محدوده حمایتی اصلی خود عقب نشینی کند. در این صورت حتی اگر سناریو صعودی آن باطل نشود، برای مدتی طولانی‌تر به تعویق خواهد افتاد.

تحلیل کاردانو (ADA) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل کاردانو ۴ ساعته

در دید کوتاه مدت کاردانو فعلا درگیر مقاومت میانه کانال است و تنها در صورتی امکان رشد آن وجود دارد که بتواند این محدوده مقاومتی را پشت سر بگذارد. دفعه قبل کاردانو به خط میانی کانال برخورد کرده و کمی هم درون آن نفوذ کرده، اما نهایتا موقف به شکست آن نشده است.

اگر روند نزولی فعلی در تایم فریم ۴ ساعته ادامه پیدا کند، افزایش ریزش آدا دور از انتظار نخواهد بود. در این صورت مقصد کوتاه مدت کاردانو در صورت از دست رفتن حمایت‌های استاتیک آن، کف کانال فعلی است.

۳- تحلیل تکنیکال ارز پالیگان (MATIC)

پالیگان که با نماد MATIC یا همان ارز دیجیتال متیک در بازار شناخته می‌شود، یک راه حل لایه دو شبکه اتریوم است که تراکنش‌های این شبکه را سریعتر و ارزان‌تر می‌کند. در این بخش به بررسی چارت متیک در تایم فریم‌های روزانه و ۴ ساعته می‌پردازیم.

تحلیل متیک (Polygon) در تایم فریم روزانه

تحلیل پالیگان روزانه

پالیگان در تایم فریم روزانه در محدوده بسیار حساسی قرار دارد. این ارز دیجیتال بین دو محدوده مهم فشرده شده و خارج شدن آن از هر طرف می‌تواند در روند آتی آن شدیدا تاثیرگذار باشد. قیمت متیک همزمان به مقاومت مهم روزانه آن نزدیک شده و در حال حاضر تا خط روند صعودی آن ریزش کرده است.

در صورتی که گاوهای بازار از این خط روند صعودی با قدرت دفاع کنند، احتمال افزایش قیمت پالیگان و شکستن محدوده مقاومتی فعلی وجود دارد. در این صورت در هفته پیش رو می‌توانیم شاهد رشد بیشتر این رمز ارز خواهیم بود.

همچنین اگر خط روند صعودی فعلی شکسته شود، سناریو صعودی این رمز ارز به طور کامل باطل خواهد شد و برای مدت زمان طولانی‌تری روند نزولی آن ادامه پیدا خواهد کرد.

تحلیل متیک (Polygon) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل متیک ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته متیک برای مدتی خوب عملکرده ولی با برخورد به یک مقاومت استاتیک و بعد از سیود سود معامله گران کوتاه مدت، چند وقتی است که فاز نزولی به خود گرفته است.

فعلا این رمز ارز در یک کانال کوتاه مدت معامله می‌شود و به نظر می‌رسد در صورت ادامه روند صعودی خود بتواند تا سقف کانال فعلی رشد کند. همچنین ریزش قیمت پالیگان تا حوالی کف کانال چندان نگران کننده نیست، اما ریزش بیشتر آن می‌تواند موجب باطل شدن تحلیل میان مدت (تایم فریم روزانه) ما شود.

نظرات کاربران

.دیگران نشانی ایمیل شما را نخواهند دید

بخش‌های ستاره‌دار را حتما پر کنید.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x