واچ لیست ارز دیجیتال؛ این هفته این ارزها را زیر نظر داشته باشید

واچ لیست پول نو

زمان مطالعه :

26 دقیقه
فهرست عنوان ها

بازار ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت نوسانی خود از بهترین مارکت‌ها برای کسب سودهای کوتاه مدت است، کافی است نگاهی به نقشه بازار ارز دیجیتال بیاندازید و نوسانات جذاب دارایی‌های دیجیتال مختلف در طی یک هفته را بررسی کنید. در حال حاضر بیش از ۲۰ هزار ارز دیجیتال در بازار وجود دارند که البته همه آن‌ها هم ارزشمند نیستند. اما در این بین می‌توان ارزهایی را هم پیدا کرد که حجم معاملات خوبی داشته و نوسان گیری از آن‌ها، سودهای خوبی به همراه داشته باشد.

قیمت ارزهای دیجیتال

اما قبل از شروع می‌خواهیم روی چند نکته مهم تاکید کنیم:

  • مدیریت سرمایه را رعایت کنید؛ هرگز تمام دارایی خود را روی یک پروژه سرمایه گذاری نکنید. توجه داشته باشید که همانقدر که سودهای این بازار جذاب است، ضررهای آن نیز می‌تواند ویرانگر باشد.
  • جو حاکم بر بازار، شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال و ارزش کل مارکت را قبل از شروع سرمایه گذاری در نظر بگیرید. این شاخص‌ها می‌توانند در تصمیم‌های سرمایه گذاری شما بسیار موثر باشند.
  • آخرین و شاید مهم‌ترین نکته؛ تحلیل بیت کوین و همچنین تحلیل اتریوم را حتما دنبال کنید. آلت کوین‌ها شدیدا تحت تاثیر روند بیت کوین و اتریوم هستند و رشد یا ریزش این دو دارایی دیجیتال کل بازار را تحت تاثیر قرار می دهد.

واچ لیست این هفته پول نو (۸ الی ۱۴ خرداد ۱۴۰۲)

در یکی دو روز اخیر شاهد رشد شارپ قیمت بیت کوین بوده‌ایم و آلت کوین‌ها نیز از رشد اخیر این رمز ارز تاثیر اهرمی گرفته و سبزپوش شده‌اند. در صورتی که این روند صعودی ادامه داشته باشد، ارزهای دیجیتالی که در ادامه بررسی می‌کنیم، می‌توانند پتانسیل رشد خوبی داشته باشند.

۱- تحلیل تکنیکال ارز لایت کوین (LTC)

حدود دو ماه دیگر شبکه لایت کوین، هاوینگ خود را پشت سر خواهد گذاشت و به همین دلیل در این مدت این ارز دیجیتال می‌تواند پتانسیل رشد خوبی داشته باشد. اما بهتر است پیش از خرید لایت کوین، ابتدا نگاهی به چارت این ارز دیجیتال داشته باشیم.

تحلیل لایت کوین در تایم فریم روزانه

لایت کوین در تایم فریم روزانه خود به یک خط روند نزولی روزانه رسیده و این برخورد اولین تاچ بعد از تشکیل این ترندلاین به حساب می‌آید، به همین دلیل محدوده ذکر شده از قدرت مقاومتی بالایی برخوردار است. در صورتی که لایت کوین بتواند ناحیه مورد نظر را با قدرت به سمت بالا بشکند، می‌تواند تا محدوده بیس بالایی رشد کند.

این در حالی است که در صورت غالب شدن فروشنده‌ها بر روند بازار، احتمال رسیدن آن به محدوده حمایتی مشخص شده در چارت نیز وجود خواهد داشت.

تحلیل لایت کوین در تایم فریم ۴ ساعته

همانطور که در چارت لایت کوین قابل مشاهده است، در این تایم فریم شاهد شکسته شدن خط روند نزولی هستیم و در صورتی که قیمت بالای این ناحیه تثبیت شود، می‌توانیم انتظار رشد بیشتر قیمت را داشته باشیم. البته بهتر است صبر کنیم تا این کلوز در خود تایم فریم مورد نظر یعنی روزانه اتفاق بیفتد.

۲- تحلیل تکنیکال ارز سند باکس (SAND)

سندباکس یکی از پروژه‌های همچنان فعال در حوزه بازی‌های بلاک چینی است که طرفداران خاص خود را دارد. توکن سند باکس نیز از ارزش بازار بالایی برخوردار بوده و یکی از گزینه‌های سرمایه گذاری با ریسک متوسط به حساب می‌آید. شما برای خرید سندباکس در پول نو نیازی به احراز هویت ندارید.

تحلیل تکنیکال سندباکس در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه چارت سندباکس، شاهد تشکیل یک الگوی دوقلو کف هستیم و اکنون این رمز ارز محدوده خط گردن الگو را به سمت بالا شکسته و در حال تکمیل پول بک خود به این ناحیه است. بنابراین احتمال رشد بیشتر قیمت SAND در روزهای پیش رو وجود دارد.

تحلیل تکنیکال سندباکس در تایم فریم ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته نیز همانطور که مشاهده می‌کنید، این ارز دیجیتال سقف کانال نزولی خود را به سمت بالا شکسته و تا میانه کانال بالایی نیز پیش رفته است. به نظر می‌رسد احتمال پول بک به سقف شکسته شده و سپس ادامه روند صعودی امکان پذیر باشد.

۳- تحلیل تکنیکال ارز آپتوس (APT)

اپتوس یکی از پروژه‌های بلاک چینی مطرح بازار است و توکن آن در بازه‌های مختلف رشدهای بسیار جذابی را تجربه کرده است. در ادامه پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال و خرید آپتوس را دارید، ابتدا این تحلیل را مطالعه کنید.

تحلیل تکنیکال اپتوس در تایم فریم روزانه

در چارت روزانه آپتوس، یک واگرایی قدرتمند تشکیل شده و این ارز دیجیتال توانسته خط روند نزولی خود را به سمت بالا بشکند. هدف قیمتی این رمز ارز در میان مدت مشخص است، اما موانع تکنیکالی مهمی نیز در تایم فریم‌های پایین‌تر در چارت وجود دارد.

همچنین باید به خاطر داشته باشیم که واگرایی‌ها لزوما و همیشه جواب نمی‌دهند و احتمال باطل شدن آن‌ها وجود دارد. به همین دلیل حتما باید در معاملات‌مان مدیریت سرمایه را رعایت کنیم.

تحلیل تکنیکال اپتوس در تایم فریم ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته نیز، قیمت آپتوس بعد از برخورد به بیس تقاضا (Demand) رشد خوبی را تجربه کرده و توانسته خط روند نزولی خود را بشکند. اکنون می‌توانیم انتظار داشته باشیم قیمت APT در کوتاه مدت خود را به حوالی ناحیه عرضه (Supply) مشخص شده در چارت برساند.


این هفته چه ارزهایی را در واچ لیست خود داشته باشیم؟ (۱ الی ۷ خرداد ۱۴۰۲)

فشار فروش بیت کوین بعد از درگیری آن با مقاومت مهم ۳۰ هزار دلاری‌اش افزایش پیدا کرد و به همین دلیل شاهد ریزش آن تا حوالی ۲۶ هزار دلار بوده‌ایم. در صورتی که بیت کوین بار دیگر به سمت مقاومت خود حمله کند، احتمالا شاهد رشد آلت کوین‌ها نیز خواهیم بود به همین دلیل ارزهایی که پتانسیل رشد در هفته پیش رو دارند را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

۱- تحلیل تکنیکال ارز وراسیتی (VRA)

ارز دیجیتال وراسیتی یکی از توکن‌های محبوب در حوزه NFT و گیمینگ به حساب می‌آید که حجم معاملات قابل قبولی نیز دارد. در ادامه با تحلیل این ارز دیجیتال در تایم فریم‌های روزانه و ۴ ساعته همراه پول نو باشید.

تحلیل وراسیتی (VRA) در تایم فریم روزانه

تحلیل ارز VRA

در تایم فریم روزانه شاهد از دست رفتن یک ناحیه فیلیپ در چارت VRA هستیم که اصلا نشانه خوبی نیست و به نظر می‌رسد احتمال ریزش بیشتر قیمت این رمز ارز وجود خواهد داشت. بنابرین بهتر است بیشتر برای نوسان گیری در تایم فریم‌های پایین‌تر روی آن حساب کنیم.

تحلیل وراسیتی (VRA) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل ارز وراسیتی

در تایم فریم پایین‌تر شاهد تشکیل یک کف در چارت وراسیتی هستیم و در صورتی که این رمز ارز بتواند خط تریگر درونی و بیرونی خود را به سمت بالا بشکند، احتمال رشد بیشتر قیمت آن وجود خواهد داشت. این در حالی است که اگر فروشندگان همچنان فشار فروش را افزایش دهند، شاهد ریزش بیشتر قیمت این رمز ارز خواهیم بود.

۲- تحلیل تکنیکال ارز فچ (FET)

ارز دیجیتال FET یکی از توکن‌های محبوب در حوزه هوش مصنوعی است که امسال از اقبال بسیار بالایی برخوردار شده است. در ادامه پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید ارز FET، تحلیل این رمز ارز را مطالعه کنید.

تحلیل فچ (FET) در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال FET

این ارز دیجیتال در تایم فریم روزانه بعد از شکستن خط روند نزولی خود رشد خوبی را تجربه کرده و با ریزش‌های اخیر خود پول بک به این ناحیه را تکمیل کرده است. به همین دلیل احتمال رشد آن در روزهای پیش رو وجود خواهد داشت، البته توجه داشته باشید که این یک تحلیل میان مدت است.

تحلیل فچ (FET) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل ارز FET

در تایم‌ فریم‌های پایین‌تر می‌توانیم یک کانال صعودی برای این رمز ارز ترسیم کنیم. همانطور که مشاهده می‌کنید، قیمت کف کانال را شکسته و به نظر می‌رسد اولین حمایت آن در حوالی میانه کانال پایینی قرار داشته باشد. بنابراین در کوتاه مدت روند FET نزولی به نظر می‌رسد.

۳- تحلیل تکنیکال ارز لیدو (LDO)

لایدو یکی از توکن‌های محبوب بازار است که رشدهای بسیار جذابی را از زمان انتشار خود تجربه کرده است. البته در هفته‌های گذشته قیمت این رمز ارز شدیدا نزولی شده بود ولی اخیرا بار دیگر کمی احیا شده است. اما آیا لیدو به روند صعودی خود ادامه خواهد داد؟ پیش از خرید LDO این تحلیل را مطالعه کنید.

تحلیل لایدو در تایم فریم روزانه

تحلیل توکن لایدو

در چارت لیدو شاهد فشردگی شدید قیمت هستیم و یکی الگوی کنج نزولی در نمودار این ارز دیجیتال تشکیل شده است. قیمت لیدو اکنون شدیدا به سقف این پترن نزدیک شده و کمی هم در آن نفوذ کرده است. در صورتی که سقف این الگو شکسته شود می‌توانیم انتظار رشد بیشتر قیمت را داشته باشیم.

تحلیل لیدو در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل ارز لیدو LDO

تایم فریم ۴ ساعته نیز احتمال رشد بیشتر قیمت LDO را تایید می‌کند. همانطور که می‌توانید در این چارت مشاهده کنید، قیمت بعد از شکستن خط روند نزولی، اکنون پول بک خود را به این ناحیه تکمیل کرده و احتمال رشد قیمت آن در کوتاه مدت وجود دارد. البته نباید سناریو نزولی را نیز فراموش کنیم و باید حتما مدیریت سرمایه را رعایت کنیم.


واچ لیست هفته پول نو (۲۵ الی ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲)

روند کلی بیت کوین تغییر کرده و فاز صعودی به خود گرفته است. البته شاهد اصلاح‌های موقتی نیز در چارت هستیم ولی انتظار داریم که روند کلی فعلا صعودی باشد. بنابراین رمز ارزها نیز پتانسیل رشد قابل قبولی دارند. در ادامه با واچ لیست این هفته همراه پول نو باشید.

۱- تحلیل تکنیکال پنکیک سواپ (CAKE)

ارز پنکیک سواپ ریزش شدیدی را در هفته‌های اخیر تجربه کرده و کف تاریخی خود را به سمت پایین شکسته است. بنابراین به نظر می‌رسد اکنون موقعیت خوبی برای خرید پنکیک سواپ در پایین‌ترین قیمت تاریخی این رمز ارز باشد.

تحلیل ارز کیک (CAKE) در تایم فریم روزانه

تحلیل ارز کیک

از آنجایی که شاهد یک ATL یا همان کف تاریخی جدید در چارت ارز کیک بوده‌ایم، تحلیل آن چندان کار راحتی نیست، اما به نظر می‌رسد در تایم فریم‌های پایین‌تر شاهد تشکیل یک بیس بوده‌ایم و در نتیجه احتمال برگشت قیمت این رمز ارز به گره مشخص شده در تصویر وجود دارد. البته به خاطر داشته باشید که موقعیت فعلی کمی ریسکی است و حتی احتمال ریزش بیشتر قیمت نیز وجود خواهد داشت.

تحلیل ارز کیک (CAKE) در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل تکنیکال CAKE

در این تایم فریم ایده‌ای که در بالا مطرح کردیم، با وضوح بالاتری قابل مشاهده است. همانطور که مشاهده می‌کنید قیمت بعد از تشکیل یک بیس، با حرکات CP (فشرده) در حال حرکت به سمت بیس بالایی است و این ممنتوم پایین حرکت احتمال ریزش دوباره CAKE را تشدید می‌کند.

۲- تحلیل تکنیکال استپن (GMT)

ارز GMT یکی از دارایی‌های دیجیتال هایپ سال اخیر بود. این ارز توکن حاکمیتی بازی Stepn است که امکان کسب درآمد با ورزش کردن را فراهم می‌کند. در ادامه پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید ارز GMT، این تحلیل را مطالعه کنید.

تحلیل ارز استپن در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال استپن

قیمت استپن در تایم فریم روزانه به یک بیس مهم رسیده و احتمال رشد قیمت آن از این ناحیه وجود دارد. در این صورت شاهد رسیدن قیمت این رمز ارز به بیس‌های بالایی خواهیم بود و در این نواحی انتظار واکنش نزولی GMT را خواهیم داشت.

تحلیل ارز استپن در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل ارز GMT

در تایم فریم ۴ ساعته نیز شاهد تایید سناریو صعودی هستیم. همانطور که مشاهده می‌کنید این رمز ارز خط روند نزولی خود را به سمت بالا شکسته و احتمالا خود را تا حوالی محدوده مقاومتی مشخص شده در چارت برساند. البته سناریو نزولی را نیز در نظر داشته باشید و مدیریت سرمایه را رعایت کنید.

۳- تحلیل تکنیکال نئو (NEO)

نئو یکی از پروژه‌های بلاک چینی دیگری است که به عنوان رقیب چینی اتریوم شناخته می‌شود. اما وضعیت تکنیکالی این رمز ارز چگونه است؟ پیش از خرید ارز نئو، این تحلیل را مطالعه کنید.

تحلیل ارز نئو در تایم فریم روزانه

تحلیل ارز نئو

قیمت نئو نیز درست مانند GMT به یک بیس مهم رسیده و به این ناحیه واکنش نشان داده است. بنابراین انتظار رشد قیمت تا بیس‌ بالایی را داریم. نکته مهم این است که بیس میانی، که قیمت در حال حاضر درون آن قرار دارد، به سمت پایین شکسته شده و این مسئله کمی از اعتبار سناریو صعودی ما می‌کاهد.

تحلیل ارز نئو در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل تکنیکال نئو

در تایم فریم ۴ ساعته شاهد تشکیل یک دره در چارت NEO بوده‌ایم و قیمت توانسته خط روند نزولی را به سمت بالا رد کند. البته هنوز کندل تثبیتی در این ناحیه شکل نگرفته است. در صورتی که قیمت بالای این محدوده تثبیت شود، احتمال محقق شدن سناریو صعودی ما افزایش خواهد یافت.


واچ لیست هفته پول نو (۱۸ الی ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲)

در این هفته اخبار CPI نیز منتشر خواهد شد و در صورتی که شرایط بر طبق پیش بینی‌ها پیش برود، احتمال رشد بیت کوین وجود خواهد داشت. بنابراین در واچ لیست این هفته به بررسی ارزهایی که می‌توانند رشدهای خوبی را در صورت صعودی شدن بازار تجربه کنند، خواهیم پرداخت.

۱- تحلیل تکنیکال کازماس (ATOM)

کازماس یکی از بلاک چین‌های سریع و مقیاس پذیری است که بستری مناسب برای فعالان دنیای غیرمتمرکز به حساب می‌آید. در ادامه پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید ارز کازماس، تحلیل آن را مطالعه کنید.

تحلیل کازماس در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه شاهد رسیدن قیمت کازماس به یک حمایت استاتیک هستیم و در صورتی که این رمز ارز بتواند خط روند نزولی خود را به سمت بالا رد کند، می‌توانیم به رشد بیشتر آن امیدوار باشیم. این در حالی است که از دست رفتن محدوده فعلی نوید ریزش‌های بیشتری را خواهد داد.

تحلیل کازماس در تایم فریم ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته قیمت کازماس به سقف کانال رسیده و با ممنتومی قوی در حال شکستن این ناحیه است. در صورتی که این شکست اتفاق بیفتد، کازماس می‌تواند تا میانه کانال بالایی و حتی سقف آن رشد کند.

۲- تحلیل تکنیکال پپه (PEPE)

پپه یکی از تازه‌ترین میم کوین‌های بازار است که با رشدهای خارق العاده خود سودهایی افسانه‌ایی به معامله‌گران خود پس داده است. در ادامه پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید ارز پپه (PEPE) این تحلیل را مطالعه کنید.

تحلیل پپه در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه در محدوده مشخص شده یک گره معاملاتی در چارت پپخ تشکیل شده که به نظر می‌رسد این ارز دیجیتال قصد دارد خود را به این ناحیه برساند. از آنجایی که این رمز ارز رشد بسیار زیادی را در روزهای اخیر تجربه کرده، ریزش‌های فعلی را می‌توان اصلاح دانست.

تحلیل پپه در تایم فریم ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته، گره معاملاتی مورد نظر ما بهتر نمایان است. در نظر داشته باشیم که در صورت اینگولف شدن این محدوده احتمالا قیمت په په کمی رشد کرده و سپس برگشته و آن را به سمت پایین خواهد شکست.

۳- تحلیل تکنیکال جزمی کوین (JASMY)

جزمی یکی از دارایی‌های دیجیتالی است که اخیرا در کوین مارکت کپ ترند شده و به همین دلیل بخشی از این واچ لیست را به این ارز دیجیتال اختصاص دادیم. در پول نو می‌توانید به سادگی به خرید ارز جزمی بپردازید.

تحلیل تکنیکال جزمی در تایم فریم روزانه

قیمت ارز جزمی در تایم روزانه به محدوده مقاومتی میانه کانال صعودی رسیده و کمی هم در این نقطه شاهد واکنش آن بوده‌ایم. در صورتی که بتواند این ناحیه را با قدرت پشت سر بگذارد می‌توانیم امیدوار باشیم که قیمت آن رشد بیشتری را تجربه کرده و به سمت سقف کانال حرکت کند.

تحلیل تکنیکال جزمی در تایم فریم ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته شاهد ناتوانی قیمت از ادامه حرکت صعودی آن هستیم. همانطور که مشاهده می‌کنید، سقف بالاتری در چارت شکل گرفته ولی بعد از شکستن این ناحیه قیمت ریزش کرده و بار دیگر زیر محدوده مقاومتی بسته شده و اکنون در حال تکمیل پول بک است. بنابراین به نظر می‌رسد احتمال ریزش بیشتر آن وجود دارد.

این هفته چه ارزهایی را در واچ لیست‌مان داشته باشیم؟ (۱۱ الی ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲)

حرکات بیت کوین تا حدودی غیرقابل پیش بینی شده و معامله‌گران بازار سردرگم هستند. چندان مشخص نیست که BTC قصد دارد روند صعودی فعلی خود را ادامه دهد یا ریزش‌های بیشتری را شاهد خواهیم بود، اما در صورتی که شاهد بازیابی قیمت این رمز ارز باشیم، ارزهایی که در ادامه تحلیل می‌کنیم پتانسیل رشد خوبی خواهند داشت، پس با پول نو همراه باشید.

۱- تحلیل تکنیکال ارز ایپ کوین (APE)

قبلا در وبلاگ پول نو در یک مقاله اختصاصی درباره ارز ایپ کوین و آینده آن صحبت کرده‌ایم و همانطور که می‌دانید این توکن یکی از دارایی‌های دیجیتال محبوب بازار است که در زمان کوتاهی رشد قابل توجهی را تجربه کرد. اگر به خرید ایپ کوین علاقه مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا این تحلیل را مطالعه کنید تا نقاط ورود مناسب آن را پیدا کنید.

تحلیل ایپ کوین در تایم فریم روزانه

ایپ در تایم فریم روزانه در وضعیت خوبی قرار دارد. قیمت ایپ کوین به یک حمایت استاتیک رسیده و در صورتی که بتواند خط روند نزولی خود را به سمت بالا بشکند، می‌توانیم انتظار حرکات صعودی جذابی را در چارت آن داشته باشیم.

البته باید به خاطر داشته باشیم که در صورت ریزش بازار، احتمال از دست رفتن این محدوده و معکوس شدن این تحلیل وجود خواهد داشت.

تحلیل ایپ کوین در تایم فریم ۴ ساعته

تایم فریم ۴ ساعته نیز یک تاییدیه بیشتر برای احتمال رشد قیمت ایپ کوین است. از آنجایی که قیمت به یک خط روند صعودی رسیده می‌توانیم انتظار رشد آن را داشته باشیم، البته بهتر است برای تایید بیشتر از اندیکاتورها و الگوهای پرایس اکشنی نیز کمک بگیریم.

۲- تحلیل تکنیکال ارز فانتوم (FTM)

یکی از ارزهای پرپتانسیل بازار فانتوم است که بارها در بدترین شرایط بازار نیز خود را اثبات کرده و جایگاه بالایی در میان ارزهای برتر مارکت کریپتو به خود اختصاص داده است. برای خرید فانتوم در پول نو نیازی به احراز هویت ندارید.

تحلیل فانتوم در تایم فریم روزانه

فانتوم به خط روند صعودی روزانه خود رسیده و برخورد فعلی را می‌توانیم تاچ اول این خط روند در نظر بگیریم. معمولا در نواحی تاچ اول خط روند سفارش‌های زیادی وجود دارد و بنابراین می‌توانیم انتظار داشته باشیم که بازار تا مقاومت‌‌های مشخص شده در چارت خود رشد کند. البته سناریو نزولی را هم باید به خاطر داشته باشیم و مدیریت سرمایه را رعایت کنیم.

تحلیل فانتوم در تایم فریم ۴ ساعته

در چارت ۴ ساعته فانتوم نیز شاهد فشردگی قیمت آن هستیم و در صورتی این رمز ارز بتواند الگوی تشکیل داده را، که البته از اعتبار چندان بالایی برخوردار نیست، به سمت بالا بشکند می‌توانیم در محدوده بهتری به بازار وارد شویم. البته از دست رفتن حمایت‌های پیش رو نیز زنگ خطری برای ادامه روند نزولی خواهد بود.

۳- تحلیل تکنیکال ارز سولانا (SOL)

سولانا نیازی به تعریف ندارد، این ارز دیجیتال جزو پروژه‌های مطرح و پیشگام بازار است و توانسته جایگاه خود را در میان توکن‌های مطرح مارکت به خوبی تثبیت کند. اگر قصد سرمایه گذاری در این رمز ارز را دارید، پیش از خرید سولانا این تحلیل را مطالعه کنید.

تحلیل سولانا در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه قیمت سولانا در حال رسیدن به خط روند صعودی خود است و احتمال حمایت از آن در این ناحیه بالا است. در صورت رشد قیمت می‌توانیم شاهد رسیدن SOL به مقاومت مشخص شده در چارت باشیم. البته از دست رفتن حمایت فعلی به معنی ابطال سناریو صعودی خواهد بود.

تحلیل سولانا در تایم فریم ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته شاهد شکسته شدن ابر ایچیموکو به سمت بالا و پول بک قیمت به درون این محدوده هستیم. بنابراین می‌توان انتظار داشت که سولانا در کوتاه مدت روندی صعودی را در پیش بگیرد.


واچ لیست این هفته کریپتو (۴ الی ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲)

بازار کریپتو در روزهای اخیر ریزش قابل توجهی را تجربه کرده و قیمت بیت کوین از حوالی ۳۱ هزار دلار اکنون خود را به محدوده ۲۷ هزار دلار رسانده است. اما بعد از این ریزش اخیر می‌توانیم انتظار بازیابی دوباره قیمت آلت کوین‌ها را داشته باشیم. در ادامه به بررسی سه رمز ارزی که احتمال رشد آن‌ها وجود دارد خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

۱- تحلیل تکنیکال ارز DYDX

پلتفرم dydx یک صرافی غیرمتمرکز است که توکن بومی این پلتفرم از زمان عرضه تا امروز یکی از توکن‌های محبوب بازار با نوسانات قیمتی جذاب بوده است. اگر قصد خرید dydx را دارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا این تحلیل را مطالعه کنید.

تحلیل dydx در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه، شاهد فشردگی قیمت dydx در یک الگوی جمع شونده هستیم. در حال حاضر قیمت این رمز ارز به کف این محدوده رسیده و احتمال شکسته شدن آن از سمت پایین وجود دارد. در این صورت احتمالا شاهد ریزش بیشتر این رمز ارز خواهیم بود.

اما از طرف دیگر به این دلیل که قیمت به یک محدوده حمایتی مهم رسیده، احتمال ورود دوباره خریداران به بازار و رشد قیمت نیز وجود خواهد داشت. اما برای اطمینان بیشتر، بهتر است به تایم فریم پایین‌تر مراجعه کنیم.

تحلیل dydx در تایم فریم ۴ ساعته

همانطور که در تایم فریم ۴ ساعته این ارز دیجیتال مشاهده می‌کنید، dydx بعد از شکستن خط روند نزولی ۴ ساعته خود،‌ رشد جذابی را تجربه کرده و اکنون پول بک خود به این ناحیه را تکمیل کرده است. بنابراین در این ناحیه با ترکیب الگوهای پرایسی می‌توانیم پیش بینی رشد قیمت dydx را داشته باشیم.

۲- تحلیل تکنیکال ارز MATIC

پالیگان از پروژه‌های جذاب حوزه لایه دو اتریوم به حساب می‌آید و ارز متیک به عنوان توکن مرجع این پروژه، به عنوان یک دارایی دیجیتال محبوب در بازار کریپتو جایگاه خود را تثبیت کرده است. در پول نو می‌توانید به خرید متیک بدون نیاز به احراز هویت بپردازید.

تحلیل متیک در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه، متیک محدوده خط روند صعودی خود را به سمت پایین شکسته و در حال رسیدن به یک حمایت استاتیک روزانه است. البته ما انتظار یک پول را نیز از محدوده فعلی داریم، اما حمایت مشخص شده در چارت نقطه خوبی برای ورود دوباره خریداران و رشد قیمت MATIC است.

تحلیل متیک در تایم فریم ۴ ساعته

در چارت متیک در تایم فریم ۴ ساعته یک زون جذاب برای ورود به بازار و افزایش قیمت MATIC را شاهد هستیم. همانطور که مشاهده می‌کنید، محدوده فعلی شامل همپوشانی حمایت میانه کانال و حمایت استاتیک چهارساعته است. بنابراین می‌توانیم امیدوار باشیم ریزش‌های اخیر در این ناحیه متوقف شوند.

۳- تحلیل تکنیکال ارز TRON

می‌توان گفت که بلاک چین ترون یکی از محبوب‌ترین و پرترافیک‌ترین شبکه‌های بازار کریپتو است، اما خود ارز ترون مدت‌هاست که روند صعودی چندان جذابی را از خود به نمایش نگذاشته است. اما آیا می‌توانیم شاهد افزایش خرید ارز ترون در روزهای پیش رو در نتیجه رشد قیمت این رمز ارز باشیم؟

تحلیل ترون در تایم فریم روزانه

همانطور که مشاهده می‌کنید، چارت ترون چندان وضعیت جذابی برای تحلیل ندارد و پامپ و دامپ‌های شدید آن نشان از دستکاری قیمت توسط پول‌های هوشمند دارد. اما به هر صورت شاهد فشرده شدن قیمت TRX در چارت روزانه هستیم و از آنجایی که نزدیک سقف خود قرار دارد، شکسته شدن این ناحیه می‌تواند باعث رشد ترون در روزهای پیش رو شود.

تحلیل ترون در تایم فریم ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته شاهد این هستیم که قیمت ترون به مقاومت استاتیک خود نزدیک شده و بارها به این محدوده برخورد کرده اما نتوانسته است آن را به سمت بالا بشکند. اکنون نکته مهم اینجاست که اگر بار دیگر با برخورد قیمت به خط روند صعودی شاهد رشد ترون باشیم، احتمال اینکه مقاومت مشخص شده شکسته شود، وجود خواهد داشت.


واچ لیست هفته پول نو (۲۸ فروردین الی ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲)

بیت کوین توانست با قدرت خود را به محدوده ۳۱ هزار دلار برساند ولی آلت کوین‌ها تحرکات قیمتی چندانی را تجربه نکردند. اکنون که آلت کوین‌ها از روند بیت کوین جا مانده‌اند، احتمالا در هفته‌های پیش رو سعی کنند خود را به این رمز ارز رسانده و در نتیجه شاهد رشد رمز ارزها باشیم. در ادامه به بررسی ارزهایی که احتمال رشد آن‌ها وجود دارد، می‌پردازیم.

۱- تحلیل تکنیکال ارز آربیتروم (ARB)

آربیتروم با ایردراپ خود که یکی از جذاب‌ترین اتفاقات امسال کریپتو بود، سر و صدای زیادی به پا کرد. اکنون در تحلیل امروز قصد داریم به تحلیل چارت ARB در تایم فریم‌های میان مدت و کوتاه مدت بپردازیم. پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید آربیتروم، این تحلیل را مطالعه کنید.

تحلیل آربیتروم در تایم فریم روزانه

از آنجایی که توکن ARB اخیرا در بازار عرضه شده است، چارت آن هنوز ناقص است و به همین دلیل چندان تحلیل پذیر نیست. اما نکته‌ای که در چارت این رمز ارز در صرافی بایننس به چشم می‌خورد این است که ARB توانسته بالای بیشترین قیمت قبلی خود تثبیت کند و اکنون در حال پول بک است.

تحلیل آربیتروم در تایم فریم ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته آربیتروم می‌توانیم یک کانال نزولی ترسیم کنیم که قیمت سقف آن را به سمت بالا شکسته و در محدوده میانی کانال درگیر مقاومت شده است. به نظر می‌رسد این رمز ارز با کمی جمع کردن انرژی بتواند تا سقف کانال فعلی پیشروی کند. اما در صورت از دست رفتن کف این ناحیه باید منتظر ریزش بیشتر قیمت باشیم.

۲- تحلیل تکنیکال ارز کارتسی (CTSI)

کارتسی یک شبکه بلاک چینی غیرمتمرکز است که امکان توسعه قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های Dapp را برای کاربران خود فراهم می‌کند. کارتسی یکی از ارزهایی است که همبستگی بالایی با بیت کوین دارد و معمولا با کمی تاخیر بعد از رشد BTC، حرکت صعودی خود را شروع می‌کند. خرید کارتسی بدون احراز هویت

تحلیل کارتسی در تایم فریم روزانه

همانطور که مشاهده می‌کنید کارتسی در دو روز گذشته رشدی حدود ۸۰ درصدی را تجربه کرده که یک حرکت اسپایک بسیار جذاب به شمار می رود. قیمت این رمز ارز در سقف کانال روزانه متوقف شده و در حال اصلاح است، اما به نظر می‌رسد بتواند در روزهای پیش رو رشد بیشتری را نیز تجربه کند.

تحلیل کارتسی در تایم فریم ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته، نزدیک‌ترین حمایت ارز کارتسی در تصویر مشخص شده، اما به نظر می‌رسد احتمال حمایت آن در نواحی بالاتر نیز وجود دارد. همانطور که مشاهده می‌کنید، قیمت یک کندل چهارساعته اسپایک زده و در محدوده ۵۰ درصد آن که هیدن گپ به حساب می‌آید نیز می‌توانیم انتظار حمایت از قیمت را داشته باشیم.

۳- تحلیل تکنیکال ارز میکر (MKR)

میکر یکی از محبوب‌ترین پروژه‌های بازار کریپتوکارنسی است و ارز MKR توکن بومی این شبکه به حساب می‌آید. خرید میکر حجم بالایی از معاملات را در بازار کریپتو به خود اختصاص داده و این رمز ارز همواره جزو دارایی‌های دیجیتال پرسود بازار بوده است. بنابراین به نظر می‌رسد بررسی چارت آن خالی از لطف نیست.

تحلیل میکر در تایم فریم روزانه

میکر در تایم فریم روزانه خود، محدوده میانی کانال را به سمت بالا شکسته و در حال حرکت به سمت سقف کانال است. به نظر می‌رسد بتوانیم انتظار رشد قیمت تا این ناحیه را داشته باشیم، اما در صورت از دست رفتن این ناحیه، قیمت می‌تواند به کف کانال نیز برسد.

تحلیل میکر در تایم فریم ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته همانطور که مشاهده می‌کنید، این ارز دیجیتال اکنون درگیر یک مقاومت مینوری شده و کمی هم ریزش کرده است. به نظر می‌رسد در کوتاه مدت احتمال ریزش بیشتر این رمز ارز وجود دارد، اما در صورت شکسته شدن آن به سمت بالا می‌توانیم امیدوار باشیم که قیمت به سمت هدف روزانه خود حرکت کند.


واچ لیست هفته (۲۱ الی ۲۷ فروردین ۱۴۰۲)

در چارت ۴ ساعته بیت کوین یک الگوی مثلث تشکیل شده که شکسته شدن سقف آن می‌تواند موجب رشد سایر آلت کوین‌ها نیز بشود. بنابراین این هفته ارزهایی را که ممکن است پتانسیل رشد داشته باشند را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با پول نو همراه باشید.

۱- تحلیل تکنیکال لایدو

لایدو یکی از پروژه‌های مطرح این روزها در بازار است که حجم معاملات بالایی را به خود اختصاص داده است. در صورتی که قصد خرید لایدو را دارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا این تحلیل تکنیکال را بررسی نمایید.

تحلیل لایدو در تایم فریم روزانه

تایم فریم روزانه لایدو

در تایم فریم روزانه شاهد رسیدن قیمت لیدو به محدوده میانه کانال بلند مدت آن هستیم. به نظر می‌رسد در این محدوده، اگر قیمت موقعیت خود را با قدرت حفظ کند، احتمال رشد بیشتر آن وجود دارد. اما بهتر است به تایم فریم ۴ ساعته هم سری بزنیم.

تحلیل لایدو در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل ارز لایدو

همانطور که در چارت ۴ ساعته لایدو مشاهده می‌کنید، این ارز دیجیتال بعد از برخورد با یک خط روند صعودی حمایت شده و توانسته خط تریگر ۴ ساعته خود را بشکند. البته این تریگر داخلی است و تریگر مهم‌تر که به وسیله دو قله رسم می‌شود، از قدرت بیشتری برخوردار است. از دست رفتن حمایت فعلی می‌تواند باعث ریزش بیشتر قیمت شود.

۲- تحلیل تکنیکال فلوکی

فلوکی یکی از میم کوین‌های محبوب این روزهای بازار است که از حجم معاملات قابل قبولی برخوردار است. اگر به سرمایه گذاری در میم کوین‌ها علاقه مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله «بهترین میم کوین‌های ۲۰۲۳» را از دست ندهید. قبل از خرید فلوکی، تحلیل روزانه و چهارساعته آن را مطالعه کنید.

تحلیل فلوکی در تایم فریم روزانه

تحلیل ارز فلوکی

همانطور که می‌دانید فلوکی اخیرا در کوکوین لیست شده و به همین دلیل چارت آن چندان کامل نیست. اما همانطور که مشاهده کنید، قیمت فلوکی به وضوح در میان دو محدوده حمایتی/مقاومتی در حال رنج زدن است و خارج شدن آن از هر سمت این باکس، می‌تواند موجب حرکت قیمت به آن سمت شود.

تحلیل فلوکی در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل میم کوین Floki

در تایم فریم ۴ ساعته فلوکی یک خط روند صعودی را شکسته و چندین بار به آن پول بک زده است. البته یک حمایت استاتیک مینوری هم زیر این ناحیه وجود دارد که باعث شده این رمز ارز ریزش زیادی را تجربه نکند. اما به نظر می‌رسد در کوتاه مدت شاهد ریزش بیشتر فلوکی باشیم.

۳- تحلیل تکنیکال گراف

پروتکل گراف یک پروژه ایندکسینگ داده‌های بلاک چین بوده و توکن GRT یک ارز بر بستر شبکه اتریوم است. در ادامه پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید ارز گراف، تحلیل آن در هفته پیش رو را مطالعه کنید.

تحلیل گراف در تایم فریم روزانه

تحلیل ارز گراف

در تایم فریم روزانه، گراف با محدوده مقاومتی ابر کومو درگیر شده و به همین دلیل در حال درجا زدن است. در صورتی که گراف بتواند از سقف این محدوده خارج شود، می‌توانیم امیدوار باشیم که قیمت به سمت سقف‌های بالاتر خود حرکت کند. اما ریزش بیشتر باعث می‌شود سناریو صعودی ما باطل شود.

تحلیل گراف در تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل ارز GRT

فشردگی قیمت ارز GRT، در تایم فریم ۴ ساعته به وضوح قابل مشاهده است. این ارز دیجیتال در صورتی که کف الگوی فعلی را از دست بدهد، ریزش شدیدی را تجربه خواهد کرد، اما در صورت حمایت دوباره آن و شکسته شدن خط روند نزولی، می‌توانیم امیدوار باشیم که قیمت به اندازه طول الگو مثلث رشد کند.


واچ لیست این هفته ارز دیجیتال (۱۴ الی ۲۱ فروردین ۱۴۰۲)

این هفته بیت کوین کمی اصلاح کرده است و به همین دلیل آلت کوین‌ها نیز شاهد ریزش قیمت بوده‌‌اند. اما اکنون در صورت ادامه روند صعودی، می‌توانیم امیدوار باشیم که آلت کوین‌ها نیز بار دیگر کمی احیا شوند. به همین دلیل در واچ لیست این هفته به بررسی سه رمز ارزی که پتانسیل رشد دارند بپردازیم.

۱- تحلیل تکنیکال ارز فانتوم

فانتوم یکی از پروژه های جذابی است که در هفته‌های اخیر هم رشد خوبی را پشت سر گذاشته است. اگر به سرمایه گذاری در FTM علاقه مند هستید، پیش از خرید فانتوم، این تحلیل را مطالعه کنید.

تحلیل فانتوم در تایم فریم روزانه

فانتوم در تایم فریم روزانه، خط روند نزولی خود را به سمت بالا شکسته و بعد از تکمیل پول بک، در حال ادامه حرکات صعودی خود است. در صورتی که بیت کوین رشد کند، می‌توانیم شاهد رسیدن دوباره قیمت فانتوم به محدوده مقاومتی مشخص شده در تصویر باشیم. البته ریزش بیت کوین می‌تواند باعث کاهش ارزش بیشتر فانتوم و سقوط قیمت آن شود.

تحلیل فانتوم در تایم فریم ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته شاهد فشردگی قیمت در یک الگوی هندسی هستیم. اکنون قیمت FTM در حال حرکت به سمت سقف این الگو است و می‌توانیم انتظار داشته باشیم با شکسته شدن این ناحیه، فانتوم رشد بیشتری را تجربه کند. این در حالی است که رسیدن قیمت به کف الگو و شکسته شدن آن می‌تواند سناریو نزولی ما را محقق کند.

۲- تحلیل تکنیکال ارز پنکیک سواپ

ارز کیک، توکن صرافی پنکیک سواپ است که حجم معاملات قابل قبولی داشته و از رمز ارزهای محبوب بازار است. اگر به خرید ارز CAKE علاقه مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم تحلیل این هفته پنکیک سواپ را از دست ندهید.

تحلیل ارز CAKE در تایم فریم روزانه

ارز کیک در تایم فریم روزانه خود به شدت فشرده شده و چندین بار به خط روند صعودی خود برخورد کرده است. در صورتی که این حمایت‌ها بتواند قیمت را به مقاومت داینامیک‌ برساند، می‌توانیم شاهد رشد این رمز ارز باشیم. این در حالی است که به نظر می‌رسد سناریو نزولی کمی پررنگ‌تر باشد.

تحلیل ارز CAKE در تایم فریم ۴ ساعته

همانطور که در چارت ارز پنکیک مشاهده می‌کنید، قیمت این ارز دیجیتال بعد از رسیدن به محدوده ابر کومو اندیکاتور ایچیموکو، حمایت شده ولی به نظر می‌رسد این رمز ارز توان حرکت قدرتمند به سمت مقاومت خود را ندارد و در تایم فریم‌های پایین‌تر نیز احتمال نزول بیشتر است.

۳- تحلیل تکنیکال ارز ایپ کوین

برای مطالعه کامل در مورد پروژه ایپ کوین، مقاله ایپ چیست را از دست ندهید. در صورتی که علاقه مند به خرید APE هستید، تحلیل امروز را از دست ندهید.

تحلیل ایپ کوین در تایم فریم روزانه

ایپ کوین در تایم فریم روزانه خود فاصله نسبتا زیادی تا محدوده مقاومتی‌اش دارد و به نظر می‌رسد بهتر است برای تحلیل آن به تایم فریم ‌های پایین‌تر مراجعه کنیم.

تحلیل ایپ کوین در تایم فریم ۴ ساعته

در تایم ۴ ساعته، چندین مقاومت پیوتی مینوری در چارت ایپ کوین قابل مشاهده است. اگر ایپ بتواند محدوده مقاومتی خود را به سمت بالا رد کند، می‌توانیم امیدوار باشیم که سناریو صعودی آن محقق شود. اما به نظر می‌رسد زمان بیشتری را نیاز خواهد داشت.

البته این در حالی است که اگر ایپ خط روند صعودی ۴ ساعته خود را از دست بدهد، به سمت حمایت‌های پایین‌تر حرکت کرده و ریزش بیشتری را در میان مدت تجربه خواهد کرد.


واچ لیست هفته پول نو (۷ الی ۱۴ فروردین ۱۴۰۲)

این هفته بیت کوین حرکات و نوسانات زیادی را تجربه کرد و با توجه به تحلیل روزانه بیت کوین احتمالا شاهد کاهش قیمت در بیت کوین باشیم و این کاهش قیمت می‌تواند، باعث کاهش قیمت دیگر آلتکوین‌ها شود. در واچ لیست این هفته ارزهای دیجیتالی را قرار دادیم که در صورت کاهش قیمت و رسیدن به سطوح حمایتی می‌تواند برای خرید جذاب باشند.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال CORE 

اگر در تایم فریم ۴ ساعته نگاهی به دیجیتال CORE داشته باشیم توجه حمایت قیمت در محدوده ۱.۹ دلار خواهیم شد.

حال اگر قیمت بیت کوین کاهشی را تجربه کند می‌توان انتظار داشت که دیجیتال CORE  در محدوده ۱.۹ دلار حمایت شود. در صورت رسیدن قیمت به این ناحیه و مشاهده شدن نشانه‌های برگشت قیمت می‌توانید با رعایت حد ضرر وارد معامله خرید شوید.

تحلیل تکنیکال آپتوس (APT)

ارز دیجیتال APT توکن شبکه بلاکچینی آپتوس است که در ماه‌های گذشته بسیار سر و صدا به پا کرد. این ارز دیجیتال در حال حاضر خط روند نزولی خود را با شکسته؛ اما این شکست از قدرت کافی برخوردار نیست، به همین دلیل اگر قصد خرید از دیجیتال APT را دارید بهتر است اجازه دهید قیمت به حمایت استاتیک ۱۰ دلار رسیده و در صورت مشاهده نشانه‌های برگشت قیمت وارد معامله خرید شوید.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال LRC 

ارز دیجیتال LRC یکی دیگر از ارزهایی است که این هفته باید در واچ لیست خود قرار دهید.

اگر به تایم فریم چهار ساعته ارز دیجیتال LRC نگاهی داشته باشیم متوجه فشرده شدن قیمت در یک محدوده مثلث مانند خواهیم شد. اگر قیمت این ارز دیجیتال کاهشی را تا نواحی مشخص شده تجربه کند، می‌توان انتظار حمایت را در سطوح ۰.۳۳۳ و ۰.۳۰ دلار را داشت. در صورت رسیدن قیمت ارز دیجیتال LRC به این نواحی می‌توان با رعایت حد ضرر وارد معامله خرید شد.

15

چنانچه به مشاوره رایگان علاقه‌مندید، پرسش‌ها و نظرات خود را درباره این مقاله یا موضوعات مختلف حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال مطرح کنید. برای پاسخگویی آماده‌ایم!

نظر بدهید

15

1

نظر مخاطبان (15)

اشتراک در
اطلاع از
guest
15 تمام دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فاطمه
فاطمه
3 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر ببخشید درحال حاضر ارزی هست که درخال تشکیل اردربلاک صعودی باشد

مانی
مانی
3 ماه قبل

قیمت کف رمز ارزها را بعداز صعود قیمت بفرمایید

بهروز
بهروز
4 ماه قبل

سلام ارز فلوکی رو بعد از پامپ سیو سود کنیم یا نگه داریم واسه ۶ ماه و یکسال دیگه

مهناز نقوی
مهناز نقوی
4 ماه قبل

باسلام و خسته نباشید..لطفا اگر امکانش هست یه تحلیل از رمز ارز فلو بگذارید.

مهناز نقوی
مهناز نقوی
4 ماه قبل

واقعا خیلی ممنون که به فکر سود دیگران هستین .ان شاالله همیشه موفق باشین 🙏🙏🙏

مهناز نقوی
مهناز نقوی
4 ماه قبل

سلام مجدد بله تاریخ و اعتبارشون

مهناز نقوی
مهناز نقوی
4 ماه قبل

سلام خسته نباشین ممنون از تحلیلاتون ..لطفا اگه امکانش هست کنار هر تحلیلی که میگذارین تاریخ و ساعتشم بزارین .تشکر فراوان از همه دستنداران

حامد برکی
حامد برکی
5 ماه قبل

سلام
ممنون از تحلیل هاتون. پیشنهاد خرید ارز خاصی برای سود در سالهای آینده دارید؟
البته بجز بیت و اتریوم

مریم مختاری
مریم مختاری
6 ماه قبل

سلام