کامپاند

کامپاند

Compound (COMP)

قیمت کامپاند

TMN 3,620,252
- 4.94%
USDT 56.61

آدرس کانترکت

اتریوم

0xc00e...6888

بایننس اسمارت چین

0x52ce...67e8

نمودار لحظه ای کامپاند

پشتیبانی از ۲ شبکه

می‌پردازم

دریافت می‌کنم

نام ارزکامپاند
نمادCOMP

قیمت جهانی (‏دلار)‏

$ 56.61

آخرین قیمت (‏تومان)‏

3,620,252

تغییرات روزانه (‏درصد)‏

- 4.94%

حجم معاملات روزانه (‏دلار)‏

32,963,142
رتبه در بازار199

ارزش بازار (‏دلار)‏

391,098,611

کامپاند چیست؟

کامپاند یک پروتکل وام دهی DeFi است که از طریق آن کاربران می‌توانند با سپرده‌گذاری توکن‌های خودشان داخل یکی از استخرهای متعدد این پلتفرم سود کسب کنند.
زمانی که کاربر توکن‌های خود را داخل یکی از استخرهای کامپاند سپرده گذاری می‌کند، یک توکن تحت عنوان cToken دریافت می‌کند. این توکن‌ها نشان دهنده سهم هر نفر در استخر است و با استفاده از آن می‌توانید در هر زمانی، توکن‌هایی که سپرده گذاری کرده‌اید را دریافت کنید. برای مثال با سپرده گذاری ETH در یک استخر، به جای آن توکن cETH دریافت خواهید کرد. در طول زمان نرخ تبدیل cToken نسبت به توکن اصلی افزایش خواهد یافت و زمانی که بخواهید توکن‌های اصلی خودتان را دریافت کنید، مقدار بیشتری به شما داده می‌شود. به این صورت است می‌توانید در زمان دریافت دوباره توکن‌های خودتان، سود آن را هم دریافت کنید.
از طرفی دیگر افراد می‌توانند با وثیقه گذاشتن از کامپاند وام بگیرند. مقدار وام دریافتی نسبت به وثیقه بستگی به ارزی دارد که به عنوان وثیقه انتخاب می‌کنید. ولی معمولا بین ۵۰ تا ۷۵ درصد متغیر است. مقدار سود وام هم به ارزی که به عنوان وام دریافت می‌کنید بستگی دارد. همچنین در صورتی که قیمت وثیقه مورد نظر از یک مقدار خاص کمتر شود، وثیقه شما به صورت خودکار توسط پلتفرم ضبط خواهد شد.
از زمان شروع به کار شبکه اصلی کامپاند در سپتامبر ۲۰۱۸، این پلتفرم با رشد چشمگیری مواجه بوده است.

قیمت کامپاند (COMP)

امروز ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ شمسی مطابق با ۲۰۲۴/۰۴/۲۴ میلادی و در این لحظه، کامپاند، 3,620,252 تومان معادل $ 56.61 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Compound طی ۲۴ ساعت اخیر - 4.94% تغییر قیمت داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر کامپاند 32,963,142.00 دلار است. ارز کامپاند با نماد اختصاری COMP در رتبه 199 ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد. ارزش بازار کامپاند هم اکنون 391,098,611 دلار آمریکاست.

دامیننس کامپاند (COMP)

dominance یا دامیننس Compound به معنی میزان سهم ارز کامپاند در کل بازار کریپتوکارنسی است. این سهم نشان می‌دهد که COMP چه درصدی از کل بازار را در میان دیگر ارزها در اختیار دارد. عدد این تسلط بر بازار با درصد نشان داده می‌شود. هم اکنون دامیننس کامپاند 0.02 درصد است. با تحلیل دامیننس کامپاند و بررسی کاهش یا افزایش آن متوجه می‌شوید که میزان سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال افزایش داشته یا کاهش یافته است.

تعداد واحدهای کامپاند (COMP)

حداکثر تعداد واحدهای ارز کامپاند (COMP) 10,000,000 است. این یعنی در نهایت این تعداد از ارز کامپاند وجود خواهد داشت. برخی از ارزهای دیجیتال عرضه‌ای نامشخص دارند و تعداد واحدهای نهایی آن‌ها تعیین نشده است. تا کنون 10,000,000 واحد Compound (COMP) عرضه شده است. این تعداد واحدهای کامپاند بعد از کم شدن واحدهای سوزانده شده است. تعداد واحدهای در گردش (Circulating Supply) COMP هم اکنون 6,856,086 واحد است این یعنی چه تعداد واحد COMP در بازار و در دست مردم گردش می‌کند. مثلا دارایی‌های قفل شده که تاثیری روی قیمت بازار نمی‌گذارند جزو واحدهای در گردش محاسبه نمی‌شوند.

تاریخچه قیمت کامپاند

بیشترین رکورد قیمت کامپاند (COMP) تا کنون 910.54 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۱/۰۵/۱۲. قیمت کنونی Compound به نسبت این رکورد - 93.68% تغییر کرده است.

کمترین قیمت کامپاند (COMP) تا کنون 25.74 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۳/۰۶/۱۰. قیمت کنونی Compound به نسبت این رکورد + 123.44% تغییر کرده است.

خرید کامپاند (COMP)

اینکه چه شبکه‌ای را برای خرید کامپاند انتخاب می‌کنید مهم است و دقت کنید که آدرس عمومی‌ای که برای خرید COMP استفاده می‌کنید حتما با شبکه‌ای که برای انتقال انتخاب کرده‌اید مطابق باشد. نکته مهم دیگر در خرید Compound و سایر ارزهای دیجیتال این است که هزینه انتقال در شبکه بلاک چین، با کارمزد پول نو متفاوت است. هزینه انتقال، مبلغی است که شبکه بلاک چین انتخابی شما بابت انجام تراکنش دریافت می‌کند و در واقع گس فی‌ای است که شما بابت انجام تراکنش، به شبکه بلاک چینی که انتخاب کرده‌اید می‌پردازید. این مبلغ در پیش فاکتور قابل مشاهده است.

برای خرید کامپاند روی هر شبکه و مشاهده آن در کیف پول خود می‌توانید در همین صفحه آدرس ارز دیجیتال را به کیف پول خود اضافه کنید.

اگر از افزونه متامسک استفاده می‌کنید با کلیک روی آیکون متامسک به طور مستقیم ارز COMP را به کیف پول متامسک خود اضافه کنید.

در صورتی که از کیف پول‌های دیگری استفاده می‌کنید آدرس کانترکت توکن را کپی و در کیف پول خود پیست کنید.

خرید کامپاند از صرافی پول نو

پس از ثبت نام و احراز هویت در پول نو می‌توانید خرید کامپاند را شروع کنید. برای این کار مقدار واحدهای COMP یا مبلغی که می‌خواهید برای خرید Compound بپردازید در کادر وارد کنید. مرحله بعد، مرحله انتخاب شبکه‌ای است که می‌خواهید روی آن، ارز Compound را در کیف پول خود دریافت کنید. کامپاند COMP روی بلاک چین Ethereum (ERC20), BNB Smart Chain (BEP20) قابل انتقال است. پس از انتخاب شبکه، آدرس کیف پول مرتبط با شبکه انتخابی‌تان را به صورت کپی و پیست یا به صورت اسکن QR کد یا از طریق دفترچه آدرس‌ها در کادر وارد کنید.

توجه کنید که آدرس را تایپ نکنید چون ممکن است اشتباهی در وارد کردن یکی از کاراکترها پیش بیاید و خرید شما به کیف پولتان منتقل نشود.

پس از وارد کردن شماره کارت بانکی که قصد پرداخت از طریق آن را دارید پیش فاکتور برای شما صادر می‌شود. با بررسی نهایی آن به درگاه شاپرک وارد می‌شوید و مبلغ COMP خریداری شده را می‌پردازید. قیمت COMP هر یک دقیقه به‌روز می‌شود و پس از پایان یک دقیقه لازم است قیمت را به‌روزرسانی کنید تا پیش فاکتور بر اساس آن صادر شود.

فروش کامپاند (COMP)

فرآیند فروش کامپاند در پول نو پس از تایید احراز هویت شما فعال می‌شود. در ابتدا لازم است مقدار COMP مورد نظر خود را برای فروش وارد کنید.

فروش کامپاند در پول نو روی شبکه Ethereum (ERC20), BNB Smart Chain (BEP20) انجام می‌شود. شبکه انتقال را با توجه به شبکه‌ای که ارز شما روی آن قرار دارد انتخاب کنید.

به دو روش می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را به پول نو انتقال دهید و معادل نقدی آن را در حساب بانکی‌تان دریافت کنید.

روش اول: ارسال مستقیم (TXID)

در این روش شما با استفاده از کیف پول خودتان، مقدار مورد نظر از ارز Compound را به آدرسی که در اختیارتان می‌گذاریم منتقل می‌کنید. پس از اتمام تراکنش، شناسه‌ TXID را که نشان‌دهنده اطلاعات تراکنش شماست در کادر مربوط کپی می‌کنید.

روش دوم: اتصال کیف پول

با انتخاب این گزینه می‌توانید مستقیم کیف پول خود را به پلتفرم متصل و کامپاند را ارسال کنید. برای این کار دو راه دارید. یکی اینکه از طریق متامسک روی مرورگر خود به پول نو متصل شوید. دوم اتصال از طریق والت کانکت است که با اسکن QR کد از طریق کیف پول موبایل خود یا اتصال کیف پول سخت افزاری، به پلتفرم متصل می‌شوید.

مراحل را پیش بروید و مقدار مورد نظر خود را وارد کنید. ما در سریع‌ترین زمان معادل نقدی ارز COMP را به حساب بانکی شما منتقل می‌کنیم.
نکته مهم: برای فروش روی شبکه بایننس اسمارت چین (BEP20) باید حتما ارز رسمی این شبکه یعنی BNB را در کیف پول خود داشته باشید. برای انتقال روی شبکه اتریوم نیز باید کارمزد شبکه را به ETH بپردازید و آن را در کیف پول خود موجود داشته باشید. هنگام انتخاب شبکه‌ها در فرآیند فروش، به راهنماهای هر بخش توجه کنید.

پول نو بستر مطمئن خرید و فروش ارزهای دیجیتال

پول نو همراه شماست تا تجربه‌ای مطلوب از خرید و فروش کامپاند و سایر ارزهای دیجیتال داشته باشید. ما در پول نو امکان خرید و فروش کامپاند را با استفاده از کیف پول شخصی فراهم کرده‌ایم تا هیچ گونه نگرانی بابت به خطر افتادن امنیت دارایی‌ها نداشته باشید. در هر مرحله از فرایند خرید و فروش در کنار شماییم و در صورتی که پرسشی داشته باشید پشتیبانی پول نو همواره در دسترس و پاسخگوی شماست.