فایل کوین

فایل کوین

Filecoin (FIL)

قیمت فایل کوین

TMN 244,072
+ 3.79%
USDT 4.20

آدرس کانترکت

بایننس اسمارت چین

0x0d8c...e153

نمودار لحظه ای فایل کوین

پشتیبانی از ۲ شبکه

می‌پردازم

دریافت می‌کنم

نام ارزفایل کوین
نمادFIL

قیمت جهانی (‏دلار)‏

$ 4.20

آخرین قیمت (‏تومان)‏

244,072

تغییرات روزانه (‏درصد)‏

+ 3.79%

حجم معاملات روزانه (‏دلار)‏

134,542,274
رتبه در بازار40

ارزش بازار (‏دلار)‏

2,389,426,123
Symbol

درباره فایل کوین

Filecoin (⨎) یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز و متن باز است. فایل کوین (FIL) یک سیستم ذخیره‌سازی غیرمتمرکز است که قرار است «مهم‌ترین اطلاعات انسان» داخل آن نگه‌داری شود. این پلتفرم توانست در عرضه اولیه خود که سال ۲۰۱۷ برگزار شد، بیش از ۲۰۵ میلیون دلار سرمایه کسب کند. تاریخ اجرای این پلتفرم برای اواسط سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی شده بود اما به دلایلی شبکه اصلی آن در اواسط اکتبر ۲۰۲۰ آنلاین شد.

filecoin.png

این پروژه اولین بار در سال ۲۰۱۴ معرفی شد و هدف آن ارائه یک سیستم انتقال فایل بین سیاره‌ای و شبکه ذخیره‌سازی نظیر به نظیر بود. فایل کوین یک پروتکل آزاد است که توسط یک بلاک چین پشتیبانی می‌شود. این بلاک چین مسئول ثبت تعهداتی است که توسط شرکت کننده‌های شبکه ارائه می‌شود و تراکنش‌های شبکه هم با استفاده از توکن بومی شبکه، یعنی FIL انجام خواهند شد. این شبکه از دو پروتکل Proof-of-Stake و Proof-of-Spacetime برای اجماع استفاده می‌کند.

خالق فایل کوین چه کسی است؟

بنیانگذار پلتفرم فایل کوین خوان بنت (Juan Benet) است که به عنوان بنیانگذار سیستم انتقال فایل بین سیاره‌ای (Interplanetary File System یا به اختصار IPFS) نیز شناخته می‌شود. او یک مهندس کامپیوتر آمریکایی است که از دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل شده است.

مشخصات و قیمت لحظه ای فایل کوین (FIL)

قیمت فایل کوین در این لحظه 244,072 تومان معادل $ 4.20 دلار آمریکا است. قیمت Filecoin طی ۲۴ ساعت اخیر + 3.79% تغییر قیمت داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر فایل کوین 134,542,274.00 دلار است. ارز فایل کوین با نماد اختصاری FIL در رتبه 40 ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد. ارزش بازار یا Market cap فایل کوین هم اکنون 2,389,426,123 دلار آمریکاست.

حداکثر تعداد واحدهای ارز فایل کوین (FIL) 1,960,144,902 است. تعداد واحدهای در گردش (Circulating Supply) FIL هم اکنون 570,794,138 واحد است این یعنی چه تعداد واحد FIL در بازار و در دست مردم گردش می‌کند. مثلا دارایی‌های قفل شده که تاثیری روی قیمت بازار نمی‌گذارند جزو واحدهای در گردش محاسبه نمی‌شوند.

تاریخچه قیمت فایل کوین

بیشترین رکورد قیمت فایل کوین (FIL) تا کنون 236.84 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۱/۰۴/۰۱. قیمت کنونی Filecoin به نسبت این رکورد - 98.23% تغییر کرده است.

کمترین قیمت فایل کوین (FIL) تا کنون 2.64 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۲/۱۲/۱۶. قیمت کنونی Filecoin به نسبت این رکورد + 59.02% تغییر کرده است.

دامیننس فایل کوین (FIL)

dominance یا دامیننس Filecoin به معنی میزان سهم ارز فایل کوین در کل بازار کریپتوکارنسی است. این سهم نشان می‌دهد که FIL چه درصدی از کل بازار را در میان دیگر ارزها در اختیار دارد. عدد این تسلط بر بازار با درصد نشان داده می‌شود. هم اکنون دامیننس فایل کوین 0.10 درصد است. با تحلیل دامیننس فایل کوین و بررسی کاهش یا افزایش آن متوجه می‌شوید که میزان سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال افزایش داشته یا کاهش یافته است.

خرید فایل کوین (FIL)

اینکه چه شبکه‌ای را برای خرید فایل کوین انتخاب می‌کنید مهم است و دقت کنید که آدرس عمومی‌ای که برای خرید FIL استفاده می‌کنید حتما با شبکه‌ای که برای انتقال انتخاب کرده‌اید مطابق باشد. نکته مهم دیگر در خرید Filecoin و سایر ارزهای دیجیتال این است که هزینه انتقال در شبکه بلاک چین، با کارمزد پول نو متفاوت است. هزینه انتقال، مبلغی است که شبکه بلاک چین انتخابی شما بابت انجام تراکنش دریافت می‌کند و در واقع گس فی‌ای است که شما بابت انجام تراکنش، به شبکه بلاک چینی که انتخاب کرده‌اید می‌پردازید. این مبلغ در پیش فاکتور قابل مشاهده است.

برای خرید فایل کوین روی هر شبکه و مشاهده آن در کیف پول خود می‌توانید در همین صفحه آدرس ارز دیجیتال را به کیف پول خود اضافه کنید.

اگر از افزونه متامسک استفاده می‌کنید با کلیک روی آیکون متامسک به طور مستقیم ارز FIL را به کیف پول متامسک خود اضافه کنید.

در صورتی که از کیف پول‌های دیگری استفاده می‌کنید آدرس کانترکت توکن را کپی و در کیف پول خود پیست کنید.

خرید فایل کوین از صرافی پول نو

پس از ثبت نام و احراز هویت در پول نو می‌توانید خرید فایل کوین را شروع کنید. برای این کار مقدار واحدهای FIL یا مبلغی که می‌خواهید برای خرید Filecoin بپردازید در کادر وارد کنید. مرحله بعد، مرحله انتخاب شبکه‌ای است که می‌خواهید روی آن، ارز Filecoin را در کیف پول خود دریافت کنید. فایل کوین FIL روی بلاک چین BNB Smart Chain (BEP20), Filecoin (FIL) قابل انتقال است. پس از انتخاب شبکه، آدرس کیف پول مرتبط با شبکه انتخابی‌تان را به صورت کپی و پیست یا به صورت اسکن QR کد یا از طریق دفترچه آدرس‌ها در کادر وارد کنید.

توجه کنید که آدرس را تایپ نکنید چون ممکن است اشتباهی در وارد کردن یکی از کاراکترها پیش بیاید و خرید شما به کیف پولتان منتقل نشود.

پس از وارد کردن شماره کارت بانکی که قصد پرداخت از طریق آن را دارید پیش فاکتور برای شما صادر می‌شود. با بررسی نهایی آن به درگاه شاپرک وارد می‌شوید و مبلغ FIL خریداری شده را می‌پردازید. قیمت FIL هر یک دقیقه به‌روز می‌شود و پس از پایان یک دقیقه لازم است قیمت را به‌روزرسانی کنید تا پیش فاکتور بر اساس آن صادر شود.

فروش فایل کوین (FIL)

فرآیند فروش فایل کوین در پول نو پس از تایید احراز هویت شما فعال می‌شود. در ابتدا لازم است مقدار FIL مورد نظر خود را برای فروش وارد کنید.

فروش فایل کوین در پول نو روی شبکه BNB Smart Chain (BEP20), Filecoin (FIL) انجام می‌شود. شبکه انتقال را با توجه به شبکه‌ای که ارز شما روی آن قرار دارد انتخاب کنید.

به دو روش می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را به پول نو انتقال دهید و معادل نقدی آن را در حساب بانکی‌تان دریافت کنید.

روش اول: ارسال مستقیم (TXID)

در این روش شما با استفاده از کیف پول خودتان، مقدار مورد نظر از ارز Filecoin را به آدرسی که در اختیارتان می‌گذاریم منتقل می‌کنید. پس از اتمام تراکنش، شناسه‌ TXID را که نشان‌دهنده اطلاعات تراکنش شماست در کادر مربوط کپی می‌کنید.

روش دوم: اتصال کیف پول

با انتخاب این گزینه می‌توانید مستقیم کیف پول خود را به پلتفرم متصل و فایل کوین را ارسال کنید. برای این کار دو راه دارید. یکی اینکه از طریق متامسک روی مرورگر خود به پول نو متصل شوید. دوم اتصال از طریق والت کانکت است که با اسکن QR کد از طریق کیف پول موبایل خود یا اتصال کیف پول سخت افزاری، به پلتفرم متصل می‌شوید.

مراحل را پیش بروید و مقدار مورد نظر خود را وارد کنید. ما در سریع‌ترین زمان معادل نقدی ارز FIL را به حساب بانکی شما منتقل می‌کنیم.
نکته مهم: برای فروش روی شبکه بایننس اسمارت چین (BEP20) باید حتما ارز رسمی این شبکه یعنی BNB را در کیف پول خود داشته باشید. هنگام انتخاب شبکه‌ها در فرآیند فروش، به راهنماهای هر بخش توجه کنید.

پول نو بستر مطمئن خرید و فروش ارزهای دیجیتال

پول نو همراه شماست تا تجربه‌ای مطلوب از خرید و فروش فایل کوین و سایر ارزهای دیجیتال داشته باشید. ما در پول نو امکان خرید و فروش فایل کوین را با استفاده از کیف پول شخصی فراهم کرده‌ایم تا هیچ گونه نگرانی بابت به خطر افتادن امنیت دارایی‌ها نداشته باشید. در هر مرحله از فرایند خرید و فروش در کنار شماییم و در صورتی که پرسشی داشته باشید پشتیبانی پول نو همواره در دسترس و پاسخگوی شماست.