سینا شمس آور 2 روز پیش

تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۱۰ مهر ۱۴۰۱)

بیت کوین (BTC) به عنوان اولین ارز دیجیتال که از فناوری بلاک چین برای انجام و تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کند، فعالیت خود را در سال ۲۰۰۹ شروع کرد. از آن زمان تاکنون بیش از ۲۰ هزار رمز ارز دیگر به این جریان پیوسته‌اند که همه آن‌ها در کنار یک دیگر بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند. بیت کوین یک ارز بسیار جذاب برای سرمایه گذاری است، در نتیجه تحلیل آن می‌تواند به شما در افزایش درآمد کمک کند.

تحلیل بیت کوین امروز (۱۰ مهر ۱۴۰۱)

رنج زدن بیت کوین همچنان به قوت خود باقی است که نشان دهنده درگیری شدید میان خریداران و فروشندگان است. آیا در روزهای پیش رو شاهد تغییر قدرتمند این روند خواهیم بود؟ در تحلیل امروز بیت کوین همراه ما باشید.

در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۱۹,۳۲۷ در بازار معامله می‌شود. همچنین تسلط BTC بر سایر آلت کوین‌‌ها در حدود ۳۹.۶ درصد است که تغییرات خاصی در روزهای گذشته نداشته است.

فعلا بیت کوین چند روزی است که در حال رنج زدن است و به نظر می‌رسد دلیل این مسئله را بتوان درگیری آن با محدوده مقاومتی EMA دانست. این محدوده که از هم‌پوشانی دو میانگین متحرک نمایی (EMA) ۱۲ و ۲۶ روزه تشکیل شده، نزدیک‌ترین مقاومت بیت کوین هم به حساب می‌آید.

در صورتی که در روزهای آتی بیت کوین بتواند این مقاومت را به سمت بالا بشکند،‌ احتمال افزایش قیمت این دارایی دیجیتال تا محدوده مقاومتی بعدی آن در حوالی ۲۰,۷۰۰ و سپس ۲۲ هزار دلار وجود دارد.

این در حالی است که اگر خریداران از ادامه حمایت‌های خود دست بکشند، سفارش‌های فروش سنگینی که در محدوده فعلی وجود دارد، می‌تواند باعث سقوط قیمت بیت کوین شود.


تحلیل ویدیویی بیت کوین ۷ مهر ۱۴۰۱

در این ویدیو به بررسی وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال پرداخته و چارت بیت کوین را از نظر تکنیکالی بررسی خواهیم کرد.

تحلیل بیت کوین ۶ مهر ۱۴۰۱

سردرگمی اهالی بازار کریپتوکارنسی باعث شده این رمز ارز روندی شدیدا نوسانی پیدا کند. در روز گذشته قیمت این رمز ارز از محدوده ۱۸,۸۰۰ دلار رشدی ناگهانی را پشت سر گذاشت و قیمت آن به محدوده ۲۰,۳۰۰ دلار هم رسید. بعد از اینکه معامله‌گران فکر کردند این رشد قرار است ادامه داشته باشد، قیمت BTC سقوط شدیدی را پشت سر گذاشت و بار دیگر فاز نزولی گرفت.

تحلیل بیت کوین

امروز بیت کوین با قیمت ۱۸,۷۴۷ دلار در بازار معامله می‌شود و ارزش کل مارکت هم به ۹۱۷ میلیارد دلار رسیده است. علاوه بر این شاخص ترس و طمع روی عدد ۲۰ قرار گرفته که نشان دهنده «ترس شدید» معامله گران است.

در تایم فریم روزانه بیت کوین می‌توان یک کانال صعودی ترسیم کرد که قیمت بعد از شکستن کف کانال اصلی، در حال حاضر تا کف کانال بعدی نیز ریزش کرده است. بنابراین شرایط برای بیت کوین از همیشه حساس‌تر به نظر می‌رسد.

محدوده فعلی یک حمایت مهم برای BTC به حساب می‌آید، اما امکان شکسته شدن آن احساس می‌شود. به طور کلی روند فعلی بیت کوین نزولی به نظر می‌رسد مگر اینکه در طی هفته‌های پیش رو شاهد آغاز یک موج صعودی تازه باشیم.


تحلیل بیت کوین ۲ مهر ۱۴۰۱

نوسانات بیت کوین در روزهای گذشته غیر قابل پیش‌بینی شده و هرچند احساسات کل بازار بیشتر متمایل به ریزش‌ است، اما گاوها (Bulls) با قدرت در حال حمایت از محدوده ۱۸ و ۱۹ هزار دلار هستند. آیا این حمایت‌ها نهایتا به صعود بیت کوین ختم خواهد شد؟ یا سقوطی بزرگ در راه است؟ در تحلیل امروز BTC با ما همراه باشید.

در حال حاضر ارزش کل بازار به محدوده ۹۴۲ میلیارد دلار رسیده و شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال در محدوده ترس شدید (Extreme Fear) قرار دارد. همچنین امروز قیمت بیت کوین در مرز ۱۹ هزار دلار و به طور دقیق با قیمت ۱۹,۰۸۷ دلار معامله می‌شود.

تحلیل باند بولینگر بیت کوین

با استفاده از اندیکاتور باند بولینگر متوجه می‌شویم که بیت کوین در روزهای گذشته با رسیدن به محدوده حمایتی این شاخص، با قدرت حمایت شده و در حال حاضر بار دیگر فاز نزولی به خود گرفته است. بنابراین امکان کاهش دوباره آن تا کف باند بولینگر وجود دارد.

در نتیجه امکان ریزش بیت کوین در روزهای آتی وجود دارد. این در حالی است که اگر این ارز دیجیتال بار دیگر روند صعودی به خود بگیرد، ابتدا باید محدوده میانی بولینگر را به سمت بالا شکسته و تا سقف این اندیکاتور پیشروی کند.

فعلا مقاومت‌های مهمی سد راه بیت کوین قرار دارد و سناریو صعودی آن کم‌رنگ‌تر است. اما همانطور که می‌دانیم بیت کوین همیشه سرمایه گذاران خود را سورپرایز کرده و هیچ چیز از این پادشاه رمز ارزها بعید نیست.


تحلیل بیت کوین شهریور ماه ۱۴۰۱

در ادامه تحلیل‌های بیت کوین در شهریور ماه ۱۴۰۱ را مشاهده می‌کنید.

تحلیل بیت کوین ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

روز گذشته بیت کوین شدیدا فاز نزولی به خود گرفت و تا محدوده ۱۸,۲۵۰ دلار هم ریزش کرد. اما در نهایت با قدرت بازیابی شد و در حال حاضر به محدوده ۱۹,۴۱۷ دلار رسیده است. در تحلیل امروز بیت کوین با ما همراه باشید.

امروز ارزش کل بازار به ۹۳۸ میلیارد دلار رسیده و سلطه (Dominance) بیت کوین حدود ۳۹.۶ درصد برآورد می‌شود. در حال حاضر شاخص ترس و طمع هم به محدوده ترس شدید (Extreme Fear) برگشته است.

تحلیل امروز بیت کوین

در حال حاضر بیت کوین درون یک کانال صعودی روزانه معامله می‌شود و دلیل حمایت قدرتمند روز گذشته بیت کوین را هم می‌توان به دلیل رسیدن قیمت به محدوده کف کانال دانست.

هرچند دیروز قیمت بیت کوین کمی به زیر کانال نفوذ کرد، اما در همان روز به درون کانال برگشت. بنابراین می‌توان گفت این کانال هنوز از اعتبار بالایی برخوردار است. در صورتی که گاوهای بازار به حمایت از بیت کوین ادامه دهند، اولین هدف قیمتی این رمز ارز در محدوده ۲۲ هزار دلار خواهد بود.

البته باید در نظر داشته باشیم که ریزش‌های اخیر باعث برگشت ترس و طمع به محدوده ترس شدید شده است. در نتیجه امکان افزایش ممنتوم ریزش‌ها و از دست رفتن این کانال وجود دارد. در این صورت قیمت BTC می‌تواند تا محدوده میانی کانال پایینی یعنی ناحیه ۱۶ هزار دلار ریزش کند.


تحلیل بیت کوین ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

در حال حاضر بیت کوین در مرز ۲۰ هزار دلار معامله می‌شود. این در حالی است که بعد از ریزش‌های اخیر قیمت این دارایی دیجیتال به زیر حمایت مهم بیست هزار دلاری ریزش کرده بود. در تحلیل امروز بیت کوین سعی می‌کنیم روند آتی BTC را پیش بینی کنیم. با پول نو همراه باشید.

در صورتی که اندیکاتور حجم (Volume) را روی چارت BTC پیاده کنیم، متوجه افزایش چشمگیر این شاخص در روزهای گذشته خواهیم شد. حجم معاملات بیت کوین در چند روز اخیر تقریباً دو الی سه برابر هفته‌های قبل است. افزایش حجم معاملات در زمان نزدیک شدن قیمت یک دارایی به یک سطح حمایتی، می‌تواند نشانه‌ای از ورود پول‌های هوشمند به بازار باشد.

تحلیل بیت کوین روزانه

علاوه بر این یکی از خطوط تریگری که می‌توان برای بیت کوین ترسیم کرد را در چارت مشاهده می‌کنید. بیت کوین بعد از شکست این خط به سمت بالا، رشد خوبی را پشت سر گذاشته و ریزش‌های اخیر آن حکم پول بک به این محدوده را دارد.

در حال حاضر پول بک بیت کوین به اتمام رسیده و شرایط برای شروع یک روند صعودی تازه فراهم است. در صورتی که شاهد رشد BTC در روزهای پیش رو باشیم، این رمز ارز ابتدا باید محدوده ۲۲ هزار دلار را پشت سر گذاشته و به ناحیه ۲۵ هزار دلار برسد. این دو منطقه اهداف بیت کوین در کوتاه مدت خواهند بود و در صورت رشد بیشتر، BTC مقاومت سرسخت ۳۰ هزار دلاری را پیش رو خواهد داشت.

با همه این‌ها، هنوز سناریو نزولی به قوّت خود باقی است. در حقیقت بیت کوین در صورت از دست دادن دوباره حمایت ۲۰ هزار دلاری، تنها در نواحی ۱۸ و ۱۷ هزار دلار می‌تواند حمایت شود. اما با افزایش ریزش‌ها احتمال لمس محدوده ۱۴ هزار دلار هم وجود دارد.


تحلیل بیت کوین ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

بیت کوین در روزهای اخیر رشد قابل توجهی را تجربه کرده و در حال حاضر قیمت این رمز ارز به ۲۲,۳۸۰ دلار رسیده است. آیا این روند صعودی ادامه خواهد داشت؟ در این تحلیل با پول نو همراه باشید.

با رشد اخیر بیت کوین، ارزش کل بازار کریپتوکارنسی به بالای ۱ تریلیون دلار برگشته است. همچنین بیت کوین ۴۰.۱ درصد از کل دامیننس بازار را در دست داشته و شاخص ترس و طمع رمز ارزها به خوبی بازیابی شده است.

تحلیل امروز بیت کوین

در حال حاضر بیت کوین در محدوده بالایی ابر ایچیموکو در حال معامله بوده و چند روزی است که با این ناحیه مقاومتی درگیر شده است. این مقاومت یک محدوده بسیار تعیین کننده برای BTC محسوب می‌شود.

هرچند شاخص ترس و طمع هنوز در محدوده «ترس» قرار دارد، اما به نظر می‌رسد اعتماد معامله‌گران تا حدی بازیابی شده است. بنابراین امکان رشد بیشتر بیت کوین و شکستن مقاومت ابر ایچیموکو توسط آن وجود دارد.

البته در نظر داشته باشیم که ریزش‌های این چند ماه، ضررهای زیادی به معامله‌گران کوتاه مدت و حتی بلند مدت وارد کرده و خریداران به سودهای کوچک‌تر هم راضی‌ شده‌اند. در نتیجه سیو سود معامله‌گران کوتاه مدت می‌تواند ریزش‌های دوباره بیت کوین را به همراه داشته باشد.


تحلیل بیت کوین ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

ممنتوم رشد بیت کوین در روزهای اخیر شدیدا افزایش پیدا کرده ولی احساسات بازار هنوز به طور چشمگیری بازیابی نشده است. این مسئله باعث نگرانی معامله گران از وقوع یک ریزش ناگهانی دیگر در چارت بیت کوین می‌شود. در تحلیل امروز سعی می‌کنیم به بررسی مقاومت‌های پیش روی بیت کوین و امکان ریزش قیمت آن از این نواحی بپردازیم.

در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۲۱,۵۹۰ دلار در بازار معامله می‌شود و مارکت کپ بازار تغییرات چشمگیری نداشته است. شاخص ترس و طمع نیز همچنان در محدوده ترس قرار دارد.

تحلیل فیبوناچی بیت کوین

همانطور که می‌دانید اندیکاتور فیبوناچی سطوح حمایتی/مقاومتی روند یک دارایی را برای ما مشخص می‌کند. در تحلیل امروز بیت کوین ما با استفاده از این اندیکاتور اطلاعات جالبی از چارت بیت کوین استخراج کرده‌ایم.

در محدوده ۲۲ هزار دلار این رمز ارز یک کلاستر فیبوناچی شکل گرفته است. احتمال ریزش قیمت بیت کوین از این ناحیه شدیدا احساس می‌شود، به این دلیل که علاوه بر کلاستر فیبوناچی، این قیمت دقیقا تریگر نزولی بیت کوین نیز به حساب می‌آید.

به نظر می‌رسد پادشاه رمز ارزها در روزهای آینده کار سختی را پیش روی خود دارد. فعلا انتظار ریزش بیت کوین از حوالی ۲۲ هزار دلار وجود دارد، هر چند شکسته شدن این محدوده به سمت بالا می‌تواند تمام معادلات را عوض کند.


تحلیل بیت کوین ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

رشد خیره کننده بیت کوین در روز گذشته به شدت شوکه کننده و دور از انتظار بود. در تحلیل امروز این ارز دیجیتال به بررسی دلایل رشد اخیر BTC و چشم انداز آینده آن می‌پردازیم.

در حال حاضر قیمت بیت کوین به محدوده ۲۱,۵۵۰ دلار رسیده و این مسئله ارزش بازار کریپتوکارنسی را به بالای یک تریلیون دلار برگردانده است. رشد ناگهانی بیت کوین روی آلت کوین‌های بازار هم تاثیر مثبتی داشته است.

دلایل رشد اخیر بیت کوین

به طور کلی بازار کریپتو در هنگام چالش‌های اقتصادی، جنگ‌ها، وقایع پیش بینی نشده مانند پاندمی ویروس کرونا و… به شدت تقویت می‌شود. به طور مثال مرگ ملکه انگلستان و چالش‌هایی که برای اقتصاد این کشور ایجاد شده است را می‌توان از دلایل رشد ناگهانی بیت کوین دانست.

فعلا نمی‌توان زیاد به رشد اخیر بیت کوین خوشبین بود. تنها در صورتی که خط روند نزولی مهم بیت کوین که با سقف کانال فعلی این رمز ارز نیز هم‌پوشانی دارد، شکسته شود می‌توان از رشد پایدار BTC صحبت کرد.

در صورت برخورد بیت کوین با محدوده مقاومتی و ریزش آن، احتمال پس گرفتن تمام سودهای اخیر از معامله گران وجود دارد. در این صورت احتمالا محدوده ۲۱ و ۲۰ هزار دلار از دست خواهد رفت.


تحلیل بیت کوین ۱۷ شهریور ۱۴۰۱

در تحلیل قبل از فشار فروش سنگین بیت کوین در محدوده حمایتی آن صحبت کردیم. حجم فروش بیت کوین در این محدوده افزایش پیدا کرد و باعث سقوط قیمت BTC به محدوده ۱۸,۵۰۰ دلار شد. البته روز گذشته و امروز این روند کمی در حال احیا شدن است. در این تحلیل با ما همراه باشید.

تحلیل جدید بیت کوین

دو روز پیش بیت کوین محدوده ۱۹ هزار دلار را از دست داد و برای مدتی زیر این محدوده معامله شد. این ریزش تا دیروز هم ادامه داشت، اما نهایتا حجم خریدها افزایش پیدا کرده و قیمت بیت کوین بار دیگر به بالای ۱۹ هزار دلار برگشت.

اما نهایتا روند بیت کوین به چه سمتی خواهد رفت؟ بیت کوین از نظر تکنیکالی، حداقل در کوتاه مدت، چشم انداز مثبتی ندارد، اما به دلیل ادغام (Merge) شبکه اتریوم و احساسات مثبت بازار به این رویداد، امکان اینکه شاهد رشد موقت آن در هفته‌های پیش رو باشیم وجود خواهد داشت.

البته سناریو نزولی این ارز دیجیتال را هم نباید فراموش کنیم، امکان ادامه روند نزولی بیت کوین همچنان تا حمایت اصلی آن در محدوده ۱۷ هزار دلار وجود دارد. این نقطه حمایت بسیار مهمی برای این رمز ارز به حساب می‌آید و در صورت از دست رفتن آن وضعیت BTC بسیار حساس‌تر خواهد شد.


تحلیل بیت کوین ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

گاوهای بازار حدودا ۱۰ روزی است که با قدرت در حال حمایت از محدوده ۲۰ هزار دلاری بیت کوین هستند. اما فشار فروش‌ها به قدری بالا است که در این مدت شاهد رشد این رمز ارز نبوده‌ایم. اما خریداران بیت کوین تا چه زمانی دوام خواهند آورد؟ آیا ریزش بیشتری در راه است؟ با پول نو همراه باشید.

در حال حاضر بیت کوین در مرز ۱۹,۸۰۰ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار (Market Cap) کریپتوکارنسی در حوالی ۹۹۵ میلیارد دلار است و شاخص ترس و طمع رمز ارزها روی عدد ۲۲ قرار گرفته است.

پول بک بیت کوین

با نگاهی به چارت بیت کوین می‌توانیم یک خط روند صعودی ترسیم کنیم که اخیرا شکسته شده است. ارزش این خط روند به این است که احتمال اینکه شاهد وقوع یک پول بک به سمت این محدوده باشیم وجود دارد.

بنابراین در صورت رشد بیت کوین در روزهای پیش رو، باید به این نکته توجه کنیم که این افزایش قیمت فاز پول بک خواهد داشت. تنها در صورتی که بیت کوین این خط روند را به سمت بالا بشکند، رشد آن پایدار خواهد بود.

در صورتی که سفارش‌های فروش شدیدتر شده و شاهد پول بک نباشیم، بعید به نظر می‌رسد خریداران بتوانند از محدوده حمایتی فعلی بیشتر از این دفاع کنند. در نتیجه چشم انداز بیت کوین در کوتاه مدت نزولی به نظر می‌رسد.


تحلیل بیت کوین ۱۳ شهریور ۱۴۰۱

رنج زدن این روزهای بیت کوین نشانه درگیری شدید بین خریداران و فروشندگان این رمز ارز است. اما در نهایت کدام یک موفق خواهند شد؟ در تحلیل امروز بیت کوین با پول نو همراه باشید.

در حال حاضر ارزش کل بازار کریپتوکارنسی در حوالی ۹۷۶ میلیارد دلار بوده و تسلط (Dominance) بیت کوین در حدود ۳۸.۸ درصد برآورد می‌شود. همچنین دیروز و امروز شاخص ترس و طمع بیت کوین به عدد ۲۰ رسیده که نشان دهنده ترس شدید (Extreme Fear) اهالی بازار است.

تحلیل امروز بیت کوین

علاوه بر ترس شدید سرمایه گذاران، از دلایل دیگر رنج زدن بیت کوین می‌توان به درگیری آن با محدوده مقاومتی دو EMA، یکی ۱۲ و دیگری ۲۶ روزه نام برد. بنابراین این ناحیه فعلا نزدیک ترین مقاومت BTC به حساب می‌آید.

در نتیجه به نظر می‌رسد این روزها امکان ریزش بیت کوین بیشتر از قبل احساس می‌شود. دو محدوده حمایتی کلی فعلا برای بیت کوین در دسترس است که در صورت ریزش قیمت BTC می‌توانند مانع سقوط آزاد این رمز ارز شوند.

چشم انداز فعلی بیت کوین بیشتر نزولی به نظر می‌رسد، البته در صورتی که در روزهای آتی محدوده مقاومتی EMA آن به سمت بالا شکسته شود، می‌توانیم شاهد رشد بیشتر BTC باشیم.


تحلیل بیت کوین ۱۰ شهریور ۱۴۰۱

روز گذشته کندل ماهانه بیت کوین بسته شد. این ماه هم بیت کوین در مجموع روندی نزولی را پشت سر گذاشت و در حالی که در ابتدای آگوست قیمت آن به ۲۵ هزار دلار هم رسید، نهایتا کندل آن در مرز ۲۰ هزار دلار بسته شد. اما در ماه سپتامبر سرنوشت بیت کوین به چه سمتی خواهد رفت؟ آیا شاهد رشد دوباره آن خواهیم بود؟ با پول نو همراه باشید.

همانطور که در تایم فریم ماهانه بیت کوین می‌توان دید، قیمت این رمز ارز به یک سطح بسیار مهم و سرنوشت ساز رسیده است. در صورت از دست رفتن این حمایت، شاهد ریزش ویرانگر BTC خواهیم بود.

تحلیل تایم فریم ماهانه بیت کوین

اگر تنها با نگاه پرایس اکشن به چارت BTC نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که ممنتوم ریزش‌های چند ماه گذشته به مراتب بیشتر از کندل‌های صعودی بوده در نتیجه امکان شکسته شدن حمایت مهم فعلی وجود دارد.

در صورت ریزش بیت کوین به زیر این محدوده، احتمالا شاهد کاهش قیمت آن تا حوالی حمایت ۱۵ هزار دلار باشیم. البته بعد از ریزش‌های شدید اخیر احتمال افزایش حجم خریدها وجود دارد و نباید امکان رشد بیت کوین در ماه تازه را منتفی بدانیم.

حمایت فعلی بیت کوین از اعتبار بالایی برخوردار است و ممکن است بتواند تغییری در روند این دارایی دیجیتال ایجاد کند. در این صورت اصلی‌ترین چالش این ماه بیت کوین ابتدا محدوده ۲۵ هزار دلار و سپس مقاومت مهم ۳۰ هزار دلار خواهد بود.


تحلیل بیت کوین ۸ شهریور ۱۴۰۱

همانطور که در تحلیل روز گذشته اشاره کردیم، امکان افزایش حجم خرید بعد از ریزش‌های شدید روزهای اخیر وجود داشت. دیروز و امروز شاهد رشد قیمت بیت کوین از محدوده ۱۹,۵۰۰ دلار تا ۲۰,۵۰۰ دلار هستیم. در حال حاضر این رمز ارز با قیمت ۲۰,۳۷۰ دلار معامله می‌شود.

تحلیل رشد اخیر بیت کوین

امروز شاخص ترس و طمع بیت کوین روی عدد ۲۷ قرار گرفته که نشان دهنده ترس حاکم بر بازار است. در ماه‌‌های اخیر شاهد افت چشمگیر این شاخص بوده‌ایم به طوری که مدت‌هاست بازار به محدوده «طمع» وارد نشده است.

چند روز پیش قیمت BTC به یک محدوده حمایتی معتبر برخورد کرد و با افزایش حجم خرید آن، به خوبی بازیابی شد. اما آیا رشد اخیر بیت کوین ادامه دار خواهد بود؟ در صورتی که گاوهای بازار روند BTC را در دست بگیرند، احتمال رشد این رمز ارز تا محدوده ۲۲ هزار دلار وجود خواهد داشت.

اگر حجم خرید فعلی کاهش پیدا کرده و روند در دست خرس‌ها بیفتد، امکان ریزش قیمت بیت کوین همچنان وجود خواهد داشت. در این صورت احتمالا شاهد شکست حمایت فعلی BTC و سپس ریزش بازار تا محدوده حمایتی بعدی یعنی ۱۷ هزار دلار باشیم.


تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته ۷ شهریور ۱۴۰۱

بیت کوین حمایت ۲۰ هزار دلار را از دست داد و قیمت آن تا محدوده ۱۹,۵۰۰ دلار سقوط کرد. البته در حال حاضر قیمت این رمز ارز تا حدودی بازیابی شده و در محدوده ۱۹,۷۸۰ دلار معامله می‌شود. در تحلیل امروز، سرنوشت بیت کوین را در کوتاه مدت مورد بررسی قرار می‌دهیم.

با ریزش اخیر بازار، مارکت کپ کریپتوکارنسی‌ها به مرز ۹۵۰ میلیارد دلار رسیده است و دامیننس بیت کوین حدود ۳۹.۸ درصد برآورد می‌شود.

کوتاه مدت بیت کوین

بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته نوسانات شدیدی را تجربه کرده و حمایت‌های مهمی را از دست داده است. BTC در یک کانال صعودی معامله می‌شود و در حال نزدیک شدن به کف این کانال است. در این محدوده یک محدوده حمایتی نیز وجود دارد که می‌تواند مانع ریزش بیشتر قیمت BTC شود.

به دلیل ریزش‌های سنگین اخیر، امکان افزایش موقت حجم خرید و در نتیجه صعود قیمت بیت کوین وجود دارد. در این صورت بیت کوین برای رشد باید محدوده مقاومتی مشخص شده در چارت را به سمت بالا شکسته و روند صعودی تازه‌ای را آغاز کند.

به طور کلی در کوتاه مدت، روند بیت کوین نزولی به نظر می‌رسد و بعید است این دارایی دیجیتال بتواند به سرعت بازیابی شود. اخبار افزایش نرخ بهره شدیدا در این روزها بیت کوین را تحت تاثیر قرار داده و معامله گران را در ترس شدید فرو برده است.


تحلیل بیت کوین ۵ شهریور ۱۴۰۱

ما همواره در مجموعه تحلیل‌های پول نو به این مسئله اشاره کرده‌ایم که بعد از اینکه بازار برای مدتی در فاز رنج قرار می‌گیرد، حتما بعد از آن یک حرکت شارپ در جهت صعود یا نزول از خود نشان می‌دهد. این اتفاق دقیقا روز گذشته در چارت بیت کوین رقم خورد.

دیروز بیت کوین با ریزشی نزدیک به ۷ درصد، یک کندل نزولی قدرتمند ثبت کرد. با ریزش اخیر BTC ارزش کل بازار کریپتوکارنسی نیز شدیدا کاهش یافته و به ۹۶۴ میلیارد دلار رسید. شاخص ترس و طمع بازار نیز به عدد ۲۸ رسیده است.

در تایم فریم روزانه کف کانال صعودی مهمی که ما در تحلیل‌های قبل چندین بار به آن اشاره کردیم، شکسته شده و بیت کوین با قدرت از این کانال خارج شده است. فعلا شاهد کندل تثبیتی زیر این محدوده نبوده‌ایم و چند روز آینده برای بیت کوین بسیار سرنوشت‌ساز است.

در صورتی که شاهد تثبیت قیمت بیت کوین زیر این محدوده باشیم، احتمال افزایش شتاب ریزش‌های آن بیشتر از قبل خواهد شد. در این صورت اولین حمایت BTC محدوده ۱۸ هزار دلار خواهد بود. البته در حال حاضر قیمت به مرز ۲۰ هزار دلار رسیده که خود یک حمایت روانی مهم به حساب می‌آید.

در صورتی که گاوهای بازار از این حمایت روانی به خوبی دفاع کنند، احتمال کاهش قدرت ریزش‌ها و افزایش قیمت وجود دارد. البته حتی اگر بیت کوین یک روند صعودی تازه را هم شروع کند، به احتمال زیاد رشد آن کند خواهد بود.


تحلیل بیت کوین ۳ شهریور ۱۴۰۱

چند روزی است شاهد رنج زدن بیت کوین در یک محدوده بسیار حساس هستیم و هر لحظه امکان یک حرکت شدید از سمت خریداران یا فروشندگان وجود دارد. اما سرنوشت BTC چگونه خواهد شد؟ با پول نو همراه باشید.

در حال حاضر بیت کوین دقیقا در کف یک کانال مهم معامله می شود، اما می‌توان یک کانال متفاوت‌تر نیز در چارت BTC ترسیم کرد. این کانال چشم اندازی متفاوت برای ما به ارمغان می‌آورد.

بر اساس این نگاه، بیت کوین با رشد هفته‌های قبل خود سقف کانال را به سمت بالا شکسته و روی آن پول بک زده است. خوبی این کانال این است که به جای اینکه یک دیدگاه ریزشی را برای ما متصور شود، چشم اندازی صعودی برای بیت کوین ترسیم می‌کند.

البته نباید چشم انداز نزولی را هم از پیش چشم دور کرد. در صورتی که در روزهای پیش رو شاهد ریزش شدید رمز ارزها باشیم، امکان از دست رفتن کانال روزانه فعلی وجود خواهد داشت. در صورتی که این کانال از دست برود، اولین حمایت بیت کوین محدوده ۱۷ هزار دلار خواهد بود.


تحلیل بیت کوین ۱ شهریور ۱۴۰۱

بیت کوین بعد از ریزش شدیدی که چند روز قبل تجربه کرد، کمی بازیابی شد اما در نهایت بار دیگر ممنتوم ریزش‌های آن رو به افزایش است. در تحلیل امروز بیت کوین به بررسی سرنوشت این ارز دیجیتال محبوب در روزهای آینده می‌پردازیم. با پول نو همراه باشید.

وضعیت کلی بازار چندان مناسب به نظر نمی‌رسد. مارکت کپ کریپتوکارنسی‌ها به مرز ۱ تریلیون دلار سقوط کرده و شاخص ترس و طمع نیز با برگشتن به محدوده ترس (Fear) روی عدد ۲۸ قرار گرفته است.

تحلیل بیت کوین

بیت کوین با قدرت روی حمایت روانی ۲۰ هزار دلار فرود آمد و بعد از آن به اندازه دو روز حمایت شد. به طور کلی این حمایت از اعتبار چندان بالایی برخوردار نیست و تنها به دلیل رُند بودن است که برای ما اهمیت دارد.

اگر از نظر تحلیل تکنیکال کلاسیک به چارت بیت کوین نگاه کنیم، احتمال رشد دوباره آن از مرز ۲۰ هزار دلار وجود خواهد داشت. البته این سناریو چندان قوی نیست و بعد از ریزش ویرانگر قبلی به نظر نمی‌رسد بتوان شاهد بازیابی سریع بیت کوین بود.

در سناریو نزولی احتمال شکسته شدن حمایت ۲۰ هزار دلاری بیشتر بوده و بیت کوین ممکن است تا حمایت بعدی خود که از اعتبار بالاتری برخوردار است، ریزش کند. در این صورت در این محدوده باید انتظار حمایت دوباره از روند BTC را داشته باشیم.


تحلیل بیت کوین مرداد ۱۴۰۱

در ادامه می‌توانید تحلیل‌‌های بیت کوین مربوط به مرداد ماه ۱۴۰۱ را مشاهده کنید:

تحلیل بیت کوین ۲۹ مرداد ۱۴۰۱

چند روز گذشته شاهد افزایش ممنوتم ریزش بیت کوین بودیم. این موضوع دیروز از همیشه پررنگ‌تر شده و بیت کوین با ثبت یک کندل نزولی تمام بدنه، از حوالی ۲۳ هزار دلار تا محدوده ۲۰,۸۰۰ دلار ریزش کرد. در تحلیل امروز بیت کوین با پول نو همراه باشید.

ریزش دیروز بیت کوین باعث کاهش دامیننس آن بر بازار ارزهای دیجیتال شده و ارزش کل بازار کریپتوکارنسی نیز به مرز ۱ تریلیون دلار برگشته است. ریزش اخیر همچنین شدیدا بر قیمت آلت کوین‌ها تاثیر منفی گذاشته است.

در تحلیل‌های قبل یک خط روند صعودی بسیار مهم در چارت BTC ترسیم کردیم. روز گذشته ریزش بیت کوین باعث نفوذ قیمت به این خط شده، اما فعلا در کندل امروز این روند در حال بازیابی است و با افزایش خریدها، قیمت بیت کوین به محدوده ۲۱,۱۸۵ دلار برگشته است.

همانطور که در چارت مشخص شده بیت کوین بعد از برخورد با مقاومت اصلی خود در حوالی ۲۵ هزار دلار شدیدا ریزش کرده و در حال حاضر وضعیت بیت کوین به شدت حساس و سرنوشت ساز است.

در صورتی که خط روند صعودی بیت کوین بتواند قیمت این دارایی دیجیتال را به سمت بالا برگرداند، باید در روزهای آتی شاهد حمله دوباره BTC به سقف ۲۵ هزار دلار باشیم. این در حالی است که اگر بیت کوین زیر این خط روند تثبیت شود، احتمال ریزش آن حتی تا حمایت اصلی خود یعنی ۱۷ هزار دلار وجود خواهد داشت.


تحلیل بیت کوین ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

در تحلیل روز گذشته اشاره کردیم که به دلیل جو مثبت بازار امکان رشد بیت کوین از محدوده فعلی آن وجود دارد. همین مسئله دقیقا امروز به وقوع پیوست و قیمت امروز بیت کوین با رشدی بیش از ۱ درصد در حوالی ۲۴,۱۲۹ دلار معامله می‌شود.

در تحلیل امروز بیت کوین قصد داریم با استفاده از ابزار فیبوناچی زمانی با دیدی متفاوت به چارت BTC نگاه کنیم. فیبوناچی زمانی برخلاف سایر ابزار تکنیکالی، به جای اینکه قیمت تغییر روند را برای ما پیش بینی کند، زمان چرخش قیمت را مشخص می‌نماید.

دقیقا دو روز دیگر ۱۰۰ زمان این ابزار یک محدوده می‌سازد که می‌تواند روند بیت کوین را حتی تا چندین روز تحت تاثیر قرار دهد. البته امروز و دو کندل بعدی بیت کوین شدیدا در نزولی یا صعودی بودن روند تازه تاثیرگذار خواهند بود. اما چگونه؟

به دلیل اینکه بیت کوین در روزهای اخیر موجی نزولی تشکیل داده، در صورتی که کندل امروز و روزهای بعدی نیز به صورت نزولی بسته شوند، فیبوناچی زمان می‌تواند یک محدوده حمایتی تشکیل داده و یک روند صعودی تازه را در چارت بیت کوین شکل دهد.

اما اگر امروز و دو روز آتی، کندل‌های صعودی ثبت کنند، برعکس این مسئله اتفاق افتاده و صدِ زمان می‌تواند باعث ریزش قیمت بیت کوین شود. البته در صورت صعودی بودن کندل‌های بیت کوین در روزهای پیش رو، موجی که به این منطقه می‌رسد کم اعتبارتر از زمانی است که بیت کوین به صورت نزولی به این محدوده برسد.

فیبوناچی زمانی بیت کوین

همانطور که در چارت مشاهده می‌کنید، دفعه قبل قیمت به صورت یک موج صعودی با عقبه به صد زمان نزدیک شد، اما نهایتا با یک ریز موج نزولی به آن برخورد کرد. در نتیجه به علت نزولی بودن این ریز موج شاهد ثبت چند کندل صعودی و سپس ریزش بازار بودیم. باید دید کندل امروز و دو روز آینده بیت کوین به چه صورتی بسته خواهند شد و در نتیجه شاهد رشد BTC خواهیم بود یا نزول آن. البته فیبوناچی زمان هم مانند هر ابزار تکنیکالی دیگری مشکلات خود را دارد و به هیچ وجه کامل نیست.


تحلیل بیت کوین ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

روز گذشته بیت کوین بالاخره محدوده ۲۵ هزار دلار را لمس کرد ولی نتوانست آن را حفظ کند. در نتیجه امروز شاهد ریزش آن تا محدوده ۲۳,۸۰۰ دلار هستیم. آیا این ارز دیجیتال بار دیگر به این سقف مهم حمله ور خواهد شد؟ در تحلیل امروز بیت کوین با پول نو همراه باشید.

امروز سلطه (Dominance) بیت کوین بر بازار رمز ارزها حدود ۴۰.۲ درصد بوده و ارزش کل بازار کریپتوکارنسی نیز حدود ۱ تریلیون و ۱۳۷ میلیارد دلار برآورد می‌شود. شاخص ترس و طمع بیت کوین نیز روی عدد ۴۴ قرار دارد.

تحلیل کانال بیت کوین

در تایم فریم روزانه بیت کوین می‌توان یک کانال کلاسیک معتبر ترسیم کرد که قیمت بارها در هفته‌های گذشته به آن واکنش نشان داده است. محدوده ۲۵ هزار دلار دقیقا ناحیه میانی این کانال بوده و خاصیت مقاومتی دارد.

به نظر می‌رسد یکی از دلایل ریزش دیروز بیت کوین را بتوان برخورد آن با مقاومت میانه کانال و ضعف روند در شکست این محدوده دانست. فعلا روند بیت کوین کمی ریزشی به نظر می‌رسد و احتمال عقب نشینی قیمت تا کف کانال وجود دارد.

البته در صورتی که روند بیت کوین بار دیگر به دست خریداران بیفتد، احتمال رشد بیت کوین از محدوده فعلی نیز وجود خواهد داشت. در این صورت اولین مقصد BTC مقاومت میانی کانال و سپس سقف کانال و محدوده ۲۸ هزار دلار خواهد بود.


تحلیل بیت کوین ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

رشد بیت کوین در روزهای گذشته همچنان ادامه داشته و در حال حاضر این رمز ارز در محدوده ۲۴,۷۰۰ دلار معامله می‌شود. آیا این روند صعودی در روزهای آتی نیز ادامه خواهد داشت؟ با پول نو در تحلیل امروز بیت کوین همراه باشید.

امروز دامیننس بیت کوین ۴۰ درصد بوده و ارزش کل بازار کریپتوکارنسی‌ها در حدود یک تریلیون و ۱۷۹ میلیارد دلار برآورد می‌شود. رشد اخیر بیت کوین باعث افزایش ارزش آلت کوین‌های بازار نیز شده است.

همانطور که می‌توان به وضوح در چارت بیت کوین مشاهده کرد، این دارایی دیجیتال در حال حاضر در بالاترین محدوده ابر ایچیموکو در حال معامله شدن است. به نظر می‌رسد درگیری بیت کوین با این محدوده رو به پایان است و احتمال شکسته شدن آن وجود دارد.

در صورتی که شاهد شکست ناحیه ابر ایچیموکو باشیم، می‌توان انتظار افزایش دوباره شتاب رشد BTC را داشت. در این صورت به نظر می‌رسد مقاومت بعدی که سد راه بیت کوین قرار دارد، مقاومت استاتیک آن در محدوده ۲۸ هزار دلار باشد.

در عین حال هنوز درگیری بیت کوین با مقاومت ابر ایچیموکو به پایان نرسیده و در نتیجه امکان ریزش آن وجود دارد. در این صورت نزدیک‌ترین حمایت استاتیک آن محدوده ۲۳ هزار دلار است.


تحلیل بیت کوین ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

روز گذشته شاخص CPI مشخص شد و در نتیجه بیت کوین رشدی ناگهانی را تا محدوده ۲۴,۵۰۰ دلار تجربه کرد. رشد بیت کوین هنوز ادامه داشته و بسیاری از رمز ارزها همراه با آن سبزپوش شده‌اند. در تحلیل امروز به بررسی روند بیت کوین و چشم‌انداز پیش روی معامله گران این رمز ارز خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

شاخص CPI یا همان شاخص بهای مصرف کننده در آمریکا، نشان دهنده میانگین سبد کالاها در این جامعه بوده که خود نمادی از میزان تورم در کشور است. بعد از مشخص شدن این شاخص در روز گذشته، ارزش دلار شدیدا ریزش کرد و در مقابل شاهد رشد طلا و بیت کوین بودیم.

تحلیل امروز بیت کوین

از نظر تکنیکالی در حال حاضر می‌توان دو خط روند اصلی برای بیت کوین ترسیم کرد که شکسته شدن هر کدام از آن‌ها در روزهای آتی می‌تواند بسیار تعیین کننده باشد. خط روند نزولی بیت کوین در حقیقت همان تریگر BTC است که در صورت شکسته شدن آن، شتاب رشد بیت کوین می‌تواند شدیدا افزایش یابد.

این منطقه خاصیت شدید مقاومتی داشته و در نتیجه احتمال اینکه شاهد ریزش ارزش بیت کوین از این محدوده باشیم نیز وجود خواهد داشت. در نتیجه اگر شاهد ریزش BTC باشیم، خط روند صعودی بیت کوین می‌تواند مقصد بعدی قیمت باشد.

خاصیت حمایتی این منطقه نیز به واسطه هم‌پوشانی با یک حمایت استاتیک دو چندان شده و می‌تواند مانع ریزش بیشتر BTC شود. البته در صورت شکسته شدن این حمایت، ممنتوم ریزش‌ها شدیدا افزایش خواهد یافت. البته این احتمال نیز وجود دارد که برای مدتی شاهد نوسان قیمت بین این دو منطقه مهم باشیم.


تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

بیت کوین در روزهای اخیر بار دیگر فاز صعودی به خود گرفته و در حال حمله به سقف‌های قیمتی بالاتر خود است. آیا در کوتاه مدت شاهد رشد چشمگیر این دارایی دیجیتال خواهیم بود؟ در تحلیل امروز سعی می‌کنیم به این سوال پاسخ دهیم.

از نظر پرایس اکشن، چند وقتی است بیت کوین وضعیت بهتری پیدا کرده است. همانطور که به وضوح می‌توان در چارت مشاهده کرد، پیش از این سرعت ریزش‌ها بسیار بالا بود اما در روندهای صعودی، بیت کوین قدرت کمی از خود نشان می‌داد. در حال حاضر می‌توان گفت که عکس این مسئله در حال اتفاق افتادن است.

تحلیل امروز بیت کوین

در چند روز اخیر بیت کوین به کانال صعودی خود در تایم فریم ۴ ساعته حمله ور شده و توانسته این محدوده را به سمت بالا بشکند. فعلا قیمت BTC کمی ریزش کرده که می‌توان آن را به عنوان پول بک روی ناحیه میانه کانال در نظر گرفت.

فعلا با اطمینان می‌توان گفت پول بک بیت کوین به پایان رسیده و باید منتظر آغاز یک روند صعودی باشیم. در صورتی که بیت کوین قصد ادامه روند فعلی را داشته باشد، مقاومت اصلی آن در سقف کانال یعنی محدوده ۲۵ هزار دلار خواهد بود که یک مقاومت روانی نیز محسوب می‌شود.

از آنجایی که در بازار رمز ارزها هیچ چیز بعید نیست، احتمال وقوع عکس این تحلیل نیز دور از انتظار نخواهد بود. در صورتی که ناحیه میانه کانال از دست برود، شاهد افزایش سرعت ریزش بیت کوین خواهیم بود.


تحلیل بیت کوین ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

بعد از ریزش‌های اخیر بیت کوین، روز گذشته شاهد رشد این رمز ارز بودیم. در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۲۳,۱۷۱ دلار معامله می‌شود و سلطه (Dominance) BTC به محدوده ۴۰.۴ درصد برگشته است. در تحلیل امروز بیت کوین با پول نو همراه باشید.

بیت کوین در محدوده حساسی قرار گرفته است. در حال حاضر می‌توان یک الگوی پرچم (Flag) در چارت BTC مشاهده کرد که طی هفته‌های اخیر شکل گرفته است. به نظر می‌رسد این پرچم بتواند تا حد زیادی تکلیف آینده بیت کوین را مشخص کند.

الکوی پرچم بیت کوین

در کل می‌توان دو سناریو کلی برای سرنوشت بیت کوین در هفته‌های پیش رو ترسیم کرد. در حالت اول بیت کوین با قدرت از سقف پرچم خارج شده و رشدی جذاب را در بازار شروع می‌کند. در این صورت شاهد سبزپوش شدن آلت کوین‌ها نیز خواهیم بود.

در حالت دوم، ممکن است بیت کوین از کف این الگوی مهم خارج شده و شدیدا ریزش کند. در این صورت نزدیک‌ترین حمایت آن محدوده ۱۸ هزار دلار خواهد بود. البته امکان اینکه فعلا در هفته‌های آتی نیز شاهد معامله بیت کوین درون همین الگو باشیم نیز وجود دارد. اما در نهایت باید از آن خارج شود.

بنابراین با در نظر داشتن این تحلیل، دلیل حساس بودن وضعیت فعلی بیت کوین بیشتر از پیش برای ما قابل لمس می‌شود. به نظر شما بیت کوین در روزهای آتی از کدام سطح تکنیکالی الگوی پرچم خارج خواهد شد؟ تحلیل خودتان را با ما در میان بگذارید.


تحلیل بیت کوین ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

در حال حاضر نزدیک به ۶ روز است که شاهد ثبت کندل‌های نزولی در چارت بیت کوین هستیم. آیا روند نزولی که در این روزها به وقوع پیوسته، اصلاح محسوب می‌شود یا باید منتظر ریزش‌های بیشتر BTC باشیم؟ در تحلیل امروز به این سوال پاسخ خواهیم داد.

در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۲۲,۹۳۰ دلار در بازار معامله می‌شود. همچنین سلطه (Dominance) آن حدود ۴۱.۲ درصد برآورد می‌شود. ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز حدود ۱ تریلیون و ۶۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

تحلیل روند بیت کوین

در ابتدا باید اشاره کرد که موج نزولی فعلی بیشتر فاز اصلاحی دارد و بعد از افزایش قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر، اکنون نوبت آن رسیده که روند کمی استراحت کرده و بار دیگر انرژی جمع کند.

ریزش‌های اخیر بیت کوین باعث کاهش قیمت آن تا محدوده یک حمایت استاتیک نه چندان معتبر شده است، این در حالی است که خط روند صعودی فعلی می‌تواند قیمت را بار دیگر به سمت بالا برگرداند. بنابراین هم‌پوشانی این دو محدوده حمایتی یک نکته مثبت به نفع صعود دوباره بیت کوین خواهد بود.

البته در صورتی که خرس‌ها (Bears) بار دیگر روند بازار را در دست بگیرند، احتمال افزایش شتاب ریزش‌ها و از دست رفتن این محدوده وجود دارد. در این صورت انتظار می‌رود شاهد ریزش شدید قیمت BTC باشیم.


تحلیل بیت کوین در تایم فریم هفتگی ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

کندل هفتگی بیت کوین روز گذشته برای دومین هفته متوالی به صورت صعودی بسته شد. این در حالی است که در ۳ روز گذشته بیت کوین بعد از برخورد با سقف محدوده خود کمی ریزش کرده است.

در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۲۳,۳۲۹ دلار معامله می‌شود و تسلط (Dominance) بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال حدود ۴۱ درصد برآورد می‌شود. همچنین در روزهای اخیر شاهد رشد شاخص ترس و طمع بازار رمز ارزها هستیم.

کانال بلند مدت بیت کوین

در چارت هفتگی بیت کوین می‌توان یک کانال بلند مدت پیدا کرد که قیمت بارها به آن واکنش نشان داده است. در حال حاضر نیز قیمت BTC در حال رسیدن به کف کانال بالایی است. در دو هفته اخیر نیز بیت کوین دو بار تلاش کرده تا این سقف مهم را بشکند ولی موفق نشده است.

کندل هفتگی بیت کوین تازه باز شده و فعلا نمی‌توان درباره روند بیت کوین نظر داد، اما به نظر می‌رسد این هفته هم اگر اوضاع بازار مانند چند هفته اخیر پیش رود، شاهد حمله دوباره بیت کوین به این سقف باشیم.

البته سقف این کانال به دلیل اینکه در تایم فریم هفتگی ترسیم شده، خاصیت مقاومتی بسیار بالایی دارد. بنابراین خطر ریزش دوباره بیت کوین احساس می‌شود. در صورت ریزش دوباره BTC نزدیک‌ترین حمایت آن در محدوده ۱۸ هزار دلار قرار دارد.


تحلیل بیت کوین ۸ مرداد ۱۴۰۱

رشدهای اخیر بیت کوین جان تازه‌ای به بازار کریپتوکارنسی بخشیده است. در حال حاضر این ارز دیجیتال با قیمت ۲۳,۷۹۷ دلار معامله می‌شود که البته روز گذشته به ۲۴,۴۲۰ دلار هم رسیده بود.

در حال حاضر بیت کوین حدود ۴۱.۵ درصد از دامیننس کل بازار رمز ارزها را در دست دارد و همچنین رشد این دارایی دیجیتال در روزهای گذشته باعث رسیدن ارزش بازار کریپتو به بالای یک تریلیون دلار شده است.

تحلیل ایچیموکو بیت کوین

بهتر است کمی هم به چشم انداز بیت کوین برای روزهای آتی بپردازیم. بر اساس اندیکاتور ابر ایچیموکو، می‌توانیم اطلاعات خوبی از چارت BTC به دست آوریم. اولین نکته‌ای که به چشم می‌خورد درگیری قیمت بیت کوین با محدوده ابر است.

اما نکته اصلی این است که با اینکه بیت کوین درگیر یک مقاومت مهم است، اما همچنان سرعت رشد قابل توجهی دارد. با استناد به این مسئله به نظر می‌رسد BTC بتواند در روزهای آتی این محدوده را به سمت بالا بشکند و رشدی پایدار را آغاز کند.

البته چشم انداز نزولی هنوز به طور کامل منتفی نیست. نباید فراموش کنیم که مقاومت فعلی محدوده‌ای است که بیت کوین‌ مدت‌هاست نتوانسته از آن عبور کند.


تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته ۶ مرداد ۱۴۰۱

روز گذشته شاهد جهش غیر منتظره قیمت بیت کوین بودیم که بسیاری از معامله گران را شگفت زده کرد. در تحلیل امروز با نگاهی به چارت بیت کوین، سعی می‌کنیم روند این رمز ارز را در تایم فریم ۴ ساعته بررسی کرده و علاوه بر آن کمی هم به دلایل رشد اخیر BTC خواهیم پرداخت. با پول نو همراه باشید.

در تحلیل دیروز بیت کوین، چشم اندازی نزولی برای این رمز ارز ترسیم کردیم، اما شاهد رشد ناگهانی بیت کوین بودیم. در حقیقت باید گفت رشد اخیر ارزش این رمز ارز تنها به دلایل فاندامنتالی اتفاق افتاد. چشم انداز رکود در اقتصاد آمریکا باعث شد ارزش بیت کوین شدیدا افزایش پیدا کند.

فاندامنتال بیت کوین

اگر نگاهی به تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین هم بیندازیم، می‌بینیم که دقیقا پیش از اعلام خبر، روند این دارایی کاملا نزولی بود. بیت کوین با تاثیر از این خبر توانست محدوده میانی کانال (MidLine) را به سمت بالا شکسته و در حال حاضر فاز صعودی به خود گرفته است.

دو سناریویی که می‌توان برای روند آتی BTC ترسیم کرد، رشد بیت کوین تا سقف کانال و یا ریزش آن از محدوده فعلی است. دلیلی که می‌توان برای امکان ریزش قیمت BTC تصور کرد این است که هنوز شاهد کندل تثبیتی در بالای MidLine نیستیم. بنابراین با اطمینان نمی‌توان از رشد پایدار بیت کوین تا سقف کانال حرف زد.

البته به دلیل چشم انداز فاندامنتالی مثبت بازار همچنان امکان افزایش قیمت تا سقف کانال وجود دارد. در صورتی که شاهد رشد بیت کوین تا این محدوده و شکست آن باشیم، می‌توانیم از آغاز روندی جدید در چارت بیت کوین صحبت کنیم.

تحلیل بیت کوین ۵ مرداد ۱۴۰۱

بیت کوین دیروز کمی بازیابی شد، اما نهایتا کندل آن نزولی بسته شد. در حال حاضر این ارز دیجیتال با قیمت ۲۱,۲۵۰ دلار در صرافی‌های رمز ارزی معامله می‌شود. در تحلیل امروز بیت کوین با ما همراه باشید.

بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، امروز ارزش بازار ارزهای دیجیتال حدود ۹۷۹ میلیارد دلار برآورد شده و دامیننس آن با ریزشی جزئی حدود ۴۱.۵ درصد است.

همانطور که در تحلیل‌های چند روز پیش اشاره کردیم، بیت کوین بعد از رشد اخیر خود و رسیدن به محدوده ۲۴ هزار دلار، محدوده مقاومتی دو میانگین متحرک نمایی (EMA) را به سمت بالا شکست. متاسفانه این محدوده در ریزش‌ چند روز گذشته بار دیگر از دست رفت و در حال حاضر قیمت بیت کوین زیر این محدوده معامله می‌شود.

یک نکته مثبت در چارت بیت کوین، خط روند صعودی فعلی این رمز ارز در تایم فریم روزانه است که می‌تواند مانع ریزش بیشتر قیمت شود. بنابراین فعلا دو سناریو کلی برای بیت کوین قابل تصور است.

در حالت اول بیت کوین بعد از برخورد با این خط روند با قدرت حمایت شده و روند صعودی جدیدی را آغاز می‌کند. در صورتی که این حمایت آن طور که انتظار می‌رود جواب ندهد، احتمالا شاهد ریزش بیت کوین تا حمایت استاتیک اصلی آن باشیم.


تحلیل بیت کوین ۴ مرداد ۱۴۰۱

روز گذشته شتاب ریزش بیت کوین بار دیگر افزایش پیدا کرد و ریزش آن تا زمان نگارش این مطلب نیز ادامه داشته است. این مسئله قیمت بیت کوین را به ۲۱,۱۰۰ دلار رسانده و مارکت کپ بازار کریپتوکارنسی را به زیر ۱ تریلیون دلار کشانده است.

در حال حاضر دامیننس بیت کوین بر بازار رمز ارزها حدود ۴۱.۶ درصد برآورد می‌شود و شاخص ترس و طمع این بازار عدد ۲۶ را نشان می‌دهد.

تحلیل بیت کوین باند بولینگر

به کاربردن اندیکاتور باند بولینگر می‌تواند به ما در درک دلیل ریزش‌های این چند روز بیت کوین کمک کند. همانطور که در چارت‌ آن مشخص شده، بیت کوین بعد از رسیدن به سقف این باند با ثبت یک کندل دوجی،‌ کاملا فاز نزولی به خود گرفته است.

قیمت بیت کوین در حال حاضر در حال نزدیک شدن به کف باند بولینگر است. این اندیکاتور نشان دهنده روند یک دارایی (مانند بیت کوین) بوده و همانطور که مشاهده می‌شود در یک نگاه کلی، روند بیت کوین در چند هفته اخیر رنج به نظر می‌رسد.

فعلا هدف قیمتی BTC را می‌توان کف اندیکاتور باند بولینگر در نظر گرفت و در صورتی که بیت کوین به روند گذشته خود ادامه دهد، انتظار داریم بعد از رسیدن قیمت به کف این محدوده، شاهد رشد دوباره این ارز دیجیتال باشیم.


تحلیل بیت کوین ۳ مرداد ۱۴۰۱

چند روزی است که بیت کوین فاز نزولی به خود گرفته و امروز قیمت آن به مرز ۲۱,۹۰۰ دلار رسیده است. در تحلیل امروز پول نو دلایل ریزش اخیر را بررسی کرده و نگاهی به روند آتی بیت کوین خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

کانال روزانه بیت کوین

بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، سلطه (Dominance) بیت کوین حدود ۴۱.۵ درصد برآورد می‌شود. همچنین ارزش کل بازار (Market Cap) کریپتوکارنسی با ریزشی جزئی، در مرز ۱ تریلیون دلار قرار دارد.

در تایم فریم روزانه بیت کوین، یکی از کانال‌های معتبر که قیمت فعلی بازار را پوشش می‌دهد را در چارت BTC ترسیم کرده‌ایم. همانطور که مشاهده می‌کنید، این کانال روند گذشته بیت کوین را هم شامل می‌شود بنابراین از اعتبار بالایی برخوردار است.

بیت کوین بعد از تلاش برای شکست سقف این کانال ناکام مانده و در نتیجه ریزش کرده است. بر اساس احساسات فعلی حاکم بر بازار به نظر می‌رسد امکان ریزش آن تا میانه کانال وجود دارد. البته در صورت افزایش ممنتوم ریزش‌ها و از دست رفتن محدوده حمایتی میانه کانال، ریزش قیمت تا کف کانال هم دور از انتظار نخواهد بود.


تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته ۲ مرداد ۱۴۰۱

بیت کوین در حال حاضر با قیمت ۲۲,۶۰۰ دلار در صرافی‌های ارز دیجیتال معامله می‌شود و سلطه (Dominance) آن بر سایر آلت کوین‌ها ۴۱.۶ درصد برآورد شده است. در تحلیل امروز پول نو قصد داریم با استفاده از ابزار تکنیکال مختلف به بررسی چارت این رمز ارز بپردازیم.

در روزهای اخیر شاهد تغییر احساسات بازار و سرمایه گذاران کریپتوکارنسی‌ها بوده‌ایم، به طوری که علاوه بر تغییر شاخص ترس و طمع بازار، رمز ارزهای مختلف نیز افزایش قیمت‌ را تجربه کرده‌اند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

در تایم فریم ۴ ساعته، روند بیت کوین به شکل مشهودی صعودی به نظر می‌رسد. اما آیا ابزارهای تکنیکالی هم این موضوع را تایید می‌کنند؟ با استفاده از اندیکاتور ابر ایچیموکو شاهد شکسته شدن محدوده ابر به سمت بالا و پول بک قیمت بیت کوین روی این محدوده هستیم.

بنابراین می‌توان گفت که این اندیکاتور سیگنالی مثبت به ما در جهت صعودی بودن روند BTC می‌دهد. البته باید در نظر داشت که به دلیل ریزش‌های سنگین چند ماه اخیر، حمایت‌های زیادی از دست رفته‌اند و این سطوح تکنیکالی اکنون خاصیت مقاومتی پیدا کرده‌اند.

در نتیجه نواحی مقاومتی مختلفی سد راه بیت کوین قرار دارند و نمی‌توان با قطعیت از رشد پایدار بیت کوین صحبت کرد. نباید فراموش کرد که هنوز هم ترس زیادی در بین سرمایه گذاران وجود دارد و سناریو ریزش بازار همچنان محتمل است.


تحلیل بیت کوین ۱ مرداد ۱۴۰۱

در روزهای اخیر شاهد رشد بیت کوین از مرز ۱۹ هزار دلار تا محدوده ۲۴ هزار دلار بودیم. در حال حاضر این دارایی دیجیتال با قیمت ۲۲,۹۰۰ دلار معامله می‌شود. در تحلیل امروز علاوه بر بررسی چارت بیت کوین، نگاهی به دلایل ریزش آن هم خواهیم انداخت. با ما همراه باشید.

در روزهای اخیر بیت کوین فازی صعودی به خود گرفته بود و انتظار می‌رفت روند رشد این رمز ارز بیشتر از این ادامه داشته باشد. اما اخبار فاندامنتالی منفی بار دیگر در ریزش آن تاثیر گذاشتند. یکی از این موارد، خبر فروش بیت کوین‌های کمپانی تسلا بود.

تحلیل بیت کوین

در حال حاضر ارزش بازار کریپتوکارنسی‌ها هنوز بالای مرز ۱ تریلیون دلار قرار داشته و تسلط (Dominance) بیت کوین بر سایر رمز ارزها حدود ۴۱.۸ درصد برآورد می‌شود.

همانطور که در چارت BTC قابل مشاهده است، بیت کوین بعد از شکست سقف محدوده ۲۲ هزار دلار با شتاب به سمت سقف‌های بالاتر حرکت کرد ولی نهایتا به خاطر دلایلی که قبلا به آن‌ها اشاره کردیم تا محدوده فعلی ریزش کرد.

ریزش اخیر را می‌توان به عنوان پول بک به مقاومت شکسته شده نیز در نظر گرفت. به طور منطقی انتظار می‌رود بعد از اتمام پول بک شاهد رشد دوباره بیت کوین باشیم، اما به دلیل اخبار فاندامنتالی منفی و مقاومت‌های مینوری زیاد سر راه BTC، امکان رنج زدن دوباره آن وجود دارد.


بررسی دامنینس بیت کوین

سلطه (Dominance) بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال چند روزی است که روندی نزولی را پیش گرفته و در حال حاضر در محدوده ۴۱.۶ درصد قرار دارد. این مولفه نشان دهنده نسبت حجم بازار بیت کوین به سایر آلت کوین‌ها است.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

چرا باید تحلیل روزانه بیت کوین را دنبال کنیم؟

در حال حاضر بازار ارزهای دیجیتال به یکی از پر معامله‌ترین بازارهای مالی تبدیل شده است. BTC (به عنوان پرچمدار این بازار) بیشترین حجم معامله را به خود اختصاص داده و در نتیجه بررسی و تحلیل نمودار بیت کوین از ضروریات سرمایه گذاران و فعالان این بازار قبل از خرید بیت کوین است.

انواع تحلیل BTC

قیمت بیت کوین مانند بسیاری دارایی‌های دیگر (طلا، نفت و…) تحت تاثیر عوامل بنیادی (فاندامنتال) و تکنیکال و همچنین عوامل کلان اقتصادی است. اما این نوع تحلیل‌ها چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

تحلیل تکنیکال بیت کوین

این نوع آنالیز شامل بررسی چارت بیت کوین با استفاده از ابزارهای تکنیکال مختلف است. مجموعه این ابزارها می‌توانند پیش بینی‌ای منطقی که بر اساس کندل‌های گذشته بیت کوین شکل گرفته‌اند را به ما ارائه کنند.

تحلیل فاندامنتال بیت کوین

در تحلیل فاندامنتال بیت کوین، عوامل کلان اقتصادی (مانند وقوع جنگ، بلایای طبیعی و…) و همینطور اتفاقات روزمره مانند افزایش یا کاهش سختی شبکه بیت کوین، پذیرش یا مسدود سازی استفاده از این رمز ارز در مناطق مختلف و عواملی از این قبیل، می‌توانند روی قیمت بیت کوین تاثیر گذار باشند.

نظرات کاربران

.دیگران نشانی ایمیل شما را نخواهند دید

بخش‌های ستاره‌دار را حتما پر کنید.

 

Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
مجید
مجید
28 days ago

دمتون گرم بهترینین

1
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x