سینا شمس آور امروز

تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۲ خرداد ۱۴۰۱)

بیت کوین (BTC) به عنوان اولین ارز دیجیتال که از فناوری بلاک چین برای انجام و تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کند، فعالیت خود را در سال ۲۰۰۹ شروع کرد. از آن زمان تاکنون بیش از ۱۹ هزار رمز ارز دیگر به این جریان پیوسته‌اند که همه آن‌ها در کنار یک دیگر بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند. بیت کوین یک ارز بسیار جذاب برای سرمایه گذاری است، در نتیجه تحلیل آن می‌تواند به شما در افزایش درآمد کمک کند.

تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته امروز (۲ خرداد ۱۴۰۱)

روز گذشته در مجموعه تحلیل‌های پول نو، محدوده مقاومت EMA بیت کوین را پیدا کردیم و گفتیم در صورتی که بیت کوین با این محدوده برخورد کند، امکان کاهش قدرت خریدها و در نتیجه ریزش قیمت وجود دارد. در حال حاضر بیت کوین با این مقاومت درگیر شده و دچار ریزش شده است.

اما آیا امکان رشد بیت کوین و شکستن محدوده مقاومتی ذکر شده هنوز وجود دارد؟ جواب این سوال در گرو حرکات بعدی بیت کوین در کوتاه مدت و تایم فریم‌های پایین‌تر مانند ۴ ساعته است. در حال حاضر درگیری اصلی بیت کوین، مقاومت آن در تایم فریم ۴ ساعته است.

تحلیل ۴ ساعته بیت کوین

در این تایم فریم، بر اساس اندیکاتور باند بولینگر، بیت کوین در حال حاضر با سقف مقاومتی اصلی این باند درگیر شده در نتیجه کمی ریزش داشته است. یک نکته مثبت این است که این بار با برخورد به این مقاوومت شدت ریزش آن کمتر از پیش بوده، در نتیجه ممکن است بار دیگر با افزایش شدت خریدها، یک رشد دوباره‌ای را در پیش بگیرد و نهایتا بتواند این مقاومت را بشکند.

اگر بیت کوین بتواند سقف باند بولینگر را در هم بشکند، مقاومت EMA تایم فریم روزانه نیز شکسته خواهد شد. در نتیجه می‌توانیم شاهد یک رشد کوتاه مدت و حتی میان مدت در چارت بیت کوین باشیم.

البته در صورتی که سقف باند بولینگر مقاومت به خرج دهد و خرس‌های (Bears) بازار مانع شکسته شدن این مقاومت شوند، با افزایش شتاب ریزش‌ها، بیت کوین ممکن است بار دیگر محدوده میانی باند بولینگر و حتی کف این باند را ببیند.


تحلیل بیت کوین ۱ خرداد ۱۴۰۱

امروز بیت کوین نسبت به روز گذشته تغییر محسوسی نداشته است و در محدوده قیمتی ۲۹,۳۸۰ دلار معامله می‌شود. در حال حاضر ارزش کل بازار به ۱.۲۵ تریلیون دلار رسیده و سلطه (Dominance) بیت کوین در حدود ۴۴.۵ درصد از حجم کل بازار را در دست دارد.

شاخص ترس و طمع بیت کوین امروز عدد ۱۴ را نشان می‌دهد که منطقه ترس شدید این شاخص محسوب می‌شود. حتی بدون نگاه به این شاخص و تنها با دیدن کندل‌های بیت کوین نیز می توان ترس شدید اهالی بازار را حس کرد، زیرا عموم کندل‌های روز گذشته بدنه کوتاهی داشته و سایه آن‌ها بلندتر است. از اینجا می‌توان نتیجه گرفت که هر چند قیمت در روز گاهی بالا می‌رود، اما ترس شدید سرمایه گذاران و افزایش حجم فروش، باعث ریزش دوباره آن می‌شود.

تحلیل EMA بیت کوین

ترکیب دو اندیکاتور میانگین متحرک ۱۲ و ۲۴ روزه، نزدیک‌ترین محدوده مقاومتی بیت کوین را به ما نشان می‌دهد. فعلا بیت کوین در روزهای اخیر با هر بار برخورد به این محدوده دچار ریزش شده و در صورتی که بار دیگر تا قیمت ۳۰,۲۰۰ دلار رشد کند، با آن درگیر خواهد شد.

در برخورد بعدی است که می‌توان تکلیف روند قیمت را مشخص کرد. در صورتی که کندل‌ها با قدرت به این ناحیه حمله کنند، احتمال شکسته شدن مقاومت وجود خواهد داشت. در این صورت بیت کوین می‌تواند از این محدوده یک رشد دوباره را آغاز کند.

اما در صورتی که در برخورد بعدی بیت کوین با ناحیه مقاومتی EMA، قیمت دچار ریزش شود و نتواند مقاومت را به هر نحوی رد کند، انتطار می‌رود با برخورد به آن، حداقل تا محدوده حمایتی ۲۷ و ۲۸ هزار دلار ریزش کند.


تحلیل بیت کوین ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

بیت کوین روز گذشته یک ریزش بسیار ناگهانی را تجربه کرد. قیمت این ارز دیجیتال دیروز از محدوده ۳۰,۸۰۰ دلار تا قیمت ۲۸,۸۰۰ دچار ریزش شد که سرمایه گذاران را دچار ترس شدید کرد. در تحلیل امروز با استفاده از اندیکاتور شاخص مقاومت نسبی (RSI) روند آتی این ارز دیجیتال را بررسی خواهیم کرد.

در حال حاضر حجم کل بازار کریپتوکارنسی حدود ۱.۲۴ تریلیون دلار برآورد شده است و سلطه بیت کوین در حدود ۴۴.۶ درصد از کل دامیننس بازار را در دست دارد. فعلا شاخص ترس و طمع بازار در محدوده ترس شدید قرار دارد و نتوانسته از این ناحیه بازیابی شود.

تحلیل RSI بیت کوین

شاخص مقاومت نسبی (RSI) یک اندیکاتور مهم و بسیار پر استفاده در بازار است و یکی از اصلی‌ترین کاربردهای آن نشان دادن منطقه‌های فروش و خرید شدید است. در حالی که چند روز پیش بیت کوین در محدوده فروش شدید قرار داشت، فعلا به بالای عدد ۳۰ رسیده است که چرخش احساسات بازار از فروش شدید به خرید را نشان می‌دهد.

برگشت بیت کوین به بالای محدوده ۳۰ شاخص RSI، نشانه افزایش حجم خرید سرمایه گذاران است. البته در حال حاضر این شاخص بار دیگر در حال افت است و در صورتی که به منطقه فروش شدید برسد، ممکن است احساسات بازار را نیز دوباره تحت تاثیر قرار داده و قیمت دچار ریزش بیشتر شود.

در حال حاضر بیت کوین در محدوده حمایتی خود قرار دارد و برای چندمین روز متوالی در حال رنج زدن در این محدوده است. افزایش حجم خرید در RSI هر چند نشانه خوبی برای بیت کوین است، اما بعید به نظر می‌رسد این ارز دیجیتال بدون حمایت خریداران بزرگ و شرکت‌ها بتواند بار دیگر یک روند صعودی پایدار را آغاز کند.


تحلیل بیت کوین در تایم فریم هفتگی ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

در تحلیل امروز قصد داریم نگاه خودمان را به نگاه سرمایه گذاران بلند مدت بیت کوین کمی نزدیک کرده و از دریچه چشم آن‌ها نیز نظری به وضعیت بازار ارزهای دیجیتال علی الخصوص بیت کوین بپردازیم. سرنوشت بیت کوین در بلند مدت چگونه خواهد شد؟ آیا این ارز دیجیتال محبوب می‌تواند سقف‌های تاریخی جدیدی را در آینده نه چندان دور فتح کند؟ و در این صورت در زمان ریزش‌ها، عاقلانه‌ترین کار خرید سنگین این رمز ارز نیست؟ با پول نو همراه باشید.

در حال حاضر بیت کوین در محدوده قیمتی ۲۹,۱۰۰ دلار معامله می‌شود که البته این قیمت در تایم فریم‌های بلند مدت واقعا اهمیتی ندارد. چیزی که بیشتر برای ما مهم است نقاط حمایتی و مقاومتی و همچنین اهداف قیمتی بلند مدت بیت کوین است.

تحلیل بیت کوین در تایم فریم هفتگی

همانطور که در چارت هم به وضوح قابل مشاهده است، بیت کوین متاسفانه خط روند هفتگی بسیار مهم خود را هفته گذشته بر اثر ریزش‌های اخیر از دست داد. این خط روند یک محدوده حمایتی بسیار مهم برای بیت کوین محسوب می‌شد و در سه نوبت توانسته بود باعث واکنش مثبت قیمت شده و آن را بالا ببرد.

با از دست رفتن این خط باید دنبال حمایت بعدی بیت کوین در تایم فریم بلند مدت باشیم. نزدیک‌ترین حمایت، حمایت فعلی بیت کوین است که قیمت روی آن فرود آمده است و فعلا واکنش چندان مثبتی در آن قابل مشاهده نیست.

در صورتی که این حمایت فعلی بتواند در بلند مدت جواب دهد، قیمت می‌تواند بار دیگر به بالای خط روند از دست رفته برگردد. البته به دلیل شتاب ریزش‌ها فعلا امکان تحقق این مسئله چندان پررنگ نیست. برعکس به نظر می‌رسد در صورتی که حمایت فعلی بیت کوین از دست برود، این ارز دیجیتال در محدوده ۲۰ هزار دلار یک حمایت بسیار قوی پیوتی – روانی دارد.


تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

در تحلیل تکنیکال تایم فریم‌های ۴ ساعته و کمتر برای پیش بینی روند بازار در کوتاه مدت به کار می‌رود. تایم فریم‌های روزانه و هفتگی نیز به ترتیب برای بررسی وضعیت تکنیکالی یک دارایی در میان مدت و بلند مدت کاربرد دارند. در تحلیل امروز قصد داریم یک آنالیز کوتاه مدت در تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین ارائه کنیم.

در تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین برای چند روز متوالی در یک محدوده رنج، در حال نوسان است. این محدوده تا به این لحظه نه به سمت بالا و نه سمت پایین شکسته نشده است. انتظار می‌رود که یک ارز بعد از رنج زدن در یک محدوده فشرده، حرکات بعدی خود را با شتاب بیشتری آغاز کند. البته جهت این حرکت را هنوز نمی‌توان حدس زد.

تحلیل تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین

با یک نگاه به اندیکاتور ابر ایچیموکو، رنج زدن‌های بیت کوین برای ما بیشتر قابل توضیح می‌شود، در حال حاضر بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته به دل ابر ایچیموکو وارد شده، در نتیجه درگیر یک مقاومت قوی در ناحیه فعلی است.

اگر بیت کوین بتواند با جمع کردن نیروی این چند روز اخیر، یک روند صعودی کوتاه مدت را آغاز کرده و در بالای ابر ایچیموکو (یعنی قیمت ۳۲,۵۰۰ دلار) کندل تثبیتی آن دیده شود، این ابر می‌تواند به عنوان یک محدوده حمایتی برای بیت کوین ظاهر شده و شاهد رالی صعودی جدیدی در بیت کوین باشیم.

اما در صورتی که بیت کوین از محدوده فعلی دچار ریزش شود و به زیر این ابر بازگردد، کار برای آن بیشتر از پیش سخت می‌شود. در این صورت احتمالا شاهد نززولی بودن بیت کوین در کوتاه مدت و حتی در صورت تداوم ریزش‌ها در میان مدت و بلند مدت باشیم.


تحلیل بیت کوین ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

در حال حاضر بیت کوین در محدوده قیمتی ۳۰,۳۸۰ دلار معامله می‌شود و شاهد افزایش قیمت این رمز ارز نسبت به روز گذشته هستیم. امروز سلطه (Dominance) بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال حدود ۴۴.۳ درصد بوده و حجم کل بازار کریپتوکارنسی در حدود ۱.۳۰ تریلیون دلار برآورد شده است.

تحلیل روزانه بیت کوین

ریزش‌های اخیر بیت کوین باعث شکسته شدن چندین سطح حمایتی مهم شد. قیمت عموما به حمایت‌ها واکنش مثبت نشان می‌دهد و برای یک مدت کوتاه هم که شده، دوباره افزایش پیدا می‌کند. اما این بار ممنتوم بالای ریزش‌های بیت کوین، منجر به عدم واکنش قیمت به این سطوح تکنیکالی شد.

هر چند که رشدهای اخیر بعد از بازیابی قیمت بیت کوین در محدوده ۲۷ هزار دلار، به معنای افزایش حجم خرید این ارز دیجیتال است، نباید فراموش کنیم که این رشدهای قیمتی می‌توانند به عنوان پولبک به سطوح حمایتی شکسته شده‌ نیز در نظر گرفته شوند.

با این تفاسیر فعلا نزدیک‌ترین حمایت استاتیک بیت کوین در محدوده ۲۸ هزار و ۲۹,۴۰۰ دلار قرار دارد. در حال حاضر این ارز دیجیتال بالاترین از این محدوده در حال معامله شدن است ولی برای اینکه بتواند یک رشد پایدار را شروع کند، ایده‌آل‌ترین حالت، کف سازی روی این منطقه است.

در صورتی که شتاب ریزش‌ها بار دیگر افزایش یابد، از دست رفتن محدوده حمایتی ذکر شده، دور از انتظار نخواهد بود. در این صورت بیت کوین باید برای مدت طولانی‌تری در کانال ۲۰ هزار دلار معامله شود.


تحلیل بیت کوین 26 اردیبهشت 1401

بیت کوین روز گذشته یک کندل سبز دیگر به ثبت رساند. این کندل آخرین کندل هفته گذشته بود و کندل هفتگی نیز دیروز همزمان با آن بسته شد. در حالی که قیمت بیت کوین روز گذشته به ۳۱ هزار دلار رسیده بود، در حال حاضر در محدوده ۲۹,۸۹۰ دلار معامله می‌شود.

هفته گذشته از سخت‌ترین روزهای بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال بود، در این هفته بیت کوین نزدیک به ۲۰ درصد ریزش داشت و بسیاری از آلت کوین‌ها هم با تاثیر از ریزش‌های بیت کوین، روندهای نزولی پر قدرتی را در پیش گرفتند. البته فعلا تا حدودی این ریزش‌ها بازیابی شده‌اند، ولی باید دید در این هفته بیت کوین چه مسیری را در پیش خواهد گرفت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

با استفاده از اندیکاتور باند بولینگر (Bolinger Band) یک سری سطوح حمایتی و مقاومتی در چارت بیت کوین برای ما نمایش داده می‌شوند. با استفاده از این اندیکاتور روند بازار بهتر مشخص می‌شود. فعلا بیت کوین پایین‌تر سطح باند بولینگر را به سمت بالا شکسته، و فعلا در حال پولبک زدن روی این سطح است.

در صورتی که سطح فعلی بتواند به عنوان یک محدوده حمایتی برای بیت کوین عمل کند، احتمال افزایش قیمت این ارز دیجیتال تا قیمت ۳۳,۹۰۰ دلار وجود خواهد داشت. این تحلیل در صورتی که شتاب ریزش فعلی کاهش پیدا نکرده و سطح اول این اندیکاتور به سمت پایین شکسته شود، باطل خواهد شد. در این صورت نزدیک‌ترین حمایت بیت کوین، در محدوده ۲۶ هزار دلار خواهد بود.

در حال حاضر حجم کل بازار کریپتوکارنسی در حدود ۱.۲ تریلیون دلار است. حجم معاملات ۲۴ ساعته گذشته نیز به حدود ۸۰ میلیارد دلار رسیده و سلطه (Dominance) بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال، ۴۴.۴ درصد است.


تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

بیت کوین در حال حاضر در محدوده قیمتی ۲۹,۷۷۰ دلار معامله می‌شود. این ارز دیجیتال برای سومین روز پیاپی در این محدوده در حال رنج زدن است. در این تحلیل قصد داریم تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین را برای گرفتن اطلاعات تکنیکالی بررسی کنیم.

تحلیل چارت بیت کوین

تایم فریم ۴ ساعته، حرکات کوتاه مدت بازار را برای ما پیش بینی می‌کند. در حال حاضر در این تایم فریم بیت کوین در کانال صعودی خود، یک نفوذ کاذب داشته، اما خوشبختانه کف این کانال شکسته نشده است.

در کانال چهار ساعته، بیت کوین در کف حمایتی خود قرار دارد. این نکته، یک امتیاز مثبت به نفع این ارز دیجیتال به حساب می‌آید، زیرا امکان شروع حرکات صعودی در صورت حمایت شدن آن در کوتاه مدت وجود دارد.

اگر بیت کوین رشد خود را شروع کند، یک مقاومت مهم در میانه کانال فعلی در سد راه آن قرار دارد. این مقاومت می‌تواند موجب ریزش بیشتر بیت کوین از این محدوده شود، اما در صورتی که بیت کوین بتواند خط میانی کانال را هم بشکند، مقصد بعدی آن سقف کانال در محدوده قیمتی ۴۰ هزار دلار خواهد بود.

همانطور که اشاره شد، بیت کوین در کف کانال کوتاه مدت خود قرار دارد، در صورتی که سرعت ریزش‌ها بیشتر شده و این کانال از دست برود، قطعا خط میانی کانال پایینی، اولین محدوده حمایتی این ارز دیجیتال بوده و سپس کف آن کانال، قوی‌ترین حمایت بیت کوین را تشکیل خواهد داد.


تحلیل بیت کوین ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

در حال حاضر خریداران و فروشندگان بیت کوین در حال جدال سنگین بر سر قیمت هستند. از طرفی حمایت فعلی بیت کوین، یک محدوده قوی برای خرید است، از طرف دیگر بسیاری از اهالی بازار در حال فروش‌های سنگین دارایی‌های دیجیتال خود از جمله بیت کوین هستند.

در حال حاضر قیمت بیت کوین در محدوده ۲۹,۴۰۰ دلار در حال معامله است. حجم کل بازار (Market Cap) در حدود ۱.۲ تریلیون دلار برآورد شده و دامیننس یا سلطه بیت کوین بر کل بازار رمز ارزها، در حدود ۴۴.۲ درصد است. خوشبختانه هنوز بیت کوین زیر محدوده ۳۰ هزار دلار، تثبیت نشده است.

تحلیل چارت بیت کوین

با استفاده از ۲ میانگین متحرک نمایی (EMA) یک محدوده حمایتی یا مقاوتی در نمودار بازار به دست می‌آید. همانطور که در چارت مشاهده می‌کنید، ما با استفاده از ۲ موینگ اوریج ۱۲ و ۲۴ روزه، یک محدوده مقاومتی مهم در چارت فعلی بیت کوین پیدا می‌کنیم. این محدوده از عدد ۳۲ هزار دلار تا ۳۵ هزار دلار را پوشش می‌دهد.

تحلیل فعلی به این معنی است که در صورتی که بیت کوین بخواهد رشد کند، شدیدا توسط این ناحیه مقاومتی سرکوب خواهد شد، مگر اینکه بتواند در روزهای آتی، این محدوده را به سمت بالا شکسته و شاهد یک کندل تثبیتی در بالای این مقاومت باشیم. در صورتی که این مقاومت شکسته شود، محدوده فعلی می‌تواند بدل به یک محدوده حمایتی برای بیت کوین شود.

البته به نظر می‌رسد که فعلا توان خریداران کمتر از فروشندگان است، بنابراین احتمال شکسته شدن مقاومت فعلی پایین به نظر می‌رسد. باید دید که در روزهای آینده حجم معاملات و قدرت خریداران به چه سمتی خواهد رفت. در صورتی که قیمت از این محدوده بیشتر ریزش کند، نزدیک ترین حمایت در محدوده ۲۷ هزار دلار و بعد از آن ۲۴ هزار دلار خواهد بود.


تحلیل بیت کوین ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

امروز فشار فروش بیت کوین باز هم افزایش یافته و در حال قیمت این ارز دیجیتال در محدوده ۲۷ هزار دلار در حال معامله است. در این گزارش سعی خواهیم کرد دلایل تکنیکالی این ریزش را بررسی کرده و آینده قیمت بیت کوین را پیش بینی نماییم. با پول نو همراه باشید.

این روزها بازار ارزهای دیجتال در وضعیت قرمز به سر می‌برند و بیت کوین هم به عنوان لیدر این بازار، در حالی که در کف قیمتی تاریخی خود (یعنی محدوده ۲۸ هزار دلار) معامله می‌شود، گویا نتوانسته چندان اعتماد سرمایه گذاران را به خود جلب کند. شاید یکی از دلایل فاندامنتالی این موضوع ریزش شدید قیمت پروژه رمز ارزی لونا (LUNA) در این چند روز باشد.

ارز دیجیتال Terra که در دنیای کریپتو به لونا معروف است، در چند روز گذشته، از بالاترین سقف خود یعنی ۱۲۰ دلار به عدد ۰.۳۰ سنت رسیده است! این پروژه که شبکه‌ای از استیبل کوین‌های مختلف، که معروف‌ترین آن‌ها UST نامیده می شود، را در اختیار کاربران دیفای قرار می‌دهد. به دلیل وجود خطا در مکانسیم حفظ قیمت یک دلار، برای دلار ترا (UST)، با کاهش قیمت این استیبل کوین، عرضه توکن‌های لونا نیز افزایش یافته و به همین دلیل قیمت آن شدیدا ریزش کرد. این پروژه ادعاهای بزرگی مانند سود ماهیانه ۲۰ درصدی، داشت، اما اکنون در مرز نابود شدن قرار دارد. به نظر می‌رسد، این نوسان ویرانگر، باعث ترس شدید و عدم اعتماد سرمایه گذاران به بازار کریپتوکارنسی شده است.

دلیل ریزش‌های اخیر بیت کوین چیست؟

همانطور که در چارت بیت کوین مشاهده می‌شود، محدوده حمایتی ۲۸ هزار دلاری این ارز دیجیتال به سمت پایین شکسته شده است. البته فعلا جای ترس وجود ندارد، زیرا هنوز در پایین این محدوده شاهد کندل تثبیتی نیستیم. اگر قیمت زیر این محدوده تثبیت نشود، احتمال برگشت به کانال ۳۰ هزار دلار هنوز وجود دارد.

اما در صورتی که در ایم روزانه، شاهد یک کندل تثبیتی باشیم، اوضاع شدیدا به ضرر بیت کوین و سرمایه گذاران این رمز ارز خواهد شد. در این صورت اولین محدوده حمایتی بیت کوین، ناحیه ۲۴ هزار دلاری است. با توجه به اندیکاتور RSI یا شاخص مقاومت نسبی، بیت کوین در محدوده فروش شدید قرار دارد، و انتظار می‌رود که کم کم شدت فروش‌ها کاهش پیدا کند.


تحلیل بیت کوین ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

بیت کوین بعد از چند روز متوالی ریزش، دیروز و امروز دو کندل سبز در تایم فریم روزانه به ثبت رسانده. یکی از دلایل این رشد اخیر می‌تواند به دلیل حمایت قوی بیت کوین در محدوده ۳۰ هزار دلار باشد. همچنین امروز حجم کل بازار کریپتوکارنسی حدود ۱.۶۵ درصد ریزش داشته است.

سلطه (Dominance) بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال حدود ۴۲.۲ درصد است. اما شاخص ترس و طمع (Fear & Greed) تا به امروز نتوانسته بازیابی شود و به پایین‌ترین حد خود در ماه‌های اخیر رسیده است.

تحلیل ارز بیت کوین

در حال حاضر بیت کوین در محدوده ۳۱,۴۰۰ دلار معامله می‌شود. همانطور که در چارت بیت کوین به وضوح قابل مشاهده است، حجم معاملات در محدوده ۳۰ هزار دلار به شدت افزایش یافته، که نشانه خوبی است. البته با توجه به ابر ایچیموکو محدوده ۴۰ هزار دلار به یک مقاومت بسیار مهم تبدیل شده است.

انتظار می‌رود در صورتی که بیت کوین از همین محدوده بازیابی شود، ابتدا تا ۳۵ هزار دلار که میانه شاخص ابر ایچیموکو است رشد کند، ولی بعید به نظر می‌رسد که قیمت بیت کوین بتواند فعلا به محدوده ۴۰ هزار دلار برگردد. اندیکاتور ابر ایچیموکو در حال حاضر اطلاعات خاصی راجع به حمایت بعدی بیت کوین در صورت شکست محدوده فعلی نمی‌دهد. اما حمایت استاتیک بعدی در صورت شروع دوباره موج ریزشی این ارز دیجیتال، در محدوده ۲۸ هزار دلار خواهد بود.


تحلیل بیت کوین ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

حمایت استاتیک بیت کوین در محدوده ۳۳ هزار دلار روز گذشته از دست رفت و در حال حاضر این ارز دیجیتال در حدود قیمت ۳۱,۷۰۰ دلار معامله می‌شود. البته کندل نزولی بیت کوین امروز به کانال ۲۹ هزار دلاری هم نفوذ کرد، اما با افزایش حجم خرید در این محدوده، تا قیمت فعلی بازیابی شده است.

سلطه (Dominance) بیت کوین نسبت به روز گذشته تفاوت چندانی نداشته و حجم کل بازار نیز در حدود ۱.۴ تریلیون دلار است. اما حجم معاملات ۲۴ ساعت گذشته افزایش قابل توجهی داشته و به حدود ۱۹۴ میلیارد دلار رسیده است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

با ریزش‌های اخیر، بیت کوین از کانال روزانه خود خارج شد و در حال حاضر در میانه کانال پایین‌تر قرار دارد. این منطقه یک حمایت قوی برای این ارز دیجیتال محسوب می شود. علاوه بر اینکه خط وسط کانال خود خاصیت حمایتی دارد، عدد ۳۰ هزار دلار نیز در این محدوده یک حمایت استاتیک برای بیت کوین تشکیل داده است.

در صورتی که بیت کوین مانند امروز با قدرت حمایت شود، می‌توان انتظار رشد آن تا سقف کانال فعلی را در نظر داشت، اما در صورتی که سرعت ریزش‌ها بیشتر شوند و این حمایت استاتیک از دست برود، مقصد بعدی بیت کوین، کف کانال یعنی عدد ۲۱ هزار دلار خواهد بود.


تحلیل بیت کوین ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه در حال تقلا برای بازیابی است. در حال حاضر این ارز دیجیتال در محدوده ۳۳,۳۰۰ دلار معامله می‌شود که حدود ۶ درصد از روز گذشته کمتر است. در این گزارش به تحلیل چارت امروز بیت کوین خواهیم پرداخت.

چارت و نمودار تحلیل بیت کوین BTC

بیت کوین در چند روز گذشته ریزش‌های سنگینی را تجربه کرده است. به گزارش کوین مارکت کپ، در حال حاضر حجم کل بازار کریپتوکارنسی حدود ۱.۵۳ تریلیون دلار بوده و شاخص ترس و طمع بازار نیز عدد ۱۱ را نشان می‌دهد. این شاخص یکی از عناصر تعیین کننده احساسات غالب بر فعالان بازار است. در این گزارش، دلایل ریزش، تحلیل بیت کوین و آینده این ارز دیجیتال را بررسی می‌کنیم.

بیت کوین در حال فرود روی حمایت روزانه خود در محدوده ۳۴ هزار دلار است. این ناحیه یک محدوده حمایتی قوی محسوب می‌شود، اما به دلیل اینکه سرعت ریزش‌ها شدیدا بالا است، احتمالا از دست رفتن این حمایت نیز دور از انتظار نیست. در صورت ادامه ریزش بیت کوین و از دست رفتن محدوده حمایتی فعلی، نزدیک‌ترین حمایت بیت کوین روی ناحیه ۳۱ هزار دلار خواهد بود.

قابل ذکر است که تایم فریم روزانه بیت کوین، برای پیش بینی کندل‌های یک الی سه، چهار روز آینده این ارز دیجیتال کاربرد دارد و نسبت به تایم فریم‌های ساعتی، از اعتبار بیشتری برخوردار است.

بررسی دامنینس بیت کوین

سلطه (Dominance) بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال چند روزی است که روندی نزولی را پیش گرفته و در حال حاضر در محدوده ۴۱.۶ درصد قرار دارد. این مولفه نشان دهنده نسبت حجم بازار بیت کوین به سایر آلت کوین‌ها است.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

چرا باید تحلیل روزانه بیت کوین را دنبال کنیم؟

در حال حاضر بازار ارزهای دیجیتال به یکی از پر معامله‌ترین بازارهای مالی تبدیل شده است. BTC (به عنوان پرچمدار این بازار) بیشترین حجم معامله را به خود اختصاص داده و در نتیجه بررسی و تحلیل نمودار بیت کوین از ضروریات سرمایه گذاران و فعالان این بازار قبل از خرید بیت کوین است.

انواع تحلیل BTC

قیمت بیت کوین مانند بسیاری دارایی‌های دیگر (طلا، نفت و…) تحت تاثیر عوامل بنیادی (فاندامنتال) و تکنیکال و همچنین عوامل کلان اقتصادی است. اما این نوع تحلیل‌ها چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

تحلیل تکنیکال بیت کوین

این نوع آنالیز شامل بررسی چارت بیت کوین با استفاده از ابزارهای تکنیکال مختلف است. مجموعه این ابزارها می‌توانند پیش بینی‌ای منطقی که بر اساس کندل‌های گذشته بیت کوین شکل گرفته‌اند را به ما ارائه کنند.

تحلیل فاندامنتال بیت کوین

در تحلیل فاندامنتال بیت کوین، عوامل کلان اقتصادی (مانند وقوع جنگ، بلایای طبیعی و…) و همینطور اتفاقات روزمره مانند افزایش یا کاهش سختی شبکه بیت کوین، پذیرش یا مسدود سازی استفاده از این رمز ارز در مناطق مختلف و عواملی از این قبیل، می‌توانند روی قیمت بیت کوین تاثیر گذار باشند.

نظرات کاربران

.دیگران نشانی ایمیل شما را نخواهند دید

بخش‌های ستاره‌دار را حتما پر کنید.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x