تحلیل روزانه بیت کوین BTC (9 خرداد ۱۴۰۳)

تحلیل امروز بیت کوین
آرزو رحمتی

زمان مطالعه :

18 دقیقه
فهرست عنوان ها

بیت کوین (BTC) اولین ارز دیجیتالی‌ست که از فناوری بلاک چین برای انجام و تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کند. ارز دیجیتال بیت کوین فعالیت خود را در سال ۲۰۰۹ شروع کرد. از آن زمان تاکنون بیش از ۲۰ هزار رمز ارز دیگر به این جریان پیوسته‌اند که همه آن‌ها در کنار یک دیگر بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند.

این تحلیل در تاریخ 9خرداد ۱۴۰۳ به‌روز شد

تحلیل بیت کوین امروز (9 خرداد ۱۴۰۳)

در تایم فریم 4 ساعته همچنان تحلیل دیروز بیت کوین پا برجاست. پس از گذشت 24 ساعت با پولبک مجدد به محدوده‌ی قیمتی در زمان تحلیل دیروز، شاهد مومنتوم قوی در جهت اصلاح قیمت هستیم. تارگت‌های قیمتی دیروز، در سطوح 66/800، 65/800 و 64/800، هم‌چنان مورد انتظار ما خواهند بود.

از طرفی دیگر با حرکت قیمتی روز گذشته تراکمی به شکل مثلث تشکیل شد. می‌دانیم که الگوی مثلث از نظر پرایس اکشن تنها در حالتی معتبر است که پیش از 2/3(دو سوم) مثلث، شکست یکی از اضلاع مقاومت یا حمایت داینامیک رخ بدهد. در صورتی که در همین حوالی شکست کف مثلث اتفاق بیوفتد، تارگت بعدی ما می‌تواند به اندازه‌ی قاعده‌ی مثلث باشد. در غیر این صورت قانون دو سوم شکسته می‌شود و با رنج بیشتر در داخل تراکم کندل‌ها، الگو فاقد اعتبار خواهد شد.


تحلیل بیت کوین امروز (۸ خرداد ۱۴۰۳)

بیت‌کوین در تایم‌فریم 4ساعته دریک محدوده‌ رنج به سر می‌برد. محدوده‌ قیمتی 66/800 کف ناحیه‌ رنج است. در این محدوده‌ قیمتی، تجمع سطوح فیبوناچی به‌صورت PRZ را شاهدیم که اعتبار بیشتری به این ناحیه می‌بخشد. از طرف دیگر در حال حاضر شکست میانگین متحرک نمایی به سمت پایین و بازگشت مجدد به آن، خبر از شروع اصلاح از ناحیه‌ مقاومتی 70/000 را دارد. شکست میانگین متحرک، تایید کندل بعدی را هم به همراه داشته که جلب نظر بیشتری را در پی دارد. باتوجه به ریزموج‌های نظریه‌ی الیوت و ریزش مجدد از ناحیه‌ عرضه‌ی 70/650، یک لگ اصلاحی دیگر برای بیت‌کوین دور از ذهن نخواهد بود. تارگت‌های این لگ به ترتیب: 66/800، 65/800 و 64/800 هستند.

در صورت برگشت قیمت تا محدوده‌ 69/600 اعتبار این تحلیل همچنان پابرجاست. چنانچه‌ قیمت بیت‌کوین در بالای این ناحیه تثبیت شود، شکست قبلی فاقد ارزش خواهد بود و انتظار داریم که برای مصرف ناحیه‌ عرضه‌، مجددا به سمت سقف محدوده‌ رنج حرکت کند.

معاملات پرسودی را برایتان آرزومندیم.


تحلیل بیت کوین امروز (۶ خرداد ۱۴۰۳)

بیت کوین همچنان در نزدیکی محدوده ۶۹٬۰۰۰ دلار در نوسان است. این ارز دیجیتال در روز قبل به محدوده ۶۹٬۵۰۰ دلار نزدیک شد، اما نتوانست برای مدت زیادی موقعیت خود را حفظ کند. به نظر می‌رسد عرضه و تقاضای بیت کوین به تعادل رسیده است. کاهش حجم معاملات ۲۴ ساعته آن هم این مسئله را تایید می‌کند. علاوه بر این روزهای آخر هفته بازارهای آمریکایی و غربی هم به کاهش تقاضای بیت کوین کمک کرده است.

در هر صورت از دست دادن محدوده ۶۹٬۰۰۰ دلار نمی‌تواند برای بیت کوین خوب باشد. باعث دلگرمی‌ست که بیت کوین هنوز بالای محدوده ۶۶٬۰۰۰ است، اما این ارز دیجیتال باید بتواند کندل هفتگی‌اش را در بالای محدوده ۶۹٬۰۰۰ دلار ببندد تا روند صعودی‌اش را تثبیت کند. با این حال باید به این نکته توجه داشته باشیم که روز دوشنبه هم روز یادبود آمریکا است و بازارهای این کشور تعطیل است. علاوه بر این باید به این نکته هم توجه داشته باشیم بخشی از سرمایه موجود در بازار بیت کوین وارد بازار اتریوم شده و روی کاهش تقاضای آن موثر بوده است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

 در هر صورت بیت کوین برای ادامه دادن به روند صعودی‌اش باید موقعیت خود در بالای محدوده ۶۹٬۰۰۰ دلار را حفظ کند. عبور از این مقاومت می‌تواند BTC را وارد کانال ۷۰٬۰۰۰ دلار کرده و درگیر رنج مقاومتی ۷۱٬۵۰۰ تا ۷۲٬۰۰۰ دلار کند.

در جهت نزولی هم مهم‌ترین حمایت بیت کوین در ناحیه ۲۳.۶٪ فیبوناچی اصلاحی و محدوده ۶۷٬۳۰۰ دلار قرار دارد.


تحلیل بیت کوین امروز (۵ خرداد ۱۴۰۳)

در روز پنج‌شنبه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات اتریوم را تایید کرد. اخبار مربوط به این صندوق‌ها در هفته قبل به رشد بازار ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین کمک کرده بود.

با این حال در روز پنج‌شنبه قیمت بیت کوین کاهش یافت. 

به نظر می‌رسد اخبار مذکور از قبل تاثیر خود را بر بازار گذاشته بودند. علاوه بر این وقتی معامله‌گران متوجه شدند که ETFهای اسپات اتریوم برخلاف ETFهای اسپات بیت کوین بلافاصله راه‌اندازی نمی‌شوند، احساسات نزولی آن‌ها تقویت شد. در نتیجه بازار با روند نزولی جدیدی روبه‌رو شد و قیمت بیت کوین تا نزدیکی سطح ۶۶٬۳۰۰ دلار کاهش یافت.

یک نکته مثبت این است که کندل‌های روزانه بیت کوین در پایین حمایت ۶۷٬۳۰۰ دلار بسته نشده است. پیش از این هم گفته بودیم که بیت کوین به زمانی برای اصلاح نیاز دارد و ممکن است دوباره این محدوده را آزمایش کند. در نتیجه اگر BTC سطح ۶۷٬۳۰۰۰ دلار را به حمایت خود تبدیل کند، سیگنال مثبت جدیدی صادر می‌شود.

علاوه بر این بسته نشدن کندل روزانه بیت کوین در پایین محدوده‌های مذکور می‌تواند اتفاق بسیار خوبی برای آن رقم بزند.

یک نکته مثبت دیگر این است که کندل‌های مذکور در بالای ناحیه ۲۳.۶٪ فیبوناچی اصلاحی بسته شده‌‌اند. این امر هم سیگنال صعودی دیگر محسوب می‌شود. 

حالا باید منتظر بمانیم تا ببینیم این سطح به عنوان حمایت بیت کوین تایید می‌شود یا خیر. در هر صورت بیت کوین مقاومت قابل‌توجهی در مسیر صعودی‌اش ندارد و با تثبیت در محدوده‌های فعلی، می‌تواند دوباره به کانال ۷۰٬۰۰۰ دلار برگردد.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

از طرف دیگر اگر تثبیت بیت کوین بیش از حد طول بکشد، قیمت آن دوباره به حمایت ۶۷٬۳۰۰ دلار برخورد کرده و حتی ممکن است تا ناحیه ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی کاهش یابد.

تحلیل بیت کوین امروز (۳ خرداد ۱۴۰۳)

بیت کوین در روزهای قبل نتوانست از مقاومت محدوده ۷۱٬۵۰۰ تا ۷۲٬۰۰۰ دلار عبور کند. توجه اکثر فعالان بازار ارزهای دیجیتال حالا به بازار آلت کوین‌ها جلب شده و روند رنج BTC برای چند روز ممکن است ادامه داشته باشد.

در هر صورت بیت کوین در تلاش است موقعیت خود در نزدیکی کانال ۷۰٬۰۰۰ دلار را حفظ کند و در همین محدوده تثبیت شود. اگر بیت کوین موفق شود، در ادامه ممکن است دوباره رکورد ۷۳٬۷۷۷ دلاری‌‌ خود را آزمایش کرده و یا حتی به سطح ۸۰٬۰۰۰ دلار برسد.

 نمودار امروز قیمت بیت کوین
نمودار امروز قیمت بیت کوین

با این حال اگر روند BTC ضعیف‌ شود، قیمت آن ممکن است تا ناحیه ۲۳.۶٪ فیبوناچی اصلاحی و یا حتی محدوده ۶۷٬۳۰۰ دلار کاهش یابد. در این صورت بیت کوین با تبدیل کردن مقاومت ۶۷٬۳۰۰ دلاری خود به یک حمایت، می‌تواند به روند صعودی‌اش ادامه دهد. توجه داشته باشید که هر بار بیت کوین به بالای این محدوده رسیده، توانسته تا کانال ۷۰٬۰۰۰ دلار رشد کند. در نتیجه تایید کامل این محدوده به عنوان حمایت آن اهمیت زیادی دارد. 


تحلیل بیت کوین امروز (۲ خرداد ۱۴۰۳)

همان طور که پیش‌بینی شد، بیت کوین وارد فاز تثبیت شده است تا قدرت خود را بازیابی کند. حالا به نظر می‌رسد محدوده ۷۲٬۰۰۰ دلار مقاومت نسبتاً محکمی را برای این ارز دیجیتال ایجاد کرده است. بیت کوین بعد از رسیدن به اوج قیمتی‌اش (ATH) در محدوده ۷۳٬۷۷۷ دلار، سه بار به این مقاومت رسیده اما هنوز موفق نشده است از آن عبور کند. 

در هر صورت هر چقدر زمان استراحت بیت کوین بیشتر شود، برای روند آن بدتر است. این ارز دیجیتال دوباره به کانال ۶۰٬۰۰۰ دلار برگشته و در تلاش است حمایت جدیدی پیدا کند. در نتیجه اگر فشار فروش بیت کوین به همین صورت ادامه داشته باشد، قیمت آن ممکن است تا حمایت ناحیه ۲۳.۶٪ فیبوناچی اصلاحی در نزدیکی محدوده ۶۸٬۰۰۰ دلار کاهش یابد.

نمودار  قیمت بیت کوین ۲ خرداد
نمودار قیمت بیت کوین ۲ خرداد

در هر صورت توجه اکثر فعالان بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر به آلت کوین‌‌ها جلب شده‌ است. رالی آلت کوین‌ها زمانی شروع شد که احتمال تایید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات اتریوم از ۲۵ درصد به ۷۵ درصد رسید. به همین خاطر قیمت اتریوم تنها در ۲ روز گذشته بیشتر از ۲۵ درصد رشد کرده است. در نتیجه روند فعلی بیت کوین تا حدودی منطقی به نظر می‌رسد.


تحلیل بیت کوین امروز (۱ خرداد ۱۴۰۳)

بیت کوین در شب قبل و به لطف بازار آمریکا به رشد قابل‌توجه و غیرمنتظره‌ای رسید. این ارز دیجیتال در نهایت توانست به محدوده ۷۲٬۰۰۰ دلار نزدیک شود اما موفق نشد رکورد قبلی خود را آزمایش کند. در هر صورت رالی بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال بعد از انتشار داده‌های اقتصادی آمریکا شروع شده است. در هفته پیش داده‌های تورمی آمریکا کم‌تر از پیش‌بینی‌ها و رکوردهای قبلی بود و همین مسئله معامله‌گران را به کاهش نرخ بهره آمریکا امیدوار کرد.

علاوه بر این جریان ورود سرمایه صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین هم در روزهای گذشته به بالای ۴۰۰ میلیون دلار رسید. این صندوق‌ها در چرخه فعلی اهمیت زیادی پیدا کرده‌اند و جریان ورود و خروج سرمایه آن‌ها تاثیر زیادی روی احساسات معامله‌گران و قیمت ارزهای دیجیتال می‌گذارد.

در هر صورت کندل صعودی بیت کوین احتمالاً به کمی استراحت نیاز دارد. بهترین حالت این است که بیت کوین در محدوده ۶۹٬۰۰۰ دلار (ATH قبلی خود) تا ۷۱٬۰۰۰ دلار در نوسان باشد و بعد از تجدید قوا به روند صعودی‌اش ادامه دهد. با این حال احتمال این هم وجود دارد که بیت کوین اصلاح کند و به محدوده ۲۳.۸٪ فیبوناچی اصلاحی تا حمایت ۶۷٬۳۰۰ دلار برسد. 

عکس: نمودار روزانه قیمت بیت کوین

در جهت صعودی، بیت کوین مقاومت چندانی ندارد. در نتیجه اگر این ارز دیجیتال سطوح فعلی‌اش را از دست ندهد، ممکن است به ATH جدیدی برسد یا حداقل ATH قبلی‌اش را آزمایش کند.


تحلیل بیت کوین امروز (۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳)

بیت کوین همچنان در تلاش است تا از مقاومت ۶۷٬۳۰۰ دلاری خود عبور کند. کندل امروز این ارز دیجیتال تا حدودی امیدوارکننده بوده است اما BTC احتمالاً برای ادامه دادن به روند صعودی‌اش به یک اصلاح جدید نیاز دارد. این اصلاح ممکن است تا محدوده ۶۲٬۰۰۰ دلار ادامه داشته باشد اما مهم‌ترین حمایت بیت کوین در محدوده ۶۰٬۰۰۰ دلار قرار دارد. بهترین حالت این است که کندل روزانه BTC در پایین محدوده ۶۴٬۵۰۰ دلار بسته نشود.

به همین خاطر معامله کردن بیت کوین در محدوده فعلی (مخصوصاً در بازار فیوچرز) ریسک بسیار زیادی دارد. این ارز دیجیتال برای ادامه دادن به روند صعودی خود ابتدا باید به طور کامل از محدوده ۶۷٬۳۰۰ دلار عبور کند. بیت کوین در ادامه هم باید خود را به بالای مقاومت ناحیه ۲۳.۶٪ فیبوناچی اصلاحی برساند. بعد از این اتفاق BTC احتمالاً وارد کانال ۷۰٬۰۰۰ دلار می‌شود.

در هر صورت به نظر می‌رسد اصلاح بعد از هاوینگ بیت کوین تمام شده است. این ارز دیجیتال احتمالاً از این به بعد در محدوده ۶۰٬۰۰۰ دلار تا ۷۰٬۰۰۰ دلار در نوسان خواهد بود و بعد از عبور از مقاومت خود، روند صعودی جدیدی را شروع می‌کند. تا وقتی این مقاومت شکسته نشود، نمی‌توان ادعا کرد که BTC وارد رالی جدیدی شده است.


تحلیل بیت کوین ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت کوین در هفته قبل به رشد چشمگیری دست یافت و توانست از حمایت ۶۰٬۰۰۰ دلاری خود به محدوده ۶۷٬۰۰۰ دلار برسد. بیت کوین حالا در نزدیکی محدوده ۶۷٬۰۰۰ دلار در نوسان است تا بعد از تجدید قوا به روند صعودی‌اش ادامه دهد.

کندل روزانه این ارز دیجیتال بالاخره در بالای محدوده ۶۴٬۵۰۰ دلار بسته شده‌ و بسیاری از سرمایه‌گذاران را نسبت به آینده آن امیدوار کرده است. اگر بیت کوین با فشار فروش زیادی مواجه نشود، می‌تواند تا محدوده ۲۳.۶٪ فیبوناچی اصلاحی در نزدیکی سطح ۶۸٬۰۰۰ دلار رشد کند. این مقاومت اهمیت زیادی برای بیت کوین دارد؛ چراکه BTC با عبور از آن می‌تواند دوباره خود را به کانال ۷۰٬۰۰۰ دلار برساند.

تحلیل روزانه بیت کوین

با این حال اگر بیت کوین با فشار فروش زیادی مواجه شود، در ادامه ممکن است تا محدوده ۶۴٬۵۰۰ دلار کاهش یابد. در هر صورت مهم‌ترین حمایت بیت کوین هنوز هم همان محدوده ۶۰٬۰۰۰ دلار است و اگر این حمایت از دست برود، روند صعودی این ارز دیجیتال با ریسک زیادی مواجه می‌شود.


تحلیل بیت کوین ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

در روز قبل داده‌های مربوط به شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) آمریکا منتشر شد. این داده‌ها بهتر از پیش‌بینی تحلیلگران بودند و نشان دادند که احتمال کاهش نرخ بهره این کشور همچنان وجود دارد. همین مسئله به رشد بازارهای پرریسکی مثل بازار سهام آمریکا کمک کرد. بازار ارزهای دیجیتال هم به لطف داده‌های مذکور توانست به رشد قابل‌توجهی دست یابد.

بیت کوین در این روز توانست از محدوده ۶۱٬۰۰۰ به بالای ۶۶٬۰۰۰ دلار برسد و حدود ۷ درصد رشد کند. این کندل صعودی قابل‌توجه باعث شد که بیت کوین بتواند هم از مقاومت خط روند نزولی خود (خط روند نزولی نقطه چین شده) و هم از مقاومت ناحیه ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی در محدوده ۶۴٬۳۰۰ دلار عبور کند. 

اگر بیت کوین بتواند قدرت صعودی خود را حفظ کند و در بالای مرز ۶۵٬۰۰۰ دلار بماند، در ادامه ممکن است تا ناحیه ۲۳.۶٪ فیبوناچی اصلاحی در محدوده ۶۷٬۰۰۰ دلار رشد کند. عبور از این ناحیه هم احتمالاً به بیت کوین کمک می‌کند تا دوباره وارد کانال ۷۰٬۰۰۰ دلار شود.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

در هر صورت بیت کوین در روزهای گذشته به خوبی توانسته حمایت موجود در محدوده ۶۰٬۳۵۰ دلار را حفظ کند. در نتیجه اگر بیت کوین کاهش یابد، ممکن است دوباره تا این حمایت مهم کاهش یابد. البته حمایت‌های دیگری مثل ناحیه ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی هم وجود دارد که می‌تواند به رشد BTC کمک کند. با وجود این همان طور که گفته شد، بهترین حالت برای بیت کوین این است که در بالای محدوده ۶۵٬۰۰۰ دلار بماند. 


تحلیل بیت کوین امروز (۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳)

بیت کوین در روز‌های اخیر ریزش‌های سنگینی را تجربه کرده که ممکن است ادامه‌دار شود. در تحلیل امروز این رمز ارز سعی می‌کنیم سناریوهای مختلفی را که ممکن است در آینده برای آن رخ دهد، مورد بررسی قرار دهیم. اگر قصد سرمایه گذاری در بیت کوین را دارید، پیشنهاد می‌کنیم به هیچ وجه این تحلیل را از دست ندهید.

داده‌های مربوط به شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) آمریکا در روز قبل منتشر شد و بیشتر از پیش‌بینی تحلیلگران بود. علاوه بر این جروم پاول (Jerome Powell)، رییس فدرال رزرو آمریکا، هم سخنرانی کرد و اظهار داشت که آمریکا برای رسیدن به تورم ۲ درصدی خود باید بیشتر صبر کند.

 قیمت بیت کوین در واکنش به این مسئله کمی کاهش یافت اما معامله‌گران توانستند جلوی سقوط بیشتر آن را بگیرند. البته امروز هم داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) منتشر می‌شود و می‌تواند دوباره نوسانات جدیدی در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کند.

از نظر تحلیل تکنیکال، بیت کوین دوباره به خط روند نزولی خود (خط رونده نقطه چین شده در تصویر پایین) برخورد کرده و کاهش یافته است. با این حال روند آن نشان می‌دهد که هولدرهای این ارز دیجیتال همچنان نسبت به آینده آن مردد هستند.

یک نکته مثبت این است که بیت کوین حمایت محدوده ۶۰٬۳۵۰ دلار را از دست نداده است. در نتیجه اگر بیت کوین بخواهد دوباره رشد کند، ابتدا باید از مقاومت خط روند نزولی مذکور و سپس هم از مقاومت ناحیه ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی عبور کند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

از طرف دیگر اگر قیمت بیت کوین کاهش یابد، حمایت محدوده ۶۰٬۳۵۰ دلار اهمیت زیادی برای آن دارد. اگر BTC این حمایت را از دست بدهد، دوباره ممکن است به کانال حمایتی ۵۹٬۰۰۰ دلار تا ۵۸٬۰۰۰ دلار برسد. از دست رفتن این حمایت هم بیت کوین را به کانال حمایتی ۵۶٬۰۰۰ دلار تا ۵۴٬۰۰۰ دلار خواهد رساند.


تحلیل بیت کوین امروز (۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳)

بیت کوین در روز قبل به رشد نسبتاً خوبی رسید و توانست از محدوده ۶۰٬۰۰۰ دلار به محدوده ۶۳٬۵۰۰ دلار نزدیک شود. احتمال این وجود دارد که خط مقاومت نزولی جدیدی (خط مقاومت نقطه چین در تصویر پایین) در نمودار روزانه بیت کوین به وجود آید اما این مقاومت هنوز به طور کامل تایید نشده است.

علاوه بر این بیت کوین تاکنون موفق شده است حمایت میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (موج آبی رنگ در تصویر پایین) خود را حفظ کند. این مسئله اهمیت زیادی برای روند و حرکت صعودی بلندمدت آن دارد. بیت کوین ممکن است در ادامه برای مدت بیشتری در رنج فعلی‌اش باقی بماند اما اگر بخواهد رشد کند، باید ابتدا خود را به بالای محدوده ۶۳٬۵۰۰ دلار برساند. با وجود این تا وقتی که کندل روزانه بیت کوین در بالای محدوده ۶۴٬۵۰۰ دلار بسته نشود، نمی‌توان با اطمینان ادعا کرد که روند آن صعودی شده است.

از طرف دیگر اگر فشار فروش بیت کوین افزایش یابد، ممکن است دوباره به حمایت ۶۰٬۳۴۵ دلاری خود برسد. این حمایت در هفته‌های گذشته بارها جلوی کاهش قیمت بیت کوین را گرفته و دوباره هم ممکن است چنین کاری کند. با این حال اگر قیمت BTC به زیر حمایت مذکور برسد، ممکن است دوباره تا سطح ۵۸٬۰۰۰ دلار کاهش یابد. با از دست رفتن این حمایت، سقوط بیت کوین ممکن است تا محدوده ۵۶٬۰۰۰ دلار و یا حتی ۵۴٬۰۰۰ دلار ادامه داشته باشد.


تحلیل بیت کوین ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

نمودار قیمت بیت کوین تغییر چندانی نکرده است. کندل این ارز دیجیتال در روز قبل در نزدیکی محدوده ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی بسته شد که خیلی امیدوارکننده نیست. البته بیت کوین امروز دوباره به بالای محدوده ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی رسیده‌ و احتمالاً در تلاش است که این محدوده به مقاومت جدیدی تبدیل نشود.

چارت امروز بیت کوین

اگر شرایط فعلی بیت کوین تغییر نکند، احتمال این وجود دارد که قیمت آن دوباره به زیر سطح ۶۰٬۰۰۰ دلار برسد و حمایت محدوده ۵۹٬۰۰۰ دلار تا ۵۸٬۰۰۰ دلار را آزمایش کند. در بدترین سناریو، بیت کوین ممکن است این حمایت را هم از دست بدهد و به هدف بعدی‌اش در نزدیکی محدوده ۵۵٬۰۰۰ دلار برسد. در بهترین سناریو، بیت کوین از این حمایت استفاده کرده و دوباره رشد می‌کند. در این صورت بیت کوین ممکن است برای مدت بیشتری در نزدیکی محدوده ۶۱٬۰۰۰ دلار در نوسان باشد و بعد به سمت مقاومت ۶۳٬۰۰۰ دلار حرکت کند.

توجه داشته باشید که تا وقتی قیمت بیت کوین به طور کامل از مقاومت ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی عبور نکند، نمی‌تواند حرکت صعودی قوی را شروع کند. تنها در این صورت است که می‌توانیم به رشد آن تا محدوده ۷۳٬۰۰۰ دلار امیدوار شویم. شایان ذکر است که کندل هفتگی بیت کوین در روز قبل هم به صورت نزولی بسته‌ شد.


تحلیل بیت کوین ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت کوین در روزهای گذشته به حمایت حمایت خود در محدوده ۶۰٬۳۴۵ دلار برخورد کرد اما هنوز نتوانست با استفاده از آن به رشد قابل‌توجهی برسد. از طرفی کندل روزانه روز گذشته در پایین میانگین متحرک ۱۰۰ روزه بسته شد. 

معمولاً وقتی قیمت بیت کوین به این حمایت می‌رسد، با فشار خرید زیادی مواجه شده و به لطف آن رشد می‌کند. با این حال در گذشته دفعاتی بوده که بیت کوین مدت‌ها در زیر این حمایت در نوسان بوده‌ است. از طرفی این نوسانات در اکثر موارد نزولی بوده‌اند و همین مسئله معامله‌گران را نگران کرده است. با این حال هنوز نمی‌توان به طور کامل ادعا کرد که بیت کوین حمایت مذکور را از دست داده است.

نمودار روزانه بیت کوین

علاوه بر این امروز کندل هفتگی بیت کوین هم بسته می‌شود. کندل هفته قبل بیت کوین با وجود نوسانات شدید آن صعودی و سبز بسته شد و معامله‌گران امیدوارند که این اتفاق دوباره رخ بدهد. در هر صورت مهم‌ترین حمایت بیت کوین محدوده ۶۰٬۰۰۰ دلار تا ۵۸٬۰۰۰ دلار قرار دارد. اگر این حمایت از دست برود، بیت کوین ممکن است با فشار فروش شدیدی مواجه شود و تا سطح ۵۴٬۰۰۰ دلار کاهش یابد.

در مسیر صعودی، بیت کوین باید از میانگین متحرک ۱۰۰ روزه خود عبور کند که در نزدیکی ناحیه ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی قرار دارد. این ارز دیجیتال در ادامه هم باید خود را به بالای مقاومت ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی در محدوده ۶۴٬۳۰۰ دلار برساند.


تحلیل بیت کوین ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت بیت کوین در روز قبل دقیقاً به حمایت ۶۰٬۳۴۵ دلار رسید و به لطف آن افزایش یافت. به نظر می‌رسد داده‌های تورمی آمریکا، افزایش جریان خروج سرمایه صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات BTC و افزایش شاخص دلار آمریکا (DYX) روی کاهش قیمت بیت کوین موثر بوده است.

با این حال بیت کوین ممکن است دوباره حمایت مذکور را آزمایش کند. اگر این حمایت به اندازه کافی قوی نباشد، احتمال این وجود دارد که قیمت بیت کوین دوباره به محدوده ۵۸٬۰۰۰ دلار برسد. از دست رفتن این حمایت هم بیت کوین را به محدوده ۵۴٬۰۰۰ دلار خواهد رساند. البته حمایت‌های زیادی در این بین وجود دارد و بسته به شرایط بازار، ممکن است از ریزش بیشتر BTC جلوگیری کنند.

با این حال بیت کوین تقریباً ۴ بار از حمایت فعلی خود استفاده کرده و به لطف آن افزایش یافته است. در نتیجه احتمال این وجود دارد که دوباره چنین اتفاقی بیفتد. در این صورت BTC ابتدا باید از مقاومت ناحیه ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی در نزدیکی محدوده ۶۱٬۳۰۰ دلار عبور کند. این مقاومت قدرت زیادی ندارد و بیت کوین احتمالاً با موفقیت از آن عبور خواهد کرد. با وجود این بیت کوین در ادامه باید با مقاومت ناحیه ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی در نزدیکی محدوده ۶۴٬۰۰۰ دلار دست‌وپنجه کند که در روزهای گذشته، جلوی حرکت صعودی آن را گرفته بود.


تحلیل بیت کوین ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

روند خنثی بیت کوین در ۲ ماه گذشته معامله‌گران زیادی را خسته کرده است. تا وقتی که کف بعدی این ارز دیجیتال مشخص نشود، احتمالاً روند آن شفاف‌ نخواهد شد. بهترین حالت برای بیت کوین این است که قیمت آن به زیر محدوده ۶۰٬۰۰۰ دلار نرسد و حمایت ۵۹٬۰۰۰ دلار را دوباره آزمایش نکند.

در هر صورت بیت کوین هنوز حمایت ناحیه ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی خود را به طور کامل را از دست نداده است و همین مسئله می‌تواند برای هولدرهای این ارز دیجیتال امیدوارکننده باشد. با این حال تا وقتی که قیمت بیت کوین به بالای مقاومت ناحیه ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی نرسد، با اطمینان نمی‌توان ادعا کرد که حرکت صعودی این ارز دیجیتال شروع شده است. علاوه بر این اگر بیت کوین حمایت میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه (موج آبی رنگ در تصویر پایین) را از دست بدهد، ممکن است با فشار فروش جدیدی مواجه شود.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین ۲۰ اردیبهشت
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

در هر صورت مهم‌ترین حمایت‌های بیت کوین در محدوده ۶۰٬۰۰۰ دلار و ۵۹٬۰۰۰ دلار قرار دارد و اگر این حمایت‌ها از دست بروند، احتمال سقوط آن تا محدوده ۵۸٬۰۰۰ دلار وجود دارد.

توجه داشته باشید که امروز ساعت ۱۶ به وقت تهران داده‌های جدیدی از بازار کار آمریکا منتشر می‌شود و می‌تواند روی روند بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال تاثیر بگذارد.


تحلیل بیت کوین ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

در روزهای قبل بیت کوین درست در مقاومت ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی (در روند رسم‌شده از کف ۴۹٬۰۰۰ دلار تا سقف ۷۳٬۷۷۷ دلار) با فشار فروش جدیدی مواجه شد. اخبار و اتفاقات مختلف هم به این فشار فروش و کاهش قیمت بیت کوین کمک کرد. برای مثال بعد از انتشار خبر مربوط به اخطار کمیسیون بورس آمریکا به پلتفرم رابینهود، بیت کوین از محدوده ۶۵٬۰۰۰ دلار به محدوده ۶۳٬۰۰۰ دلار رسید و هنوز موفق نشده‌ است حرکت صعودی جدیدی را شروع کند.

علاوه بر این اخبار مربوط به نرخ بهره آمریکا هم چندان امیدوارکننده نیست. یکی از مقامات این بانک در روز قبل اعلام کرد که اگر تورم آمریکا در محدوده ۳ درصد تثبیت شود، احتمال افزایش نرخ بهره وجود دارد. تمام این موارد دست به دست هم داده و شرایط سختی را برای بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال به وجود آورده‌اند.

تحلیل تکنیکال BTC

همان طور که در تحلیل‌های قبلی گفتیم، سطح ۶۰٬۰۰۰ دلار اهمیت زیادی برای بیت کوین دارد. اگر بیت کوین نتواند با حمایت موجود در ناحیه ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی رشد کند و به کانال ۵۰٬۰۰۰ دلار برگردد، نشان می‌دهد که رشد آن در روزهای قبل یک تله خرسی بوده‌ است. در این صورت قیمت بیت کوین ممکن است تا ناحیه ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی (سطح ۵۸٬۴۶۵ دلار) و یا حتی ناحیه ۷۸.۶٪ فیبوناچی اصلاحی (سطح ۵۴٬۳۰۲ دلار) کاهش یابد.

در سناریو صعودی هم بیت کوین باید بتواند از مقاومت ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی عبور کند. در این صورت معامله‌گران می‌توانند نسبت به رشد آن تا محدوده ۶۶٬۰۰۰ دلار و یا حتی ۶۷٬۰۰۰ دلار امیدوار شوند.


تحلیل بیت کوین ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت بیت کوین در روز قبل تلاش کرد از مقاومت ناحیه ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی عبور کند اما در نهایت موفق نشد. اخبار مربوط به صدور اخطاریه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه شرکت رابینهود (Robinhood) احتمالاً در این مسئله بوده است چون که فقط چند دقیقه بعد از انتشار آن، قیمت بیت کوین از بالای ۶۵٬۰۰۰ دلار به محدوده ۶۳٬۰۰۰ دلار رسید.

این ارز دیجیتال در حال حاضر همچنان در تلاش است از مقاومت مذکور عبور کند اما بعد از آن هم باید از مقاومت‌های ۶۶٬۰۰۰ دلار و ۶۷٬۰۰۰ دلار بگذرد. در نتیجه به نظر می‌رسد BTC برای مدت بیشتری در رنج ۵۶٬۵۰۰ دلار تا ۷۳٬۷۷۷ دلار باقی می‌ماند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

با این حال اگر رشد بیت کوین بیش از حد طول بکشد، فشار فروش آن احتمالاً دوباره افزایش می‌یابد. در این صورت مهم‌ترین حمایت‌های بیت کوین در محدوده ۶۲٬۸۰۰ دلار و ناحیه ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی قرار دارد.

در هر صورت بازار به تایید بیشتری برای روند صعودی بیت کوین نیاز دارد. هرچند که در تایم فریم بلندمدت روند بیت کوین هنوز صعودی است و مشکلی برای آن به وجود نیامده، اما در کوتاه‌مدت بازار به سیگنال صعودی بیشتر و کندل‌های قوی‌تری نیاز دارد.

تحلیل دامیننس بیت کوین

دامیننس بیت کوین مدت‌ها است که در یک کانال صعودی قرار دارد و تمام تلاش‌های آن برای خروج از این کانال شکست خورده است. علاوه بر این محدوده ۵۵ درصد هم به یکی از مهم‌ترین مقاومت‌های دامیننس BTC تبدیل شده‌ است. آلت کوین‌هایی مثل کاردانو به لطف روند خنثی دامیننس بیت کوین در روزهای گذشته به رشد خوبی رسیده‌اند اما آلت کوین‌هایی مثل پالیگان رالی قابل‌توجهی را تجربه نکرده‌اند. 

در هر صورت دامیننس بیت کوین در حال حاضر در محدوده بسیار حساسی قرار دارد و باید دید که آیا می‌تواند دوباره از مقاومت ۵۵ درصدی خود عبور کند یا خیر. با این حال سرمایه‌گذاران تنها زمانی می‌توانند به آغاز آلت سیزن امیدوار شوند که دامیننس بیت کوین کاهش یافته و به زیر حمایت کانال صعودی‌اش برسد.


تحلیل بیت کوین ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

کندل هفتگی بیت کوین در محدوده ۶۴٬۰۰۰ دلار بسته شد و معامله‌گران زیادی را به آینده خود امیدوار کرد. ۹ کندل قبلی بیت کوین در تایم فریم هفتگی در بالای محدوده ۶۳٬۰۰۰ دلار بسته شده‌ و دنباله بلند کندل هفته قبل می‌تواند همان کفی باشد که بازار به دنبال آن می‌گردد.

نمودار هفتگی بیت کوین

با این حال در تایم فریم روزانه به نظر می‌رسد که بیت کوین در عبور از مقاومت ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی با چالش زیادی روبه‌رو شده است. این مقاومت در نزدیکی محدوده ۶۴٬۳۰۰ دلار قرار دارد و عبور از آن می‌تواند بیت کوین را به مقاومت بعدی‌اش در نزدیکی ۶۷٬۰۰۰ دلار برساند.

چارت روزانه بیت کوین

در هر صورت رنج بیت کوین (از کف ۶۰٬۳۴۵ دلار تا سقف ۷۳٬۵۴۰ دلار) تغییر نکرده و تا وقتی که قیمت بیت کوین در بالای مرز ۶۰٬۰۰۰ دلار باشد، مشکلی برای آن به وجود نمی‌آید. با این حال اگر بیت کوین نتواند از مقاومت ۶۴٬۵۰۰ دلار عبور کند، احتمالاً با فشار فروش و اصلاح جدیدی مواجه می‌شود. در این صورت قیمت BTC ممکن است تا حمایت ۶۲٬۸۰۰ دلار کاهش یابد اما اولین حمایت محکم آن در ناحیه ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی قرار دارد. اگر بیت کوین این حمایت را هم از دست بدهد، ممکن است دوباره کانال ۶۰٬۰۰۰ دلار را از دست بدهد و تا محدوده ۵۸٬۰۰۰ دلار سقوط کند.


تحلیل بیت کوین ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت کوین امروز کمی فاز نزولی به خود گرفته و در حال ریزش است. اما چه سرنوشتی در انتظار بیت کوین است؟ در این تحلیل با پول نو همراه باشید.

همانطور که در چارت مشخص است، قیمت بین دو ناحیه تکنیکالی مهم گیر افتاده و هر کدام را که بشکند، می‌تواند در جهت شکست به حرکت خود ادامه دهد.

فعلا بازار در حال حرکت به سمت حمایت خود است و شکسته شدن این حمایت نتایج جالبی برای بیت کوین به همراه نخواهد داشت. این ارز دیجیتال در صورت شکست سطح حمایتی فعلی می‌تواند تا محدوده ۵۲ هزار دلار نیز ریزش کند.

این در حالی‌ست که اگر بیت کوین بار دیگر از این حمایت رشد کند و مقاومت اصلی را پشت سر بگذارد، می‌تواند یک سقف تاریخی جدید در حوالی ۸۰ هزار دلار به ثبت برساند.


تحلیل بیت کوین ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت کوین در روزهای اخیر و بعد از هاوینگ توانسته به خوبی رشد کند و در حال حاضر با قیمت ۶۶ هزار دلار در بازار معامله می‌شود. اما چه سرنوشتی در انتظار این رمز ارز است؟ با پول نو همراه باشید.

تحلیل امروز بیت کوین

همانطور که در تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین قابل مشاهده است، بازار به یک بیس سوپلای برخورد کرده و یک واکنش محدود به این ناحیه داشته است با این حال به نظر نمی‌رسد این ناحیه باعث ریزش سنگیت بیت کوین شود.

فعلا تارگت اصلی بیت کوین در محدوده ۷۰ هزار دلار قرار دارد که بیس سوپلای معتبرتری در این ناحیه مشاهده می‌شود. البته همواره باید سناریو نزولی را نیز در نظر داشته باشیم.

بیت کوین در صورت نزولی شدن در وهله اول می‌تواند به بیس دیمند ۴ ساعته خود که با کادر سبز رنگ مشخص شده واکنش نشان دهد و در صورتی که کف پایین‌تری ثبت کند احتمال ریزش شدیدتر آن وجود خواهد داشت.


تحلیل بیت کوین ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

بیت کوین در حال حاضر با قیمت ۶۳ هزار دلار در بازار معامله می‌شود و در روزهای اخیر نتوانسته بالاتر از این محدوده برود. اما آیا در کوتاه مدت امکان رشد مجدد BTC وجود دارد؟

تحلیل بیت کوین

اگر به تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که بازار بعد از برخورد به حمایت مهم خود در محدوده ۶۰ هزار دلار، اکنون در حال کف سازی و جمع کردن انرژی برای رشد بیشتر است.

در صورتی که خط روند نزولی فعلی شکسته شود، بازار می‌تواند رشد بیشتری را تا حداقل محدوده ۶۷ هزار دلار تجربه کند و در صورتی که ممنتوم حرکت خوب باشد بعد از آن به سراغ تارگت‌های بالاتر نیز برود.

این در حالی‌ست که اگر خط روند فعلی شکسته نشده و بازار ریزش کند و زیر حمایت ۶۰ هزار دلار بسته شود، می‌توانیم انتظار کاهش بیشتر قیمت بیت کوین تا ۵۳ هزار دلار را داشته باشیم.


تحلیل بیت کوین ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

بیت کوین امروز با قیمت ۶۷,۴۰۰ دلار در بازار معامله می‌شود و روز گذشته این رمز ارز با ریزش شدید خود به کانال ۶۶ هزار دلار نیز وارد شد. اما چه سرنوشتی در انتظار بیت کوین است؟ با پول نو همراه باشید.

تحلیل امروز بیت کوین

اگر به چارت روزانه بیت کوین نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که بازار بعد از برخورد به مقاومت خود، تا خط روند روزانه‌اش ریزش کرد و اکنون به این ناحیه واکنش داده است. البته قیمت به زیر ترندلاین صعودی هم نفوذ داشت، اما بالای آن بسته شد.

اگر این خط روند صعودی بتواند باعث برگشت قیمت شود، می‌توان بار دیگر انتظار رشد بازار تا مقاومت روزانه را داشت، هرچند به دلیل ممنتوم قوی ریزش اخیر، ممکن است شاهد شکست این ترندلاین و ریزش بیت کوین تا حمایت بعدی یعنی ناحیه ۶۲ هزار دلار باشیم.

تحلیل دامیننس بیت کوین

دامیننس بیت کوین با قدرت فاز صعودی گرفته و مقاومت مهم خود را شکسته، با این حال شاهد ریزش بیت کوین بودیم که این نشان دهنده کاهش دامیننس آلت کوین‌ها است.

تحلیل شاخص توتال

شاخص توتال نیز ریزش بسیاری شدیدی را در روز گذشته تجربه کرد و در حال نزدیک شدن به یک حمایت مهم است، بنابراین در کوتاه مدت روند آن نزولی خواهد بود.


تحلیل بیت کوین ۲۰ فروردین ۱۴۰۳

بیت کوین امروز با قدرت محدوده ۷۱ هزار دلار را نیز شکست و به نظر می‌رسد قصد دارد با قدرت به سمت سقف قبلی خود پیشروی کند. در تحلیل امروز بیت کوین با پول نو همراه باشید.

در تحلیل قبل با نگاهی به تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین گفتیم که این رمز ارز یک الگوی مثلث در چارت خود شکل داده و شکسته شدن سقف این الگو می‌تواند احتمال رشد بسیار بیشتر بیت کوین را فراهم کند. امروز این اتفاق افتاده و بازار دقیقا در حال پیشروی مطابق تحلیل قبل است.

همانطور که در چارت روزانه بیت کوین مشخص است، این رمز ارز اکنون بیس سوپلای خود را با قدرت شکسته و تنها مقاومت پیش روی آن سقف تاریخی قبلی است که باتوجه به ممنتوم حرکت به نظر می‌رسد احتمال شکست آن وجود داشته باشد.

تحلیل شما از وضعیت فعلی بیت کوین چیست؟ بنظرتان در هفته معاملاتی جدید که از امروز آغاز شده، شاهد سقف تاریخی جدیدی در چارت بیت کوین خواهیم بود؟


تحلیل بیت کوین ۱۸ فروردین ۱۴۰۳

بیت کوین امروز با قیمت ۶۸ هزار دلار در بازار معامله می‌شود و در یکی دو روز گذشته کمی احیا شده است. اما چه سرنوشتی در انتظار بیت کوین خواهد بود؟ آیا این رمز ارز می‌تواند رشد بیشتری را تجربه کند؟ با ما همراه باشید.

تحلیل امروز بیت کوین

همانطور که در چارت ۴ ساعته بیت کوین قابل مشاهده است، این ارز دیجیتال در روزهای اخیر یک الگوی مثلث تشکیل داده و قیمت به خوبی درون این الگو فشرده شده است. در نهایت خروج قیمت از هر دو سوی این پترن می‌تواند احتمال ادامه حرکت به آن سمت را افزایش دهد.

از آنجایی که بازار بعد از یک روند صعودی این الگو را تشکیل داده است، احتمال می‌دهیم بیت کوین از سقف مثلث خارج و رشد بیشتری را تجربه کند. با این حال نباید سناریو نزولی هم فراموش کنیم. در صورت شکست کف این الگو، احتمال ریزش بسیار شدیدتر بیت کوین وجود خواهد داشت.

تحلیل دامیننس بیت کوین

دامیننس بیت کوین را اگر در تایم فریم هفتگی مشاهده کنیم، متوجه می‌شویم که قیمت درون یک کانال صعودی در حال معامله است و از آنجایی که نقدینگی زیادی زیر این روند جمع شده، احتمال ریزش شدید دامیننس وجود دارد.

تحلیل شاخص توتال

شاخص توتال همچنان خود را در بالای سوئینگ فعلی حفظ کرده ولی به نظر می‌رسد به دلیل رشد شدید آن احتمال یک اصلاح محدود یا حداقل مدتی درجا زدن توسط شاخص توتال وجود داشته باشد.


تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته ۱۵ فروردین ۱۴۰۳

در تحلیل ویدیویی روز گذشته سطوح مهم بیت کوین را مشخص کردیم و امروز بازار هنوز به حمایت خود نرسیده و در حال پول بک است. با این حال انتظار داریم فعلا بیت کوین به ریزش خود ادامه دهد. در این تحلیل همراه ما باشید.

تحلیل امروز بیت کوین

اگر به تایم فریم ۴ ساعته بازار نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که بیت کوین شدیدا از ناحیه سوپلای خود ریزش کرده و به حوالی ۶۵ هزار دلار هم رسیده است. با این حال فعلا در حال تکمیل پول بک خود است.

اکنون می‌توانیم انتتظار داشته باشیم که بازار تا بیس دیمند خود ریزش کند و رشد اخیر بازار را صرفا یک پول بک در نظر بگیریم. بنابراین باید برای گرفتن پوزیشن‌های خرید روی بیت کوین یا خرید سنگین آلت کوین‌ها در سطح فعلی بیشتر دقت کرد.

تحلیل دامیننس بیت کوین

دامیننس بیت کوین همچنان در حال درجا زدن است و به نظر می‌رسد احتمال ریزش آن و شروع یک حرکت نزولی در چارت دامیننس وجود داشته باشد.

تحلیل شاخص توتال

شاخص توتال ریزش شدیدی را تجربه کرده و فعلا در حال پول بک است. به همین دلیل می‌توانیم انتظار ریزش بیشتر آن را در کوتاه مدت داشته باشیم.


تحلیل بیت کوین ۱۱ فروردین ۱۴۰۳

بیت کوین امروز با قیمت ۶۹,۹۶۰ دلار در بازار معامله می‌شود و در روزهای اخیر تقریبا در یک تریدینگ رنج قرار داشته است. با این حال به نظر می‌رسد به زودی شاهد تحرکاتی در چارت این رمز ارز باشیم.

تحلیل امروز بیت کوین

اگر به چارت ۴ ساعته بیت کوین نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که دلیل درجا زدن قیمت در محدوده ۷۰ هزار دلار، وجود یک بیس سوپلای قوی در این ناحیه است. با این حال خریداران با خریدهای پی در پی به دنبال شکست این محدوده هستند.

از آنجایی که تعداد برخوردهای به این بیس زیاد بوده و از طرف دیگر فروشندگان هم نتوانسته‌اند از این بیس قیمت را با قدرت به سمت پایین هل دهند. بنابراین می‌توانیم نتیجه گیری کنیم که به احتمال بالا بازار این بیس سوپلای را هم پاکسازی خواهد کرد و بار دیگر حرکات صعودی بیت کوین آغاز خواهد شد.

البته نباید سناریو نزولی را هم فراموش کنیم. اگر خط روند فعلی به سمت پایین شکسته شود و کندل ۴ ساعته زیر این ناحیه بسته شود، می‌توانیم انتظار ریزش بیشتر قیمت را داشته باشیم.


چرا باید تحلیل روزانه بیت کوین را دنبال کنیم؟

در حال حاضر بازار ارزهای دیجیتال به یکی از پر معامله‌ترین بازارهای مالی تبدیل شده است. BTC (به عنوان پرچمدار این بازار) بیشترین حجم معامله را به خود اختصاص داده و در نتیجه بررسی و تحلیل نمودار بیت کوین از ضروریات سرمایه گذاران و فعالان این بازار قبل از خرید بیت کوین است.

علاوه بر این Bitcoin بیشترین تسلط بازار را در اختیار خود دارد. در حقیقت دلیل تاثیر تحرکات قیمتی این ارز دیجیتال بر سایر رمز ارزها نیز بالا بودن دامیننس بیت کوین است. به همین دلیل تحلیل دامیننس بیت کوین، در کنار آنالیز سایر شاخص‌های مهم تاثیرگذار در مارکت کریپتو، می‌تواند دید جامع‌تری از وضعیت بازار در اختیار ما قرار دهد.

تحلیل بیت کوین پول نو

ما در تیم تحلیلی پول نو، علاوه بر اینکه سعی کرده‌ایم جدیدترین محتوای فاندامنتالی درباره پروژه‌های کریپتویی مختلف را در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم، بخش مهمی از تمرکزمان را نیز بر تحلیل تکنیکال رمز ارزهای مهم بازار گذاشته‌ایم تا دیدی کلی از وضعیت بازار و آینده احتمالی آن ترسیم کنیم. در ادامه می‌توانید به‌روز‌ترین تحلیل بیت کوین را که همواره در حال آپدیت است، مشاهده کنید.

بررسی دامنینس بیت کوین

سلطه (Dominance) بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال چند روزی است که روندی نزولی را پیش گرفته و در حال حاضر در محدوده ۴۱.۶ درصد قرار دارد. این مولفه نشان دهنده نسبت حجم بازار بیت کوین به سایر آلت کوین‌ها است.

انواع تحلیل BTC

قیمت بیت کوین مانند بسیاری دارایی‌های دیگر (طلا، نفت و…) تحت تاثیر عوامل بنیادی (فاندامنتال) و تکنیکال و همچنین عوامل کلان اقتصادی است. اما این نوع تحلیل‌ها چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

تحلیل تکنیکال بیت کوین

این نوع آنالیز شامل بررسی چارت بیت کوین با استفاده از ابزارهای تکنیکال مختلف است. مجموعه این ابزارها می‌توانند پیش بینی‌ای منطقی که بر اساس کندل‌های گذشته بیت کوین شکل گرفته‌اند را به ما ارائه کنند.

تحلیل فاندامنتال بیت کوین

در تحلیل فاندامنتال بیت کوین، عوامل کلان اقتصادی (مانند وقوع جنگ، بلایای طبیعی و…) و همینطور اتفاقات روزمره مانند افزایش یا کاهش سختی شبکه بیت کوین، پذیرش یا مسدود سازی استفاده از این رمز ارز در مناطق مختلف و عواملی از این قبیل، می‌توانند روی قیمت بیت کوین تاثیر گذار باشند.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

نگاهی به قدرتمندترین اندیکاتورهای بیت کوین

در اینجا سعی می‌کنیم نگاهی داشته باشیم به قدرتمندترین اندیکاتورهایی که در تعیین روند بیت کوین تاثیرگذار هستند و می‌توانند سیگنال‌های خوبی برای ورود یا خروج از بازار به ما بدهند.

اندیکاتور مکدی MACD در بیت کوین

اندیکاتور مکدی یکی از پرکاربردترین و پراستفاده‌ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است که بسیاری از معامله‌گران از آن استفاده می‌کنند. این اندیکاتور در تحلیل بیت کوین هم کاربرد دارد. به طور مثال در سال ۲۰۲۱ و در حالی که بیت کوین در سقف خود بود، یک واگرایی در اندیکاتور مکدی تشکیل داد و سقوط شدید خود در سال ۲۰۲۱ را آغاز کرد.

اندیکاتور RSI در بیت کوین

اندیکاتور RSI هم در تحلیل بلند مدت بیت کوین کاربرد دارد و هم در تایم فریم‌های پایین‌تر می‌تواند برای معامله مورد استفاده قرار گیرد. این شاخص با نشان دادن نواحی اشباع خرید و اشباع فروش می‌تواند نقاط مناسبی برای ورود یا خروج از بازار به ما نشان دهد.

اندیکاتور میانگین متحرک MA در بیت کوین

یکی دیگر از اندیکاتورهای بسیار پر استفاده در معاملات، اندیکاتور میانگین متحرک است. اندیکاتور MA با تنظیمات ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه نقاط حمایتی و مقاومتی مهمی را در روند قیمت BTC به ما نشان می‌دهد.

31
اشتراک در
اطلاع از
guest
31 تمام دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی
11 ماه قبل

رف بالاکه

سینا شمس آور
مدیر
سینا شمس آور
11 ماه قبل
پاسخ به  علی

سلام.
بله بیسی که مدنظرمون بود حذف شد، اما حذف شدن بیس های مخالف نشونه خوبیه واسه وقتی که بازار دوباره برگرده و میتونه به نواحی دیمندی که شکل گرفته به خوبی واکنش بده و روند صعودی ادامه پیدا کنه

سمانه شفیعی
سمانه شفیعی
1 سال قبل

عالی بود ممنونم
اگه امکانش هست برای شیبا هم تحلیل بذارید

سینا شمس آور
مدیر
سینا شمس آور
1 سال قبل
پاسخ به  سمانه شفیعی

ممنون از توجه شما
تحلیل شیبا هم در وبلاگ داریم. میتونین از لینک تحلیل شیبا به این مطلب هم دسترسی داشته باشین.
موفق باشین

علی
علی
1 سال قبل

کلا دستت رو موس بود فقط خط بالا و پایین کرد دیدگاه همه رو گفت بجز تحلیل خودش بلد نیستی کسی مجبورت نکرده میای تحلیل می‌کنی با سرمایه ملت بازی می‌کنی

سینا شمس آور
مدیر
سینا شمس آور
1 سال قبل
پاسخ به  علی

سلام دوست عزیز ممنون از توجه شما
ببینید قبلا هم بارها گفتیم که نگاه ما توی این مجموعه تحلیل‌ها به هیچ وجه ستاپ محور نیست و فقط یک دید کلی از بازار میخوایم داشته باشیم و بخاطر همین سبک‌های مختلف رو با هم دیگه ترکیب میکنیم. بنابراین به هیچ وجه نباید به چشم سیگنال بهشون نگاه کنید. اگر کسی با تحلیل‌های ما وارد معامله خرید و فروش بشه مسئولیت‌ش با خود شخص هست.
موفق باشین

چنانچه به مشاوره رایگان علاقه‌مندید، پرسش‌ها و نظرات خود را درباره این مقاله یا موضوعات مختلف حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال مطرح کنید. برای پاسخگویی آماده‌ایم!

نظر بدهید

31

135

نظر مخاطبان (31)