اولین پلتفرم معاملاتی NFT ملی چین هفته آینده راه‌اندازی می‌شود

اول ژانویه سال جدید، اولین پلتفرم قانونی و دولتی معاملات NFTها در کشور چین راه‌اندازی خواهد شد.
تصویر شاخص خبر "اولین پلتفرم معاملاتی NFT ملی چین"

منابع محلی در ۲۸ دسامبر (۷ دی) اطلاع دادند که چین اولین پلتفرم معاملات NFT نظارت‌شده خود را در اول ژانویه (۱۱ دی) راه می‌اندازد. این نهاد توسط بورس تکنولوژی چین، نمایشگاه دولتی هنرهای چین و شرکت خصوصی «Huban Digital» پدید آمده است و نقش بازار ثانویه برای معاملات NFT را ایفا می‌کند.

علاوه بر توکن‌های غیرمثلی (NFT)، این بستر، معاملات آثار دیجیتالی که کپی‌رایت و حق انتشار دارند را هم امکان‌پذیر می‌کند. بنا بر گفته‌ها، رسالت این برنامه “نظارت و رفع سوءظن‌های نسبت به بازارهای ثانویه” بوده است. یو جاینینگ (Yu Jianing)، متخصص دارایی‌های دیجیتال و توسعه متاورس در چین، در مصاحبه‌ای ادعا کرده:

در بحث نظارت و تنظیم مقررات، دارایی‌های دیجیتال فرم جدیدی از مبادلات به شمار می‌روند. به همین دلیل بسیاری از قوانین، مقررات و نظارت‌های مربوط به این حوزه باید بازنگری شوند. بنابراین نگرانی‌ها در این بخش بسیار است و پلتفرم‌ها وظیفه مبرهنی در ارائه و معامله دارایی‌های دیجیتال دارند. در مقایسه با حق و حقوق اموال ذهنی و کپی‌رایت‌های دیجیتال، تعیین مقررات برای دارایی‌های دیجیتال کار دشوار‌تری است.

۲۹ نوامبر (۸ آذر) «دادگاه اینترنت هانگژو» که به‌طور اختصاصی در زمینه اختلافات قانونی مرتبط با اینترنت فعالیت می‌کند رأی‌ مهمی صادر کرد. NFTها، اموال مجازی و تحت حفاظت قوانین دولتی به شمار می‌روند و ویژگی‌های حقوق مالکیت مثل ارزش، کمیابی، قابلیت کنترل و معامله در آن‌ها دیده می‎شود.

از ۲۰۲۱ تا به امروز، معاملات رمزارزها در چین ممنوع شده است، هرچند ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی‌های مجازی توسط قانون حفاظت می‌شوند.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x