0

0

زمان مطالعه :

1 دقیقه

چگونگی تبدیل شدن اعضای شیبا اینو به یک اعتبارسنج یا نماینده در شیباریوم

شیبا اینو مراحل مورد نیاز برای اعتبارسنجی و نمایندگی در شیباریوم را به اشتراک گذاشته است.

چگونگی تبدیل شدن اعضای شیبا اینو به یک اعتبارسنج یا نماینده در شیباریوم

زمان مطالعه :

1 دقیقه

شبکه لایه دو شیباریوم که قرار است به‌زودی راه‌اندازی شود مزایای متعددی از جمله تراکنش‌های ارزان، سریع، خصوصی و ایمن را ارائه می‌دهد. جالب اینجاست که انتظار می‌رود این شبکه لایه دو به اعضای انجمن شیبا اینو فرصتی بدهد تا توکن‌های BONE خود را برای اعتبارسنجی و نمایندگی شیباریوم به اشتراک بگذارند.

تفاوت بین اعتبارسنج و نماینده

قبل از بررسی بیشتر، مهم است که تفاوت بین اعتبارسنجی و نمایندگی در شبکه لایه دو شیباریوم را درک کنید.

اعتبارسنج شیباریوم

اعتبارسنج‌های شیباریوم گره‌هایی هستند که مسئولیت اعتبارسنجی و تأیید تراکنش‌ها در شیباریوم را برای حفظ یکپارچگی بلاک چین بر عهده دارند. این گره‌ها توسط نهادهایی به نام اپراتورهای اعتبارسنج اجرا می‌شوند.

اعتبارسنج‌ها یکپارچگی شیباریوم را با تأیید اعتبار تراکنش‌ها حفظ می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که تراکنش‌ها با قوانین شبکه مطابقت دارند. در مقاله‌ای که اخیراً منتشر شده، شیبا اینو اعلام کرد که اعتبارسنج‌ها اعضای مهم شیباریوم هستند که با قفل کردن تعداد معینی از توکن‌های BONE، به عملکرد و امنیت این شبکه کمک می‌کنند. اعتبار‌سنج‌ها از طریق اعتبارسنجی و تأیید تراکنش‌ها پاداش دریافت می‌کنند.

پاداش‌ها بر اساس تعداد توکن‌های BONEی که اعتبارسنج‌ها استیک می‌کنند، بین آنها توزیع می‌شود.

نماینده شیباریوم

از سوی دیگر، نمایندگان شیباریوم دارندگان توکن BONE هستند که نمی‌خواهند گره اعتبارسنجی شبکه را اجرا کنند. برای ایمن‌سازی شبکه شیباریوم، دارندگان توکن BONE می‌توانند سهام خود را به یک اعتبارسنج واگذار کنند. این نهادهای منفرد می‌توانند با تفویض حق رأی خود به یک گره اعتبارسنج، در یک مکانیسم اثبات سهام واگذارشده (DPoS) شرکت کنند.

مکانیسم اجماع DPoS اجازه می‌دهد تا گروه منتخبی از اعتبارسنج‌ها توسط نمایندگان از طریق فرآیند رأی‌گیری انتخاب شوند. اپراتورهای اعتبارسنج منتخب اکنون وظیفه اعتبارسنجی تراکنش ها و ایجاد بلوک های جدید در شیباریوم را برعهده خواهند داشت.

خرید ارز دیجیتال

چگونه به یک اعتبارسنج یا نماینده در شیباریوم تبدیل شویم

با نزدیک شدن به زمان راه‌اندازی شیباریوم بتا، شیبا اینو روند ثبت‌نام اعضا به عنوان اعتبارسنج و نماینده در این شبکه را توضیح داده است.

مراحل نماینده شدن

مراحل تبدیل شدن به یک نماینده شیباریوم ساده است. تنها شرط لازم این است که توکن‌های خود را روی اعتبارسنج موردنظر خود قرار دهید. قابل ذکر است، هیچ محدودیتی برای تعداد نمایندگانی که می‌توانند به شبکه بپیوندند وجود ندارد.

بااین‌حال، تعداد کل نمایندگان، محدود به سهام موجود در شیباریوم است. نمایندگان باید مقدار خاصی از توکن بومی شیباریوم را برای ایفای نقش در فرآیند اعتبارسنجی شبکه داشته باشند.

مراحل اعتبارسنج شدن

تبدیل شدن به یک اعتبارسنج الزامات سخت‌گیرانه‌تری دارد. قابل ذکر است که تعداد اعتبارسنج شیباریوم تنها به ۱۰۰ اسلات محدود شده است. هر اعتباردهنده باید حداقل ۱۰ هزار واحد BONE، به ارزش ۱۴ هزار دلار در زمان نوشتن این مطلب، سهام داشته باشد.

شیبا اینو اعلام کرد که یک فرآیند انتخاب دستی برای اعتبارسنج‌های شیباریوم نیز انجام خواهد داد، که اشخاص قبل از انتخاب شدن برای این پوزیشن باید مدارک موردنیاز را ارسال کنند و مصاحبه شوند.

شیبا اینو در بیانیه‌ای گفت:

گزینش این اعتبارسنج‌ها با در نظر گرفتن تجربه، اعتماد، دانش و اطمینان از متعهد بودن آنها به منظور سلامت و یکپارچگی شیباریوم انجام می‌شود.

از آنجایی که اسلات‌های اعتبارسنج‌ شیباریوم محدود است، اعتبارسنج‌های جدید و موردنظر را تنها زمانی می‌توان انتخاب کرد که یک عضو فعال شبکه را ترک کند یا از آن خارج شود.

جوایز/کمیسیون برای اعتبارسنج‌ها و نمایندگان

شایان ذکر است که برای راه‌اندازی و نگهداری گره‌ها، به اعتبارسنج‌ها کمیسیون پرداخت می‌شود. در مقابل، جوایز بین اعتبارسنج‌ها و نمایندگان بر اساس تعداد توکن‌هایی که استیک کرده‌اند، توزیع می‌شود.

طبق گفته شیبا اینو، درصدی از توکن‌های BONE به اعتبارسنج‌ها و نمایندگان شیباریوم هر زمان که به یک ایست بازرسی (Checkpoint) می‌رسند، اختصاص داده می‌شود. علاوه‌براین، سیستم بخشی از توکن‌های TREAT نیز را به اعتبارسنج‌ها و نمایندگان شیباریوم اختصاص خواهد داد. توجه داشته باشید که توکن TREAT هنوز عرضه نشده است.

خرید شیبا
0

چنانچه به مشاوره رایگان علاقه‌مندید، پرسش‌ها و نظرات خود را درباره این مقاله یا موضوعات مختلف حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال مطرح کنید. برای پاسخگویی آماده‌ایم!

نظر بدهید

نظرات پست (0)

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها