0

3

زمان مطالعه :

1 دقیقه

حجم زیاد درخواست‌ها هزاران تراکنش بیت‌ کوین را تأییدنشده باقی گذاشت!

شبکه بیت کوین در حال حاضر ۳۹۳ هزار تراکنش تایید‌نشده دارد که تا ماه آوریل ادامه دارد. برای برخی، این خبر اتفاق خوبی است.

هزاران تراکنش شبکه بیتکوین به دلیل تعداد زیاد کتیبه‌ها هنوز تایید نشده‌اند

زمان مطالعه :

1 دقیقه

در طول سال‌ها، شبکه بیت‌ کوین با صف‌های طولانی تراکنش‌هایی که منتظر تایید هستند بیگانه نبوده است؛ این امر باعث می‌شود کارمزدها به طور سرسام‌آوری افزایش یابند. حال ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر آنچین بیت‌ کوین معتقد است شبکه در حال حاضر در حال گذر از یک دوره ترافیک دیگر است.

او اظهار کرد: «ممپول (Mempool) از زمان ثبت داده‌ها اکنون در اوج فعالیت خود در تاریخ بیت کوین قرار دارد».

اما جریان چیست؟

ارز دیجیتال

جیمز چک (James Check)، تحلیلگر ارشد گلس‌نود، اوایل این هفته در توییتر پستی منتشر کرد با این مضمون که به دلیل درخواست‌ها (Inscriptions)، تقاضا برای فضای بلاک‌ها افزایش یافته است.درخواست‌ها توسط اوردینال‌های بیت کوین رایج شدند و مانند NFTها، به کاربران اجازه می‌دهند تا چیزهایی را روی این بلاک چین چه تصویر باشد یا متن و صدا، «حک» کنند.

او نوشت که میزان کارمزدها به اندازه دوران ضرب جنون‌آمیز اوردینال در اوایل ماه مه بالا نیست، اما از آن زمان شبکه نتوانسته ممپول خود را از لب تراکنش‌های زیاد خالی کند.

در زمان نگارش این خبر، تقریباً ۳۹۳ هزار تراکنش تاییدنشده بیت کوین وجود دارد.

چک به جزئیات پرداخت و توضیح داد که درخواست‌ها چیزی را که او فشار بار پایه می‌نامد، ایجاد می‌کنند و 50 تا 60 درصد از تراکنش‌های تایید شده و این ترافیک را تشکیل می‌دهند.

او گفت: «کتیبه‌ها فضای خالی باقی مانده از فضای بلاک‌ها را پر می‌کنند، و به مدت ۵ ماه این کار را انجام داده‌اند. این نوع تراکنش‌ها به کارمزدهای بالا حساس هستند، اما مایل به خرید فضای بلاک ارزان هستند».

کتیبه‌ها به معنای تراکنش‌های بیشتر است و کارمزدهای بالاتری را به همراه دارد که برای برخی خبر خوشایندی است.

وو با اشاره به موضوع بحث برانگیز بودجه امنیت بیت کوین گفت: «یک روز یارانه شبکه تمام می‌شود و بیتکوین صرفاً در بازار کارمزد تأمین می‌شود. وی اضافه کرد شبکه لایتنینگ، یکی از راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه دو بیت‌کوین، باید تقویت شود، اما با این هزینه‌های بالا، برای تراکنش‌های کوچک‌تر به خطر می‌افتد.

او به Decrypt گفت: «ما واقعاً در میانه راه قرار گرفته‌ایم. اگر خیلی ارزان شود و تغییراتی ایجاد ‌کنیم که ظرفیت را بازیابی ‌کند، در این صورت شبکه ممکن است در دهه‌های آینده به‌طور سیستمی در معرض خطر قرار گیرد. اگر خیلی گران شود، شبکه لایتنینگ دیگر برای پرداخت‌های روزمره غیرمتمرکز و ایمن نیست».

این تحلیلگر آنچینی اشاره کرد توسعه‌دهندگان «از زمان ترافیک تراکنش‌ها در سال ۲۰۱۷، زمانی که هزینه‌های پرداخت بسیار شبیه به آنچه در حال حاضر هستند، جهش‌های بزرگی در بهبود کارایی این بلاک چین انجام داده‌اند».

با اینحال، برای هرکسی سوال است که این ترافیک تا کی ادامه خواهد داشت؟

وو می‌گوید کتیبه‌ها در بازار خرسی آمده و کارمزدها در حال حاضر ۷.۵ دلار است. سوال او این است: «در بازار گاوی چه اتفاقی خواهد افتاد؟»

و با یک پیش‌بینی تا حدی ناخوشایند به این نتیجه رسیده که: «شبکه لایتنینگ ممکن است مقداری از این تراکنش‌ها را انجام دهد، اما در نهایت شاهد تقلب‌های پرداختی خواهیم بود».

منبع: دیکریپت

0

چنانچه به مشاوره رایگان علاقه‌مندید، پرسش‌ها و نظرات خود را درباره این مقاله یا موضوعات مختلف حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال مطرح کنید. برای پاسخگویی آماده‌ایم!

نظر بدهید

نظرات پست (0)

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها