مهدی غلامی 313 روز پیش

تحلیل اتم، فانتوم و لونا، بیشترین نزولی‌های بازار رمزارز | هفته آخر آبان ۱۴۰۰

۹۰۰ میلیون دلار، پوزیشن‌های خرید (long) و فروش (short) در سراسر بازار ارزهای دیجیتال لیکویید شده است. اگرچه اصلاح ناگهانی به طور قابل‌توجهی بیت‌کوین و اتریوم را تحت‌تاثیر قرار داد، چند آلت‌کوین بیشترین آسیب را متحمل شدند.

Terra (LUNA)، Cosmos (ATOM) و Fantom (FTM) با پتانسیل نزولی بیشتر، در بین بیشترین آسیب‌دیده‌ها قرار دارند.

تحلیل سناریوی شکست لونا Terra (LUNA)

لونا یک دوره تثبیت تقریبا دو ماهه را پشت‌سر گذاشت که یک مثلث متقارن (الگوی ادامه دهنده روند) را در نمودار روزانه خود ایجاد کرد. اما در ۴ نوامبر، LUNA از آن خارج شد و نشان داد قصد رشد قیمتی دارد.

با اخبار مثبتی از Grayscale (یک شرکت پیشرو در سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال) مبنی‌ بر‌ اینکه این شرکت درحال بررسی افزودن این آلت‌کوین به مجموعه محصولات سرمایه‌گذاری خود است، افزایش قیمت تقویت شد.

اگرچه الگوی تثبیت، حاکی از آن بود که لونا به سمت بالاترین قیمت تاریخی جدید ۷۵ دلاری می‌رود، اما قیمت‌ها نتوانستند بر مقاومت روانی ۵۵ دلاری غلبه کنند و این باعث شد بازار، فروش‌های بیشتری برای ذخیره سود انجام دهد و در شرایط فعلی به نظر می‌رسد این پیش‌بینی خوش‌بینانه را باطل کرده است. لونا به زیر سطح حمایت ۴۸ دلار سقوط کرده است و به نظر می‌رسد میانگین‌متحرک ۵۰ روزه را در ۴۳ دلار به عنوان سطح حمایتی قیمت از دست می‌دهد و فشار فروش بیشتر، شاید باعث اصلاح ۵۲ درصدی قیمت و کاهش قیمت تا سطح میانگین‌متحرک ۲۰۰ روزه در قیمت ۲۳ دلار شود.

Terra LUNA US dollar price chart

LUNA اگر از قیمت فعلی صعود کند و سطح حمایت ۴۸ دلاری را باز پس بگیرد می‌تواند از این سناریوی بدبینانه جلوگیری کند. تنها بستن روزانه کندل بالای این مقاومت می‌تواند نشان‌دهنده ادامه روند صعودی به سمت ۷۵ دلار باشد.

تحلیل سقوط اتم Cosmos (ATOM) به زیر سطح حمایت

ATOM به روند کاهشی خود ادامه می‌دهد و تمام سطوح حمایتی قیمت خود را از دست می‌دهد.

این توکن قراردادهای هوشمند، در ۱۰ نوامبر میانگین‌متحرک ۵۰ روزه و اخیرا میانگین‌متحرک ۱۰۰ روزه را نقض کرد.

(میانگین‌متحرک‌ها در تحلیل تکنیکال سطوح دینامیک حمایت و مقاومت تکنیکال هستند) از آنجایی که سفارشات فروش همچنان در حال افزایش هستند و کندل روزانه ATOM زیر ۳۱ دلار بسته شده است، احتمال ادامه روند نزولی بیشتر است.

در صورت تحقق این روند، هیچ چیز مانع از سقوط ATOM به سمت میانگین‌متحرک ۲۰۰ روزه در ۲۳ دلار نمی‌شود.

در حالی‌که به نظر می‌رسد خرس‌ها (فروشندگان) دست بالا را دارند، بازپس‌گیری ۳۱ دلار به عنوان حمایت می‌تواند روند نزولی کازماس (ATOM) را کاهش دهد. مهم‌تر از آن، ATOM باید بالاتر از میانگین‌متحرک ۵۰ روزه در ۳۵ دلار بسته شود تا بالاترین قیمت  تاریخ خود را در نزدیک به ۴۵ دلار حفظ کند.

فانتوم Fantom (FTM) و نزول قیمت

به نظر می‌رسد FTM پس از شکستن یک الگوی تثبیت قیمت که از ۱۳ سپتامبر شکل گرفته بود، یک پله‌ دیگر سقوط کرده است.

توکن فانتوم (FTM) که از اثبات سهم (Proof Stake) استفاده می‌کند، کف یک کانال صعودی در تایم فریم روزانه را شکست و احتمال اصلاح ۴۰ درصدی به سمت میانگین‌متحرک ۱۰۰ روزه درقیمت ۱.۶۴ دلار تقویت شد . FTM تا کنون بیش از ۲۷ درصد افت کرده است و به نظر می‌رسد در مسیر رسیدن به قیمت‌های پایین‌تر قرار دارد.

بسته شدن کندل روزانه زیر میانگین‌متحرک ۵۰ روزه در قیمت ۲.۳ دلار، سناریوی بدبینانه را تأیید می‌کند. اما اگر FTM بتواند بالاتر از این سطح حمایتی باقی بماند، ممکن است قبل از رسیدن به هدف قیمتی کاهشی (۱.۶۴دلار) دوباره به حالت اول بازگردد.

نظرات کاربران

.دیگران نشانی ایمیل شما را نخواهند دید

بخش‌های ستاره‌دار را حتما پر کنید.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x