معرفی بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی

این روزها بازار هوش مصنوعی داغ است و این موضوع بر روی برخی از ارزهای دیجیتال نیز تاثیر گذاشته است. در این مقاله قصد داریم به بررسی کریپتو ای آی (AI Crypto) یا ارزهای دیجیتال مرتبط با حوزه هوش مصنوعی بپردازیم و بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی را به شما معرفی کنیم، پس اگر مایلید در مورد این ارزهای دیجیتال (ارز دیجیتال چیست؟) بیشتر بدانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی (AI Crypto) چیست؟

ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی (AI Crypto) ارزهای دیجیتالی هستند که پروژه‌های بلاک چینی در حوزه ‌هوش مصنوعی را تقویت می‌کنند. با توجه به انعطاف‌پذیری هوش مصنوعی، این پروژه‌ها در حوزه‌های مختلفی مانند بازی‌های بلاک چینی، وب ۳، صرافی‌های غیرمتمرکز و… عرضه می‌شوند.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی یا AI Crypto

بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی

در حال حاضر برخی از پروژه‌های بلاک چینی از هوش مصنوعی برای بهبود پروژه‌های خود استفاده می‌کنند. در ادامه به بررسی بهترین ارزهای دیجیتال AI خواهیم پرداخت.

۱-پروژه گراف (The Graph) و ارز دیجیتال GRT

پروژه گراف و ارز دیجیتال گراف با نماد GRT  یکی از ارزهای دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی محسوب می‌شوند، گراف یک پروتکل برای ساخت شاخص‌ و ایندکس کردن داد‌های مختلف در شبکه‌های بلاک چینی مانند شبکه اتریوم و شبکه ذخیره‌سازی IPFS است. افراد می‌توانند با کمک APIهایی به نام زیرگراف (subgraph) این اطلاعات را استخراج، پردازش و به اشتراک بگذارند. به‌نوعی می‌توان گراف را یک پروژه فعال در حوزه پردازش اطلاعات دسته‌بندی کرد که از هوش مصنوعی برای این کار استفاده می‌کند.

ارز دیجیتال گراف یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی

با توجه به گفته تیم توسعه‌دهنده گراف این پروژه با کمک بیش از ۳۰۰۰ زیرگراف که توسط توسعه‌دهندگان در سرتاسر جهان ایجاد شده‌اند، اطلاعات برنامه‌های غیرمتمرکز بسیاری را مانند بلنسر (Balancer)، صرافی یونی سوآپ (Uniswap) و … را استخراج و پردازش می‌کند.

حداکثر تعداد توکن‌های گراف ۱۰ میلیارد توکن GRT است که از این مقدار، حدودا ۸.۸ میلیارد توکن در گردش است. با توجه به قیمت فعلی GRT ارزش بازار (مارکت کپ) این توکن برابر با ۱.۵۵ میلیارد دلار است. با رشد ارزهای AI در هفته‌های اخیر، خرید گراف (GRT) نیز حجم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.

۲-پروژه اوشن پروتکل (Ocean Protocol) و ارز دیجیتال OCEAN

اوشن پروتکل نیز یکی از پروتکل‌هایی است که از هوش مصنوعی در پروژه خود استفاده می‌کند. Ocean Protocol یک بازار برای فروش داده‌ است که در آن افراد می‌توانند بدون ترس و به صورت Trustless اطلاعات خاصی را بفروش بگذارند.

پروژه اوشن پروتکل (Ocean Protocol) و ارز دیجیتال OCEAN

در اوشن پروتکل شرکت‌ها، سازمان‌ها و حتی افراد می‌توانند بازاری برای فروش اطلاعات ایجاد کنند. فرض کنید بازاری وجود داشته باشد که متخصصان برق بتوانند در آن اطلاعات و داده‌های خاصی را مشاهده کنند، بخرند یا بفروشند، این بازار در فضای بلاک چین است و افراد می‌توانند نظارت کامل بر اطلاعات خود داشته باشند. به این معنی که می‌توانند بررسی کنند چه کسی کلید دسترسی به اطلاعات آن‌ها را خریده است.

صاحبان داده‌ها اجازه دسترسی هوش مصنوعی را به داده‌های خود می‌دهند و افراد می‌توانند با پرداخت هزینه، کلید استفاده از این داده‌ها را دریافت می‌کنند. برای حفظ حریم خصوصی دسترسی به داده‌ها به فرد خریدار داده نمی‌شود، بلکه اجازه استفاده از هوش مصنوعی که از این داده‌ها استفاده می‌کند را دارد.

در ضمن اطلاعات در درون بلاک چین ذخیره نمی‌شود و فقط کلید دسترسی به اطلاعات در بلاکچین ذخیره خواهد شد. کاربران با پرداخت هزینه اجازه استفاده از این کلید‌ها را خواهند یافت.

ارز دیجیتال اوشن با نماد OCEAN یک توکن ERC-20 است که وسیله‌ای برای پرداخت درون اوشن پروتکل استفاده می‌شود. تعداد کل توکن‌های OCEAN برابر با ۱.۴۱ میلیارد توکن است که از این مقدار ۶۱۳ میلیون واحد آن در گردش است. خرید ارز دیجیتال اوشن در حال حاضر از طریق صرافی پول نو امکان پذیر است.

۳-پروژه سینگولاریتی نت (SingularityNET) و ارز دیجیتال AGIX

یکی دیگر از پروژه‌های بلاکچینی که از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کند، پروژه سینگولاریتی نت است که در روزهای اخیر بسیار سروصدا به پا کرده است و قصد دارد دنیای بلاکچین را با دنیای هوش مصنوعی ترکیب کند.

سینگولاریتی نت (SingularityNET) یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی

پروژه SingularityNET بر روی بلاک چین و شبکه کاردانو ساخته شده است و هدف اصلی آن ایجاد یک بستر برای ارتباط پروژه‌های هوش مصنوعی با یکدیگر است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید تیم توسعه‌دهنده SingularityNET قبلا تجربه همکاری در ساخت ربات دارای هوش مصنوعی به نام سوفیا را در کارنامه خود دارد. ویدیوی معرفی سینگولاریتی به زبان خود سوفیا را مشاهده کنید!

توکن پروژه سینگولاریتی نت AGIX نام دارد که کارمزد تمام فعالیت‌ها در این پروژه با این توکن پرداخت می‌شود. حداکثر تعداد توکن AGIX برابر با ۲ میلیارد و تعداد توکن در گردش آن برابر با ۱.۲ میلیارد است. خرید توکن AGIX را هم میتوانید از طریق صرافی پول نو به راحتی انجام دهید.

۴-پروژه ChainGPT و ارز دیجیتال CGPT

پروژه ChainGPT و ارز دیجیتال CGPT را می‌توان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی دانست. این پروژه می‌تواند کارهای زیادی را در حوزه کریپتو انجام دهد. از مهم‌ترین این فعالیت‍ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

سوالات کریپتویی افراد را پاسخ دهد، قرارداد هوشمند بنویسد، ربات معامله‌گر ایجاد کند، اخبار در حوزه کریپتو را بررسی کند، تحلیل و پیشبینی قیمت ارزهای دیجیتال را انجام دهد و …

پروژه ChainGPT و ارز دیجیتال CGPT یکی ارز بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی

پروژه ChainGPT و ارز دیجیتال CGPT به تازگی ایجاد شده‌اند، پس قبل از خرید ارز دیجیتال CGPT حتما به صورت کامل با این پروژه آشنا شوید. ارز دیجیتال چین جی پی تی را میتوانید از طریق پول نو معامله کنید.

۵-پروژه نومرای (Numeraire) و ارز دیجیتال NMR

پروژه نومرای، یک صندوق پوشش ریسک است که هدف اصلی آن بررسی مدل‌‌های پیش‌بینی افراد در بازارهای مالی است. افراد می‌توانند در نومرای اقدام به ایجاد مدل معاملاتی خود کنند و بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده سود کسب کنند. اگر مدل ایجاد شده توسط کاربر باعث پیش‌بینی درست بازار‌های مالی شود به‌عنوان پاداش توکن این پروژه یعنی NMR را دریافت می‌کند.

 ارز دیجیتال NMR یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی

پلتفرم نومرای در حال ساخت یک ساختار برای استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای ایجاد روش‌های معاملاتی در بازارهای مالی است. ارز NMR را می‌توان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی دانست که تعداد کل توکن‌های آن برابر با ۱۱ میلیون و تعداد توکن‌های در گردش این پروژه، برابر با ۵.۸ میلیون توکن است. اطلاعات بیشتر درباره این پروژه را می‌توانید در سایت Numeraire مطالعه کنید.

۶-پروژه Fetch و ارز دیجیتال FET

اگر بخواهیم بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی یا AI Crypto را لیست کنیم، اسم Fetch و ارز دیجیتال FET در این لیست خواهد بود. پروژه Fetch توسط آزمایشگاه هوش مصنوعی در دانشگاه کمبریج ایجاد شده است که هدف اصلی آن ایجاد یک زیرساخت غیرمتمرکز و مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین (Machine Learning) است.

ارز دیجیتال fet یکی از بهترین ارزهای هوش مصنوعی

ارز دیجیتال FET توکن پروژه Fetch است که هر کاربر برای انجام هر فعالیت در این پروژه نیاز به این توکن دارد. در حال حاضر تعداد کل توکن‌های FET حدودا برابر با ۳.۴ میلیارد است که از این مقدار ۸۱۸ میلیون واحد آن در گردش است.

جمع‌بندی

هوش مصنوعی می‌تواند یک انقلاب در دنیا به وجود آورد، به همین دلیل و در این مقاله سعی کردیم در مورد ترکیب بلاک چین با هوش مصنوعی صحبت کنیم. در مطلب امروز به بررسی کریپتو ای آی (AI Crypto)، ارزهای دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی و معرفی بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی پرداختیم.

امیدواریم که از این مقاله استفاده لازم را برده باشید. این مقاله در ادامه سری مقاله‌های معرفی بهترین ارزهای دیجیتال در سال 2023 است. اگر میخواهید بیشتر درباره ارزهای دیجیتال برتر بدانید پیشنهاد میکنیم مقاله بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023 را هم مطالعه کنید.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری کدام ارزها هستند؟

نظرات کاربران

.دیگران نشانی ایمیل شما را نخواهند دید

بخش‌های ستاره‌دار را حتما پر کنید.

 

Subscribe
Notify of
guest
2 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
علیرضا عزتیان
علیرضا عزتیان
1 month ago

سلام وقت بخیر عالی خیلی ممنون

محمد
محمد
3 months ago

عالی بود ممنون

2
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x