بهترین بازی‌‌های بلاک چینی در سال 2023 + معرفی توکن

بازیهای لاکچینی

زمان مطالعه :

7 دقیقه

کسب درآمد از طریق بازی کردن تقریبا رویای هر گیمری است. برای مثال اولین بار که این مفهوم در ایران به وجود آمد، خیلی از افراد سعی می‌کردند با انجام بازی کلش آف کلنز و سپس فروش اکانت آن به درآمد برسند. البته تب این بازی پس از مدتی خوابید و خیلی‌ها با وجود تلاش فراوان هم نتوانستند از این روش درآمد خاصی کسب کنند.

یک روش دیگر برای کسب درآمد که بیشتر گیمرهای حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند، تولید محتوا و استریم آنلاین است. در این روش با انتشار ویدیوهای جذاب از روند بازی در پلتفرم‌هایی مثل یوتیوب، به ازای دقایقی که ویدیوهای آن‌ها دیده می‌شوند از یوتیوب پول می‌گیرند.

اما روشی که اخیرا خیلی محبوب شده است بازی های بلاک چینی هستند. در این بازی‌ها آیتم‌های داخل بازی مثل Skin، سلاح‌ها و ابزارهای مختلف به صورت NFT عرضه می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را خرید و فروش کنید. برخی بازی‌ها مثل Axie Infinity هم در ازای بازی کردن به شما پول می‌دهند.

بازی بلاک چینی چیست؟

همان‌طور که می‌دانید بازی‌های سنتی کاملا متمرکز هستند و تمامی بخش‌های آن‌ها مثل دارایی‌های داخل بازی، اسکین‌ها و ابزارهای مورد نیاز، فقط در داخل بازی خلق می‌شوند. به همین خاطر توسعه‌دهنده‌های یک بازی تنها مالک آن هستند و هیچکس نمی‌تواند نسخه دیگری از یک بازی را خلق کند.

اما بازی های بلاک چین این مفهوم را به کلی تغییر داده‌اند و هرکس می‌تواند مالک بخشی از بازی باشد. برای مثال می‌توانید مالک تمامی آیتم‌هایی باشید که داخل بازی می‌خرید یا می‌توانید امتیازات و آیتم‌های خودتان را از یک بازی به بازی دیگر انتقال دهید.

در واقع بازی های بلاک چینی باعث می‌شوند که دارایی‌های دیجیتال ارزش واقعی داشته باشند.

برخلاف بازی‌های سنتی، بازی های بلاک چین روی سرور مرکزی قرار ندارند و شما مالک تمامی آیتم‌هایی هستید که در طول بازی به دست می‌آورید. به همین خاطر می‌توانید این آیتم‌ها را معاوضه کنید، بفروشید یا نگه دارید تا در آینده که قیمتشان بیشتر شد، آن‌ها را بفروشید.

۶ مورد از بهترین بازی های بلاک چینی پرطرفدار حال حاضر

تا امروز بازی‌های بلاک چین زیادی عرضه شده‌اند اما برخی از آن‌ها نسبت به بازی‌های دیگر پیشرفته‌تر هستند و به همین خاطر از محبوبیت بیشتری هم برخوردارند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این بازی‌ها بپردازیم:

۱. اکسی اینفینیتی Axie Infinity

از سال ۲۰۱۷ که بازی کریپتو کیتیز به بازار عرضه شد، بازی های بلاک چینی زیادی خلق شده‌اند و برخی از آن‌ها هم به موفقیت چشمگیری رسیده‌اند. با این وجود Axie Infinity با تمام بازی‌های قبلی تفاوت دارد. سهم بازار اکسی اینفینیتی در زمان نوشتن چیزی حدود ۴ میلیارد دلار است و به همین خاطر یکی از موفق‌ترین بازی‌های بلاک چین به شمار می‌رود.

لوگوی بازی اکسی اینفینیتی Axie Infinity بهترین بازی های بلاک چینی
برای شروع بازی باید ۳ اکسی داشته باشید

Axie Infinity از سری بازی‌های پوکمون Pokemon الهام گرفته است و گیم پلی بسیار انعطاف‌پذیری دارد. کاربران از طریق این بازی می‌توانند موجوداتی که با اسم Axie شناخته می‌شوند را به دست بیاورند و پس از رشد و تربیت، از آن‌ها در نبردهای خودشان استفاده کنند یا آن‌ها را بفروشند.

برای فروش و خرید اکسی اینفینیتی و مشاهده قیمت لحظه‌ای کلیک کنید: خرید اکسی

AXS و SLP چیست؟

در اکوسیستم اکسی اینفینیتی دو توکن پرکاربرد وجود دارد:

  • Axie Infinity Shards (AXS)
  • Smooth Love Potions (SLP)

AXS توکن حاکمیتی Axie Infinity است و هولدرهای آن بخش مهمی از جامعه غیرمتمرکز این بازی به شمار می‌روند. هولدرهای AXS می‌توانند در شکل‌گیری آینده این پلتفرم به صورت مستقیم دخالت داشته باشند. برای مثال آن‌ها می‌توانند تصمیم بگیرند که دارایی‌های خزانه به چه شکلی مصرف شوند یا به چه بخش‌هایی بودجه تعلق بگیرد. SLP نیز از طریق بازی کردن به دست می‌آید و می‌توانید با استفاده از آن آکسی‌های جدید را پرورش دهید.

هر دو توکن AXS و SLP از نوع ERC-20 هستند و می‌توان آن‌ها را روی شبکه اتریوم معامله کرد.

مشاهده قیمت لحظه‌ای و خرید و فروش ارز slp از پلتفرم معتبر پول نو

۲. کریپتو کیتیز CryptoKitties

کریپتو کیتیز یکی از اولین و محبوب‌ترین بازی های بلاک چینی است که در سال ۲۰۱۷ عرضه شد. در این بازی شما می‌توانید گربه‌های دیجیتالی را جمع‌آوری کنید و پرورش دهید. تمامی گربه‌های داخل این بازی منحصر به فرد هستند و به صورت توکن NFT عرضه می‌شوند. به همین خاطر می‌توانید آن‌ها را خرید و فروش کنید. شما کنترل گربه‌های خودتان را هم به صورت کامل در اختیار دارید و به همین خاطر هیچکس نمی‌تواند آن‌ها را از شما بگیرد. گربه‌ها نیز به هیچ عنوان از بین نمی‌روند و فقط از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شوند.

پوستر بازی کریپتو کیتیز و گربه‌ها بهترین بازی های بلاک چینی
در بازی کریپتو کیتیز باید به تربیت و فروش گربه‌ها بپردازید

محبوبیت این بازی در سال ۲۰۱۷ باعث مسدود شدن شبکه اتریوم شد و رکورد بیشترین تعداد تراکنش‌های این بلاک چین شکسته شد.

CryptoKitties تقریبا شبیه بازی Pokemon است اما مهم‌ترین تفاوت آن با Pokemon این است که تمامی گربه‌های موجود در آن به عنوان یک توکن غیرمثلی (NFT) روی شبکه بلاک چین قابل عرضه هستند. این بازی مثال خیلی خوبی برای این بود که با استفاده از بلاک چین می‌توان چه چیزهایی را خلق کرد.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

۳. ایلین ورلدز Alien Worlds

یکی دیگر از بهترین بازی های بلاک چینی Alien Worlds به معنی جهان‌های بیگانه است که در آن بازیکن‌ها برای به دست آوردن تریلیوم (TLM) با یکدیگر رقابت می‌کنند. تریلیوم یک منبع نایاب در اکوسیستم این بازی است و بازیکن‌ها با به دست آوردن آن می‌توانند روی سازمان‌های غیرمتمرکز خودگران (DAO) بازی نظارت کنند.

لوگو بازی Alien Worlds بهترین بازی های بلاک چینی
Worlds Alien سریع ترین بازی در بلاک چین از نظر رشد است

Alien Worlds یک متاورس (فضای دیجیتالی) در دنیای DeFi است و می‌توانید به صورت رایگان هم آن را بازی کنید. این بازی روی شبکه WAX اجرا می‌شود و با شبکه‌های BSC و اتریوم هم سازگاری دارد. توکن تریلیوم هم روی هر سه شبکه عرضه می‌شود و هر کدام از آن‌ها نیز قابلیت‌های متنوعی را به این بازی اضافه می‌کنند.

برای انجام این بازی به کیف پول WAX Cloud نیاز دارید و پس از شروع بازی هم ابزارهای لازم برای شروع ماینینگ در اختیار شما قرار می‌گیرد. از طریق ماینینگ هم می‌توانید توکن تریلیوم (TLM) کسب کنید. سپس می‌توانید توکن‌های کسب شده را در یک یا چند مورد از ۶ سیاره‌ی بازی سپرده گذاری کنید. همچنین این امکان هم وجود دارد که به عنوان مشاور سیاره انتخاب شوید تا بتوانید قوانین سیاره را تعیین کنید. این بازی در شبکه‌های WAX و BSC از توکن‌های غیرمثلی (NFT) نیز پشتیبانی می‌کند.

برای خرید و فروش tlm کلیک کنید.

۴. مای نیبر آلیس My Neighbor Alice

My Neighbor Alice به معنی همسایه من آلیس، یکی دیگر از بهترین بازی های بلاک چینی به شمار می‌رود. این محصول یک بازی Builder چند نفره است که بازیکن‌ها می‌توانند در آن سرزمین مجازی خودشان را بسازند، با همسایه‌ها در ارتباط باشند، کارهای متفاوتی انجام دهند و حتی جایزه بگیرند. همه می‌توانند با خرید زمین در این بازی شرکت کنند و به انجام فعالیت‌هایی مثل کشاورزی، ماهیگیری و زنبورداری بپردازد. فعالیت‌ها، ماجراجویی‌ها و رقابت‌ها جوایز با ارزشی به همراه دارند و هرکدام از آن‌ها به نحوی باعث بهبود وضعیت کاربر در بازی خواهند شد.

بازی بلاکچینی My Neighbor Alice بهترین بازی های بلاک چینی
بازی بلاک چینی My Neighbor Alice

بازیکن می‌تواند ظاهر زمین‌های خودش را با استفاده از آیتم‌های داخل بازی که به صورت NFT هستند تزئین کند. این آیتم‌ها شامل گل، گیاه، درخت، ساختمان‌ها و حیوانات مختلفی است. با استفاده از NFT Creator و Game Builder هم می‌توانید تجربه بازی را تا جای ممکن برای خودتان منحصر به فرد و خاص کنید.

شما می‌‎توانید توکن‌های My Neighbor Alice را از طریق پول نو خرید و فروش کنید. برای خرید ALICE کلیک کنید

۵. سندباکس Sandbox

سندباکس یک دنیای بازی مجازی و غیرمتمرکز است که در آن بازیکن‌ها می‌توانند به صورت مجازی زمین بخرند و کارهای مختلفی روی زمین خودشان انجام دهند. هر زمین یک توکن غیرمثلی (NFT) به نام LAND است و می‌توانید آن‌ها را خرید و فروش کنید. این بازی شباهت زیادی به Decentraland دارد و یک نوع متاورس بلاک چینی محسوب می‌شود.

محیط بازی Sandbox بهترین بازی های بلاک چینی
محیط بازی Sandbox

علاوه بر توکن‌های غیرمثلی LAND این بازی دو نوع توکن دیگر هم دارد که برای عملیات‌های حاکمیتی متاورس سندباکس مورد استفاده قرار می‌گیرند:

  • توکن‌های SAND: از این توکن برای تسهیل تراکنش‌های مختلف بازی مثل خرید زمین، تعامل با آیتم‌های ساخته شده توسط کاربران دیگر و نظارت روی عملکرد بازی استفاده می‌شود.
  • توکن‌های Asset: این توکن‌ها غیرمثلی هستند و نشان دهنده آیتم‌های داخل بازی مثل آواتار و موجوداتی است که در بازی حضور دارند. این آیتم‌ها را می‌توانید در فروشگاه Sandbox خرید و فروش کنید.

برای مشاهده قیمت لحظه‌ای سندباکس و خرید ارز SAND روی این لینک کلیک کنید.

۶. تاون استار Town Star

یکی از بنیانگذاران Zynga و برخی از ذهن‌های خلاق پشت بازی‌های FarmVille و Words With Friends، بازی Town Star را روی بلاک چین گالا ارائه کرده‌اند. Town Coin توکن راه اندازی تاون استار است. برای خرید و فروش ارز گالا وارد لینک شوید.

Town Star یک بازی رقابتی از نوع فارمینگ است. هر هفته، بازیکنان برتر جدول امتیازات، جوایز بزرگی را برنده می‌شوند و هر روز، بازیکنان چالش‌هایی را برای باز کردن قفل و جمع‌آوری جوایز بازی برای کسب درآمد TownCoin تکمیل می‌کنند! هدف این است که رشد کنید، جمع آوری کنید و راه خود را برای ساختن کارآمدترین و سازنده‌ترین شهر قابل تصور بسازید.

Town Star بازی پرچمدار Gala Games است که روی شبکه غیرمتمرکز Gala و با استفاده از بلاک چین اتریوم ساخته شده است. NFT های متعلق به بازیکنان که مزایای درون بازی را ارائه می‌دهند را می‌توان در بازارهای ثانویه خریداری و معامله کرد.

محیط بازی بر بستر بلاک چین تاون استار

سایت رسمی تاون استار را ببینید و بازی را شروع کنید.

معرفی بازی‌های کریپتویی رایگان بر بستر بلاک چین

تا اینجا حرف از بازی‌های بلاک چینی بد که برای شروع آن‌ها باید هزینه پرداخت می‌شد. در این بخش می‌خواهیم چند بازی کریپتویی که برای شروع آن نیاز به پرداخت هزینه ندارید معرفی کنیم.

۱. Gods Unchained

Gods Unchained یک بازی کارتی در حوزه بلاک چین است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در مقابل سایر بازیکنان بازی کنید تا به رنکینگ صعود کنید و شانس خود را برای بردن کارت‌های با کیفیت بیشتر افزایش دهید. مانند همه بازی‌های NFT، می‌توانید دارایی‌های درون بازی را که در این مورد کارت‌های دیجیتال هستند، معامله کنید. به عنوان یک بازیکن جدید، مجموعه‌ای از کارت‌ها برای شما صادر می‌شود که می‌توانید از آن‌ها برای مبارزه با سایر بازیکنان با رتبه‌های مشابه استفاده کنید. با این حال، توجه داشته باشید که اولین مجموعه کارت‌هایی که دریافت می‌کنید روی بلاک چین فعال نیستند. ابتدا، شما باید در این رقابت‌های نفر به نفر برنده شوید تا Flux کسب کنید. می‌توانید از آن برای فورج کردن دو کارت و بردن آن‌ها در بلاک چین اتریوم استفاده کنید.
نکته مهم این است که شانس گیمرها برای برنده شدن در مسابقات به استراتژی استفاده شده توسط بازیکن و ویژگی‌های خاص کارت‌های او بستگی دارد.

وب سایت رسمی بازی Gods Unchained

بازی کریپتویی رایگان Gods Unchained

جالب اینجاست که گادز آنچیند طرحی را انتخاب کرده است که کاربران در سطوح متفاوت، بازی منصفانه‌ای داشته باشند و با همرده‌های خود رقابت کنند. این با آنچه ما در اکثر پلتفرم‌های P2E داریم، متفاوت است. در بازی‌های دیگر، بازیکنان با آیتم‌ها و اسکین‌های لول بالا، با بازیکنان ممولی طرف حساب می‌شوند و خب طبیعی است که هیچ شانسی برای برد بازیکن ضعیف وجود ندارد.

۲. اکسی اینفینیتی

تعجب نکنید! در حالت عادی این بازی رایگان نیست ولی برخی از بازیکنان Axie Infinity راهی برای آن پیدا کرده‌اند. این بازیکنان به کاربرانی که به Axies دسترسی دارند نزدیک می‌شوند و معامله‌ای را انجام می‌دهند که آن‌ها را به نقش مدیران دارایی ارتقا می‌دهد. در اصل، این افراد از طرف صاحبان اکسی برای سهمی از سود بازی می‌کنند. به طور معمول، این روند مستلزم سطحی از اعتماد بین آن‌ها (که اسکولار نامیده می‌شوند) و صاحبان اکانت است.
این کار به طور رسمی توسط پلتفرم به رسمیت شناخته شده است. برای صاحب NFT، این روش، فرصتی را برای کسب درآمد بدون فعالیت و در مقابل، اسکولار آن را به عنوان یک استراتژی برای کسب درآمد فعال می‌بیند که بدون هزینه اولیه برای او ایجاد شده است.

۳. Coin Hunt World

Coin Hunt World یک بازی بر بستر بلاک چین مشابه پوکمون گو است که در آن بازیکنان به دنبال بیت کوین و اتریوم هستند. در اینجا، باید با کمک یک نقشه دیجیتال در شهر خود قدم بزنید و کلیدها را جستجو کنید. هنگامی که کلیدهای کافی را جمع آوری کردید، می‌توانید آن‌ها را در خزانه‌ها قرار دهید. در مرحله بعد شما به یک سوال بی اهمیت پاسخ می‌دهید. اگر پاسخ شما درست باشد، BTC و ETH پاداش می‌گیرید. بازی کوین هانت ورلد بازی‌ای نیست که در خانه انجام دهید!

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این بازی سیستم پاداش آن است. برخلاف سایر بازی‌هایی که تا کنون معروف شده‌اند، Coin Hunt World تنها بازی‌ای است که NFT را بین بازیکنان توزیع نمی‌کند. در عوض، جوایز بر حسب BTC و ETH تعیین می‌شوند. تنها نقطه ضعف این است که درآمد ممکن است به اندازه یک بازی مبتنی بر NFT نباشد. قبل از اینکه بتوانید مقدار قابل توجهی ارز دیجیتال در Coin Hunt World بسازید، ممکن است مجبور شوید انرژی و زمان زیادی را صرف کنید.

بازی کریپتویی رایگان Coin Hunt World

این بازی روی موبایل و در نسخه‌های آی او اس و اندروید در دسترس است. برای دانلود آن وارد سایت رسمی Coin Hunt World شوید.

بازی‌های متاورس

بهترین بازی‌های بلاک چینی و انواع بازی‌های متاورس می‌‎توانند آینده صنعت بازی را به صورت کامل تغییر دهند. این نوع بازی‌ها هم به نفع بازیکن‌ها و هم به نفع توسعه دهنده‌ها هستند و می‌توانند هر دو قشر را به صورت کامل راضی کنند. از طرفی توسعه دهنده‌ها خیلی راحت‌تر به درآمد می‌رسند و از طرفی دیگر هم گیمرها می‌توانند علاوه بر درآمدزایی در مورد نحوه پیشبرد هر بازی نیز تصمیم‌گیری کنند.

بازی‌های متاورس مانند ایلیویوم و بسترهای بازی‌ساز متاورسی مانند انجین کوین، تتا نتورک، سند باکس، دیسنترااند در آینده پیشرفت‌های خوبی را نوید می‌دهند و الان فرصت خوبی برای فکر کردن به سرمایه‌گذاری روی آن‌هاست.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشت، سرعت بسیار زیاد ترند شدن و افول بازی‌هاست. بازی‌های جدیدی که بتوانند با جذابیت‌هایشان، توجه علاقه‌مندان کریپتو و گیم را به دست بیاورند به سرعت جای بازی‌های قدیمی‌تر را می‌گیرند. شاید هنوز بازی‌ای مثل کانتر در دنیای بازی‌های کامپیوتری جایگاه خود را داشته باشد ولی احتمالا چنین پیوند عاطفی‌ای با بازی‌های کریپتویی وجود نداشته باشد. نظر شما در این باره چیست؟ آیا می‌توان ویدیوگیم‌ها را با بازی‌های بلاک چینی مقایسه کرد؟

صرافی ارز دیجیتال پول نو
4

چنانچه به مشاوره رایگان علاقه‌مندید، پرسش‌ها و نظرات خود را درباره این مقاله یا موضوعات مختلف حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال مطرح کنید. برای پاسخگویی آماده‌ایم!

نظر بدهید

4

0

نظر مخاطبان (4)

اشتراک در
اطلاع از
guest
4 تمام دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
mativ
mativ
1 سال قبل

سلام روش شروع بازی در cryptoblades چگونه هست راهنمایی میکنید

پوریا دولت‌آبادی
ویرایشگر
پوریا دولت‌آبادی
1 سال قبل
پاسخ به  mativ

سلام🙏 برای شروع این بازی شما به کیف پولی نیاز دارید که از شبکه اسمارت چین پشتیبانی کنه و از طریق BNB، به خرید توکن SKILL و پرداخت کارمزدها بپردازید. قیمت توکن این بازی هم درحال حاضر توی محدوده ۷دلار قرار داره. برای اطلاعات بیشتر از رودمپ، کارکترها و دیگر ویژگی های بازی، میتونید به سایت رسمی بازی مراجعه کنید: Cryptoblades.io

ابوالفضل
ابوالفضل
1 سال قبل

ایا برای ورود به این بازی ها سرمایه میخواد

شبنم رضا
مدیر
شبنم رضا
1 سال قبل
پاسخ به  ابوالفضل

سلام ابوالفضل عزیز
بعضی از بازی‌ها مثل اکسی اینفینیتی هزینه اولیه می‌خوان برای خرید کاراکترها در ابتدای بازی. ولی بازی‌هایی هم هستن که ورود به اون‌ها نیاز به هزینه نداره.