بهترین ارزهای دیجیتال سال 2023 برای سرمایه گذاری + آموزش چیدن سبد ارز دیجیتال

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023

زمان مطالعه :

12 دقیقه
فهرست عنوان ها

احتمالا متوجه شده‌اید که بازار کریپتو و بیت کوین در انتهای یک روند نزولی قرار دارد، اگر هنوز به این نتیجه نرسیده‌ای بهتر است ابتدا مقاله «پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۵» را مطالعه کنید. در این مقاله عواملی که نشان‌دهنده انتهای روند نزولی بیت کوین است را بررسی کردیم.

اکنون چند سوال مهم برای ما پیش می‌آید؛

 • چگونه باید برای روند صعودی بعدی خود را آماده کنیم؟
 • کدام رمز ارز را بخریم؟
 • کدام ارز دیجیتال را نخریم؟
 • بهترین ارزهای دیجیتال برای بلند مدت کدام‌اند؟
 • و …

در این مقاله قصد داریم به بررسی تمام این سوالات بپردازیم، به‌طوری که برای روند صعودی بعدی آماده باشید. اما پیش از آن،‌ از پایه‌ای ترین مفاهیم شروع خواهیم کرد.

پیش از شروع پیشنهاد می‌کنیم ابتدا مقالات آلت کوین چیست ، ارز دیجیتال چیست و همچنین تفاوت کوین و توکن را برای آشنایی بیشتر با ارزهایی که در ادامه معرفی می‌‌کنیم، مطالعه کنید.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال یا ارزهای رمزنگاری شده، نوعی ارز الکترونیکی هستند که از رمزنگاری (Cryptography) برای امنیت و تأیید معاملات استفاده می‌کنند. این ارزها به صورت آنلاین و بدون نیاز به واسطه‌گر در سراسر جهان معامله می‌شوند.

اولین ارز دیجیتال که معروف شد، بیت کوین بود که در سال ۲۰۰۹ به وسیلهٔ شخص یا گروهی از افراد مجهول تحت نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) ابداع شد. بیت کوین، یک نوع ارز دیجیتال مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است. در این مقاله قصد نداریم در مورد بیت کوین به صورت کامل توضیح دهیم، اما اگر هنوز با پادشاه رمز ارزها آشنا نیستید، مقاله بیت کوین چیست؟ را مطالعه کنید.

معیارهای انتخاب ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

چه ارزهای دیجیتالی برای کوتاه مدت مناسب هستند؟ این سوالی است که بسیاری از افراد به دنبال پاسخ آن هستند. پاسخ این سوال با توجه به شرایط بازار متفاوت است، یعنی اگر بازار نزولی باشد، بهتر است برای کوتاه مدت به سمت ارزهای دیجیتال کم ریسک برویم (در ادامه کم ریسک‌ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری را معرفی خواهیم کرد). اگر بازار صعودی باشد بهتر است به سراغ ارزهای دیجیتال ترند و پرپتانسیل که رشد زیادی نداشته‌اند، برویم. علاوه بر ترند بودن، ارز دیجیتالی که برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت انتخاب می‌کنیم باید معیارهای زیر را داشته باشد.

 • از دیدگاه تحلیل فاندامنتال ارزشمند باشد.
 • از دیدگاه تحلیل تکنیکال در محدوده مناسب برای سرمایه‌گذاری باشد.
 • دیدگاه مردم برای آن ارز دیجیتال مثبت باشد.
 • اخبار موجود در بازار به این پروژه یا حوزه‌ای که در آن فعال است، مربوط شود.

به عنوان مثال در چند ماه گذشته هوش مصنوعی بسیار ترند شد و بازار هم یک حرکت صعودی داشت، در این شرایط بهتر بود برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت به سراغ ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی برویم. باید دقت داشت که قبل از سرمایه‌گذاری در هر پروژه‌ای آن ارز دیجیتال را با تحلیل فاندامنتال مورد بررسی قرار دهیم. پس از تحلیل فاندامنتال به سراغ تحلیل تکنیکال رفته و مشخص کنیم که آیا این ارز دیجیتال می‌تواند در کوتاه مدت رشد قیمتی داشته باشد یا نه. 

باید توجه داشت که پروژه‌های ترند اصولا مدتی بسیار سر و صدا کرده و پس از آن از یاد می‌روند، پس بهتر است که برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت کمتر به سراغ آن‌ها نرویم و یا درصد کمی از سبد سرمایه‌گذاری بلند مدت خود را به آن‌ها اختصاص دهیم.

تحلیل فاندامنتال چیست؟ آشنایی جامع با تحلیل بنیادی در بازار ارزهای دیجیتال

معیارهای انتخاب ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

در بخش قبل در مورد معیارهای انتخاب ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت صحبت کردیم، حال به سراغ انتخاب ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلند مدت برویم. باید دقت داشت که در بلند مدت ممکن است اتفاقات مختلفی روی دهد پس بهتر است به دنبال ارزهای دیجیتالی باشیم که بتواند از هر شرایطی جان سالم به در برد. قبل از هر کاری باید به سراغ تحلیل فاندامنتال رفت و ارزهای دیجیتال مختلف را فیلتر کرد. حال که تعدادی پروژه از فیلتر تحلیل فاندامنتال عبور کردند، بهتر است به بررسی معیارهای انتخاب ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت بپردازیم و ارزهایی که برای بلند مدت مناسب هستند را از بین آن‌ها انتخاب کنیم.

 • هدف پروژه در آینده نیز کاربردی باشد.
 • فناوری مورد استفاده در این پروژه در چند سال دیگر نیز کاربرد داشته باشد.
 • پروژه دارای محبوبیت واقعی باشد، یعنی این پروژه دارای جامعه‌ای باشد که از این پروژه حمایت کنند.
 • پروژه کاربرد عملی داشته باشد.

به عنوان مثال اتریوم یک پروژه با هدفی مناسب است. این هدف در آینده نیز کاربرد دارد. علاوه بر این موضوع فناوری به کار رفته در اتریوم در حال بروزرسانی است همچنین  این شبکه بلاک چینی دارای یک جامعه فعال است که از این پروژه حمایت خواهد کرد. با توجه به تمام این موارد می‌توان گفت که ارز دیجیتال ETH می‌تواند یکی از ارزهای دیجیتال برای سبد سرمایه‌گذاری بلند مدت شما باشد.

چه ارزهایی را نباید بخریم؟

بیشتر افراد می‌پرسند که چه ارز دیجیتالی را بخریم، اما کمتر کسی یافت می‌شود که بپرسد که چه ارزهایی را نخریم؟ پاسخ به این سوال باعث خواهد شد که شما به سراغ بیشتر پروژه‌های اسکم و کلاهبرداری نروید. در ادامه چک لیستی قرار می‌دهیم که ما را از خرید دارایی‌های دیجیتال بدون آینده منع می‌کند.

 • ارزهایی که بیشتر توکن‌ها در اختیار تعداد کمی از افراد است.
 • ارزهایی که هدف خاصی ندارند.
 • ارزهایی که تیم توسعه‌دهنده‌ی آن مشخص نیست.
 • پروژه‌هایی که وعده‌ی سود ثابت بالایی را به کاربران خود می‌دهند.
 • پروژه‌هایی که توسعه‌دهندگان آن هیچ فعالیتی ندارند.
 • پروژه‌هایی که مردم نسبت به آن‌ها دید منفی دارند، مانند پروژه‌هایی که هک شده‌اند یا اقدام به کلاهبرداری از مردم کرده‌اند.
 • پروژه‌هایی که با قوانین آمریکا تناقض دارند.

ساخت سبد ارز دیجیتال

ساخت سبد سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک بالایی دارد، به همین دلیل بسیاری از افراد برای کاهش ریسک خود اقدام به ساخت سبد سرمایه‌گذاری می‌کنند، برای ساخت سبد ارزهای دیجیتال باید نکاتی را رعایت کنید:

۱- میزان ریسک‌پذیری خود را بسنجید و بر اساس آن اقدام به ساخت سبد سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال کنید

در اولین قدم سرمایه‌‌گذاری در بازار کریپتو باید بدانید که حتی بهترین ارزهای دیجیتال نیز نسبت به سهام، املاک و … بسیار پر ریسک هستند. پس اگر شما فردی هستید که در بازاری مانند سهام فعالیت نمی‌کنید چون این بازار را پر ریسک می‌دانید، بهتر است وارد بازار کریپتو نشوید.

حال که متوجه میزان ریسک این بازار شده‌اید، بهتر است که میزان ریسک‌پذیری خود را مشخص کنید. این موضوع که شما فردی ریسک‌پذیر هستید یا خیر در ارزهای انتخابی شما برای سرمایه گذاری بسیار تعیین کننده است. به‌عنوان مثال اگر فردی با ریسک‌پذیری متوسط هستید بهتر است که پورتفوی خود را با ترکیبی مانند: ۶۰ درصد ارزهای دیجیتال کم‌ریسک + ۳۰ درصد دارایی‌هایی با ریسک متوسط + ۱۰ دارایی‌های پر ریسک بچینید. باید توجه داشته باشید که این درصد‌ها با توجه به میزان ریسک‌پذیری شما تغییر خواهند کرد.

۲- دیدگاه زمانی برای سبد سرمایه‌گذاری خود انتخاب کنید

باید دیدگاه زمانی داشته باشید، یعنی باید مشخص کنید که تا چه زمانی قصد دارید سرمایه خود را در بازار کریپتو نگهدارید. این بازه زمانی می‌تواند بر اساس شرایط تغییر کند؛ اما اگر فرض را بر ثابت‌ بودن شرایط باشد، شما چه مدت قرار است با سبد سرمایه‌گذاری خود بمانید؟

این دیدگاه به شما کمک می‌کند تا بتوانید ارزهای موجود در سبد خود را بچینید، زیرا برخی از پروژه‌های و ارزهای دیجیتال برای بلندمدت مناسب هستند، برخی میان‌مدت و برخی کوتاه مدت.

۳- هدف قیمتی سبد سرمایه‌گذاری خود را مشخص کنید

باید برای سبد سرمایه‌گذاری خود تارگت قیمتی داشته باشید، مثلا اگر بیت کوین تا سال ۲۰۲۵ رشدی ۱۰ برابری داشته باشد، سبد ارز دیجیتال من چقدر باید رشد کند؟ این موضوع بسیار مرتبط با ریسک‌پذیری شماست، یعنی نباید فردی با ریسک‌پذیری کم‌ توقع داشته باشد که سبد سرمایه‌گذاری آن رشد ۲۰ برابری داشته باشد و بالعکس، یعنی اگر شما یک فرد با ریسک‌پذیری بالا هستید و پیش‌بینی می‌کنید که بیت کوین رشد ۱۰ برابری می‌کند، حال انتظار داشته باشید که سبد شما هم رشد ۱۰ برابری داشته باشد. هرچقدر ریسک بالایی را بپذیرید باید همان مقدار دیدگاه خود را نسبت به سودی که کسب می‌کنید، بهینه کنید.

برخی از تحلیل‌گران هدف سرمایه‌گذاری خود را بر اساس دارایی‌های کم‌ریسک مانند بیت کوین مشخص می‌کنند، یعنی سبد باید با توجه به میزان ریسکی که می‌پذیرید، رشدی مساوی یا بیشتر از بیت کوین داشته باشد، تا بتوان گفت که سبد شما یک سبد مناسب بوده است.

نکات مهم قبل از خرید و سرمایه گذاری ارز دیجیتال

انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳

حال که تمام موارد بالا را پشت سر گذاشتید باید به دنبال بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری باشید؛ اما چگونه باید این ارزها را انتخاب کرد؟

ابتدا باید حوزه‌های مختلف در بازار کریپتو را بشناسید، برخی از این حوزه‌ها عبارت‌اند از :

حال که با حوزه‌های فعال در بازار کریپتو آشنا شدید باید به سعی کنید که در سبد سرمایه‌گذاری خود از حوزه‌های مختلف ارزهایی را داشته باشد، یعنی سبد سرمایه‌گذاری متنوعی بچینید.

حال یک سوال اصلی پیش خواهد آمد، چند ارز دیجیتال باید در سبد سرمایه‌گذاری کریپتوی خود داشته باشیم؟

اکثر تحلیل‌گران و فعالان بازار معتقدند که یک سبد ارز دیجیتال باید حداقل ۳ ارز و حداکثر ۶ ارز دیجیتال درون خود داشته باشد. تعداد زیاد ارز دیجیتال درون سبد سرمایه‌گذاری باعث خواهد شد که مدیریت سبد سخت و دشوار شود و تعداد کم آن باعث خواهد شد که ریسک سبد افزایش یابد.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری

حال که با تمام نکات مهم برای سرمایه‌گذاری آشنا شدیم به سراغ انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای سبد سرمایه‌گذاری خواهیم رفت. شما می‌توانید بر اساس روحیات خود اقدام به انتخاب ارزهای دیجیتال مناسب برای سبد سرمایه‌گذاری خود کنید.

بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری

بازار کریپتو بسیار پرریسک است، پس اگر قصد دارید، اقدام به نوسان‌گیری در این بازار کنید بهتر است که به سراغ ارزهایی بروید که حجم معاملات بالایی دارند. اکثر معامله‌گران برای نوسان‌گیری از تحلیل تکنیکال استفاده می‌کنند و حجم پایین باعث خواهد شد که احتمال خطا در تحلیل شما افزایش یابد. حال که متوجه شدیم که حجم بالای معاملات برای نوسان‌گیری بسیار ضروری است، به سراغ پر نوسان‌ترین ارزهای دیجیتال که حجم بالایی دارند، خواهیم رفت. این ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری بسیار مناسب خواهند بود.

باید دقت داشت که در طول زمان این ارزهای دیجیتال تغییر خواهند کرد، زیرا ممکن است که پس از مدتی حجم معاملات در این ارزها کاهش یابد.

بیت کوین (BTC): بیت کوین به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال با حجم روزانه بسیار زیاد، بهترین گزینه برای نوسان‌گیری است. اگر قصد دارید یک نوسان‌گیری با ریسک کم داشته باشید، بیت کوین برای شما بهترین گزینه است.

اتریوم (ETH): اتریوم بعد از بیت کوین بیشترین حجم معاملات را دارد. درست است که این رمز ارز نسبت به بیت کوین از حجم معاملات کمتری برخوردار است، اما نوسانات اتریوم از BTC بیشتر است.

اگر قصد دارید که نوسان‌گیری کم ریسکی داشته باشید به سراغ اتریوم و بیت کوین بروید؛ اما اگر فردی با ریسک پذیری بالا هستید، می‌توانید ارزهایی که در ادامه معرفی می‌شوند را نیز بررسی کنید. این ارزهای دیجیتال دارای بیشترین حجم معاملات و بیشترین نوسان بوده‌اند.

 • هکس (HEX)
 • وی چین (VET)
 • فلو (FLOW)
 • میکر (MKR)
 • سندباکس (SAND)
 • آپتیمیزم (OP)

کم ریسک‌ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری

کم ریسک‌ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری به ترتیب عبارت‌اند از:

 • استیبل‌کوین‌هایی مانند دای (DAI) و یواس‌دی کوین (USDC): استیبل کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که قیمت آن‌ها ثابت و برابر با یک ارز فیات مانند دلار است. به عنوان مثال دای و یو‌اس‌دی کوین ارزشی برابر با یک دلار آمریکا دارند.
 • بیت کوین: بیت کوین به‌واسطه مارکت کپ بزرگی که دارد یکی از کم ریسک‌ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. بیت کوین در کوتاه مدت رشد شدید و ریزش شدیدی ندارد و این موضوع باعث کم ریسک‌شدن این ارز دیجیتال خواهد شد.
 • اتریوم: اتریوم نیز مانند بیت کوین یکی از بزرگان بازار کریپتو . محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود، به همین دلیل اتریوم نیز یکی از کم ریسک‌ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری است.
 • بایننس کوین (BNB): بسیاری از افراد معتقدند که بایننس کوین به‌واسطه حمایت صرافی بایننس یکی از ارزهای کم‌ریسک برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، یعنی صرافی بایننس تا حد امکان اجازه نخواهد داد که ارز دیجیتال این صرافی ریزش شدیدی داشته باشد؛ البته باید توجه داشته باشید که BNB نسبت به دیگر ارزهایی که نام برده شد از ریسک بیشتری برخوردار است.

ارزهای دیجیتال در حال پیشرفت

برای یافتن پروژه‌هایی که بیشترین بهبود را داشته‌اند به سراغ سایت cryptomiso رفتیم، در این سایت شما می‌توانید پروژه‌های کریپتویی را بر اساس میزان فعالیت توسعه‌دهندگان در گیت‌هاب پروژه لیست کنید. بهترین ارزهای دیجیتال از نظر میزان پیشرفت و بهبود در شش ماه گذشته عبارت‌اند از:

بهترین پروژه‌های کریپتویی که هنوز توکنی برای ارائه ندارند

هر روز به تعداد پروژه‌های بازار کریپتو افزوده می‌شود. حال در این بین پروژه‌های بسیار قوی وجود دارد که می‌تواند بخشی از سبد سرمایه‌گذاری شما را تشکیل دهند. در ادامه برخی از این پروژه‌ها که هنوز به صورت کامل لانچ نشده‌اند و توکنی برای فروش ندارند را معرفی خواهیم کرد. بهتر است که این پروژه‌ها را زیر نظر داشته باشید.

 • Sui 
 • Aztec
 • Fuel Labs
 • Linera

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلند مدت

اگر بخواهیم، فهرستی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلند مدت را مشخص کنیم، باید به دنبال پروژه‌هایی بگردیم که در زیر ارزش واقعی خود در حال معامله هستند و پروژه همواره در حال توسعه است، این پروژه‌ها از نظر فاندامنتالی ارزش بررسی و خرید را دارند.

 • بیت کوین

بیت کوین یکی ارز ارزهای دیجیتالی است که در برای سرمایه‌گذاری بلند مدت بسیار مناسب است؛ زیرا در زمان نوشتن این مقاله قیمت بیت کوین (۲۴ هزار دلار) در نزدیکی ارزش واقعی آن (۲۰ هزار دلار) قرار دارد. علاوه بر این موضوع بیت کوین یکی از دارایی‌های کم‌ریسک و محبوب محسوب می‌شود که می‌تواند بخشی از سبد سرمایه‌گذاری شما را تشکیل دهد. خرید بیت کوین

 • اتریوم

با توجه به تغییر الگوی اجماع در شبکه بلاک چینی اتریوم می‌توان انتظار داشت که این ارز دیجیتال در سال‌های آینده رشد خوبی را داشته باشد، به همین دلیل اگر قصد سرمایه‌گذاری بلند مدت (حداقل ۱.۵ سال) دارید اتریوم را در سبد سرمایه‌گذاری خود قرار دهید. برای سرمایه گذاری وارد لینک خرید اتریوم شوید.

 • فایل کوین

فایل کوین به‌واسطه بروزرسانی‌های جدیدی که در پیش دارد می‌تواند یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری باشد، فایل کوین قرار است در آینده سیستم توکن سوزی خود را راه‌اندازی کند و این موضوع می‌تواند یکی از علل رشد این پروژه باشد. علاوه بر این موضوع با گسترش وب۳ نیاز به ذخیره‌سازی غیرمتمرکز حس خواهد شد، به همین دلیل پروژه‌هایی مانند فایل کوین که در حوزه ذخیره سازی فعال هستند، می‌توانند یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری باشند. خرید فایل کوین

 • لیدو دائو (Lido DAO)

لیدو دائو یکی از پروژه‌هایی است که تمرکز اصلی خود را بر روی استیکینگ قرار داده است و در حال حاضر بیشترین سرمایه قفل شده را در بین تمام پروژه‌های بلاک چینی دارد. علاوه بر این موضوع با فشارهای دولت آمریکا برای منع استیکینگ در صرافی‌ها و شرکت‌های فعال، این پروژه‌های غیرمتمرکز مورد توجه قرار خواهند گرفت. خرید لایدو دائو

 • چین لینک (LINK)

چین لینک یکی از اوراکل‌های معروف در مارکت کریپتو است که در حال حاضر در زیر ارزش واقعی خود در حال معامله است. شاخص MVRV که به‌صورت ساده میزان حباب مثبت و منفی قیمت را می‌سنجد در ارز دیجیتال LINK برابر ۰.۸۳ است، یعنی قیمت حال حاضر ارز دیجیتال لینک (۸ دلار) کمتر از ارزش واقعی آن است. خرید چین لینک

 • میکر (Maker)

میکر یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های فعال در حوزه دیفای (DeFi) است که علاوه بر هدفی جذاب، دارای یک تیم قوی و پویا است که باعث شده است، پروژه میکر یک پروژه همواره در حال توسعه و پیشرفت باشد. شاخص MVRV برای ارز دیجیتال MKR برابر ۰.۶۶ است که نشان از پایین‌بودن قیمت فعلی میکر (۷۵۰ دلار) نسبت به قیمت واقعی آن دارد. خرید میکر

تشکیل سبد سرمایه‌گذاری برای کوتاه مدت و بلند مدت

حال که به انتهای مقاله رسیدیم بهتر است که به سراغ چینش یک سبد سرمایه‌گذاری برویم. در ادامه بهترین ارزهای دیجیتال برای هولد ۱ ساله، ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله را که باید در سبد خود قرار دهید معرفی خواهیم کرد.

بهترین ارزهای دیجیتال برای هولدر ۱ ساله

اگر به دنبال یک سبد سرمایه‌گذاری برای هولد ۱ ساله هستید، بهتر است که کمی درصد ارزهای پر ریسک را کاهش داده و به ارزهای کم ریسک درصد بیشتری اختصاص دهید. علت این موضوع ناپایدار بودن شرایط اقتصاد جهانی است و ممکن است که با تغییر سیاست‌های فدرال رزرو شما دچار ضرر شوید. در ادامه بهترین ارزهای دیجیتال برای هولدر ۱ ساله که باید در سبد خود داشته باشید را معرفی خواهم کرد.

 • بیت کوین (ریسک = کم)
 • اتریوم (ریسک = کم)
 • میکر (ریسک = متوسط)
 • فانتوم (ریسک = متوسط)

دقت داشته باشید که برای هولد ۱ ساله بهتر است که ارزهای پر ریسک را از سبد سرمایه‌گذاری خود حذف کنیم.

بهترین ارزهای دیجیتال برای هولدر ۲ ساله

با توجه به این موضوع که احتمالا تا ۱ سال آینده روند صعودی بیت کوین شروع خواهد شد، می‌توان در سبد سرمایه‌گذاری ۲ ساله خود کمی از ارزهای پر ریسک نیز استفاده کرد. ارزهایی که می‌توانند در روند صعودی بعدی ترند بازار باشند مانند ارزهایی که در حوزه هوش مصنوعی فعالیت دارند.

بهترین ارزهای دیجیتال برای هولدر ۵ ساله

با توجه به این موضوع که در ۵ سال آینده احتمالا به انتهای روند صعودی بعدی بیت کوین خواهیم رسید، بهتر است که ارزهایی با پتانسیل بالا که می‌توانند در طول این ۵ سال به فعالیت خود ادامه دهند را در سبد سرمایه‌گذاری ۵ ساله خود داشته باشیم. برای ساخت این سبد می‌توان از ارزهای زیر استفاده کرد.

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • سویی (این پروژه هنوز توکنی برای ارائه ندارد)
 • لیدو دائو (با توجه به احتمال ممنوعیت استیکینگ در آمریکا این پروژه می‌تواند آینده روشنی داشته باشد)
 • آپتوس (این پروژه مانند سوئی یکی از پروژه‌های جدید و پر پتانسیل بازار محسوب می‌شود و به واسطه تکنولوژی مورد استفاده در آن می‌تواند آینده دار باشد)
 • نیر پروتکل (NEAR)
 • چین لینک (LINK)

بهترین ارزهای دیجیتال برای هولدر ۱۰ ساله

اگر قصد سرمایه‌گذاری و هولد ۱۰ ساله یا بیشتر را دارید و زمان و تخصص لازم برای بررسی بازار را ندارید، بهتر است که فقط و فقط بیت کوین و اتریوم را در سبد سرمایه‌گذاری ۱۰ ساله خود داشته باشد. بیت کوین و اتریوم بهترین ارزهای دیجیتال برای هولد ۱۰ ساله هستند.

جمع‌بندی

در این بخش سعی می‌کنیم، تمام موارد بالا را به‌صورت خلاصه برای شما لیست کنیم.

 • میزان ریسک‌پذیری خود را مشخص کنید.
 • سبد سرمایه‌گذاری متنوعی داشته باشید.
 • سعی کنید، ترندهای بازار را تشخیص داده و بخشی از سبد خود را به این پروژه‌ها اختصاص دهید.
 • سعی کنید، که به یکباره تمام سرمایه خود را خرید نکنید و در چند گام وارد بازار شوید تا در صورت کاهش قیمت نقدینگی برای خرید و کاهش میانگین خرید داشته باشید.
 • حتما قبل از خرید هر ارز دیجیتال در مورد آن تحقیق لازم را انجام دهید. برای هر ارز دیجیتال ابتدا با تحلیل فاندامنتال و سپس تحلیل تکنیکال آن پروژه را تحلیل کنید.
 • از احساسات دوری کنید. هرگونه احساس ترس یا طمع را باید از خود دور کنید تا بتوانید درست تصمیم‌گیری کنید.

برای تشکیل یک سبد سرمایه‌گذاری باید مواردی را رعایت کنید که سعی کردیم در این مقاله به بررسی این موارد بپردازیم. یک سبد سرمایه‌گذاری خوب سبدی است که تنوع کافی داشته باشد، ریسک زیادی را به سرمایه‌گذار تحمیل نکند و سود مناسبی را نصیب سرمایه‌گذار کند.

ما در این مقاله سعی کردیم به‌صورت خلاصه به بررسی تمام این موارد بپردازیم و در انتها تعداد ارز دیجیتال که می‌توان آن‌ها را در سبد سرمایه‌گذاری خود قرار داد به شما عزیزان معرفی کردیم. امیدواریم که سبد سرمایه‌گذاری‌تان همواره پرسود باشد.

0

چنانچه به مشاوره رایگان علاقه‌مندید، پرسش‌ها و نظرات خود را درباره این مقاله یا موضوعات مختلف حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال مطرح کنید. برای پاسخگویی آماده‌ایم!

نظر بدهید

0

0

نظر مخاطبان (0)

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها