تحلیل روزانه اتریوم ETH (۶ خرداد ۱۴۰۳)

تحلیل امروز اتریوم
سینا شمس آور

زمان مطالعه :

10 دقیقه

اتریوم (ETH)، دومین ارز دیجیتال بازار کریپتوکارنسی است که بیشترین حجم معامله بعد از بیت کوین را به خود اختصاص داده است. در این مطلب قصد داریم تحلیل تکنیکال اتریوم را بررسی و مسیر حرکات آتی این ارز دیجیتال را پیش بینی کنیم. در مجموعه گزارش‌های تحلیلی پول نو، می‌توانید تحلیل روزانه اتریوم را دنبال کنید. همچنین برای خرید اتریوم بدون نیاز به احراز هویت می‌توانید در صرافی پول نو حساب کاربری خود را ایجاد و خرید خود را تکمیل کنید.

این مقاله در تاریخ ۶ خرداد ۱۴۰۳ به‌روز شد

تحلیل اتریوم امروز (۶ خرداد ۱۴۰۳)

همان طور که پیش‌بینی می‌شد، اتریوم به لطف اخبار مربوط به صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات خود به محدوده ۴٬۰۰۰ دلار نزدیک شد. با این حال کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا هنوز به طور کامل مجوز راه‌اندازی ETFهای اسپات اتریوم را نداده است. این آژانس هنوز باید بخش دیگری از اسناد صندوق‌های مذکور را تایید کند تا شرکت‌های آن‌ها بتوانند معاملات خود را آغاز کنند. در نتیجه بازار متوجه شد که هنوز نمی‌تواند جریان ورود سرمایه ETFهای مذکور را دریافت کند.

این امر احتمالاً احساسات نزولی معامله‌گران را تقویت کرده و تا حدودی در کاهش قیمت اتریوم موثر بوده است. 

از لحاظ تکنیکال، یک سیگنال مثبت این است که اتریوم هنوز حمایت ۳٬۷۵۰ دلاری خود را از دست نداده است. این ارز دیجیتال تقریباً در ۵ روز قبل در نزدیکی این محدوده در نوسان بوده و همچنان هم در همین محدوده قرار دارد.

اگر این حمایت از دست نرود، هولدرهای اتریوم می‌توانند به رشد آن امیدوار باشند. در این صورت ETH ممکن است دوباره خود را به محدوده ۴٬۰۰۰ دلار برساند. 

نمودار روزانه قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم

در جهت نزولی، مهم‌ترین حمایت اتریوم ابتدا در ناحیه ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی قرار دارد. حمایت بعدی آن هم سقف کانال نزولی موجود در نمودار روزانه آن است. اگر فشار فروش اتریوم ادامه داشته باشد، قیمت آن احتمالاً دوباره به ناحیه ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی می‌رسد. 


تحلیل اتریوم امروز (۳ خرداد ۱۴۰۳)

اتریوم همچنان در نزدیکی مقاومت ۳٬۷۵۰ دلار در نوسان است. به نظر می‌رسد هولدرهای این ارز دیجیتال منتظر تایید یا رد صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات اتریوم شرکت ون‌اک (VanEck) هستند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) امروز باید درباره این صندوق  تصمیم‌گیری کند. در ابتدا احتمال تایید ETFهای اسپات اتریوم تنها ۲۵ درصد بود اما بعد از به‌روزرسانی اسناد آن‌ها به ۷۵ درصد رسید.

در ابتدا تصور می‌شد که SEC در تلاش است اتریوم را به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی کند و به همین خاطر ETFهای اسپات آن را تایید نمی‌کند. با این حال، اکنون به نظر می‌رسد مشکل SEC فقط سهام‌گذاری یا استیکینگ است و احتمال تایید صندوق‌های مذکور وجود دارد.

نمودار امروز قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم

در هر صورت، تایید این صندوق‌ها می‌تواند قیمت اتریوم را در کوتاه‌مدت به بالای محدوده ۴٬۰۰۰ دلار برساند. اگر ETFهای اسپات اتریوم تایید شده و به موفقیت ETFهای اسپات بیت کوین برسند، احتمال این وجود دارد که قیمت آن از محدوده ۵٬۰۰۰ دلار هم عبور کند.

با این حال در کوتاه‌مدت اتریوم باید بتواند به طور کامل از مقاومت ۳٬۷۵۰ دلار عبور کرده و خود را به رکوردهای قبلی‌اش در نزدیکی سطح ۴٬۰۰۰ دلار برساند. اگر اتریوم از خود ضعف نشان دهد، قیمت آن ممکن است تا ناحیه ۲۳.۶٪ فیبوناچی اصلاحی یا محدوده ۳٬۵۰۰ دلار کاهش یابد. این ارز دیجیتال برای حفظ روند صعودی‌اش باید جلوی سقوط خود به داخل کانال نزولی را بگیرد.


تحلیل اتریوم امروز (۱ خرداد ۱۴۰۳)

در روز قبل اخبار مهمی درباره صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETH) اسپات اتریوم منتشر شد. تا دیروز احتمال تایید این صندوق‌ها کم‌تر از ۳۰ درصد بود چون کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) هیچ نظر رسمی درباره آن نداده بود. با این حال در شب قبل این آژانس از شرکت‌های مختلف خواست تا تعدادی از اسناد خود را به‌روزرسانی کنند. همین مسئله باعث شد احتمال تایید این صندوق‌ها به ۷۵ درصد برسد.

انتشار این خبر باعث شد قیمت اتریوم از محدوده ۳٬۰۰۰ دلار به محدوده ۳٬۷۰۰ دلار نزدیک شود و از کانال نزولی که مدت‌ها است جلوی رشد آن را می‌گیرد، خارج شود. با این حال رشد اتریوم دقیقاً در ناحیه ۲۳.۶٪ فیبوناچی اصلاحی متوقف شد.

نمودار روزانه قیمت اتریوم

اگر ETFهای اسپات اتریوم واقعاً تایید شوند، قیمت این ارز دیجیتال ممکن است در کوتاه‌مدت تا محدوده ۴٬۰۰۰ دلار رشد کند. علاوه بر این اگر جریان ورود سرمایه این صندوق‌ها مثل ETFهای اسپات بیت کوین باشد، اتریوم می‌تواند خود را به سطح ۵٬۰۰۰ دلار برساند.

از لحاظ تکنیکال اتریوم باید موقعیتش در سطوح فعلی را تثبیت کند. اگر این ارز دیجیتال نتواند از مقاومت ناحیه ۲۳.۶٪ فیبوناچی اصلاحی عبور کند، در ادامه ممکن است تا محدوده ۳٬۵۰۰ دلار کاهش یابد. حمایت بعدی ETH هم در ناحیه ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی قرار دارد. در هر صورت اتریوم برای حفظ روند صعودی‌ خود نباید به داخل کانال نزولی‌اش برگردد.


تحلیل اتریوم امروز (۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳)

بازار ارزهای دیجیتال به داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده پاسخ مثبتی داد. بیت کوین به لطف این داده‌ها حدود ۷ درصد رشد کرد اما اتریوم نتوانست به اندازه آن افزایش یابد.  البته اتریوم توانست از مقاومت میانی کانال نزولی نمودار روزانه‌اش و همچنین مقاومت ناحیه ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی در نزدیکی محدوده ۳٬۰۰۰ دلار عبور کند. 

به نظر می‌رسد ناامیدی معامله‌گران از تایید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس اسپات (ETF) اتریوم توسط کمیسیون بورس آمریکا روی قیمت این ارز دیجیتال تاثیر بدی گذاشته است. در نتیجه احتمال این وجود دارد که قیمت ETH تا زمان مشخص شدن تکلیف این صندوق‌ها در نزدیکی محدوده ۳٬۰۰۰ دلار در نوسان باشد. شایان ذکر است که احتمالاً سرنوشت این ETFها در ۲۳ می (۳ خرداد) مشخص خواهد شد.

در هر صورت اگر اتریوم بتواند قدرت صعودی‌اش را حفظ کند، در ادامه ممکن است تا مقاومت ناحیه ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی در محدوده ۳٬۴۰۰ دلار افزایش یابد. مقاومت بعدی این ارز دیجیتال هم سقف کانال نزولی آن محسوب می‌شود. با این حال تا زمانی که کندل روزانه ETH در بالای کانال نزولی مذکور بسته نشود، روند آن صعودی نمی‌شود.

نمودار روزانه قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم

در جهت نزولی اولین حمایت اتریوم در ناحیه ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی قرار دارد. اگر اتریوم این حمایت را از دست بدهد در ادامه ممکن است تا ناحیه ۷۸.۶٪ فیبوناچی اصلاحی کاهش یابد. از دست دادن این حمایت هم ETH را به کف کانال نزولی آن خواهد رساند.


تحلیل اتریوم امروز (۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳)

اتریوم در تلاش از مقاومت میانی کانال نزولی خود عبور کند. اتریوم در روز قبل تلاش کرد که از این مقاومت عبور کند اما در نهایت شکست خورد و به سختی خود را به سطح ۳٬۰۰۰ دلار رساند. در هر صورت، کانال نزولی موجود در نمودار روزانه ETH مدت‌ها است که جلوی رشد آن را گرفته و تا زمانی که کندل روزانه این ارز دیجیتال در بالای سقف آن بسته نشود، روند نزولی آن ادامه می‌یابد. البته برای رسیدن به این هدف اتریوم باید از مقاومت‌‌های زیادی عبور کند.

از طرف دیگر حمایت ۲٬۹۰۰ دلار اهمیت زیادی برای اتریوم دارد. اگر این حمایت از دست برود، قیمت اتریوم ممکن است تا محدوده ۷۸.۶ درصدی فیبوناچی اصلاحی کاهش یافته و یا حتی ممکن است خود را کف کانال نزولی مذکور برسد. شایان ذکر است که امروز داده‌های مربوط به شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) آمریکا ساعت ۱۶ به وقت تهران منتشر می‌شود و جروم پاول (Jerome Powell)، رییس فدرال رزرو، هم ساعت ۱۷:۳۰ سخنرانی می‌کند. در نتیجه نوسانات بازار ارزهای دیجیتال در واکنش این اخبار ممکن است افزایش یابد.


تحلیل اتریوم ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

اتریوم همچنان در نزدیکی حمایت ۲٬۹۰۰ دلار و پایین مرز ۳٬۰۰۰ دلاذ قرار دارد. احتمال اینکه کانال نزولی موجود در نمودار روزانه اتریوم یک پرچم صعودی باشد، به شدت کاهش یافته است. دلیل آن هم این است که الگوی پرچم معمولاً شش هفته طول می‌کشد اما کانال نزولی اتریوم از دو ماه پیش تشکیل شده است. همین مسئله پیش‌بینی آینده این ارز دیجیتال را دشوار کرده است.

در هر صورت اگر این روند خنثی ادامه داشته باشد، احتمال این وجود دارد که قیمت اتریوم تا نزدیکی حمایت ناحیه ۷۸.۶٪ فیبوناچی اصلاحی در محدوده ۲٬۷۰۰ دلار کاهش یابد. علاوه بر این اگر فشار فروش این ارز دیجیتال همچنان ادامه داشته باشد، قیمت آن ممکن است تا کف کانال نزولی مذکور در محدوده ۲٬۵۰۰ دلار کاهش یابد.

در مسیر صعودی هم اتریوم باید ابتدا با مقاومت ناحیه ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی در محدوده ۲٬۹۸۰ دلار روبه‌رو شود.

در هر صورت فشار قانون‌گذاران آمریکایی بر اتریوم همچنان ادامه دارد و به نظر می‌رسد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) هم قصد ندارد صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات آن را تایید کند. در نتیجه اگر این شرایط همچنان ادامه داشته باشد، احتمال این وجود دارد که اتریوم و سایر آلت کوین‌ها در کوتاه‌مدت با رشد قابل‌توجهی مواجه نشوند.


تحلیل اتریوم ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

اتریوم در نزدیکی حمایت ناحیه ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی خود قرار دارد و در تلاش است که با استفاده از آن رشد کند. فشارهای قانون‌گذاران آمریکایی بر پلتفرم‌های مرتبط با اتریوم و آلت کوین‌ها همچنان ادامه دارد و گری گنسلر (Gary Gensler)، رییس کمیسیون بورس آمریکا، هنوز باور دارد که بسیار از ارزهای دیجیتال یک نوع اوراق بهادار هستند. در نتیجه تحلیلگران امید زیادی به تایید صندو‌ق‌های قابل‌معامله در بورس (ETH) اسپات ETH در ماه مه (اردیبهشت) ندارند. همین چالش‌ها باعث شده است که اتریوم تقاضای زیادی نداشته باشند.

با وجود این، اتریوم تاکنون ۲ بار به ناحیه ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی برخورد کرده و با استفاده از آن افزایش یافته است. در نتیجه احتمال اینکه دوباره چنین اتفاقی بیفتد زیاد است. با این حال اگر حرکت صعودی بیش از اندازه طول بکشد، احتمال این وجود دارد که این ارز دیجیتال حمایت مذکور را از دست بدهد و تا حمایت مهم ۲٬۸۰۰ کاهش یابد.

نمودار روزانه تحلیل تکنیکال اتریوم ۲۰ اردیبهشت
نمودار روزانه اتریوم ۲۰ اردیبهشت

در هر صورت تا زمانی که اتریوم به بالای مقاومت کانال نزولی خود (کانال نزولی در تصویر بالا) نرسد و کندل روزانه‌اش را در بالای این محدوده نبندد، روند صعودی این ارز دیجیتال تایید نمی‌شود. اتریوم برای رسیدن به محدوده، باید از مقاومت‌های زیادی مثل مقاومت محکم ۳٬۲۰۰ دلار عبور کند.


تحلیل اتریوم ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت اتریوم در تایم فریم روزانه از اواسط ماه مارس (اسفند ۱۴۰۲) در یک کانال نزولی قرار داشت و هنوز نتوانسته‌ است از مقاومت آن عبور کند. این کانال اهمیت زیادی برای اتریوم دارد و ممکن است یک الگوی پرچم صعودی در آن تشکیل دهد. به طور کلی هم مهم‌ترین مقاومت‌های اتریوم در محدوده ۳٬۳۹۰ دلار، ۳٬۵۰۰ دلار و ۳٬۷۵۰ دلار قرار دارد. 

قوی‌ترین سناریو برای اتریوم این است که کانال ۳٬۳۰۰ دلار را دوباره پس بگیرد. با این حال روند صعودی آن در صورتی تایید می‌شود که از مقاومت ۳٬۵۰۰ دلار به طور کامل عبور کند.

عکس: نمودار روزانه قیمت اتریوم

از طرف دیگر اگر اتریوم نتواند از مقاومت‌های پیش روی خود عبور کند، ممکن است تا سطح ۳٬۰۶۰ دلار کاهش یابد. این سطح اهمیت زیادی زیادی برای اتریوم دارد و اگر از دست برود، قیمت آن ممکن است دوباره به ۲٬۸۵۰ دلار برسد.


تحلیل اتریوم ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

اتریوم بعد از ریزش اخیر خود به سطح مورد نظر ما برخورد کرد و با قدرت نیز از این ناحیه حمایت شد. در حال حاضر بازار در حال پیشروی به سمت سطوح بالاتر است، اما اهداف قیمتی آینده اتریوم کدام‌اند؟

تحلیل امروز اتریوم

همانطور که در چارت ۴ ساعته اتریوم قابل مشاهده است، این ارز دیجیتال در حال حاضر شدیدا به یک بیس سوپلای نزدیک شده، اما هنوز به آن برخورد نداشته، با این حال به نظر می‌رسد به زودی به این ناحیه برسد.

البته این محدوده پیش از این نیز برخورد داشته و به همین دلیل تا حدی از اعتبار آن کاسته شده است. بنابراین به نظر می‌رسد بازار بتواند این محدوده را شکسته و تا تارگت اصلی خود یعنی ۳۵۰۰ دلار رشد کند.

در صورتی که این اتفاق نیفتد و بازار نزولی شود، در وهله اول قیمت می‌تواند به خط روند صعودی ۴ ساعته و سپس سطوح قیمتی پایین‌تر واکنش نشان دهد.


تحلیل اتریوم ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

اتریوم در حال حاضر در کانال ۳ هزار دلاری خود معامله می‌شود و اگر به چارت آن نگاه کنیم متوجه می‌شویم که اصلاح عمیقی را در روزهای گذشته تجربه کرده است. اما سطوح اصلاحی مهم اتریوم کدام‌اند؟

همانطور که در چارت مشخص است، اتریوم در محدوده فعلی به سطح ۶۱ فیبوناچی واکنش نشان داده ولی به دلیل ممنتوم شدید ریزش به نظر نمی‌رسد این لول چندان دوام بیاورد.

سطح مهم بعدی محدوده ۷۸ فیبوناچی‌ست که از قضا یک بیس دیمند نیز در این محدوده وجود دارد که می‌تواند مانع ریزش بیشتر قیمت و شروع حرکت صعودی مجدد اتریوم شود.

فعلا دو سطح مهم اتریوم این لول‌ها هستند و در صورتی که بازار این نواحی را نیز از دست دهد، احتمال اصلاح بیشتر قیمت اتر وجود و حتی شروع یک روند نزولی وجود خواهد داشت.


تحلیل اتریوم ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

اتریوم روز گذشته ریزش بسیار شدیدی را تجربه کرد و قیمت آن به کانال ۳۱۰۰ دلار نیز وارد شد. اما چه سرنوشتی در انتظار اتریوم است؟ آیا امکان ریزش بیشتر این رمز ارز وجود دارد؟ با پول نو همراه باشید.

تحلیل امروز اتریوم

برای تحلیل امروز اتریوم، به چارت روزانه این رمز ارز نگاهی می‌اندازیم و متوجه می‌شویم که بازار بعد از ریزش اخیر خود به یک حمایت مهم رسیده و در حال بازیابی از این محدوده است.

انتظاری که داریم به دلیل جو صعودی کل بازار، این است که اتریوم بار دیگر رشد کرده و خود را به مقاومت روزانه برساند، اما یک نکته مهم در ریزش اخیر به چشم می‌خورد که نمی‌توان از آن گذشت.

از آنجایی که ریزش روز گذشته ممنتوم بسیار شدیدی داشت، ممکن است بازار بتواند آهسته و کم‌ کم رشد کند، اما احتمال از دست رفتن حمایت فعلی و ریزش بیشتر اتر نیز به دلیل نوسانات شدید بازار قبل از هاوینگ وجود دارد.

در نتیجه پیشنهاد ما این است که اگر به دنبال خرید کوتاه مدت اتریوم هستید، تا انتهای هفته و اتمام نوسانات هاوینگ صبر کنید تا بازار جهت خود را پیدا کند، چرا که بعد از آن می‌توان با اطمینان بیشتری وارد شد.


تحلیل اتریوم ۲۰ فروردین ۱۴۰۳

اتریوم کاملا مطابق با تحلیل ما پیش رفته و بعد از شکست خط روند با قدرت در حال پیشروی است. در حال حاضر چشم انداز کوتاه مدت اتریوم را صعودی‌ می‌بینیم با این حال یک مقاومت مهم سد راه قیمت است.

همانطور که در چارت مشاهده می‌کنیم، یک مقاومت استاتیک در نایحه فعلی پیش روی اتریوم قرار دارد که قیمت چندین بار در دفعات گذشته بعد از برخورد به آن ریزش کرده است.

این بار اما از آنجایی که ممنتوم حرکت بسیار قدرتمند است، می‌توانیم انتظار شکست این سطح را داشته باشیم. با این حال برای یک ورود مطمئن بهتر است صبر کنیم تا مقاومت شکسته شده و در پول بک وارد شویم.

توجه داشته باشید که حتما باید بعد از شکست وارد شد و در صورت خرید در ناحیه فعلی ممکن است بازار ریزش کرده و مجبور شویم متحمل یک ضرر ناخواسته شویم.


تحلیل اتریوم ۱۸ فروردین ۱۴۰۳

اتریوم امروز با قیمت ۳۳۳۵ دلار در بازار معامله می‌شود و در یکی دو روز اخیر بیشتر در حال درجا زدن بوده است. با این حال همانطور که در تحلیل قبل اشاره کردیم، فعلا ریزش این رمز ارز در بیس دیمند مورد نظر ما متوقف شده و بازار در حال کف سازی برای شروع یک حرکت صعودی دیگر است.

تحلیل اتریوم امروز

در چارت ۴ ساعته اتریوم، مشاهده می‌کنیم که قیمت بعد از برخورد به بیس دیمند خود کمی رشد کرد و سپس بار دیگر به دلیل فشار فروش سنگین برگشت و به درون بیس نفوذ کرد. با این حال همچنان این حمایت توانسته اتریوم را با قدرت نگه دارد.

در صورتی که اکنون اتریوم با قدرت حمایت شود و بتواند با یک ممنتوم قوی به خط روند نزولی رسیده و آن را به سمت بالا بشکند، می‌توانیم انتظار رشد بیشتر آن و شروع یک حرکت صعودی ادامه دار را داشته باشیم.

این در حالی‌ست که سناریو نزولی نیز همچنان پابرجاست و در صورت ریزش قیمت به زیر بیس دیمند فعلی، احتمالا شاهد اصلاح بلند مدت‌تر قیمت اتر باشیم.


تحلیل اتریوم ۱۵ فروردین ۱۴۰۳

اتریوم همزمان با ریزش بیت کوین در روز گذشته، سقوط شدیدی را تجربه کرد و قیمت آن به ۳۲۰۰ دلار هم رسید. اما چه آینده‌ای در انتظار اتر است؟ آیا احتمال ریزش بیشتر این رمز ارز وجود دارد؟ یا از نواحی فعلی باید منتظر رشد مجدد ETH باشیم؟

تحلیل امروز اتریوم

همانطور که در چارت ۴ ساعته اتر قابل مشاهده است، این ارز دیجیتال در حال حاضر به یک بیس Demand مهم در این تایم فریم برخورد کرده و حمایت هم شده است. از آنجایی که این بیس اعتبار بالایی دارد، می‌توان روی آن برای توقف ریزش‌ها و برگشت قیمت حساب کرد.

با این حال نکته اصلی این است که به دلیل ممنتوم بالای ریزش فعلی، ممکن است بازار نیاز به کف سازی و جمع آوری انرژی بیشتری برای رشد داشته باشد و احتمال اینکه با قدرت از همین ناحیه روند صعودی خود را با قدرت شروع کند چندان بالا نیست.

با همه این‌ها در صورت رشد اتریوم، فعلا هدف قیمتی آن در کوتاه مدت محدوده بیس سوپلای مشخص شده در چارت خواهد بود. در این ناحیه انتظار واکنش ریزشی بازار را خواهیم داشت.


تحلیل اتریوم ۱۱ فروردین ۱۴۰۳

اتریوم فعلا مدتی‌ست که درگیر یک مقاومت مهم در تایم بالا است و به همین دلیل رشد چندانی را تجربه نکرده است. اما این ناحیه مقاومتی چه ماهیتی دارد؟ آیا امکان ریزش شدید اتر احساس می‌شود؟ با پول نو همراه باشید.

تحلیل هفتگی اتریوم

همانطور که در چارت قابل مشاهده است، این ارز دیجیتال در تایم فریم هفتگی خود یک الگوی QM ساخته و اکنون به شانه چپ الگو برخورد کرده است. بنابراین ریزش اخیر آن در دو هفته گذشته را نیز می‌توان به همین دلیل دانست.

تارگت قیمتی این الگو در تصویر با خط چین نمایش داده شده و در حوالی قیمت ۲۵۰۰ دلار است که البته چنین ریزشی با وضعیت فعلی بازار چندان محتمل نیست. اما آیا واقعا چنین ریزشی اتفاق خواهد افتاد؟

به نظر می‌رسد اتریوم هرچند به این سطح واکنش داده ولی نهایتا در بلند مدت به صعود خود ادامه دهد و این الگو را باطل نماید. این مسئله به دلیل ممنتوم فعلی قیمت و جو صعودی کل بازار است.


تحلیل اتریوم ۶ فروردین ۱۴۰۳

اتریوم در حال حاضر با قیمت ۳۴۵۰ دلار در بازار معامله می‌شود و در یکی دو هفته اخیر ریزش نسبتا قابل توجهی را تجربه کرده است. این رمز ارز در رشد اخیر خود به سقف مهم ۴ هزار دلاری نیز رسیده بود، با این حال ریزش فعلی فرصت ورود دوباره‌ای را برای خریداران فراهم کرده است.

تحلیل امروز اتریوم

اگر به تایم فریم چهارساعته اتریوم نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که ریزش اخیر بعد از برخورد به یک بیس دیمند معتبر متوقف و حرکت صعودی بار دیگر آغاز شد چرا که قیمت بعد از واکنش به این بیس، خط روند نزولی خود را شکست.

حال پول بک به این خط روند نیز کامل شده و بازار در حال حرکت به سمت نواحی بالاتر است. فعلا مقاومت پیش روی اتریوم، بیس سوپلای چهارساعته‌ای است که در چارت مشخص شده و احتمال واکنش بازار به این ناحیه وجود دارد.

با این حال به نظر می‌رسد در میان مدت اتریوم بتواند بار دیگر روند صعودی اصلی‌اش را از سر بگیرد و به سمت سقف تاریخی خود یعنی محدوده ۵ هزار دلار حرکت کند.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

عوامل موثر بر قیمت اتریوم (ETH)

اتریوم، بر خلاف بیت کوین، یک پروژه پلتفرمی است، به این معنی که قصد دارد چالش‌های مختلف در فناوری بلاک چین و حتی زندگی دیجیتال را حل کند. این شبکه، اولین بستر قراردادهای هوشمند در فضای بلاک چین به حساب می‌آید که منجر به ایجاد صنعت امور مالی غیر متمرکز (Defi) و توسعه اپلیکیشن‌های هوشمند و حتی NFTها شد.

اما با همه این‌ها، هنوز دامیننس بیت کوین، به عنوان برترین ارز دیجیتال بازار کریپتوکارنسی، بیشتر از اتریوم است و تا به امروز این رمز ارز نتوانسته استقلال عمل چندانی در روندهای صعودی از خود نشان دهد. بنابراین افزایش یا کاهش قیمت آن بسیار وابسته به حرکات بیت کوین است.

البته باید در نظر داشته باشیم که تحلیل فاندامنتال اتریوم، در کنار تحلیل نمودار اتریوم، یکی از عوامل موثر بر قیمت این ارز دیجیتال محبوب است و به طور مثال تغییر الگوریتم اجماع آن از اثبات کار به اثبات سهام در اتریوم ۲، قطعا می‌تواند در آینده بر قیمت این ارز دیجیتال تاثیر مثبت بگذارد.

نگاهی به قدرتمندترین اندیکاتورهای اتریوم

در اینجا سعی می‌کنیم نگاهی داشته باشیم به قدرتمندترین اندیکاتورهایی که در تعیین روند اتریوم تاثیرگذار هستند و می‌توانند سیگنال‌های خوبی برای ورود یا خروج از بازار به ما بدهند.

اندیکاتور مکدی MACD در اتریوم

اندیکاتور مکدی یکی از پرکاربردترین و پراستفاده‌ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است که بسیاری از معامله‌گران از آن استفاده می‌کنند. این اندیکاتور در تحلیل اتریوم هم کاربرد دارد. مثلا زمانی که یک واگرایی در اندیکاتور MACD در چارت اتریوم شکل می‌گیرد، می‌تواند نشانه‌ای از تغییر روند این ارز دیجیتال باشد.

اندیکاتور RSI در اتریوم

اندیکاتور RSI نقاط اشباع خرید و اشباع فروش را در چارت اتریوم به ما نشان می‌دهد. زمانی که این شاخص در محدوده اشباع خرید قرار می‌گیرد یعنی احتمال ریزش قیمت وجود دارد و هنگامی که نشان دهنده اشباع فروش است نشانه‌ای از احتمال شروع یک حرکت صعودی است.

اندیکاتور میانگین متحرک MA در اتریوم

یکی دیگر از اندیکاتورهای بسیار پر استفاده در معاملات، اندیکاتور میانگین متحرک است. اندیکاتور MA با تنظیمات ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه نقاط حمایتی و مقاومتی مهمی را در روند قیمت ETH به ما نشان می‌دهد.

9
اشتراک در
اطلاع از
guest
9 تمام دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سهراب
سهراب
1 سال قبل

تحلیل‌همینه‌عزیزان.یاعقب‌گرد‌میکنه‌میگویند‌دورخیزکرده‌برای‌صعودبعدی‌اگرهم‌صعودنکردمی‌گوینداین‌بار‌
بیت‌رکب‌زد‌.حالا‌درالگوی‌جعبه‌گیر‌کرده
حدودا‌سه‌ساله‌که‌تواین‌بازار‌هستم‌این‌بازار‌عکس‌‌
تحلیل‌تکنیکال‌عمل‌‌میکنه‌اگر‌تقاضازیادشد‌سهم‌ریزش‌‌
می‌کنه‌اگر‌هم‌‌همه‌از‌ترسشان‌خارج‌شدند‌رشد‌نجومی
میکنه‌
این‌نقاشیها‌اصلا‌بدرد‌نمی‌خوره‌پرسود‌باشید

سینا
سینا
1 سال قبل

ممکنه اتر به ۲۰۰۰ دلار برسه؟

پارسا
پارسا
1 سال قبل

با سلام ، صدای ویدیوها ارسالیتان از کیفیت پایین و قابل شنیدن نمی باشد. لطفا صداها را ارتقاء دهید. ممنونم

چنانچه به مشاوره رایگان علاقه‌مندید، پرسش‌ها و نظرات خود را درباره این مقاله یا موضوعات مختلف حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال مطرح کنید. برای پاسخگویی آماده‌ایم!

نظر بدهید

9

111

نظر مخاطبان (9)