سینا شمس آور 2 روز پیش

تحلیل تکنیکال دوج کوین DOGE (آپدیت هفته دوم تیر)

دوج کوین با نماد DOGE یا Ɖ یک ارز رمزنگاری شده در بازار کریپتو است. دوج کوین که یکی از رمز ارزهای بسیار محبوب دنیای ارزهای دیجیتال است از محبوبیت بسیار بالایی در میان سرمایه گذران برخوردار است. این میم کوین، به دلیل پامپ‌های قدرتمند خود مورد علاقه معامله‌گران بوده و حجم معاملات روزانه بسیار بالایی دارد. در پول نو به روزترین تحلیل تکنیکال دوج کوین را دنبال کنید.

تحلیل دوج کوین هفته دوم تیر

بازار ارزهای دیجیتال هفته گذشته روزهای نسبتا آرامی را پشت سر گذاشت و روند بیت کوین بیشتر صعودی بود. البته چند روزی است که بیت کوین باز هم فاز نزولی به خود گرفته، اما فعلا به نظر می‌رسد ریزش‌های آن بیشتر یک اصلاح قیمتی است.

دوج کوین در چند روز اول هفته نزدیک به ۲۶ درصد رشد کرد، اما در روزهای اخیر حدود ۱۵ درصد ریخت. از نقطه نظر کوتاه مدت، ریزش‌های اخیر DOGE را می‌توانیم سیو سود معامله گران کوتاه مدت بدانیم. اما روند این رمز ارز در هفته آتی به چه شکل خواهد بود؟ امروز ۸ تیر ۱۴۰۱ در این تحلیل با پول نو همراه باشید.

رشد رمز ارز دوج در هفته قبل نشان داد که این میم کوین محبوب بار دیگر حمایت گاوهای بازار را به خود جلب کرده است. ارزش کل بازار این دارایی دیجیتال در حال حاضر در حدود ۸ میلیارد و ۷۴۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.

در نمودار DOGE می‌توان یک کانال معتبر روزانه رسم کرد که دلیل ریزش اخیر دوج کوین را هم به ما نشان می‌دهد. همانطور که می‌توان مشاهده کرد، اولین حمایت Dogecoin در میانه کانال آن قرار دارد.

بنابراین به نظر می‌رسد اولین مقصد قیمت دوج در صورت ادامه دار بودن ریزش‌ها میانه این کانال بوده و در صورتی که ریزش‌ها بیشتر از پیش ادامه داشته باشند در نهایت کف کانال اصلی باشد.

در صورت رشد قیمت هم می‌توان انتظار داشت که ابتدا به سقف این کانال حمله ور شود. این کانال بسیار معتبر است و به نظر می‌رسد دوج بدون کمک بیت کوین نتواند این کانال را به این زودی بشکند. اما در صورتی که بیت کوین هم یک رشد بسیار خوب در هفته آتی به بازار عرضه کند، احتمالا دوج هم بتواند این سقف را به سمت بالا بشکند.

مجموعه تحلیل‌های پول نو به هیچ وجه سیگنالی برای خرید یا فروش ارزهای دیجیتال نیستند و مسئولیت خرید یا فروش رمز ارزها بر اساس اطلاعات ارائه شده در این مقالات، بر عهده خود افراد خواهد بود.


تحلیل دوج کوین هفته اول تیر

هفته‌ای که گذشت بسیار برای معامله گران بازار کریپتوکارنسی شوکه کننده بود. بیت کوین و اتریوم حمایت‌های مهم ۲۰ هزار دلاری و هزار دلاری خود را از دست دادند و تا نواحی بسیار پایین ریزش کردند. این ریزش‌ها تکان شدیدی هم به سایر آلت کوین‌های بازار وارد کرد.

البته این ریزش‌ها هرچند شدیدا ویرانگر بودند، اما در نهایت کندل هفتگی بیت کوین بالای ۲۰ هزار دلار بسته شد. در حقیقت بعد از ریزش بیت کوین تا محدوده ۱۷,۷۰۰ دلار، شدیدا حجم خرید آن افزایش یافت و باعث شد قیمت آن بار دیگر به بالای ۲۰ هزار دلار برگردد.

تحلیل چارت دوج کوین

دوج کوین هم در این نوسانات چند ریزش و صعود مختلف را پشت سر گذاشت. یکی از کانال‌های معتبر دوج کوین که در تایم فریم هفتگی و روزانه هم به وضوح قابل مشاهده بود، به سمت پایین شکسته شد، اما بعد از صعود بیت کوین بار دیگر قیمت بالای این کانال برگشت.

فعلا به نظر می‌رسد قیمت دوج کوین در محدوده بسیار حساسی قرار دارد. از طرفی نزدیک به ۱۰ ماه است که دوج نزولی بوده و مثل سابق پامپ نشده است. از طرف دیگر به دلیل اینکه قیمت آن در کف کانال قرار دارد، در صورت ریزش بازار، امکان از دست رفتن کانال برای بار دیگر نیز وجود دارد.

قطعا نوسانات بیت کوین هم می‌تواند روی قیمت DOGE تاثیرگذار باشد. به طور کلی محدوده فعلی برای سرمایه گذاران بلند مدت دوج کوین، نسبتا نقطه امنی به نظر می‌رسد، اما برای معامله گران کوتاه مدت پیشنهاد می‌شود علاوه بر دوج، تحلیل بیت کوین را هم دنبال کنند و مدیریت ریسک و سرمایه را رعایت نمایند.


تحلیل دوج کوین هفته چهارم خرداد

این هفته یکی از سخت‌ترین‌های هفته برای بازار ارزهای دیجیتال و مخصوصا بیت کوین و اتریوم بود. جالب است بدانید بر اساس داده‌های وب سایت‌های معتبر مثل کوین مارکت کپ، بیت کوین در ۷ روز اخیر نزدیک به ۳۰ درصد ریزش داشته است.

دوج کوین هم به عنوان یک آلت کوین با تاثیر از ریزش‌های بیت کوین، محدوده حمایتی مهم خود را که هفته گذشته آن را در چارت مشخص کرده بودیم، از دست داد. اما سرنوشت این میم کوین محبوب چگونه خواهد بود؟ با تحلیل این رمز ارز امروز ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ با پول نو همراه باشید.

یک کانال بسیار معتبر که در تایم فریم روزانه دوج کوین می‌توان پیدا کرد، همین کانالی است که در چارت رسم کرده‌ایم. همانطور که به وضوح قابل مشاهده است، دوج کوین در حال حاضر کف این کانال را به سمت پایین شکسته البته هنوز کندل تثبیتی ثبت نکرده است.

به نظر می‌رسد DOGE فعلا برای اینکه بتواند یک روند صعودی جذاب را آغاز کند، نیاز دارد که با قدرت حمایت شود. شرایط چارت آن بسیار حساس است و ممکن است کانال فعلی از دست برود.

در صورتی که این کانال به سمت پایین شکسته شود، روند میان مدت دوج هم بیشتر از پیش نزولی شده و کار برای این ارز دیجیتال محبوب بسیار سخت‌تر خواهد شد. اما در صورتی که حمایت آن افزایش پیدا کند، می‌تواند از کف کانال روند تازه‌ای را شروع کند.

باید به این نکته توجه داشت که هنوز بازار از شوک ریزش‌های شدید روزهای اخیر بیرون نیامده بنابراین باید از رفتارهای هیجانی پرهیز کرد. فعلا همه چیز بستگی به این دارد که در هفته جدید بیت کوین چه رفتاری را از خود نشان خواهد داد. در صورتی که این ارز دیجیتال فاز صعودی بگیرد، دوج کوین هم احتمال بتواند موج صعودی تازه‌ای را آغاز کند.


تحلیل دوج کوین هفته سوم خرداد

امروز ۱۸ خرداد، بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، دوج کوین یکی از رمز ارزهایی است که بیشترین حجم معامله را در شبانه روز در بازار ارزهای دیجیتال به خود اختصاص می‌دهد. در حال حاضر قیمت این میم کوین حدود ۰.۰۷۹ سنت است.

روند دوج کوین مدت‌هاست که نزولی است و این مسئله برای معامله گران و سرمایه گذاران DOGE بسیار عذاب آور شده است. هر چند دوج در هفته‌ها و ماه‌های اخیر چند بار فاز صعودی به خود گرفته اما به دلیل وضعیت کل بازار و ریزش‌های بیت کوین، نتوانسته به خوبی گذشته عمل کند.

تحلیل تکنیکال دوج کوین

در تایم فریم روزانه، دوج کوین درون یک کانال نزولی قرار دارد و خط میانه این کانال نیز از دست رفته است. به نظر می‌رسد برای اینکه این ارز دیجیتال بتواند دوباره به منطقه میانه بالایی کانال برگشته و حتی سقف کانال را بشکند، نیاز به یک حمایت قوی دارد.

خوشبختانه این حمایت قوی چیزی است که دوج کوین را از سایر ارزهای بازار متمایز می‌کند. به این دلیل ساده که همانطور که احتمالا بدانید، ایلان ماسک یکی از بزرگ ترین هواداران این میم کوین است و بارها در توییتر و فضاهای مجازی با راه انداختن کمپین‌هایی باعث پامپ‌های بسیار قدرتمند Dogecoin شده است.

همچنین یک نکته مثبت دیگر برای دوج این است که در حال حاضر قیمت آن روی یکی از قوی‌ترین حمایت‌های تاریخی‌‌اش فرود آمده و در صورتی که گاوها (Bulls) میزان حمایت‌های خود را روی این میم کوین افزایش دهند، ممکن است شاهد یک رشد خوب تا میانه کانال باشیم.


چرا باید تحلیل تکنیکال دوج کوین را دنبال کنیم؟

دوج کوین یک ارز دیجیتال بسیار پر طرفدار است که در سال ۲۰۱۳ ابتدا به عنوان یک شوخی با مفهوم بیت کوین و ارزهای دیجیتال، توسط بیلی مارکوس و جکسون پالمر توسعه داده شد. اما بعد از مدتی این رمز ارز جامعه‌ای از طرفداران را شکل داد و منجر به پدید آمدن مفهوم «میم کوین» شد.

چگونه دوج کوین را تحلیل کنیم؟

رمز ارز DOGE به عنوان یک دارایی بسیار پر نوسان در بازار ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. تعداد کسانی که تنها با سرمایه گذاری در دوج درآمدهای کلان داشته‌اند، کم نیست. البته این افراد قطعا بدون تحلیل بازار نمی‌توانستند موفق شوند. اکنون که کمی درباره ضروریات دانستن تحلیل صحبت کردیم، باید به انواع تحلیل دوج کوین بپردازیم.

  • تحلیل تکنیکال دوج کوین:

دوج کوین یک رمز ارز تحلیل پذیر است به این معنی که با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال، می‌توانیم پیش بینی‌های قیمت دوج را با ضریب خطای پایین‌تر تجربه کنیم. این تحلیل‌ ها را می‌توان در تایم فریم روزانه دوج کوین نیز پیاده سازی کرد. مثلا تحلیل فیبوناچی دوج کوین یا استفاده از خط روند دوج کوین می‌تواند آنالیز‌های پیشرفته‌تری را به ما ارائه کند.

  • تحلیل فاندامنتال دوج کوین

همچنین دوج یک رمز ارز فوق العاده فاندامنتالی نیز محسوب می‌شود. شاید از پامپ‌های این ارز که تا به حال بارها توسط توییت‌های ایلان ماسک اتفاق افتاده با خبر باشید. بنابراین دنبال کردن خبرهای دوج کوین نیز می‌تواند بسیار در تصمیم گیری‌های جدید تاثیرگذار باشد.

نظرات کاربران

.دیگران نشانی ایمیل شما را نخواهند دید

بخش‌های ستاره‌دار را حتما پر کنید.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x