اینترنت کامپیوتر

اینترنت کامپیوتر

Internet Computer (ICP)

قیمت اینترنت کامپیوتر

TMN 882,236
- 6.06%
USDT 13.78

نمودار لحظه ای اینترنت کامپیوتر

پشتیبانی از ۱ شبکه

می‌پردازم

دریافت می‌کنم

نام ارزاینترنت کامپیوتر
نمادICP

قیمت جهانی (‏دلار)‏

$ 13.78

آخرین قیمت (‏تومان)‏

882,236

تغییرات روزانه (‏درصد)‏

- 6.06%

حجم معاملات روزانه (‏دلار)‏

207,463,394
رتبه در بازار21

ارزش بازار (‏دلار)‏

6,423,663,018

اینترنت کامپیوتر چیست؟

اینترنت کامپیوتر اولین بلاک چین در جهان است که با سرعت وب با ظرفیت نامحدود اجرا می‌شود. این پروژه سومین نوآوری بزرگ بلاک چین را در کنار بیت کوین و اتریوم نشان می‌دهد و یک محاسبه‌گر بلاک چین است که محاسبات و داده‌های قراردادهای هوشمند را مقیاس می‌کند، آن‌ها را با سرعت وب اجرا می‌کند، داده‌ها را پردازش و ذخیره می‌کند و چارچوب‌های نرم افزاری قدرتمندی را در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد. با ایجاد این امکان، اینترنت کامپیوتر بازآفرینی نرم افزار را امکان پذیر می‌کند و یک راه انقلابی جدید برای ساخت توکن‌هایی برای خدمات اینترنتی، پلتفرم‌های صنعتی، سیستم‌های مالی غیرمتمرکز و حتی سیستم‌ها و وب سایت‌های سازمانی سنتی ارائه می‌دهد.  

خالق اینترنت کامپیوتر کیست؟

این پروژه در اکتبر ۲۰۱۶ توسط دومینیک ویلیامز تأسیس شد و توجه فراوانی را از سوی جامعه ارزهای دیجیتال به خود جلب کرد. DFINITY در مجموع ۱۲۱ میلیون دلار از مشارکت کنندگانی مانند Andreessen Horowitz، Polychain Capital، SV Angel، Aspect Ventures، Electric Capital، ZeroEx، Scalar Capital، و Multicoin Capital و چندین حامی برجسته اولیه اتریوم جمع آوری کرد. در سال ۲۰۱۸، بیش از ۵۰ هزار مشارکت کننده در پروژه، توکن‌های کاربردی ICP را در یک ایردراپ دریافت کردند. در ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰، دفینیتی شبکه اصلی آلفا اینترنت کامپیوتر را راه اندازی کرد. در گام نهایی به سمت تمرکززدایی، در ۱۰ می ۲۰۲۱،  اینترنت کامپیوتر در اختیار عموم قرار گرفت.
از آنجا که توکن ICP ارز بومی این شبکه است، به ده‌ها هزار عضو جامعه اجازه می‌دهد تا اینترنت کامپیوتر را اداره کنند، در تصمیمات و رای‌گیری‌ها مشارکت داشته باشند و به اداره کنندگان نودها به عنوان پاداش پرداخت می‌شود.

قیمت اینترنت کامپیوتر (ICP)

امروز ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ شمسی مطابق با ۲۰۲۴/۰۴/۲۴ میلادی و در این لحظه، اینترنت کامپیوتر، 882,236 تومان معادل $ 13.78 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Internet Computer طی ۲۴ ساعت اخیر - 6.06% تغییر قیمت داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر اینترنت کامپیوتر 207,463,394.00 دلار است. ارز اینترنت کامپیوتر با نماد اختصاری ICP در رتبه 21 ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد. ارزش بازار اینترنت کامپیوتر هم اکنون 6,423,663,018 دلار آمریکاست.

دامیننس اینترنت کامپیوتر (ICP)

dominance یا دامیننس Internet Computer به معنی میزان سهم ارز اینترنت کامپیوتر در کل بازار کریپتوکارنسی است. این سهم نشان می‌دهد که ICP چه درصدی از کل بازار را در میان دیگر ارزها در اختیار دارد. عدد این تسلط بر بازار با درصد نشان داده می‌شود. هم اکنون دامیننس اینترنت کامپیوتر 0.26 درصد است. با تحلیل دامیننس اینترنت کامپیوتر و بررسی کاهش یا افزایش آن متوجه می‌شوید که میزان سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال افزایش داشته یا کاهش یافته است.

تعداد واحدهای اینترنت کامپیوتر (ICP)

حداکثر تعداد واحدهای ارز اینترنت کامپیوتر (ICP) نامشخص است. این یعنی در نهایت این تعداد از ارز اینترنت کامپیوتر وجود خواهد داشت. برخی از ارزهای دیجیتال عرضه‌ای نامشخص دارند و تعداد واحدهای نهایی آن‌ها تعیین نشده است. تا کنون 517,994,325 واحد Internet Computer (ICP) عرضه شده است. این تعداد واحدهای اینترنت کامپیوتر بعد از کم شدن واحدهای سوزانده شده است. تعداد واحدهای در گردش (Circulating Supply) ICP هم اکنون 463,122,636 واحد است این یعنی چه تعداد واحد ICP در بازار و در دست مردم گردش می‌کند. مثلا دارایی‌های قفل شده که تاثیری روی قیمت بازار نمی‌گذارند جزو واحدهای در گردش محاسبه نمی‌شوند.

تاریخچه قیمت اینترنت کامپیوتر

بیشترین رکورد قیمت اینترنت کامپیوتر (ICP) تا کنون 700.65 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۱/۰۵/۱۰. قیمت کنونی Internet Computer به نسبت این رکورد - 98.00% تغییر کرده است.

کمترین قیمت اینترنت کامپیوتر (ICP) تا کنون 2.87 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۳/۰۹/۲۲. قیمت کنونی Internet Computer به نسبت این رکورد + 390.26% تغییر کرده است.

خرید اینترنت کامپیوتر (ICP)

اینکه چه شبکه‌ای را برای خرید اینترنت کامپیوتر انتخاب می‌کنید مهم است و دقت کنید که آدرس عمومی‌ای که برای خرید ICP استفاده می‌کنید حتما با شبکه‌ای که برای انتقال انتخاب کرده‌اید مطابق باشد. نکته مهم دیگر در خرید Internet Computer و سایر ارزهای دیجیتال این است که هزینه انتقال در شبکه بلاک چین، با کارمزد پول نو متفاوت است. هزینه انتقال، مبلغی است که شبکه بلاک چین انتخابی شما بابت انجام تراکنش دریافت می‌کند و در واقع گس فی‌ای است که شما بابت انجام تراکنش، به شبکه بلاک چینی که انتخاب کرده‌اید می‌پردازید. این مبلغ در پیش فاکتور قابل مشاهده است.

برای خرید اینترنت کامپیوتر روی هر شبکه و مشاهده آن در کیف پول خود می‌توانید در همین صفحه آدرس ارز دیجیتال را به کیف پول خود اضافه کنید.

اگر از افزونه متامسک استفاده می‌کنید با کلیک روی آیکون متامسک به طور مستقیم ارز ICP را به کیف پول متامسک خود اضافه کنید.

در صورتی که از کیف پول‌های دیگری استفاده می‌کنید آدرس کانترکت توکن را کپی و در کیف پول خود پیست کنید.

خرید اینترنت کامپیوتر از صرافی پول نو

پس از ثبت نام و احراز هویت در پول نو می‌توانید خرید اینترنت کامپیوتر را شروع کنید. برای این کار مقدار واحدهای ICP یا مبلغی که می‌خواهید برای خرید Internet Computer بپردازید در کادر وارد کنید. مرحله بعد، مرحله انتخاب شبکه‌ای است که می‌خواهید روی آن، ارز Internet Computer را در کیف پول خود دریافت کنید. اینترنت کامپیوتر ICP روی بلاک چین Internet Computer (ICP) قابل انتقال است. پس از انتخاب شبکه، آدرس کیف پول مرتبط با شبکه انتخابی‌تان را به صورت کپی و پیست یا به صورت اسکن QR کد یا از طریق دفترچه آدرس‌ها در کادر وارد کنید.

توجه کنید که آدرس را تایپ نکنید چون ممکن است اشتباهی در وارد کردن یکی از کاراکترها پیش بیاید و خرید شما به کیف پولتان منتقل نشود.

پس از وارد کردن شماره کارت بانکی که قصد پرداخت از طریق آن را دارید پیش فاکتور برای شما صادر می‌شود. با بررسی نهایی آن به درگاه شاپرک وارد می‌شوید و مبلغ ICP خریداری شده را می‌پردازید. قیمت ICP هر یک دقیقه به‌روز می‌شود و پس از پایان یک دقیقه لازم است قیمت را به‌روزرسانی کنید تا پیش فاکتور بر اساس آن صادر شود.

فروش اینترنت کامپیوتر (ICP)

فرآیند فروش اینترنت کامپیوتر در پول نو پس از تایید احراز هویت شما فعال می‌شود. در ابتدا لازم است مقدار ICP مورد نظر خود را برای فروش وارد کنید.

فروش اینترنت کامپیوتر در پول نو روی شبکه Internet Computer (ICP) انجام می‌شود. شبکه انتقال را با توجه به شبکه‌ای که ارز شما روی آن قرار دارد انتخاب کنید.

به دو روش می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را به پول نو انتقال دهید و معادل نقدی آن را در حساب بانکی‌تان دریافت کنید.

روش اول: ارسال مستقیم (TXID)

در این روش شما با استفاده از کیف پول خودتان، مقدار مورد نظر از ارز Internet Computer را به آدرسی که در اختیارتان می‌گذاریم منتقل می‌کنید. پس از اتمام تراکنش، شناسه‌ TXID را که نشان‌دهنده اطلاعات تراکنش شماست در کادر مربوط کپی می‌کنید.

روش دوم: اتصال کیف پول

با انتخاب این گزینه می‌توانید مستقیم کیف پول خود را به پلتفرم متصل و اینترنت کامپیوتر را ارسال کنید. برای این کار دو راه دارید. یکی اینکه از طریق متامسک روی مرورگر خود به پول نو متصل شوید. دوم اتصال از طریق والت کانکت است که با اسکن QR کد از طریق کیف پول موبایل خود یا اتصال کیف پول سخت افزاری، به پلتفرم متصل می‌شوید.

مراحل را پیش بروید و مقدار مورد نظر خود را وارد کنید. ما در سریع‌ترین زمان معادل نقدی ارز ICP را به حساب بانکی شما منتقل می‌کنیم.

پول نو بستر مطمئن خرید و فروش ارزهای دیجیتال

پول نو همراه شماست تا تجربه‌ای مطلوب از خرید و فروش اینترنت کامپیوتر و سایر ارزهای دیجیتال داشته باشید. ما در پول نو امکان خرید و فروش اینترنت کامپیوتر را با استفاده از کیف پول شخصی فراهم کرده‌ایم تا هیچ گونه نگرانی بابت به خطر افتادن امنیت دارایی‌ها نداشته باشید. در هر مرحله از فرایند خرید و فروش در کنار شماییم و در صورتی که پرسشی داشته باشید پشتیبانی پول نو همواره در دسترس و پاسخگوی شماست.