رپد بیتکوین

رپد بیت کوین

Wrapped Bitcoin (WBTC)

قیمت رپد بیتکوین

TMN 671,007,243

+ 3.12%

USDT 20,029.71

آدرس کانترکت

اتریوم

0x2260...c599

نمودار لحظه ای رپد بیتکوین

پشتیبانی از ۱ شبکه

می‌پردازم

دریافت می‌کنم

نام ارزرپد بیتکوین
نمادWBTC

قیمت جهانی (‏دلار)‏

$ 20,029.71

آخرین قیمت (‏تومان)‏

671,007,243

تغییرات روزانه (‏درصد)‏

+ 3.12%

حجم معاملات روزانه (‏دلار)‏

192,010,938

رتبه در بازار

19

ارزش بازار (‏دلار)‏

4,885,134,387

رپد بیت کوین چیست؟

رپد بیت کوین (Wrapped Bitcoin) با علامت اختصاری WBTC نسخه توکنیزه شده بیت کوین است روی شبکه اتریوم. این توکن که با استاندارد ERC20 سازگار است می‌تواند به راحتی با دیگر ارزهای دیجیتال اتریومی مبادله و در کیف پول‌های اتریومی ذخیره شود. رپد بیت کوین راهی برای ورود بیت کوین به بازار مبادلات غیرمتمرکز، وام‌دهی و وام‌گیری و سایر برنامه‌‌های مالی غیرمتمرکز (دیفای) است؛ امکانی که برای بیت کوین در حالت عادی وجود ندارد.
WBTC به صورت یک به یک با بیت کوین پشتیبانی می‌شود یعنی قیمت آن متناظر با بیت کوین است و طبق نوسانات آن پیش می‌رود پس با WBTC نقدینگی شبکه بیت کوین به شبکه اتریوم وارد می‌شود و خرید WBTC در واقع خرید بیت کوین است چون به راحتی به هم تبدیل می‌شوند.

خالق رپد بیت کوین کیست؟

صحبت از WBTC اولین بار در تاریخ ۲۶ اکتبر ۲۰۱۸ به میان آمد و در سال ۲۰۱۹ رسما در لیست ارزهای دیجیتال اتریومی وارد شد. WBTC پروژه مشترک سه سازمان است به نام‌های کایبر نتورک (Kyber Network)، بیتگو (BitGo) و رن (Ren). لازم به ذکر است که پروژه WBTC فقط یکی از اقدامات این تیم است و آن‌ها پروژه بزرگ‌تری به نام Wrapped Tokens دارند. در مقاله رپد بیت کوین چیست به طور کامل به این رمز ارز پرطرفدار پرداخته‌ایم.

قیمت رپد بیتکوین (WBTC)

امروز ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ شمسی مطابق با ۲۰۲۲/۱۰/۰۴ میلادی و در این لحظه، رپد بیتکوین، 671,007,243 تومان معادل $ 20,029.71 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Wrapped Bitcoin طی ۲۴ ساعت اخیر + 3.12% تغییر قیمت داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر رپد بیتکوین 192,010,938 دلار است. ارز رپد بیتکوین با نماد اختصاری WBTC در رتبه 19 ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد. ارزش بازار رپد بیتکوین هم اکنون 4,885,134,387 دلار آمریکاست.

دامیننس رپد بیتکوین (WBTC)

dominance یا دامیننس Wrapped Bitcoin به معنی میزان سهم ارز رپد بیتکوین در کل بازار کریپتوکارنسی است. این سهم نشان می‌دهد که WBTC چه درصدی از کل بازار را در میان دیگر ارزها در اختیار دارد. عدد این تسلط بر بازار با درصد نشان داده می‌شود. هم اکنون دامیننس رپد بیتکوین 0.49 درصد است. با تحلیل دامیننس رپد بیتکوین و بررسی کاهش یا افزایش آن متوجه می‌شوید که میزان سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال افزایش داشته یا کاهش یافته است.

تعداد واحدهای رپد بیتکوین (WBTC)

حداکثر تعداد واحدهای ارز رپد بیتکوین (WBTC) 244,757 است. این یعنی در نهایت این تعداد از ارز رپد بیتکوین وجود خواهد داشت. برخی از ارزهای دیجیتال عرضه‌ای نامشخص دارند و تعداد واحدهای نهایی آن‌ها تعیین نشده است. تا کنون 244,757 واحد Wrapped Bitcoin (WBTC) عرضه شده است. این تعداد واحدهای رپد بیتکوین بعد از کم شدن واحدهای سوزانده شده است. تعداد واحدهای در گردش (Circulating Supply) WBTC هم اکنون 244,757 واحد است این یعنی چه تعداد واحد WBTC در بازار و در دست مردم گردش می‌کند. مثلا دارایی‌های قفل شده که تاثیری روی قیمت بازار نمی‌گذارند جزو واحدهای در گردش محاسبه نمی‌شوند.

تاریخچه قیمت رپد بیتکوین

بیشترین رکورد قیمت رپد بیتکوین (WBTC) تا کنون 70,643 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۱/۱۱/۱۰. قیمت کنونی Wrapped Bitcoin به نسبت این رکورد - 71.82% تغییر کرده است.

کمترین قیمت رپد بیتکوین (WBTC) تا کنون 3,139.17 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۱۹/۰۴/۰۲. قیمت کنونی Wrapped Bitcoin به نسبت این رکورد + 534.15% تغییر کرده است.

خرید رپد بیتکوین (WBTC)

اینکه چه شبکه‌ای را برای خرید رپد بیتکوین انتخاب می‌کنید مهم است و دقت کنید که آدرس عمومی‌ای که برای خرید WBTC استفاده می‌کنید حتما با شبکه‌ای که برای انتقال انتخاب کرده‌اید مطابق باشد. نکته مهم دیگر در خرید Wrapped Bitcoin و سایر ارزهای دیجیتال این است که هزینه انتقال در شبکه بلاک چین، با کارمزد پول نو متفاوت است. هزینه انتقال، مبلغی است که شبکه بلاک چین انتخابی شما بابت انجام تراکنش دریافت می‌کند و در واقع گس فی‌ای است که شما بابت انجام تراکنش، به شبکه بلاک چینی که انتخاب کرده‌اید می‌پردازید. این مبلغ در پیش فاکتور قابل مشاهده است.

برای خرید رپد بیتکوین روی هر شبکه و مشاهده آن در کیف پول خود می‌توانید در همین صفحه آدرس ارز دیجیتال را به کیف پول خود اضافه کنید.

اگر از افزونه متامسک استفاده می‌کنید با کلیک روی آیکون متامسک به طور مستقیم ارز WBTC را به کیف پول متامسک خود اضافه کنید.

در صورتی که از کیف پول‌های دیگری استفاده می‌کنید آدرس کانترکت توکن را کپی و در کیف پول خود پیست کنید. کیف پول‌های پیشنهادی پول نو برای خرید و فروش و انتقال ارز دیجیتال WBTC: کیف پول نرم‌افزاری متامسک، کیف پول موبایلی تراست والت، کیف پول موبایلی گواردا.

خرید رپد بیتکوین از صرافی پول نو

پس از ثبت نام و احراز هویت در پول نو می‌توانید خرید رپد بیتکوین را شروع کنید. برای این کار مقدار واحدهای WBTC یا مبلغی که می‌خواهید برای خرید Wrapped Bitcoin بپردازید در کادر وارد کنید. مرحله بعد، مرحله انتخاب شبکه‌ای است که می‌خواهید روی آن، ارز Wrapped Bitcoin را در کیف پول خود دریافت کنید. رپد بیتکوین WBTC روی بلاک چین Ethereum (ERC20) قابل انتقال است. پس از انتخاب شبکه، آدرس کیف پول مرتبط با شبکه انتخابی‌تان را به صورت کپی و پیست یا به صورت اسکن QR کد یا از طریق دفترچه آدرس‌ها در کادر وارد کنید.

توجه کنید که آدرس را تایپ نکنید چون ممکن است اشتباهی در وارد کردن یکی از کاراکترها پیش بیاید و خرید شما به کیف پولتان منتقل نشود.

پس از وارد کردن شماره کارت بانکی که قصد پرداخت از طریق آن را دارید پیش فاکتور برای شما صادر می‌شود. با بررسی نهایی آن به درگاه شاپرک وارد می‌شوید و مبلغ WBTC خریداری شده را می‌پردازید. قیمت WBTC هر یک دقیقه به‌روز می‌شود و پس از پایان یک دقیقه لازم است قیمت را به‌روزرسانی کنید تا پیش فاکتور بر اساس آن صادر شود.

فروش رپد بیتکوین (WBTC)

فرآیند فروش رپد بیتکوین در پول نو پس از تایید احراز هویت شما فعال می‌شود. در ابتدا لازم است مقدار WBTC مورد نظر خود را برای فروش وارد کنید.

فروش رپد بیتکوین در پول نو روی شبکه Ethereum (ERC20) انجام می‌شود. شبکه انتقال را با توجه به شبکه‌ای که ارز شما روی آن قرار دارد انتخاب کنید.

به دو روش می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را به پول نو انتقال دهید و معادل نقدی آن را در حساب بانکی‌تان دریافت کنید.

روش اول: ارسال مستقیم (TXID)

در این روش شما با استفاده از کیف پول خودتان، مقدار مورد نظر از ارز Wrapped Bitcoin را به آدرسی که در اختیارتان می‌گذاریم منتقل می‌کنید. پس از اتمام تراکنش، شناسه‌ TXID را که نشان‌دهنده اطلاعات تراکنش شماست در کادر مربوط کپی می‌کنید.

روش دوم: اتصال کیف پول

با انتخاب این گزینه می‌توانید مستقیم کیف پول خود را به پلتفرم متصل و رپد بیتکوین را ارسال کنید. برای این کار دو راه دارید. یکی اینکه از طریق متامسک روی مرورگر خود به پول نو متصل شوید. دوم اتصال از طریق والت کانکت است که با اسکن QR کد از طریق کیف پول موبایل خود یا اتصال کیف پول سخت افزاری، به پلتفرم متصل می‌شوید.

مراحل را پیش بروید و مقدار مورد نظر خود را وارد کنید. ما در سریع‌ترین زمان معادل نقدی ارز WBTC را به حساب بانکی شما منتقل می‌کنیم.
نکته مهم: برای فروش WBTC روی شبکه اتریوم (ERC20) باید حتما ارز رسمی این شبکه یعنی اتر ETH را در کیف پول خود داشته باشید. هنگام انتخاب شبکه‌ها در فرآیند فروش، به راهنماهای هر بخش توجه کنید.

پول نو بستر مطمئن خرید و فروش ارزهای دیجیتال

پول نو همراه شماست تا تجربه‌ای مطلوب از خرید و فروش رپد بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال داشته باشید. ما در پول نو امکان خرید و فروش رپد بیتکوین را با استفاده از کیف پول شخصی فراهم کرده‌ایم تا هیچ گونه نگرانی بابت به خطر افتادن امنیت دارایی‌ها نداشته باشید. در هر مرحله از فرایند خرید و فروش در کنار شماییم و در صورتی که پرسشی داشته باشید پشتیبانی پول نو همواره در دسترس و پاسخگوی شماست.

پرسش های پرتکرار درباره رپد بیتکوین

به پرسش های شما درباره رپد بیتکوین پاسخ داده ایم.

WBTC یا رپد بیت کوین را می‌توانید به‌راحتی از طریق پول‌نو بخرید و بفروشید. ارز دیجیتال رپد بیت کوین با کمترین کارمزد در پول‌نو عرضه می‌شود. پس از واریز ریالی، رپد بیت کوین مستقیم به کیف پول انتخابی شما و آدرسی که هنگام خرید وارد می‌کنید منتقل می‌شود.

رپد بیت کوین یا WBTC همان بیت کوین است که روی شبکه اتریوم قرار گرفته است. با سازوکارهایی می‌توان این دو ارز دیجیتال را به هم تبدیل کرد. در واقع، بیت کوین پشتوانه WBTC است و به ازای عرضه هر WBTC یک بیت کوین در مخازن سرد نگهداری می‌شود. بنابراین تمام نوسانات و اتفاقاتی که برای بیت کوین می‌افتد روی قیمت WBTC نیز تاثیر دارد و این دو متناظر یکدیگرند.

به دلیل اینکه WBTC یک توکن روی شبکه اتریوم (ERC20) است، کیف پول‌هایی که از توکن‌های اتریومی پشتیبانی می‌کنند برای آن مناسب هستند. کیف پول‌های پیشنهادی پول‌نو برای خرید و فروش و انتقال ارز دیجیتال WBTC: کیف پول نرم‌افزاری متامسک، کیف پول موبایلی تراست والت، کیف پول موبایلی گواردا.