زی کش

زی کش

Zcash (ZEC)

قیمت زی کش

TMN 1,644,679
- 4.14%
USDT 28.29

آدرس کانترکت

بایننس اسمارت چین

0x1ba4...8eeb

نمودار لحظه ای زی کش

پشتیبانی از ۲ شبکه

می‌پردازم

دریافت می‌کنم

نام ارززی کش
نمادZEC

قیمت جهانی (‏دلار)‏

$ 28.29

آخرین قیمت (‏تومان)‏

1,644,679

تغییرات روزانه (‏درصد)‏

- 4.14%

حجم معاملات روزانه (‏دلار)‏

52,202,750
رتبه در بازار161

ارزش بازار (‏دلار)‏

430,562,834

درباره زی کش

زی کش (ZEC) یک رمزارز است که تمرکز اصلی آن روی امنیت و ناشناس بودن است. این ارز از تکنولوژی zk-SNARK Zero-knowledge Proof استفاده می‌کند. با استفاده از این تکنولوژی، نودهای شبکه می‌توانند تراکنش‌ها را بدون دسترسی به اطلاعات حساس آن‌ها تایید کنند.

برخلاف تصور عموم مردم، اکثر رمزارزهای موجود در بازار، از جمله بیت کوین ناشناس نیستند بلکه از اطلاعات مستعار استفاده می‌کنند. در این روش به هر کاربر یک یا چند آدرس اختصاص می‌یابد که با استفاده علم داده می‌توان به اطلاعات کاربری فرد استفاده کننده دسترسی داشت.

تراکنش‌های زی کش با وجود اینکه روی بلاک چین اجرا می‌شوند اما برخلاف ارزهای دیگر، آدرس گیرنده و فرستنده و مقدار ارسالی مخفی خواهد بود. البته این امکان وجود دارد که این اطلاعات برای نهادهای نظارتی و قانون‌گذاری قابل مشاهده باشد.

Zcash اولین بار در ۲۸ اکتبر ۲۰۱۶ عرضه شد و نسخه اولیه آن براساس کد منبع بیت کوین ایجاد شده بود.

خالق زی کش چه کسی است؟

زی کش اولین بار در سال ۲۰۱۶ توسط یک کارآفرین و متخصص امنیت کامیپوتری به نمام زوکو ویلکاکس او هرن (Zooko Wilcox-O'Hearn) ایجاد شد. او بنیان‌گذار شرکت خصوصی Electronic Coin (ECC) نیز هست. این شرکت به صورت مستقیم روی توسعه‌ ZCash نظارت دارد.

قیمت زی کش (ZEC)

امروز ۱۴۰۳/۰۴/۲۵ شمسی مطابق با ۲۰۲۴/۰۷/۱۵ میلادی و در این لحظه، زی کش، 1,644,679 تومان معادل $ 28.29 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Zcash طی ۲۴ ساعت اخیر - 4.14% تغییر قیمت داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر زی کش 52,202,750.00 دلار است. ارز زی کش با نماد اختصاری ZEC در رتبه 161 ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد. ارزش بازار زی کش هم اکنون 430,562,834 دلار آمریکاست.

دامیننس زی کش (ZEC)

dominance یا دامیننس Zcash به معنی میزان سهم ارز زی کش در کل بازار کریپتوکارنسی است. این سهم نشان می‌دهد که ZEC چه درصدی از کل بازار را در میان دیگر ارزها در اختیار دارد. عدد این تسلط بر بازار با درصد نشان داده می‌شود. هم اکنون دامیننس زی کش 0.02 درصد است. با تحلیل دامیننس زی کش و بررسی کاهش یا افزایش آن متوجه می‌شوید که میزان سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال افزایش داشته یا کاهش یافته است.

تعداد واحدهای زی کش (ZEC)

حداکثر تعداد واحدهای ارز زی کش (ZEC) 21,000,000 است. این یعنی در نهایت این تعداد از ارز زی کش وجود خواهد داشت. برخی از ارزهای دیجیتال عرضه‌ای نامشخص دارند و تعداد واحدهای نهایی آن‌ها تعیین نشده است. تا کنون 21,000,000 واحد Zcash (ZEC) عرضه شده است. این تعداد واحدهای زی کش بعد از کم شدن واحدهای سوزانده شده است. تعداد واحدهای در گردش (Circulating Supply) ZEC هم اکنون 15,119,575 واحد است این یعنی چه تعداد واحد ZEC در بازار و در دست مردم گردش می‌کند. مثلا دارایی‌های قفل شده که تاثیری روی قیمت بازار نمی‌گذارند جزو واحدهای در گردش محاسبه نمی‌شوند.

تاریخچه قیمت زی کش

بیشترین رکورد قیمت زی کش (ZEC) تا کنون 3,191.93 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۱۶/۱۰/۲۹. قیمت کنونی Zcash به نسبت این رکورد - 99.11% تغییر کرده است.

کمترین قیمت زی کش (ZEC) تا کنون 16.08 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۴/۰۷/۰۵. قیمت کنونی Zcash به نسبت این رکورد + 75.82% تغییر کرده است.

پول نو بستر مطمئن خرید و فروش ارزهای دیجیتال

پول نو همراه شماست تا تجربه‌ای مطلوب از خرید و فروش زی کش و سایر ارزهای دیجیتال داشته باشید. ما در پول نو امکان خرید و فروش زی کش را با استفاده از کیف پول شخصی فراهم کرده‌ایم تا هیچ گونه نگرانی بابت به خطر افتادن امنیت دارایی‌ها نداشته باشید. در هر مرحله از فرایند خرید و فروش در کنار شماییم و در صورتی که پرسشی داشته باشید پشتیبانی پول نو همواره در دسترس و پاسخگوی شماست.

پرسش های پرتکرار درباره زی کش

به پرسش های شما درباره زی کش پاسخ داده ایم.

سریع‌ترین و بهترین روش برای خرید Zec استفاده از سایت‌ها و صرافی‌های معتبر ایرانی مثل پول نو است. پول نو یک پلتفرم معتبر خرید و فروش ارز دیجیتال است که امکان خرید انواع ارزها از جمله زی کش را در امنیت و سرعت بالا به شما می‌دهد. همچنین می‌توانید برای خرید شبکه‌های بلاک چین مختلفی را انتخاب کنید.

بله؛ شما می‌توانید در پلتفرم خرید و فروش رمزارز پول نو، معادل ریالی ارز موردنظر خودتان را با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب پرداخت کنید.

شما می‌توانید از والت‌های مختلفی برای نگهداری، دریافت و ارسال ZEC استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما استفاده از کیف پول‌های تراست والت، لجر، Jaxx و کوینومی است.