دای

دای

DAI

قیمت دای

TMN 52,007

- 0.73%

USDT 1.0017

آدرس کانترکت

اتریوم

0x6b17...1d0f

نمودار لحظه ای دای

پشتیبانی از ۱ شبکه

می‌پردازم

دریافت می‌کنم

نام ارزدای
نمادDAI

قیمت جهانی (‏دلار)‏

$ 1.0017

آخرین قیمت (‏تومان)‏

52,007

تغییرات روزانه (‏درصد)‏

- 0.73%

حجم معاملات روزانه (‏دلار)‏

130,713,945

رتبه در بازار

19

ارزش بازار (‏دلار)‏

5,004,090,268

ارز دای (DAI) چیست؟

دای یک استیبل کوین (Stable coin) است که صدور و توسعه آن از طریق پروتکل Maker و سازمان خودکار غیرمتمرکز MakerDAO مدیریت می‌شود. قیمت Dai به قیمت دلار بستگی دارد و پشتیبان آن هم دلار و دیگر رمزارزهایی هستند که توسط قفل می‌شود. Dai یک رمزارز چند وثیقه‌ای است و با SAI یا Single Collateral DAI تفاوت‌های زیادی دارد.

خالق DAI کیست؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های DAI این است که توسط هیچ شخص یا گروه خاصی ایجاد نشده است. بلکه توسعه نرم‌افزار آن و ایجاد توکن‌های جدید با استفاده از پروتکل Maker و MakerDAO مدیریت خواهد شد. MakerDAO یک سازمان خودکار غیرمتمرکز یا Decentralized Autonomous Organization است. این نوع سازمان به صورت خودکار و با استفاده از قراردادهای هوشمند فعالیت می‌کند.

Dai.png

MakerDAO به صورت کاملا دموکراتیک توسط افرادی که دارای توکن‌های حاکمیتی MKR هستند مدیریت می‌شود. این توکن‌ها تقریبا شبیه سهام شرکت‌های سنتی هستند و دارندگان آن‌ها می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های مهم در مورد توسعه MakerDAO، پروتکل Maker و DAI شرکت کنند. قدرت رای هر فرد هم به تعداد توکن‌هایی که در اختیار دارد بستگی دارد.

MakerDAO توسط یک کارآفرین دانمارکی به نام رون کریستنسن (Rune Christensen) در سال ۲۰۱۵ خلق شد.

مشخصات و قیمت لحظه ای دای (DAI)

قیمت دای در این لحظه 52,007 تومان معادل $ 1.0017 دلار آمریکا است. قیمت DAI طی ۲۴ ساعت اخیر - 0.73% تغییر قیمت داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر دای 130,713,945 دلار است. ارز دای با نماد اختصاری DAI در رتبه 19 ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد. ارزش بازار یا Market cap دای هم اکنون 5,004,090,268 دلار آمریکاست.

حداکثر تعداد واحدهای ارز دای (DAI) 5,002,978,010 است. تعداد واحدهای در گردش (Circulating Supply) DAI هم اکنون 5,002,978,010 واحد است این یعنی چه تعداد واحد DAI در بازار و در دست مردم گردش می‌کند. مثلا دارایی‌های قفل شده که تاثیری روی قیمت بازار نمی‌گذارند جزو واحدهای در گردش محاسبه نمی‌شوند.

تاریخچه قیمت دای

بیشترین رکورد قیمت دای (DAI) تا کنون 1.22 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۲۰/۰۳/۱۳. قیمت کنونی DAI به نسبت این رکورد - 17.94% تغییر کرده است.

کمترین قیمت دای (DAI) تا کنون 0.903243 دلار بوده. این رکورد مربوط است به تاریخ ۲۰۱۹/۱۱/۲۵. قیمت کنونی DAI به نسبت این رکورد + 10.74% تغییر کرده است.

دامیننس دای (DAI)

dominance یا دامیننس DAI به معنی میزان سهم ارز دای در کل بازار کریپتوکارنسی است. این سهم نشان می‌دهد که DAI چه درصدی از کل بازار را در میان دیگر ارزها در اختیار دارد. عدد این تسلط بر بازار با درصد نشان داده می‌شود. هم اکنون دامیننس دای 0.42 درصد است. با تحلیل دامیننس دای و بررسی کاهش یا افزایش آن متوجه می‌شوید که میزان سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال افزایش داشته یا کاهش یافته است.

پول نو بستر مهم خرید و فروش ارز دیجیتال

پول نو همراه شماست تا تجربه‌ای مطلوب از خرید و فروش دای و سایر ارزهای دیجیتال داشته باشید. ما در پول نو امکان خرید و فروش دای را با استفاده از کیف پول شخصی فراهم کرده‌ایم تا هیچ گونه نگرانی بابت به خطر افتادن امنیت دارایی‌ها نداشته باشید. در هر مرحله از فرایند خرید و فروش در کنار شماییم و در صورتی که پرسشی داشته باشید پشتیبانی پول نو همواره در دسترس و پاسخگوی شماست.

پرسش های پرتکرار درباره دای

به پرسش های شما درباره دای پاسخ داده ایم.

ساده‌ترین و بهترین روش برای خرید DAI استفاده از سایت‌ها و صرافی‌های ایرانی مثل پول نو است. پول نو یک پلتفرم خرید و فروش ارزهای دیجیتالی است که امکان خرید انواع رمزارزها از جمله DAI را به شما می‌دهد. ما از پرداخت ریالی با کارت‌های عضو شتاب هم پشتیبانی می‌کنیم و با امکان استفاده از کیف پول شخصی، امنیت دارایی‌های شما را در اولویت قرار می‌دهیم.

سریع‌ترین روش برای خرید دای، خرید مستقیم و با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب است. در این روش می‌توانید با پرداخت مبلغ معادل ریالی توکن‌های مورد نظر خود، در سریع‌ترین زمان ممکن خرید کنید. انتقال توکن‌های خریداری شده به کیف پول شما سرعت دسترسی شما را به دارایی‌تان افزایش می دهد و برای استفاده از ارز دیجیتالتان نیاز به ثبت سفارش انتقال از کیف پول صرافی به کیف پول شخصی‌تان ندارید.

برای نگهداری، دریافت و ارسال DAI می‌توانید از کیف پول‌های مختلفی مثل Ledger Nano S، Trezor، متامسک، myEtherWallet و... استفاده کنید.