پر کاربردترین کیف پول‌های کریپتویی برای نگهداری ریپل در سال 2022

ریپل یک شرکت خصوصی است که هدف آن ایجاد و فعال کردن شبکه جهانی مؤسسات مالی و بانک‌ها است. XRP یک ارز دیجیتال منبع باز است که توسط ریپل ساخته شده است که نقدینگی را در اختیار ارائه‌دهندگان پرداخت، بازار سازها و بانک‌ها قرار می‌دهد. از این رو، ارز دیجیتال XRP یک رمز ارز محبوب است و برای نگهداری آن باید کیف پولی را انتخاب کنید که از نظر امنیت، عملکرد و سهولت استفاده دارای رتبه بالایی باشد. در این راهنما با انواع کیف پول ریپل بیشتر آشنا می‌شویم.

چندین کیف پول‌ ارز دیجیتال ریپل در بازار وجود دارند و احتمالاً انتخاب از میان آن‌ها دشوار است. در اینجا ضمن معرفی انواع کیف پول ripple، با بهترین نمونه‌ها و دانلود و ساخت کیف پول‌ها آشنا خواهیم شد.

کیف پول ریپل چیست؟

کیف پول ریپل

کیف پول ریپل معمولاً یک نرم‌افزار یا سخت‌افزار است که داده‌های مورد نیاز برای دسترسی به وجوه ریپل (XRP) را ذخیره می‌کند. این داده‌ها از یک کلید خصوصی مانند رمز عبور و یک آدرس کیف پول یا کلید عمومی مانند یک شماره حساب تشکیل شده‌اند.

هنگامی که یک توکن XRP خریداری کردید، باید آن را در یک کیف پول که از ارز دیجیتال ریپل پشتیبانی می‌کند، ذخیره کنید. انواع مختلفی از کیف پول‌ها وجود دارند و هر کیف پول می‌تواند از نظر ویژگی‌ها، قابلیت استفاده و امنیت متفاوت باشد. اولین انتخابی که دارید انتخاب بین کیف پول سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است.

چگونه کیف پول ریپل را دانلود کنیم؟

راه‌اندازی کیف پول‌های نرم‌افزاری بسیار راحت‌تر است. کیف پول‌های خود حضانتی (Self-custody) را می‌توان از طریق یک اپلیکیشن یا افزونه مرورگر راه‌اندازی کرد. در این نوع کیف پول‌ها تنها خودتان مسئول مدیریت کلیدهای کیف پول خواهید بود. کیف‌پول‌های حضانتی شامل ایجاد یک حساب در یک پلتفرم، مانند صرافی ارزهای دیجیتال هستند. در این نوع کیف پول‌ها کلیدهای خصوصی در کنترل پلتفرم مربوطه هستند.

در کیف پول‌های خود حضانتی کنترل کامل کلیدها تنها در اختیار خودتان است، اما در صورت از دست دادن آن‌ها، دسترسی به وجوه شما ممکن است غیرقابل برگشت باشد. در نتیجه، کیف پول‌های حضانتی اغلب برای افراد مبتدی مناسب‌تر هستند، زیرا صرافی کلیدهای شما را مدیریت می‌کند.

آموزش ساخت کیف پول ریپل

کیف پول‌های سخت افزاری ریپل

راه‌اندازی کیف پول کریپتو و معامله توکن‌ها ممکن است برای افراد مبتدی کمی گیج‌کننده باشد. ساخت کیف پول ارز ریپل به نوع کیف پولی که می‌خواهید استفاده کنید بستگی دارد. فرآیند راه‌اندازی کیف پول‌های سخت‌افزاری و کیف پول‌های نرم‌افزاری تا حدودی متفاوت است.

ساخت کیف پول نرم افزاری ریپل

با مراجعه به اپ استور یا گوگل پلی می‌توانید کیف پول ریپل برای موبایل را دانلود کنید. سپس باید یک رمز عبور قوی ایجاد کرده و عبارت بازیابی را یادداشت کنید. مشابه همین فرآیند را برای دانلود کیف پول دسکتاپ دنبال کنید. شما می‌توانید نرم‌افزار مربوطه را به صورت آنلاین دانلود کنید. بسیاری از این کیف پول‌ها رایگان بوده و به اطلاعات شخصی نیاز ندارند.

بهترین کیف پول‌های نرم‌افزاری ریپل عبارتند از xumm، تراست والت، gatehub، اتمیک والت، کوینومی، کریپتو والت و اکسودوس.

کیف پول متامسک از شبکه ریپل پشتیبانی نمی‌کند ولی می‌توانید ارز ریپل روی شبکه بایننس اسمارت چین را در متامسک استفاده و منتقل کنید.

خرید کیف پول ریپل

برای ایجاد یک کیف پول سخت‌افزاری، باید یک دستگاه فیزیکی بخرید که کلیدهای خصوصی را ذخیره می‌کند. این نوع کیف پول‌ها گران‌تر از کیف پول‌های نرم‌افزاری هستند و برای راه‌اندازی و استفاده باید به یک دستگاه آنلاین مانند رایانه یا تلفن همراه متصل شوند. سپس، با مراجعه به وب سایت ارائه‌دهنده سخت‌افزار، نرم‌افزار مربوطه را نصب کنید، یک کد پین (رمز عبور) تعیین کرده، عبارات بازیابی را ایجاد و یادداشت کنید و نامی برای سخت‌افزار خود انتخاب کنید. پس از آن می‌توانید از دستگاه استفاده کنید.

بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری عبارتند از: لجر، selcalot، keepkey و ترزور که از ارز ریپل پشتیبانی می‌کنند.

اگر یک کیف پول کاغذی می‌خواهید، می‌توانید به یک سرویس رایگان آنلاین مراجعه کرده، یک کیف پول ریپل ایجاد کنید و آن را چاپ کنید. کیف پول‌های مبتنی بر وب از شما می‌خواهند که به سایت مراجعه کرده و ثبت نام کنید. یک آدرس ایمیل وارد کرده، یک رمز عبور ایجاد کنید و حساب خود را با استفاده از سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای ایمن کنید.

بهترین و امن‌ترین کیف پول ریپل

بهترین کیف پول‌های ریپل

شما می‌توانید از میان طیف وسیعی از کیف پول‌های سخت‌افزاری، وب، موبایل یا دسکتاپ انتخاب کنید. بسیاری از کیف پول‌های ارزهای دیجیتال از بیش از یک نوع دستگاه یا پلتفرم فیزیکی پشتیبانی می‌کنند. برخی از آن‌ها فقط یک ارز را ذخیره می‌کنند و هیچ امکانات دیگری ندارند، در حالی که برخی دیگر دارای عملکردهای زیادی هستند. بسیار مهم است که کیف پولی با ویژگی‌های امنیتی قوی مانند احراز هویت دو مرحله‌ای یا چند امضایی انتخاب کنید.

بهترین کیف پول کریپتو برای XRP به نیازهای فردی شما بستگی دارد. هر کیف پول ripple ویژگی‌های مختلفی را ارائه می‌کند. برخی از سرمایه‌گذاران به دنبال امن‌ترین گزینه هستند، در حالی که برخی دیگر راحتی و سهولت استفاده را در اولویت قرار می‌دهند.

اگر به دنبال امن‌ترین گزینه هستید، کیف پول سخت‌افزاری ایده‌آل خواهد بود. با این حال، راه‌اندازی این نوع کیف پول‌ها برای افراد مبتدی می‌تواند پیچیده باشد. همچنین، آنها باید جهت استفاده به یک دستگاه آنلاین مانند رایانه یا تلفن همراه متصل شوند که ممکن است چندان راحت نباشد. کیف پول‌های نرم‌افزاری بسیار راحت‌تر هستند، اما بیشتر در معرض هک شدن قرار دارند.

معیارهای کلیدی برای یافتن بهترین کیف پول Ripple چه هستند؟

ده‌ها گزینه مختلف کیف پول ریپل وجود دارد که می‌توانید از بین آنها یکی را انتخاب کنید. بنابراین باید تصمیمی آگاهانه بگیرید.

امنیت

هنگام جستجوی کیف پول ریپل، امنیت باید در خط مقدم فهرست اولویت شما باشد. شما باید به دنبال کیف پولی باشید که سابقه هک شدن نداشته باشد، احراز هویت دو مرحله‌ای داشته باشد و در صورت امکان قابلیت دسترسی به عبارات بازیابی را داشته باشد.

راحتی

راحتی یکی دیگر از عوامل کلیدی است که هنگام انتخاب کیف پول ریپل باید در نظر گرفته شود. شما باید به دنبال کیف پولی باشید که تا زمانی که امنیت را به خطر نیندازد، کار کردن با آن تا حد امکان راحت باشد.

کنترل کلیدهای خصوصی

در حالت ایده‌آل، باید به دنبال یک کیف پول ریپل باشید که به شما امکان می‌دهد کنترل کامل کلیدهای خصوصی (Private Key) خود را حفظ کنید. این امر می‌تواند به شما کمک کند از سرمایه خود محافظت کنید.

تجربه کاربری

تجربه کاربری عامل مهم دیگری است که باید در نظر داشت. برخی از بهترین کیف پول‌های ریپل امکان دسترسی به تراکنش‌های گذشته را فراهم کرده، واریز و برداشت‌ها را ساده نگه می‌دارند، در حالی که طبیعتاً ایمنی را تضمین کرده و ابزارهای آموزشی و تحلیلی را برای کمک به بهبود تجربه کاربری ارائه می‌دهند.

سازگاری با چندین ارز دیجیتال

سازگاری با چندین توکن دیجیتال یکی دیگر از نکات مهم برای بسیاری از افرادی است که به دنبال کیف پول ریپل هستند. توانایی نگهداری تمام رمز ارزها در یک مکان، بدون نیاز به خرید چندین کیف پول یک مزیت قطعی است.

کارمزد انتقال ریپل چقدر است؟

کارمزد انتقال ریپل

هر زمان که کاربران با استفاده از شبکه ریپل تراکنشی انجام می‌دهند، شبکه ریپل مقدار کمی XRP را به عنوان کارمزد کسر می‌کند.

کارمزد استاندارد برای انجام تراکنش‌ها در ریپل XRP ۰.۰۰۰۰۱ تعیین شده است که در مقایسه با کارمزدهای کلانی که بانک‌ها برای انجام پرداخت‌های فرا مرزی دریافت می‌کنند، حداقل است. گاهی اوقات، این عدد به دلیل بار بیشتر از حد معمول افزایش می‌یابد.

کارمزد انتقال ریپل به این صورت دریافت می‌شود که از فرستنده، درصد اضافی کسر می‌شود، در حالی که مبلغ مورد نظر به گیرنده واریز می‌شود. توکن‌های پرداخت شده در قالب کارمزد انتقال سوزانده می‌شوند و دیگر در دفتر کل XRP ردیابی نمی‌شوند.

توجه به این نکته مهم است که کارمزد انتقال ریپل در مقایسه با سایر شبکه‌های بلاک چین نیز ارزان‌تر است. به عنوان مثال، در طول سال گذشته، بیت کوین به طور میانگین بین ۲ تا ۶۰ دلار کارمزد تراکنش داشته است. اتریوم نیز در سال گذشته به طور متوسط بین ۴ تا ۷۰ دلار کارمزد دریافت کرده است. این در حالی است که ریپل به طور متوسط ۰.۰۰۰۸ دلار کارمزد دریافت کرده است.

با در نظر گرفتن این موضوع، XRP برای تراکنش‌های کوچک نیز مناسب است، در حالی که ارزهایی مانند بیت‌کوین و اتریوم به دلیل هزینه کارمزدهای بیشتر مناسب نیستند.

نکته: به خاطر داشته باشید که در صورت استفاده از کیف پول خصوصی، ۲۰ ریپل از دارایی شما در کیف پول ripple قفل می‌شود. شرکت ریپل برای جلوگیری از ایجاد بی‌رویه آدرس‌های ریپل، این تعداد توکن را قفل می‌کند تا آدرس‌های خالی که افراد به آن نیاز ندارند، با هدف اسپم ایجاد نشوند. بنابراین، در مرتبه اول اگر میزان توکن ارسالی شما به یک کیف پول کمتر از ۲۰ واحد XRP باشد، آن کیف پول قابل استفاده نخواهد بود. تنها در صورتی که حداقل ۲۰ ارز XRP در یک کیف پول وارد شود، می‌توان از آن استفاده کرد.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

کارمزد خرید ریپل

ساده‌ترین راه خرید XRP از طریق صرافی ارز دیجیتال است. شما می‌توانید ارز دیجیتال ریپل را با ارز فیات یا ارزهای دیجیتال در صرافی‌های مختلف کریپتویی مثل صرافی پول نو خریداری کنید.

قبل از خرید، بر اساس امنیت و سهولت استفاده، تحقیق کنید که کدام صرافی برای شما مناسب‌تر است. پس قبل از افتتاح حساب تحقیق کنید. میزان کارمزد خرید ریپل در صرافی‌های مختلف از ۸ – ۰.۰۱ درصد متفاوت است.

سخن آخر

ریپل یک ارز دیجیتال آتیه‌دار است و با وجود تنوع زیاد کیف پول‌ها، ممکن است انتخاب کیف پول ریپل دشوار باشد. هیچ یک از کیف‌پول‌های موجود ایده‌آل نیستند و شما همیشه مجبور هستید بین راحتی و امنیت تعادل برقرار کنید. ما سعی کردیم چند کیف پول ریپل را معرفی کنیم که اکثر نیازها را پوشش می‌دهند. انتخاب نهایی به اهداف و نیازهای شما بستگی دارد.

اگر در زمینه کار با کیف پول ریپل تجربه‌ای دارید می‌توانید از این طریق با دوستانتان به اشتراک بگذارید. همچنین، منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما هستیم.

نظرات کاربران

.دیگران نشانی ایمیل شما را نخواهند دید

بخش‌های ستاره‌دار را حتما پر کنید.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x