تحلیل تکنیکال ریپل (XRP) | آپدیت اختصاصی پول نو

ارز دیجیتال ریپل که با نماد XRP در بازار شناخته می‌شود، از ارزهای قدیمی بازار کریپتوکارنسی به حساب می‌آید. شبکه ریپل در سال ۲۰۱۲ توسعه داده شده و برخلاف سایر پروژه‌های رمز ارزی به صورت متمرکز اداره می‌شود. این شبکه بستری برای تراکنش‌های مالی به حساب می‌آید و از این لحاظ رقیب شبکه سوئیفت محسوب می‌شود. در صرافی پول نو بدون نیاز به احراز هویت به خرید ریپل بپردازید.

این مقاله در تاریخ ۲ فروردین ۱۴۰۲ آپدیت شد

تحلیل ریپل امروز (۲ فروردین ۱۴۰۱)

دیروز ریپل یک پامپ قیمتی بسیار جذاب را تجربه کرد و بعد از مدت‌ها سود قابل توجهی را به سرمایه گذاران خود پس داد. در این تحلیل با بررسی چارت ریپل همراه ما باشید.

همانطور که اشاره کردیم ریپل روز گذشته یک صعود جذاب بیش از ۲۰ درصدی را تجربه کرد و بعد از مدت‌ها یک حرکت شارپ صعودی از خود به نمایش گذاشت. اکنون هم با سیو سود معامله‌گران شاهد ریزش قیمت آن هستیم.

ریزش فعلی ریپل را می‌توانیم یک پول بک به مقاومت شکسته شده به حساب بیاوریم و به همین دلیل احتمال رشد دوباره قیمت بعد از تکمیل این پول بک وجود دارد.

از طرف دیگر در صورتی که قیمت بار دیگر به زیر این ناحیه نفوذ کند، احتمالا شاهد ریزش بسیار بیشتر این دارایی دیجیتال خواهیم بود. تحلیل شما از روند ریپل چیست؟ در بخش نظرات منتظر شنیدن تحلیل‌های شما هستیم.


تحلیل ریپل ۱۷ اسفند ۱۴۰۱

به نظر می‌رسد ریپل هنوز سنگر خود را با قدرت حفظ کرده است و احتمال رشد آن در صورت شکستن محدوده‌ای که در تحلیل قبل مشخص کردیم وجود دارد. اما نگاهی دیگر به چارت داشته باشیم.

همانطور که مشخص است، ریپل بعد از شکستن خط روند نزولی خود و تکمیل پول بک، کمی رشد کرده ولی به خط تریگر بیرونی خود برخورد کرده است و هنوز نتوانسته این ناحیه را به سمت بالا بشکند.

از طرف دیگر یک سری مقاومت استاتیک نیز در سد راه آن قرار دارد که در صورتی که بتواند آن‌ها را به سمت بالا بشکند، احتمال رشد بیشتر قیمت آن شدیدا وجود خواهد داشت.

از طرف دیگر درگیری بیشتر قیمت در این ناحیه و رنج زدن آن، احتمال ریزش را بیشتر کرده و ممکن است قیمت XRP به سمت حمایت مشخص شده در چارت نیز برسد.


تحلیل ریپل ۳ اسفند ۱۴۰۱

ریپل در روزهای اخیر روندی نزولی به خود گرفته و کمی ریزش کرده است. در تحلیل امروز ریپل دلیل این ریزش‌های اخیر را بررسی کرده و نگاهی به سرنوشت این ارز دیجیتال خواهیم داشت.

تحلیل ریپل

همانطور که در نمودار ریپل مشاهده می‌کنید، دلیل ریزش‌های اخیر این ارز دیجیتال را می‌توان درگیری آن با خط روند نزولی روزانه دانست. قیمت XRP چندین بار بعد از برخورد به این تریگر روزانه، شدیدا ریزش کرده است.

در حال حاضر بار دیگر قیمت به این ناحیه نزدیک شده و در صورتی که بتواند این بار آن را به سمت بالا بشکند،‌ می‌توانیم به رشد ریپل در روزهای پیش رو امیدوار شویم.

این در حالی است که اگر بازار ریزش کرده و در عین حال شاهد کاهش ارزش ریپل هم باشیم، این ارز دیجیتال از مقاومت روزانه خود فاصله گرفته و به سمت ناحیه حمایتی مشخص شده در تصویر حرکت خواهد کرد.

نظر شما درباره روند ریپل چیست؟ در بخش نظرات وبلاگ می‌توانید تحلیل‌های خود را ما در میان بگذارید.


تحلیل ریپل ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

ریپل در حال حاضر نزدیک به مقاومت روزانه خود در حال معامله است و به همین دلیل در روزهای اخیر نوسانات قابل توجهی را تجربه نکرده است. اما آیا می‌توانیم به زودی شاهد رشد ریپل باشیم؟ در این تحلیل با ما همراه ما باشید.

تحلیل امروز ریپل

قیمت ریپل در حال حاضر به ناحیه ۰.۴۰ دلار رسیده است و مقاومت استاتیک روزانه‌ آن مانعی برای رشد بیشتر قیمت XRP شده است. به نظر می‌رسد این ارز دیجیتال همچنان برای شکستن این ناحیه مقاومتی با چالش رو به رو باشد.

در صورتی که در روزهای پیش رو شاهد رشد قیمت این ارز دیجیتال و شکسته شدن مقاومت فعلی باشیم، احتمالا ریپل بتواند رشد بیشتری را تا مقاومت بعدی مشخص شده در چارت XRP تجربه کند.

این در حالی است که ریزش بیشتر قیمت و دور شدن آن از مقاومت فعلی، نهایتا باعث خواهد شد که بار دیگر شاهد ریپل ۰.۳۰ دلاری باشیم. در این ناحیه می‌توانیم انتظار داشته باشیم که سفارش‌های خرید بیشتری برای ریپل وجود داشته باشند.

تحلیل شما از آینده ریپل چیست؟ آیا در روزهای پیش رو شاهد رشد قیمت این ارز دیجیتال خواهیم بود یا ریزش آن؟ تحلیل‌های خود را در بخش نظرات وبلاگ با ما در میان بگذارید.


تحلیل ریپل ۵ بهمن ۱۴۰۱

در تحلیل امروز قصد داریم به چارت ریپل در تایم فریم روزانه بپردازیم پس اگر شما هم به سرنوشت ریپل علاقه مند هستید، ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

تحلیل ریپل

در نمودار XRP شاهد شکسته شدن یک خط روند نزولی و سپس پول بک قیمت به این ناحیه هستیم. یک نکته مهم این است که هنوز شاهد تثبیت قیمت بالای این ناحیه نبوده‌ایم و آخرین کندل صعودی ثبت شده به دلیل تماس با خط روند، تثبیت محسوب نمی‌شود.

در حال حاضر می‌توانیم دو سناریو کلی برای ریپل در نظر داشته باشیم. در حالت اول XRP در روزهای پیش رو یک کندل تثبیتی به ثبت رسانده و سپس به سمت محدوده مقاومتی مشخص شده در تصویر حرکت خواهد کرد. هدف قیمتی این ارز دیجیتال را می‌توان در حوالی ۰.۵ دلار دانست.

این در حالی است که اگر قیمت در کندل‌های بعدی تثبیت نشود، احتمال از دست رفتن ناحیه فعلی وجود داشته و ریزش بیشتری در پی خواهد آمد. در این صورت ریپل می‌تواند تا محدوده حمایتی خود در حوالی ۰.۳۱ دلار وجود خواهد داشت.

شما هم می‌توانید تحلیل‌های خود از آینده ریپل را با ما در انتهای این مطلب و در بخش نظرات در میان بگذارید.


تحلیل ریپل ۲۱ دی ۱۴۰۱

ریپل درون یک کانال نزولی بلند مدت در حال معامله است و در حال حاضر قیمت آن فاز صعودی به خود گرفته است. آیا در روزهای پیش رو نیز این روند صعودی ادامه پیدا خواهد کرد؟ در تحلیل امروز ریپل با ما همراه باشید.

تحلیل ریپل

ریپل فعلا برای رسیدن به سقف کانال با چالش مواجه است و به نظر می‌رسد فعلا یک مسیر نسبتا طولانی‌ای در پیش دارد. اما مهم‌ترین نکته این است که در صورتی که بیت کوین به رشد خود ادامه دهد، احتمال افزایش قیمت ریپل نیز همچنان وجود خواهد داشت.

این ارز دیجیتال در حال حاضر با قیمت ۰.۳۶ دلار در بازار معامله می‌شود و در حوالی محدوده ۰.۴ دلار نیز یک محدوده مقاومتی استاتیک در چارت ریپل مشاهده می‌شود.

به صورت کلی XRP برای رشد بیشتر کمی با چالش مواجه است و درست است که در صورت رشد بیشتر بیت کوین می‌تواند تاثیر مثبت بگیرد، اما نهایتاً نسبت به سایر آلت کوین‌ها در محدوده چندان مناسبی قرار ندارد.

تحلیل شما از وضعیت ریپل چیست؟ آیا رشد این دارایی دیجیتال در روزهای پیش رو امکان پذیر خواهد بود؟ در بخش نظرات تحلیل‌های خود را با ما در میان بگذارید.


تحلیل ریپل ۷ دی ۱۴۰۱

ریپل از نظر تکنیکالی در وضعیت حساسی قرار دارد و قیمت آن در حال نزدیک شدن به خط روند صعودی روزانه است. آیا شاهد حمایت دوباره XRP در این محدوده خواهیم بود؟ یا ریزش‌های شدیدی برای ریپل در راه است؟ در تحلیل XRP همراه ما باشید.

همانطور که در نمودار ریپل قابل مشاهده است،‌ می‌توانیم در چارت این رمز ارز یک خط روند صعودی ترسیم کنیم که قیمت چندین بار بعد از برخورد به آن با قدرت حمایت شده است.

در صورتی که خریداران این بار نیز از روند ریپل حمایت کنند، امکان رشد این رمز ارز وجود خواهد داشت. در این صورت اولین هدف قیمتی XRP آن در حوالی نزدیک‌ترین مقاومت یعنی ۰.۳۷ دلار و سپس ۰.۴۱ دلار قرار خواهد داشت.

باید در نظر داشته باشیم که از دست رفتن این حمایت استاتیک (خط روند صعودی) می‌تواند منجر به ریزش بیشتر بازار تا حمایت‌های پایین‌تر یعنی حوالی ۰.۳۰ دلار شود.

به نظر شما سرنوشت ریپل در هفته‌های پیش رو چگونه خواهد شد؟ آیا این ارز دیجیتال روند صعودی تازه‌ای را آغاز خواهد کرد؟ یا امکان ریزش بیشتر آن وجود دارد؟ تحلیل‌های خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


تحلیل ریپل ۲۲ آذر ۱۴۰۱

در روزهای اخیر شاهد این هستیم که روند ریپل به وضوح فاز رنج به خود گرفته و تحرکات قیمتی خاصی را تجربه نمی‌کند. اما دلیل این مسئله چیست و آیا در روزهای پیش رو تغییری را در این روند شاهد خواهیم بود؟

به نظر می‌رسد اصلی‌ترین دلیل رنج زدن ریپل، رنج زدن خود بیت کوین باشد! با مقایسه چارت بیت کوین و سایر ارزهای مطرح بازار (مانند ۱۰ ارز اول) متوجه تشابه حرکات قیمتی این آلت کوین‌ها با بیت کوین خواهیم شد.

تحلیل ریپل

در هر صورت ریپل به عنوان یکی از ۱۰ ارز اول بازار کریپتوکارنسی، شدیدا از حرکات بیت کوین تاثیر می‌پذیرد. همانطور که در نمودار ریپل قابل مشاهده است،‌ این ارز دیجیتال در محدوده بالایی میانه کانال معامله می‌شود.

در صورتی که بیت کوین کمی فاز صعودی به خود بگیرد، احتمالا ریپل بتواند به سرعت خود را به سقف کانال فعلی رسانده و در صورت شکستن آن یک حرکت صعودی خیره کننده را تجربه کند. این در حالی است که ریزش بیت کوین می‌تواند موجب رسیدن قیمت XRP به میانه کانال و حتی پایین‌تر شود.

به نظر شما سرنوشت ریپل در کوتاه مدت چگونه خواهد بود؟ منتظر شنیدن نظرات و تحلیل‌های شما هستیم.


تحلیل ریپل (XRP) ۸ آذر ۱۴۰۱

در تحلیل قبل یک خط روند صعودی معتبر در چارت ریپل ترسیم کردیم و اگر بازار را دنبال کرده باشید، حتما مشاهده کردید که قیمت با قدرت به این ناحیه واکنش مثبت نشان داد و رشدی حدوداً ۳۰ درصدی را از این منطقه تجربه کرد.

تحلیل ریپل

در حال حاضر ریپل بعد از برخورد با محدوده مقاومتی استاتیک خود کمی ریزش کرده، اما همچنان امکان ادامه روند صعودی وجود دارد. در صورتی که شاهد شکسته شدن مقاومت فعلی باشیم، ریپل می‌تواند تا تریگر نزولی خود پیشروی کند.

این خط تریگر در حال حاضر مهم‌‌ترین مقاومت ریپل است که شکسته شدن آن می‌تواند قیمت ریپل را شدیدا به سمت بالا پرتاب کند. البته ریپل در شکستن این محدوده راه ساده‌ای در پیش ندارد.

باید به این نکته نیز دقت کنیم که به دلیل اینکه فعلا ریپل با یک مقاومت درگیر شده، امکان ریزش آن از همین محدوده نیز وجود دارد. در صورت ادامه دار شدن ریزش‌های اخیر، احتمالا بار دیگر ریپل را در محدوده حمایتی مشخص شده در نمودار مشاهده خواهیم کرد.


تحلیل ریپل (XRP) ۱۸ آبان ۱۴۰۱

امروز و دیروز ریزش‌های بیت کوین بسیار تشدید شده است و این مسئله تاثیر بالایی در قیمت ریپل داشته است. در پنج روز گذشته، ریپل بیش از ۳۰ درصد ریزش کرده و در حال حاضر قیمت آن به حوالی محدوده ۰.۳۷ دلار رسیده است.

تحلیل ریپل

اگر نگاهی به چارت ریپل بیندازیم، متوجه می‌شویم که روز گذشته قیمت این ارز دیجیتال به یک خط روند صعودی رسیده و از این محدوده کمی بازیابی شده است. در حال حاضر ریپل بار دیگر در حال نزدیک شدن به این محدوده است.

در صورتی که ریپل با ممنتوم آهسته‌تری به این محدوده برسد، امکان حمایت آن وجود دارد. به این دلیل که یک محدوده حمایتی استایتک نیز در این ناحیه برای ریپل وجود دارد.

اگر حمایت فعلی از دست برود، امکان سقوط ریپل افزایش پیدا خواهد کرد. در این صورت نزدیک‌ترین حمایت آن در حوالی ۰.۲۸ دلار قرار دارد. اگر بیت کوین همچنان روند نزولی خود را ادامه دهد، احتمالا ارز XRP نیز به نواحی قیمتی پایین‌تر عقب نشینی خواهد کرد.


آیا ریپل برای سرمایه گذاری مناسب است؟

ریپل یک ارز شناخته شده در بازار کریپتوکارنسی است و حجم معاملات بسیار بالایی را نیز به خود اختصاص داده است. به زعم برخی کارشناسان، خرید ریپل به چشم نوسان گیری مناسب‌تر است تا سرمایه گذاری‌های بلند مدت. این افراد در توجیه صحبت‌های خود به ماهیت ذاتی این رمز ارز اشاره کرده و معتقدند ریپل یک ارز پرداختی است. علاوه بر این ریپل هرچند سقف عرضه محدودی دارد، اما قابل استخراج نیست.

استخراج ریپل

برای ریپل سقف عرضه ۱۰۰ میلیاردی در نظر گرفته شده است، اما این ارز دیجیتال قابلیت استخراج ندارد. همه توکن‌های ریپل از پیش استخراج شده‌اند، اما تنها حدود ۵۰ درصد آن در بازار توزیع شده است.

دادگاه ریپل

در دسامبر ۲۰۲۰، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از شرکت ریپل به دلیل جذب سرمایه با استفاده فروش ریپل شکایت کرد، در حالی که این رمز ارز به عنوان سهام (Security) ثبت نشده است. این دادگاه همچنان برقرار است و پیروزی یکی از دو طرفین دعوی در این محکمه می‌تواند قیمت XRP را شدیداً تحت تاثیر قرار دهد.

نظرات کاربران

.دیگران نشانی ایمیل شما را نخواهند دید

بخش‌های ستاره‌دار را حتما پر کنید.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x