سیگنال ارز دیجیتال

زمان مطالعه :

12 دقیقه

تحلیل تکنیکال ریپل (XRP) | آپدیت اختصاصی پول نو

تحلیل ارز ریپل

زمان مطالعه :

12 دقیقه

ارز دیجیتال ریپل که با نماد XRP در بازار شناخته می‌شود، از ارزهای قدیمی بازار کریپتوکارنسی به حساب می‌آید. شبکه ریپل در سال ۲۰۱۲ توسعه داده شده و برخلاف سایر پروژه‌های رمز ارزی به صورت متمرکز اداره می‌شود. این شبکه بستری برای تراکنش‌های مالی به حساب می‌آید و از این لحاظ رقیب شبکه سوئیفت محسوب می‌شود. در صرافی پول نو بدون نیاز به احراز هویت به خرید ریپل بپردازید.

این مقاله در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۲ آپدیت شد

تحلیل ریپل امروز (۵ مهر ۱۴۰۲)

ریپل در دو هفته اخیر چندان تغییرات قیمتی زیادی را تجربه نکرده است، اما تحرکات آن باعث شده که اکنون چشم انداز خوبی از آینده آن در ذهن داشته باشیم، پس در ادامه با تحلیل امروز ریپل همراه پول نو بمانید.

اگر نگاهی به چارت روزانه ریپل داشته باشیم، متوجه می‌شویم که قیمت این ارز دیجیتال در چند هفته اخیر در حال تشکیل یک الگوی مثلث در چارت بوده است و این مسئله می‌تواند در پامپ XRP بسیار تاثیرگذار باشد.

به طور کلی دو سناریو می‌توانیم برای وضعیت فعلی دوج متصور شویم. در حالت اول احتمالا قیمت این ارز دیجیتال سقف الگو را شکسته و سپس می‌تواند به اندازه فاصله دو پیوت اصلی مثلث حرکت کرده و رشد خود را ادامه دهد.

اما در سناریو نزولی اگر بازار از کف الگو خارج شود، می‌توانیم انتظار ریزش بیشتری از ریپل داشته باشیم و احتمالا خریدارها نیز به فروشنده تبدیل شده و قیمت را پایین‌تر خواهند آورد.

تحلیل ریپل ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

ریپل در چند هفته اخیر همچنان در حال ادامه روند نزولی خود بودده است و به نظر می‌رسد اکنون قیمت آن به منطقه‌ای رسیده که می‌تواند پتانسیل رشد دوباره داشته باشد. در ادامه با تحلیل ریپل همراه پول نو باشید.

همانطور که در چارت مشخص شده، قیمت ریپل اکنون به محدوده ۵۰ درصد شدوی کندل اسپایک رسیده و به نظر می‌رسد احتمال رشد آن از این ناحیه به دلیل وجود سفارش‌های خرید وجود داشته باشد.

همچنین هدف نهایی این ارز دیجیتال در محدوده بیس سوپلای روزانه است که در تصویر به وضوح مشخص شده است. اما آیا ریپل می‌تواند در بازاری با وضعیت فعلی که ترس سرمایه گذاران هنوز بالا است، رشد خوبی را تجربه کند؟

پاسخ به این سوال مستلزم ترکیب تحلیل فاندامنتال، تکنیکال و روحیات معامله‌گران بازار است، اما به طور کلی می‌توان گفت که در صورت رشد بیت کوین و صعودی شدن آن می‌توانیم انتظار احیای ریپل را هم داشته باشیم.

تحلیل ریپل ۱ شهریور ۱۴۰۲

در تحلیل قبل احتمال رشد بیشتر قیمت به بیس درون اسپایک را دادیم و همین اتفاق هم رقم خورد، اما بعد از آن بازار ریزش بسیار شدیدی را تجربه کرد و قیمت ریپل نیز افت بسیار زیادی را پشت سر گذاشت. اما اکنون وضعیت ریپل را چگونه می‌توانیم ارزیابی کنیم؟ در تحلیل امروز همراه ما باشید.

همانطور که در چارت مشاهده می‌کنیم این ریزش اخیر ریپل به قدری شدید بوده که چندین بیس سر راه خود را به سمت پایین شکسته و نهایتا به یک بیس Demand در محدوده ۰.۴۲ دلار واکنش نشان داده است.

قیمت از این ناحیه به خوبی رشد کرده و به نظر می رسد بتوانیم هدف قیمتی آن را در محدوده بیس سوپلای بسیار معتبر بالایی بدانیم.

نکته اصلی اینجاست که اکنون تاییدیه‌ای برای ورود به بازار حداقل در این تایم فریم نداریم و ممکن است از همین محدوده باز هم شاهد ریزش قیمت باشیم و ریپل حالا حالاها به بیس Supply اشاره شده نرسد.

تحلیل ریپل ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

ریپل رشد جذابی را تجربه کرده بود و به نظر می‌رسد بار دیگر احتمال رشد آن بعد از اصلاح قیمت فعلی وجود داشته باشد. در تحلیل امروز ریپل با ما همراه باشید.

همانطور که در چارت ریپل مشخص کرده‌ایم، قیمت اکنون به یک بیس قدیمی که بدون واکنش شکسته شده بود، واکنش نشان داده است. عموما در حرکات اسپایک می‌توانیم از بیس‌های گذشته بازار نیز برای تعیین محدوده برگشت قیمت استفاده کنیم.

اکنون قیمت به خوبی به این ناحیه واکنش نشان داده و به نظر می رسد احتمال رشد بیشتر آن تا گره‌های بالاتر که در تایم‌فریم‌های ۴ ساعته یا یکساعته بهتر قابل مشاهده هستند وجود دارد.

این در حالی است که اگر روند از همینجا برگشته و زیر محدوده بیس بسته شود، سناریو صعودی ما باطل شده و اصلاح فعلی قیمت ریپل می‌تواند همچنان ادامه داشته باشد.

تحلیل ریپل ۲۸ تیر ۱۴۰۲

ریپل بعد از رشد اخیر خود کمی اصلاح شده ولی همچنان جزو ارزهای پرسود بازار است، اما نکته‌ای که اینجا باید به آن توجه کنیم این است که فعلا وضعیت برای خرید این رمز ارز چندان مناسب نیست.

از آنجایی که رشد اخیر ریپل بسیار شارپ بوده، اکنون باید انتظار ریزش بیشتر بازار را داشته باشیم. همانطور که مشاهده می‌کنید قیمت ریپل سقف کانال خود را شکسته و اکنون دو سناریو پیش روی آن است.

در حالت اول احتمالا قیمت یک پول بک به کف کانال فعلی زده و سپس بتواند رشد حود را تا سقف همین کانال ادامه دهد. در این صورت می‌توانیم با یک استراتژی معاملاتی مشخص در کف کانال وارد پوزیشن خرید شویم.

از طرف دیگر در صورتی که بیت کوین ریزش شدیدی را تجربه کند، احتمال اینکه قیمت XRP کف کانال فعلی خود را به سمت پایین بشکند نیز وجود خواهد داشت.


تحلیل ریپل ۷ تیر ۱۴۰۲

ریپل در دو هفته اخیر فاز نزولی به خود گرفته و شاهد ریزش آن تا حوالی قیمت فعلی یعنی ۰.۴۷۴ دلار بوده‌ایم. اما آیا این ریزش‌ها ادامه پیدا خواهند کرد یا می‌توانیم به رشد دوباره XRP امیدوار باشیم؟

همانطور که در نمودار ریپل مشخص شده، قیمت این ارز دیجیتال برای چهارمین بار در حال برخورد به خط روند صعودی خود است و در نتیجه احتمال از دست رفتن این ناحیه وجود دارد.

اگر ریزش بازار تشدید شود، دو حمایت بعدی این رمز ارز در تصویر مشخص شده و این رمز ارز می‌تواند در وهله اول به بیس بالایی و سپس ناحیه پایین‌تر خود واکنش نشان دهد.

از آنجایی که زیر این خط روند صعودی شاهد تجمیع نقدینگی زیادی هستیم، احتمال ریزش XRP بیشتر است، به این دلیل که بازار نیاز دارد برای رشد بیشتر این نقدینگی‌ها را جمع کرده و سپس به سمت بالا حرکت کند.

تحلیل شما از وضعیت فعلی ریپل چیست؟ آیا در روزهای پیش رو احتمال ریزش ریپل وجود دارد؟ یا ممکن است همچنان روند صعودی خود را ادامه دهد؟ در بخش نظرات تحلیل‌های خود را با ما در میان بگذارید.


تحلیل ریپل در تایم فریم هفتگی ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

ریپل در روزهای اخیر با اینکه وضعیت بازار کریپتو و به خصوص آلت کوین‌ها بسیار نامناسب بود، توانست با قدرت موضع خود را حفظ کند و سریعا احیا شد. این مسئله نشان دهنده این است که سرمایه گذاران این ارز دیجیتال می‌خواهند XRP به صعود خود ادامه دهد.

همانطور که در چارت ریپل قابل مشاهده است، این ارز دیجیتال به یک مقاومت هفتگی رسیده و این سومین برخورد قیمت به این ناحیه به شمار می‌آید. به همین دلیل است که انتظار داریم این مقاومت شکسته شود؛ چرا که از دیدگاه پرایس اکشنی، هرچه تعداد برخورد به یک ناحیه تکنیکالی بیشتر باشد،‌ احتمال شکسته شدن آن بیشتر است.

در صورت شکست این ناحیه در بلند مدت ریپل می‌تواند خود را به بیس بالایی برساند. در این ناحیه هست که انتظار واکنش بازار و ریزش ریپل را خواهیم داشت. بنابراین هدف بلند مدت XRP در حوالی 0.85 دلار خواهد بود.

همچنین اگر مقاومت فعلی این بار نیز عمل کند، هدف اول ریپل در حوالی بیس تقاضایی است که می‌توان در چارت مشاهده کرد و اگر این ناحیه از دست برود، می‌توانیم شاهد رسیدن ریپل به حمایت هفتگی آن باشیم.


تحلیل ریپل در تایم فریم ۴ ساعته ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

در دو روز اخیر برعکس جو کلی بازار، شاهد رشد خوب ریپل بوده‌ایم. در تحلیل امروز این رمز ارز بررسی می‌کنیم که آیا این رشد اخیر می‌تواند همچنان ادامه داشته باشد یا خیر، پس اگر به سرمایه گذاری در ریپل علاقه مند هستید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

ریپل خط روند نزولی خود را به سمت بالا شکسته و بعد از برخورد به نزدیک‌ترین بیس خود کمی ریزش کرده است. اکنون دو سناریو کلی وجود خواهد داشت. در سناریو اول احتمالا شاهد برگشت قیمت و اینگولف شدن این ناحیه و در نتیجه رشد XRP تا بیس بالایی خواهیم بود.

این در حالی است که در سناریو دوم، احتمال ریزش قیمت از همین ناحیه و برگشت آن تا محدوده تقاضا (Demand) پایین را شاهد خواهیم بود. البته از آنجایی که خط روند صعودی شکسته شده سناریو اول کمی پررنگ تر به نظر می‌رسد.

توجه داشته باشید که هدف قیمتی بعدی ریپل در صورت رشد بیشتر، بالاترین بیس مشخص شده در چارت XRP خواهد بود. تحلیل شما از وضعیت این رمز ارز چیست؟ منتظر خواندن تحلیل‌های شما هستیم.


تحلیل ریپل ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

در دو هفته اخیر ریپل شدیدا فاز نزولی به خود گرفته و در حال ریزش به حمایت‌های پایین‌تر است. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به پیش بینی آینده XRP در روزهای پیش رو بپردازیم.

همانطور که در چارت ریپل مشاهده می کنید، این ارز دیجیتال به یک حمایت نه چندان معتبر رسیده و از این ناحیه کمی حمایت شده است. البته اکنون بار دیگر قیمت در حال حمله به این سطح است و احتمال از دست رفتن آن وجود دارد.

در این صورت ریپل احتمالا تا حمایت‌های پایین‌تر خود سقوط کرده و خریداران در قیمت‌های بهتری به بازار ورود خواهند کرد. این سناریو از آنجایی محتمل‌تر است که وضعیت بازار کریپتو شدیدا نامشخص شده و روندی غیرمنطقی به خود گرفته است.

باید توجه داشته باشیم که در صورت رشد بازار کریپتو احتمال اینکه ریپل نیز فاز صعودی به خود بگیرد وجود دارد، اما ممنتوم ریزش‌ها فعلا شدیدتر بوده و سناریو نزولی پررنگ‌تر به نظر می‌رسد.

تحلیل شما از روند رپیل چیست؟ در چه قیمتی حاضر هستید این ارز دیجیتال را به سبد سرمایه گذاری خود اضافه کنید؟ در بخش نظرات وبلاگ تحلیل‌های خود را با ما در میان بگذارید.

تحلیل ریپل ۳۰ فروردین ۱۴۰۲

ریپل در هفته‌های اخیر رشد قابل توجهی را تجربه کرده ولی امروز یک ریزش بسیار سنگین را پشت سر گذاشته است. در این تحلیل با بررسی سرنوشت این رمز ارز با ما همراه باشید.

همانطور که در چارت ریپل مشاهده می‌کنید، این ارز دیجیتال خط روند نزولی خود را با قدرت شکسته بود و یک روند صعودی را از این محدوده آغاز کرده بود.

اما اکنون قیمت ریپل در حال برگشت به این محدوده است.این برگشت قیمت را می‌توان نوعی پول بک دانست، اما ممنتوم ریزش بسیار شدید است و مشخص نیست که آیا این حمایت بتواند جلوی ریزش ریپل را بگیرد یا خیر.

در کل به نظر می‌رسد از آنجایی که روند صعودی ریپل قدرت قابل قبولی در این هفته‌ها داشته، خریداران در این ناحیه بار دیگر وارد معامله شوند تا از سودهای خود محافظت کنند. تحلیل شما از روند ریپل چیست؟ در بخش نظرات منتظر خواندن تحلیل‌های شما هستیم.


تحلیل ریپل ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

ریپل در دو هفته اخیر همچنان در حال ادامه روند صعودی خود است و همانطور که در تحلیل قبل اشاره کردیم، توانست خود را به سطوح مقاومتی بالاتر برساند. اما در روزهای پیش رو چه سرنوشتی در انتظار این رمز ارز است؟ با ما در این تحلیل همراه باشید.

همانطور که مشاهده می‌کنید قیمت ریپل توانسته به بالای یک محدوده مقاومتی نفوذ کرده و اکنون پول بک خود را به این ناحیه تکمیل کرده است. به همین دلیل احتمال رشد بیشتر XRP تا مقاومت‌های بعدی وجود خواهد داشت.

از طرف دیگر در صورتی که شاهد ریزش کل بازار باشیم، احتمالا این ارز دیجیتال نیز حمایت خود را از دست داده و بار دیگر ریزش‌های بیشتری را تجربه کند. در این صورت می‌توانیم انتظار داشته باشیم که قیمت در حوالی خط روند صعودی خود بار دیگر با قدرت حمایت شود.

فعلا این دو سناریو را می‌توانیم برای این ارز دیجیتال ترسیم کنیم. نظر شما درباره آینده ریپل چیست؟ در بخش نظرات وبلاگ تحلیل‌های خود را با ما در میان بگذارید.


تحلیل ریپل ۲ فروردین ۱۴۰۱

دیروز ریپل یک پامپ قیمتی بسیار جذاب را تجربه کرد و بعد از مدت‌ها سود قابل توجهی را به سرمایه گذاران خود پس داد. در این تحلیل با بررسی چارت ریپل همراه ما باشید.

همانطور که اشاره کردیم ریپل روز گذشته یک صعود جذاب بیش از ۲۰ درصدی را تجربه کرد و بعد از مدت‌ها یک حرکت شارپ صعودی از خود به نمایش گذاشت. اکنون هم با سیو سود معامله‌گران شاهد ریزش قیمت آن هستیم.

ریزش فعلی ریپل را می‌توانیم یک پول بک به مقاومت شکسته شده به حساب بیاوریم و به همین دلیل احتمال رشد دوباره قیمت بعد از تکمیل این پول بک وجود دارد.

از طرف دیگر در صورتی که قیمت بار دیگر به زیر این ناحیه نفوذ کند، احتمالا شاهد ریزش بسیار بیشتر این دارایی دیجیتال خواهیم بود. تحلیل شما از روند ریپل چیست؟ در بخش نظرات منتظر شنیدن تحلیل‌های شما هستیم.


تحلیل ریپل ۱۷ اسفند ۱۴۰۱

به نظر می‌رسد ریپل هنوز سنگر خود را با قدرت حفظ کرده است و احتمال رشد آن در صورت شکستن محدوده‌ای که در تحلیل قبل مشخص کردیم وجود دارد. اما نگاهی دیگر به چارت داشته باشیم.

همانطور که مشخص است، ریپل بعد از شکستن خط روند نزولی خود و تکمیل پول بک، کمی رشد کرده ولی به خط تریگر بیرونی خود برخورد کرده است و هنوز نتوانسته این ناحیه را به سمت بالا بشکند.

از طرف دیگر یک سری مقاومت استاتیک نیز در سد راه آن قرار دارد که در صورتی که بتواند آن‌ها را به سمت بالا بشکند، احتمال رشد بیشتر قیمت آن شدیدا وجود خواهد داشت.

از طرف دیگر درگیری بیشتر قیمت در این ناحیه و رنج زدن آن، احتمال ریزش را بیشتر کرده و ممکن است قیمت XRP به سمت حمایت مشخص شده در چارت نیز برسد.


تحلیل ریپل ۳ اسفند ۱۴۰۱

ریپل در روزهای اخیر روندی نزولی به خود گرفته و کمی ریزش کرده است. در تحلیل امروز ریپل دلیل این ریزش‌های اخیر را بررسی کرده و نگاهی به سرنوشت این ارز دیجیتال خواهیم داشت.

تحلیل ریپل

همانطور که در نمودار ریپل مشاهده می‌کنید، دلیل ریزش‌های اخیر این ارز دیجیتال را می‌توان درگیری آن با خط روند نزولی روزانه دانست. قیمت XRP چندین بار بعد از برخورد به این تریگر روزانه، شدیدا ریزش کرده است.

در حال حاضر بار دیگر قیمت به این ناحیه نزدیک شده و در صورتی که بتواند این بار آن را به سمت بالا بشکند،‌ می‌توانیم به رشد ریپل در روزهای پیش رو امیدوار شویم.

این در حالی است که اگر بازار ریزش کرده و در عین حال شاهد کاهش ارزش ریپل هم باشیم، این ارز دیجیتال از مقاومت روزانه خود فاصله گرفته و به سمت ناحیه حمایتی مشخص شده در تصویر حرکت خواهد کرد.

نظر شما درباره روند ریپل چیست؟ در بخش نظرات وبلاگ می‌توانید تحلیل‌های خود را ما در میان بگذارید.


تحلیل ریپل ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

ریپل در حال حاضر نزدیک به مقاومت روزانه خود در حال معامله است و به همین دلیل در روزهای اخیر نوسانات قابل توجهی را تجربه نکرده است. اما آیا می‌توانیم به زودی شاهد رشد ریپل باشیم؟ در این تحلیل با ما همراه ما باشید.

تحلیل امروز ریپل

قیمت ریپل در حال حاضر به ناحیه ۰.۴۰ دلار رسیده است و مقاومت استاتیک روزانه‌ آن مانعی برای رشد بیشتر قیمت XRP شده است. به نظر می‌رسد این ارز دیجیتال همچنان برای شکستن این ناحیه مقاومتی با چالش رو به رو باشد.

در صورتی که در روزهای پیش رو شاهد رشد قیمت این ارز دیجیتال و شکسته شدن مقاومت فعلی باشیم، احتمالا ریپل بتواند رشد بیشتری را تا مقاومت بعدی مشخص شده در چارت XRP تجربه کند.

این در حالی است که ریزش بیشتر قیمت و دور شدن آن از مقاومت فعلی، نهایتا باعث خواهد شد که بار دیگر شاهد ریپل ۰.۳۰ دلاری باشیم. در این ناحیه می‌توانیم انتظار داشته باشیم که سفارش‌های خرید بیشتری برای ریپل وجود داشته باشند.

تحلیل شما از آینده ریپل چیست؟ آیا در روزهای پیش رو شاهد رشد قیمت این ارز دیجیتال خواهیم بود یا ریزش آن؟ تحلیل‌های خود را در بخش نظرات وبلاگ با ما در میان بگذارید.


تحلیل ریپل ۵ بهمن ۱۴۰۱

در تحلیل امروز قصد داریم به چارت ریپل در تایم فریم روزانه بپردازیم پس اگر شما هم به سرنوشت ریپل علاقه مند هستید، ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

تحلیل ریپل

در نمودار XRP شاهد شکسته شدن یک خط روند نزولی و سپس پول بک قیمت به این ناحیه هستیم. یک نکته مهم این است که هنوز شاهد تثبیت قیمت بالای این ناحیه نبوده‌ایم و آخرین کندل صعودی ثبت شده به دلیل تماس با خط روند، تثبیت محسوب نمی‌شود.

در حال حاضر می‌توانیم دو سناریو کلی برای ریپل در نظر داشته باشیم. در حالت اول XRP در روزهای پیش رو یک کندل تثبیتی به ثبت رسانده و سپس به سمت محدوده مقاومتی مشخص شده در تصویر حرکت خواهد کرد. هدف قیمتی این ارز دیجیتال را می‌توان در حوالی ۰.۵ دلار دانست.

این در حالی است که اگر قیمت در کندل‌های بعدی تثبیت نشود، احتمال از دست رفتن ناحیه فعلی وجود داشته و ریزش بیشتری در پی خواهد آمد. در این صورت ریپل می‌تواند تا محدوده حمایتی خود در حوالی ۰.۳۱ دلار وجود خواهد داشت.

شما هم می‌توانید تحلیل‌های خود از آینده ریپل را با ما در انتهای این مطلب و در بخش نظرات در میان بگذارید.


تحلیل ریپل ۲۱ دی ۱۴۰۱

ریپل درون یک کانال نزولی بلند مدت در حال معامله است و در حال حاضر قیمت آن فاز صعودی به خود گرفته است. آیا در روزهای پیش رو نیز این روند صعودی ادامه پیدا خواهد کرد؟ در تحلیل امروز ریپل با ما همراه باشید.

تحلیل ریپل

ریپل فعلا برای رسیدن به سقف کانال با چالش مواجه است و به نظر می‌رسد فعلا یک مسیر نسبتا طولانی‌ای در پیش دارد. اما مهم‌ترین نکته این است که در صورتی که بیت کوین به رشد خود ادامه دهد، احتمال افزایش قیمت ریپل نیز همچنان وجود خواهد داشت.

این ارز دیجیتال در حال حاضر با قیمت ۰.۳۶ دلار در بازار معامله می‌شود و در حوالی محدوده ۰.۴ دلار نیز یک محدوده مقاومتی استاتیک در چارت ریپل مشاهده می‌شود.

به صورت کلی XRP برای رشد بیشتر کمی با چالش مواجه است و درست است که در صورت رشد بیشتر بیت کوین می‌تواند تاثیر مثبت بگیرد، اما نهایتاً نسبت به سایر آلت کوین‌ها در محدوده چندان مناسبی قرار ندارد.

تحلیل شما از وضعیت ریپل چیست؟ آیا رشد این دارایی دیجیتال در روزهای پیش رو امکان پذیر خواهد بود؟ در بخش نظرات تحلیل‌های خود را با ما در میان بگذارید.


تحلیل ریپل ۷ دی ۱۴۰۱

ریپل از نظر تکنیکالی در وضعیت حساسی قرار دارد و قیمت آن در حال نزدیک شدن به خط روند صعودی روزانه است. آیا شاهد حمایت دوباره XRP در این محدوده خواهیم بود؟ یا ریزش‌های شدیدی برای ریپل در راه است؟ در تحلیل XRP همراه ما باشید.

همانطور که در نمودار ریپل قابل مشاهده است،‌ می‌توانیم در چارت این رمز ارز یک خط روند صعودی ترسیم کنیم که قیمت چندین بار بعد از برخورد به آن با قدرت حمایت شده است.

در صورتی که خریداران این بار نیز از روند ریپل حمایت کنند، امکان رشد این رمز ارز وجود خواهد داشت. در این صورت اولین هدف قیمتی XRP آن در حوالی نزدیک‌ترین مقاومت یعنی ۰.۳۷ دلار و سپس ۰.۴۱ دلار قرار خواهد داشت.

باید در نظر داشته باشیم که از دست رفتن این حمایت استاتیک (خط روند صعودی) می‌تواند منجر به ریزش بیشتر بازار تا حمایت‌های پایین‌تر یعنی حوالی ۰.۳۰ دلار شود.

به نظر شما سرنوشت ریپل در هفته‌های پیش رو چگونه خواهد شد؟ آیا این ارز دیجیتال روند صعودی تازه‌ای را آغاز خواهد کرد؟ یا امکان ریزش بیشتر آن وجود دارد؟ تحلیل‌های خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


تحلیل ریپل ۲۲ آذر ۱۴۰۱

در روزهای اخیر شاهد این هستیم که روند ریپل به وضوح فاز رنج به خود گرفته و تحرکات قیمتی خاصی را تجربه نمی‌کند. اما دلیل این مسئله چیست و آیا در روزهای پیش رو تغییری را در این روند شاهد خواهیم بود؟

به نظر می‌رسد اصلی‌ترین دلیل رنج زدن ریپل، رنج زدن خود بیت کوین باشد! با مقایسه چارت بیت کوین و سایر ارزهای مطرح بازار (مانند ۱۰ ارز اول) متوجه تشابه حرکات قیمتی این آلت کوین‌ها با بیت کوین خواهیم شد.

تحلیل ریپل

در هر صورت ریپل به عنوان یکی از ۱۰ ارز اول بازار کریپتوکارنسی، شدیدا از حرکات بیت کوین تاثیر می‌پذیرد. همانطور که در نمودار ریپل قابل مشاهده است،‌ این ارز دیجیتال در محدوده بالایی میانه کانال معامله می‌شود.

در صورتی که بیت کوین کمی فاز صعودی به خود بگیرد، احتمالا ریپل بتواند به سرعت خود را به سقف کانال فعلی رسانده و در صورت شکستن آن یک حرکت صعودی خیره کننده را تجربه کند. این در حالی است که ریزش بیت کوین می‌تواند موجب رسیدن قیمت XRP به میانه کانال و حتی پایین‌تر شود.

به نظر شما سرنوشت ریپل در کوتاه مدت چگونه خواهد بود؟ منتظر شنیدن نظرات و تحلیل‌های شما هستیم.


تحلیل ریپل (XRP) ۸ آذر ۱۴۰۱

در تحلیل قبل یک خط روند صعودی معتبر در چارت ریپل ترسیم کردیم و اگر بازار را دنبال کرده باشید، حتما مشاهده کردید که قیمت با قدرت به این ناحیه واکنش مثبت نشان داد و رشدی حدوداً ۳۰ درصدی را از این منطقه تجربه کرد.

تحلیل ریپل

در حال حاضر ریپل بعد از برخورد با محدوده مقاومتی استاتیک خود کمی ریزش کرده، اما همچنان امکان ادامه روند صعودی وجود دارد. در صورتی که شاهد شکسته شدن مقاومت فعلی باشیم، ریپل می‌تواند تا تریگر نزولی خود پیشروی کند.

این خط تریگر در حال حاضر مهم‌‌ترین مقاومت ریپل است که شکسته شدن آن می‌تواند قیمت ریپل را شدیدا به سمت بالا پرتاب کند. البته ریپل در شکستن این محدوده راه ساده‌ای در پیش ندارد.

باید به این نکته نیز دقت کنیم که به دلیل اینکه فعلا ریپل با یک مقاومت درگیر شده، امکان ریزش آن از همین محدوده نیز وجود دارد. در صورت ادامه دار شدن ریزش‌های اخیر، احتمالا بار دیگر ریپل را در محدوده حمایتی مشخص شده در نمودار مشاهده خواهیم کرد.


تحلیل ریپل (XRP) ۱۸ آبان ۱۴۰۱

امروز و دیروز ریزش‌های بیت کوین بسیار تشدید شده است و این مسئله تاثیر بالایی در قیمت ریپل داشته است. در پنج روز گذشته، ریپل بیش از ۳۰ درصد ریزش کرده و در حال حاضر قیمت آن به حوالی محدوده ۰.۳۷ دلار رسیده است.

تحلیل ریپل

اگر نگاهی به چارت ریپل بیندازیم، متوجه می‌شویم که روز گذشته قیمت این ارز دیجیتال به یک خط روند صعودی رسیده و از این محدوده کمی بازیابی شده است. در حال حاضر ریپل بار دیگر در حال نزدیک شدن به این محدوده است.

در صورتی که ریپل با ممنتوم آهسته‌تری به این محدوده برسد، امکان حمایت آن وجود دارد. به این دلیل که یک محدوده حمایتی استایتک نیز در این ناحیه برای ریپل وجود دارد.

اگر حمایت فعلی از دست برود، امکان سقوط ریپل افزایش پیدا خواهد کرد. در این صورت نزدیک‌ترین حمایت آن در حوالی ۰.۲۸ دلار قرار دارد. اگر بیت کوین همچنان روند نزولی خود را ادامه دهد، احتمالا ارز XRP نیز به نواحی قیمتی پایین‌تر عقب نشینی خواهد کرد.


آیا ریپل برای سرمایه گذاری مناسب است؟

ریپل یک ارز شناخته شده در بازار کریپتوکارنسی است و حجم معاملات بسیار بالایی را نیز به خود اختصاص داده است. به زعم برخی کارشناسان، خرید ریپل به چشم نوسان گیری مناسب‌تر است تا سرمایه گذاری‌های بلند مدت. این افراد در توجیه صحبت‌های خود به ماهیت ذاتی این رمز ارز اشاره کرده و معتقدند ریپل یک ارز پرداختی است. علاوه بر این ریپل هرچند سقف عرضه محدودی دارد، اما قابل استخراج نیست.

استخراج ریپل

برای ریپل سقف عرضه ۱۰۰ میلیاردی در نظر گرفته شده است، اما این ارز دیجیتال قابلیت استخراج ندارد. همه توکن‌های ریپل از پیش استخراج شده‌اند، اما تنها حدود ۵۰ درصد آن در بازار توزیع شده است.

دادگاه ریپل

در دسامبر ۲۰۲۰، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از شرکت ریپل به دلیل جذب سرمایه با استفاده فروش ریپل شکایت کرد، در حالی که این رمز ارز به عنوان سهام (Security) ثبت نشده است. این دادگاه همچنان برقرار است و پیروزی یکی از دو طرفین دعوی در این محکمه می‌تواند قیمت XRP را شدیداً تحت تاثیر قرار دهد.

0

چنانچه به مشاوره رایگان علاقه‌مندید، پرسش‌ها و نظرات خود را درباره این مقاله یا موضوعات مختلف حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال مطرح کنید. برای پاسخگویی آماده‌ایم!

نظر بدهید

0

10

نظر مخاطبان (0)

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها